Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Nikki va ka raso rusu temoj apie duona su raugu:
"Хорошо сбалансированная кислинка хлеба на закваске обусловленна наличием уксусной и молочной кислоты. Если хлеб получается очень кислым- в тесте преобладает уксусная кислота, если кислинка отсутствует- молочная кислота. Чем тесто дольше подходит при низких температурах- в холодильнике или в кладовке, тем вкус хлеба будет кислее, если кислинка нежелательна- хлеб следует печь в тот же день после замеса, то есть оставлять тесто подходить при более высоких температурах, при комнатной температуре. Из своего опыта, самым правильным, на мой вкус, с умеренной кислинкой, но не ярко выраженной, у меня получился хлеб, от замеса опары с подкормленной закваской до того, как поставила сформированные буханочки в духовку прошло 52 часа, тесто находилось всё это время при температуре 65-68F/18-20C."

t.y. viskas priklauso nuo to, kokios rugsties daugiau pasigamino - acto ar pieno. Jei tesla kildinama saltai, duona bus rugstesne. Jei norima maziau rugscios rekomenduoja kepti ta pacia diena ir kildinti kamb temp. Ir skaniausia duona jai gavosi kai po uzmaisymo kildino 52val kamb temperaturoj.
Atsakyti
Na ka, uzejus cia kalbai apie plikyta duona, uzsimaniau ir as smile.gif teko prisimininti jau anksciau ismeginta, bet senokai pamirsa *mamytes* receptuka http://www.supermama...?...=6409&st=12

tikras skanumelis! ir tikrai dregna minkstute duona. jau keleta dienu stovi, o atrodo kaip sviezutele. tik miltu neuzfiksavau kiek dejau, bet tikrai maziau nei nurodyta recepte. Tesla palikau tokia gan lipnia ir skystoka, bet tikrai nenusivyliau thumbup.gif
Atsakyti
Kur perkate Kaune miltus duonos kepimui ir kt? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ralija @ 2008 11 23, 13:06)
Kur perkate Kaune miltus duonos kepimui ir kt?  4u.gif


As (ir turbut dauguma is cia esanciu) duona kepu is miltu, pazymetu 550C arba 812B, taip pat priklausomai nuo recepto galima maisyti su rupaus malimo kvietiniais ar ruginiais miltais. Visu ju buna didesnese maximose, Iki, Rimi parduotuvese. As asmeniskai pamegau Kauno grudu 812B miltus oranzinese pakuotese, juos perku Norfoje.
Atsakyti
Išbandžiau berods mamos_gretos duonytę su vaisiais ir riešutais (saldžią). Dėjau slyvas, razinas, persikus ir lazdyno, migdolų, pistacijos riešutus. Nežinau, ar kepsiu antrą kartą blush2.gif Asmeniškai man per riebi, labai labai soti, riekės užteko vakarienei. Dedasi berods 220 g sviesto. Jei šeimoj būtų daugiau valgytojų, tai kitas reikalas, o mes dviese pavalgėm du kartus, liko puskepalis, o jau pabodo blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2008 11 24, 00:14)
Išbandžiau berods mamos_gretos duonytę su vaisiais ir riešutais (saldžią). Dėjau slyvas, razinas, persikus ir lazdyno, migdolų, pistacijos riešutus. Nežinau, ar kepsiu antrą kartą  blush2.gif  Asmeniškai man per riebi, labai labai soti, riekės užteko vakarienei. Dedasi berods 220 g sviesto. Jei šeimoj būtų daugiau valgytojų, tai kitas reikalas, o mes dviese pavalgėm du kartus, liko puskepalis, o jau pabodo  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif


Turiu pritarti... ax.gif kai idejau ta recepta, tai pati dar neisbandziusi buvau. o va issikepem, paragavom, dar karta paragavom...... o geras puskepalis taip ir liko nesuvalgytas.. blush2.gif esu nusiziurejus dar keleta saldzios duonos receptu, bandysiu atrasti ka nors pritapsiancio musu racione smile.gif
Atsakyti
Klausykit mergaitės, o iš kur perkat ruginius ir rupaus malimo miltus?
Atsakyti
QUOTE(avenita @ 2008 12 02, 07:41)
Klausykit mergaitės, o iš kur perkat ruginius ir rupaus malimo miltus?

Ruginių tai maximose yra, iš ekologiškų prekių serijos. O va rupaus malimo dar neatradau g.gif
Atsakyti
QUOTE(avenita @ 2008 12 02, 08:41)
Klausykit mergaitės, o iš kur perkat ruginius ir rupaus malimo miltus?


Abieju siu rusiu randu Iki parduotuvese.
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2008 12 02, 08:31)
Ruginių tai maximose yra, iš ekologiškų prekių serijos. O va rupaus malimo dar neatradau  g.gif



QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 02, 09:48)
Abieju siu rusiu randu Iki parduotuvese.


dėkui labai 4u.gif vat IKI ir ieškojau, bet prie paprastų miltų doh.gif nebuvo - reiks prie ekologiškų prekių žiūrėt 4u.gif
Atsakyti
susitvarkiau nuotraukas, va mano Kifle bandeles (Sonatinos receptai)
user posted image
Labai skanu su sviestuku, desryte, marmeladu, vienos. Minkstos ir purios.

Ruginiu miltu Iki seniai yra, o va, rupiu ne perseniausiai uzmaciau. Dar turiu selenu, kvieciu gemalu... "turtingos" mano duonos bigsmile.gif 100 kart geriau nei parduotuvines, nes, ziurekit, kokios kainos tu ekologisku praturtintu doh.gif
Atsakyti
labukas smile.gif
as irgi i jusu burely noreciau 4u.gif snd isigijau duonkepe Moulinex smile.gif gal kuri tokia turi ir galetu pasidalinti patirtimi, nes rusiskas vertimas instrukcijos tik idetas, tai gal kas lietuviska turetu blush2.gif ax.gif 4u.gif
db uztsaciusi lengviausia kas man pasirode, prancuziskas batonas, tai va laukiu, ziuresiu kaip cia man tas pirmas blynas gausis biggrin.gif smile.gif
Atsakyti