Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(FedeSperanza @ 2008 12 20, 12:02)
Laba diena merginos, seniai svajoju apie duonkepe ir šviežią duoną, bet sakykit, ar yra kokių receptų be mielių duonai kepti? ... pasivarčiau, nelabai ką radau, o mano vaikas mielių negali valgyti, tai būtų keista, patiems keptis duoną, o jam - pirkti....  doh.gif

Lyg ir turiu keleta recepteliu duonai be mieliu. Ten naudojami kepimo milteliai ar soda. Bet is esmes duonkepes programos pritaikytos mielinems duonoms kepti - ieina minkymo, kildinimo, pakartotinio minkymo ir vel kildinimo ciklai. O duonai kepamai su kepimo milteliais to kaip ir nereikia turbut. Tada jau pirk duonkepe tokia, kad butu programa pyragams (kepiniams su kepimo milteliais) arba atskiros minkymo ir kepimo programos.
Visai kitas dalykas juoda rugine duona, kuri gaminama ir be mieliu, ir be jokiu kelimo medziagu - su raugu. Bet tokia mano supratimu reikia minkyti rankomis, jos per kelias valandas (kiek trunka duonkepes programos) skaniai nepagaminsi.
Atsakyti
iskepiau Borodino duona, tai sunkiai pakilo (daug ruginiu miltu g.gif ), bet man skani, bus nr.2 po 'mamytes duoneles'. gal kita kart reiks mieliu daugiau det ax.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 12 20, 13:31)
iskepiau Borodino duona, tai sunkiai pakilo (daug ruginiu miltu g.gif ), bet man skani, bus nr.2 po 'mamytes duoneles'. gal kita kart reiks mieliu daugiau det ax.gif
user posted image

o koki salykla naudojai? gal zinai, kur galima isigyti Vilniuje?
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 20, 13:33)
o koki salykla naudojai? gal zinai, kur galima isigyti Vilniuje?


ta is giros pokeliu, skysta. dar idejau sauksta kakavos (nesaldzios) smile.gif
Atsakyti
Neradusi Lietuvoj pirkti melasos, susigalvojau iseiti smile.gif vietoj jos naudoju muscovado cukru thumbup.gif jis labai tamsiai rudas, stipraus kvapo, minimaliai valytas, dregnas. Jam sitas savybes suteikia didelis melasos kiekis. Nezinau, ar galutinis rezultatas toks pat kaip ir naudojant melasos sirupa, bet esu patenkinta thumbup.gif taip pat naudojau sita cukru sausainiams kepti ir i kava dejausi - negaliu atsidziaugti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 12 20, 16:05)
ta is giros pokeliu, skysta. dar idejau sauksta kakavos (nesaldzios) smile.gif


Gal galetum konkreciau parasyti - kas tai yra salyklas "is giros pakelio", ir kur jo ieskoti? g.gif
Atsakyti
Perku Klingu gira, tokiuose oranziniuose pakeliuose (buna prie zeliu, pudingu maximose padeta, tiesa, ziema jau reciau ju matau...), tai va, ten buna pakelis salyklo ir pakelis mieliu, tai galima naudoti ir ta, ir ta pagal poreiki smile.gif
Papildyta:
user posted image

atrodo va taip 4u.gif ir salyklo buna tik sioje giroje, yra dar kazkokios firmos, tai ten tik mieles ir duonos trupiniai... Dar padarysiu reklama - jau sita gira - tai pati skaniausia, pas mus vasara pastoviai rugsta...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 21, 23:41)
Perku Klingu gira, tokiuose oranziniuose pakeliuose (buna prie zeliu, pudingu maximose padeta, tiesa, ziema jau reciau ju matau...), tai va, ten buna pakelis salyklo ir pakelis mieliu, tai galima naudoti ir ta, ir ta pagal poreiki smile.gif
Papildyta:
user posted image

atrodo va taip  4u.gif  ir salyklo buna tik sioje giroje, yra dar kazkokios firmos, tai ten tik mieles ir duonos trupiniai... Dar padarysiu reklama - jau sita gira - tai pati skaniausia, pas mus vasara pastoviai rugsta...

As bandziau kazkuria duona kepti su situo salyklu, bet man kazkokia kartoka gavosi.. Tai nusprendziau, kad daugiau jo nebenaudosiu. Bet gal vertetu, gal tik siaip kas nenusiseke...g.gif Jums nesijaucia jokio kartumo?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 21, 23:41)
Perku Klingu gira, tokiuose oranziniuose pakeliuose (buna prie zeliu, pudingu maximose padeta, tiesa, ziema jau reciau ju matau...), tai va, ten buna pakelis salyklo ir pakelis mieliu, tai galima naudoti ir ta, ir ta pagal poreiki smile.gif
Papildyta:
user posted image

atrodo va taip  4u.gif  ir salyklo buna tik sioje giroje, yra dar kazkokios firmos, tai ten tik mieles ir duonos trupiniai... Dar padarysiu reklama - jau sita gira - tai pati skaniausia, pas mus vasara pastoviai rugsta...



buvau Rimiškėj šiandien, tia ieškojau ko nors panašaus ir nieko neradau doh.gif
teks belstis į Maximą... galvoju, gal kaip nors kūčiukus su salyku pabandyt vietoj mielių, įdomu, ar išeitų g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FedeSperanza: 22 gruodžio 2008 - 11:35
mama greta - o kiek to salyko dejai? gal visa pakuti? as dedu viena nubraukta arbatini sauksteli - kartu nebuna, tai to vieno pakeliuko (o dezutej jo buna 3), man uztenka kokiom 4-5 duonytem.
fedeS - tikrai neiseis kuciukai su salyklu, nes salyklas tai ne mieles, tiesa, jei rasi tos giros, bus ir mieliu pakuciu, viename gal kokie 2g sausu mieliu, tai visus 3 sukracius, idejus 300-400 g miltu, kazka gausi 4u.gif Galu gale - jei jau eini iki parduotuves, tai tikrai ten bus ir mieliu, jei ne sausu, tai paprastu, slapiu, taip, kad neeksperimentuok tongue.gif
Atsakyti
beje, radau pora gamintojų-importuotojų didmenine salyko prekyba užsiimančių, Kaune sakė jei pro šalį važiuosiu, tai galės man ir nedidelį kiekį kokį atseikėt gamykloj lotuliukas.gif

bet kad sako, mielių jis nepakeičia, tai ir susimąsčiau, kaip čia yra.... g.gif
o ką tada naudoja bemielėj duonoj? ten rašo raugas, o internete kiek ieškau, tai tas raugas iš mielių vien doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 22, 13:16)

fedeS - tikrai neiseis kuciukai su salyklu, nes salyklas tai ne mieles, tiesa, jei rasi tos giros, bus ir mieliu pakuciu, viename gal kokie 2g sausu mieliu, tai visus 3 sukracius, idejus 300-400 g miltu, kazka gausi  4u.gif  Galu gale - jei jau eini iki parduotuves, tai tikrai ten bus ir mieliu, jei ne sausu, tai paprastu, slapiu, taip, kad neeksperimentuok tongue.gif


tai gerai būtų, jei galėčiau aš tai mieles naudot - mano vaikui būna ragas, jei tik kokį trupinį paragauja, net kotletai jei trupiniais apvolioti bent šiek tiek, sualergizuoja nerealiai doh.gif
radau lyg tokį receptuką su kėlimo milteliais reikės išbandyt.

vis dar svajoju apie naminės duonos kepimą, ieškaus kaip ją bemielę iškepus, pirktinės tik pora rūšių ir tokia šeip sau, bet niu niekaip nerandu, visur tos mielės doh.gif doh.gif
juk anksčiau juoda duona gi visa būdavo be mielių, bet kaip dabar sužinot, kaip ją ten kepdavo?...
Atsakyti
fedeS - puikiai tau kuciukai gausis ir su kep milteliais, daryk tokius a la sausainukus su aguonomis - net pirkti esu maciusi - mazu kuciuku formos, tokie apvalus mazuciukai sausainukai, vieno kasnelio. Aisku, apie skobni nesneku - kur sausainiu, kur mieline tesla, bet yra kaip yra. O duona galima kepti tik su raugu, nenaudojant mieliu. Skaityk visas temas - rasi puikiu nuorodu... Vat tik - ar pavyks to raugo pasidaryti - yra kitas klausimas mirksiukas.gif As turiu kvietinio - na, kvepia man nelabai cool.gif biski dazais trenkia, bet cia norma, kiek skaiciau, nes jis baltas, purus, akytas, o kvapas priklauso nuo to, kokios rugsties pasigamino.... jis mano duonai suteike trupineli rugstelejimo (na, nedaug as jo dejau - bijojau sugadint reikala smile.gif ) Dar interneto tyruose yra galybe duoneliu su kepimo milteliais. As daug ideju semiuosi is cia http://aynmark.blogs.../2005/05/e.html desineje puseje yra duonos su soda receptas. Yra raugu receptai - tik megink ir dalinkis patirtimi, nes mes cia visos - mokomes smile.gif Aisku, issikepti juoda duona su kepimo milteliais - tai jau be sansu... rolleyes.gif

Turiu dar raugo receptu su kefyru, mano bobute raugo pasilikdavo nuo kepamos mielines duonos, tai kaip ir mielinis jau tas raugas... MB mociute irgi mielini rauga naudojo...

Valgykit duoniukus, trapucius - jie be mieliu, ka jau cia padarysi...
Atsakyti