Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Mrs. R @ 2008 11 01, 16:48)
rimuselis - dydis priklayuso nuo duonkepes dydžio - paprastai kepa iki kg, pusantro kg ar net 2kg. Aš kepu 750g, nes man duona skaniausia šviežia ir kepu kas antrą dieną. O valgytojų mūsų tai tik du smile.gif Dar duonos svoris ir nuo jos tankumo priklauso - gali būt toks pats kepaliukas ir 750 ir kg...
Nesuprantau, kam klausi - ar šiaip, kiek duonos išeina, ar receptūra kokiam kiekiui.... Jei receptūra - aš primetu, kiek maždaug sausų produktų ir kokią programą nustatyti.
Aš kaip aš, bet mano vyras atsidžiaugti negali  thumbup.gif  O artimieji lauktuvių užsiprašę  drinks_cheers.gif

Klausiau,nes nezinojau ,kad duonkepiu yra ivairaus dydzio.Esu dirbusi prie konditerijos,bet ten daugiau kepe batonus .Ir pati namuose daznai kepu.
Atsakyti
QUOTE(tapu tapu @ 2008 11 02, 15:08)
Oi, kepejeles, nuo jusu duonyciu vaizdu man net galva sukasi.  bigsmile.gif  thumbup.gif
Ech, noreciau ir as prisikepti,  drinks_cheers.gif bet pameciau savo duonkepes instrukcija... Be jos kazkaip nedrasu pradeti... Internete niekur nerandu... Gal kas galetumet nufotografuoti Moulinex duokepes angliska instrukcija ir man atsiusti?  blush2.gif Kiek prisimenu, ten kokie 4 psl.
aciuks.gif


Angliška
http://www.moulinex....recipe_book.pdf
Rusiška
http://www.moulinex....bakery/brot.pdf

O vat čia tiesiog jų pateikiami receptai http://www.moulinex....ead-at-home.htm
Atsakyti
tai gal kepėte duonč su kumpiu,a lyvuogėm, sūriu? nes priedų tai prisidėčiau, bet va - nesumąstau kokį pagrindą naudoti... gal kas nuorodėlę bent mestelėkit 4u.gif
Atsakyti
Kepiau su svogūnais, tešla ir programa prancūziškai duonai, pridedama svogūnas/česnakas/alyvuogės/šoninė/dešra pagal pasirinkimą blush2.gif
Atsakyti
Kaip norėčiau duonkepės... Šiandien visą naktį ją sapnavau, kai vakare čia prisiskaičius buvau. doh.gif Išsikepiau ciabatta, be duonkepės, dar vis kepa... smile.gif
Atsakyti
Kepiau pagal šį receptą

Ciabatta

Raugas
200 g miltų
200 ml vandens
½ a. š. sausų mielių

Užmaišyti skystą tešlą (maišyti mažiausiai 15 min.), pridengti maistine plėvele ir šiltai (22 - 24º C) laikyti 4 val.

Papildomi ingredientai
200 g miltų
100 ml vandens
1 a. š. sausų mielių
½ a. š. medaus ar cukraus
1 – 1,5 a. š. druskos

Į raugą supilti vandenį, persijoti miltus, sumaišytus su mielėmis, cukrų, ir, galiausiai, druską. Mikseriu ar kombainu maišyti tešlą mažiausiai 20 min. Pridengti ir pakildinti 30 min.
Stalą gausiai pabarstyti miltais ir iš tešlos suformuoti pailgą stačiakampį. Jį pridengti ir šiltai kildinti dar 40 min.
Tešlą supjaustyti į gabalėlius, juos sudėti į kepimo popieriumi išklotą skardą ir viršų pabarstyti rupaus malimo miltais.
Kepti iki 225º C įkaitintoje orkaitėje 15 – 17 min., ant orkaitės dugno padėjus indą su verdančiu vandeniu.

[attachmentid=164171]

[attachmentid=164170]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Guvilė: 09 lapkričio 2008 - 17:58
jungiuosi pagaliau ir as 4u.gif kepiau is pridetos receptu knygeles pieniska duona, skirta 750g- tai ji gavosi lb didele, jei kepciau pagal ta pati recepta, tik jau apskaiciuota 1,5kg , tai manau, kad duona netilptu i duonkepe. kaip cia yra g.gif
Atsakyti
sveikos,

na, mano duonkepe uzia kas antra diena smile.gif tai sau, tai artimiesiems lauktuvems ax.gif
Isbandzioau dar du receptelius - duona su jogurtu bei valstieciu duona. Ale as vis dar pataisau receptus blush2.gif Na, man jei jau bulka, tai su razinem, o i tamsesne iberiu seklu, selenu...
Savaitgali kepiau sonatinos mielinius ragelius. tai stokia minkstute tesla uzminke, kad rankomis jau tokios niekaip nebutum padariusi, tad rageliai gavosi burnoje tirpstantys, tiesa, siu vaizdo nebus, nes fotiko elementas kraunasi...

Cia seile pavarvinti toms, kurios dar abejoja del duonkepes thumbup.gif

balta jogurtine duonele
user posted image

"valstieciu" duonele
user posted image

tiesa, pagal paskaiciavima jogurtines turejo buti 700 su virsum, bet ji taip putesi, kad islipo per formos krastus, lyg butu kilogramine (tiesa, ir svere 900g)...
Atsakyti
skaniai atrodo rolleyes.gif
vel klausimelis ax.gif gal kas bandet obuoliu dzema joje daryt? viskas gaunasi?
Atsakyti
Sveikos kepėjėlės 4u.gif
duonkepę jau kokį pusmetį naudoju, ale esu įgudusi tik vieną pačią paprasčiausią baltą duonelę kepti. KAžkaip net negalvojau kad galima ir juodą joje kept doh.gif MAn atrodė, kad ten su visokiais rauginimais ir pan. visai kita technologija... blush2.gif Bet labiausiai užkabino tai, kad koldūnams tešlą ir makaronus darote duonkepėje - nu žiauriai noriu ir aš pabandyt. Mačiau buvo koldūnų tešlos receptuką RamunėM jei neklystu įmetusi, ale būtų labai didelis ačiū, jei dar ir kiekius parašytų ir apie makatonų gamybą papasakotų mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš pastaruoju metu įdarbinu duonkepę tik tešlos maišymui blush2.gif
Šiandien užsimaišiau picai tešlą, o vakar maišiau Malsenos Daniškas bandeles - superinis skonis, o pirkau per akciją, tai ir kaina gavos maža thumbup.gif

Šiandien kepsiu duoną iš pakelio. Vadinasi berods Klasikine kmynų duona, pirkau Senukuose.

Čia visas jų asortimentas

Rezultatą aprašysiu ryt, nes programuosiu nakčiai wink.gif



Atsakyti
Rezultatas - stulbinantis, skaniausia namie kepta duonele gavosi. Tikrai labai labai patiko. Ir darbo nulis - supit vandeni ir supilt pakeliu turini, nei matuot, nei miltais apsipilt tongue.gif
Patiko tuo, kad ji tokia dregna. Gavosi apie 850 g kepaliukas, o gal ir mazesnis. Valgiau viena su sviestuku, nes nesinorejo niekuo kitu tokio skonio gadint.

Gal zinot, kuri is musu isbandytu primintu tokia duonele? Nu kad butu dregna, ne sausa? Kepusi esu nemazai, bet nesigavo man nei viena tokia gardi ax.gif
Atsakyti