Įkraunama...
Įkraunama...

Maudymas kol virkštelė nenukritusi.

Pagrindines gero virksteles ir bambutes gijimo taisykles - svara ir sausumas. Laikantis dabartinio mediku poziurio, virinti vandens nereikia, kalio permanganato kategoriskai nereikia (nes labai nusausina oda, geriau jau aliejuko i vandenuka ipilti), vaikeli galima maudyti ir su virkstele, ir virksteles nukritimo diena, ir dar neuzgijus bambutes zaizdelei. Svarbu - gerai ir sausai nusluostyti po maudymo. Ranksluostis turi buti svarus, jei bijot ranksluosciu, issluostykit bambutes zaizdele sausa vata. Jei namie svaru, tai net virksteles valyti spiritu nereikia. Uztenka nuvalyti virintame vandenyje sumirkyta vata ir gerai nusausinti. Kraujo pasirodymas, nukrentant virkstelei, yra normalus dalykas, nereikia issigasti. Jei kraujuoja smarkiau, uztenka prispausti ta vieta vata ir palaikyti, o jei tik rasoja - nusluostysit ir neberasos. Svarbu - PRIES VALANT VIRKSTELE IR BAMBUTE GERAI SU MUILU NUSIPLAUTI RANKAS.
Atsakyti
Ir šioje temoje visiškai pritariu Maximai. Mano pribuvėja taip pat mokino bambutę apvalyti tik vata ir vandenuku.
Man labai keista skaityti, kad vaikiuką netgi būtina maudyti kasdien. O kur gi jis taip susimurzina? Žinoma drėgnu rankšluostuku apvalyti veiduką, rankytes, užpakaliuką reikia kasdien. Na bet ar čia Vokietijoje visi daktarai senoviški, ar Lietuvoje? Mes pagal pribuvėjos rekomendacijas maudome tik kartą per savaitę. Nuo dažno maudymo vaikiukams tik odelė sausėja. Vat kai pradės po žemes kapstytis, tada gal ir pamastysim apie dažnesnį maudyma, o dabar kam gi? Tiesa, vandens nevirinom nuo pat pradžių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tigriuxe: 07 gruodžio 2005 - 12:46
Ir velgi pagrindine taisykle - vaikucio oda turi buti svari. Nuo jos bukles ir priklauso maudymo daznumas. Jei atrodo, kad raukslytese odele svari - ta diena maudyti nebutina. Jei vasara ir karsta - odele greiciau suprakaituoja. Jei vaikutis atpila - pienuko gali patekti i kaklo raukslesa, kurios leliukams yra labai gilios. Po to tos rauksles lengvai pradeda susti. Todel irgi reiketu ismaudyti ir rauksles labai sausai issluostyti. Ismaudzius leliuko odeles negalima trinti ranksluosciu, reikia svelniai prispaudziant nusluostyti. Apskritai tai mes patys maudomes kasdien, todel man irgi priimtiniau kasdien maudyti savo vaika.
Atsakyti
o taip, raukšeles (ir kaklo, už ausyčių, ir pažastis, ir alkūnes, ir kojyčių bei užpakliuko) tai valome dažnai, tai įeinaį kasdienį apsiprausimo ritualą. Sunkiausia, tai iki kakliuko prisikasti smile.gif, pradžioj galvojau, ar tas mano vaikas visai be kaklo, galva tiesiai prie kūno prilipinta smile.gif)), jau taip kakliuką buvo įtraukusi ar jis tiesiog toks trumpas pasitaikė. Bet po trupučiuką augam ir matau, kad ir kakliukas "atsirado" smile.gif
Atsakyti
Mums liepe maudyte margancovkej.o kai nukrito jau maudem paprastam vandeny
Atsakyti
Mes tai maudem kokiu 5 dienu savo leliu. Ir tik virintam vandeny ir su kalio permanganatu. Sesele mums pasake kad kai maudysim greiciau nukris bambute. Tik po maudyniu kruopsciai sutvarkyti bambyte reiketu.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Maxima @ 2005 12 07, 13:32)
Ir velgi pagrindine taisykle - vaikucio oda turi buti svari. Nuo jos bukles ir priklauso maudymo daznumas. Jei atrodo, kad raukslytese odele svari - ta diena maudyti nebutina. Jei vasara ir karsta - odele greiciau suprakaituoja. Jei vaikutis atpila - pienuko gali patekti i kaklo raukslesa, kurios leliukams yra labai gilios. Po to tos rauksles lengvai pradeda susti. Todel irgi reiketu ismaudyti ir rauksles labai sausai issluostyti. Ismaudzius leliuko odeles negalima trinti ranksluosciu, reikia svelniai prispaudziant nusluostyti. Apskritai tai mes patys maudomes kasdien, todel man irgi priimtiniau kasdien maudyti savo vaika.

drinks_cheers.gif mes irgi maudydavom kasdien! kol ne nukrito virkstelis- vanduo virintas +margancovka. Veliau paprastas vanduo + visokios zuoleles( keisdavau lakisiaus, valerijonos,ramuneles, metos) iki siol mirksiukas.gif
Atsakyti
Mes, kai gimė pirmas vaikiukas, maudėm jį pirmom dienom virintame vandeniuke...
O gimus antrajam, daktarai jau sakė, kag vandens virinti nereikia ir pan...
Žodžiu, laikas bėga, ir kiečiasi požiūris medicinoj į daugelį dalykų...
Bet mes vis tiek, iki kol nukrito bambutė, vandenuką virinom, nes juk bambutė - vis tiek žaizdelė, kol užgyja... smile.gif Toks mano požiūris... 4u.gif
Atsakyti
Maudyti netgi būtina, skaičiau knygoje apie vaikus "Pirmieji kūdikio gyvenimo metai" kad užsienyje net vandens nevirina ne tik maudant, bet ir mišinėlius ruošiant. blink.gif Mūsų vanduo tikrai švaresnis nei pas juos ir tai virinau maudymui iki kol bambutė užgijo ax.gif
Atsakyti
Mes maudemės nuo pirmos dienos - ligoneneje sėselė maudė.
Namuose maudėmes vandenyje su ramuneliu arba , neatsimenu lietuviško žolės pavadinimo, rusiškai vadinasi "череда" nuoviru.
Po vonio bambutės tualetas - valėm bambutę su spiritų ir kalio permanganato tirpalu .
Atsakyti
Mes irgi maudėm, svarbu po to švariai sutvarkyti bambutę lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dobšiukas @ 2005 05 23, 10:07)
Nu tikrai drąsiai gali maudyti ir vandens siūlo nebevirinti, tik tikria kalio permanganato reikėtų, kad vanduo vos rausvas būtų, o paskui po  maudynių, aišku, visą bambutės ,,tualetą" reikia atlikti mirksiukas.gif


neperskaiciau as visu siu puslapiu susijusiu su maudynemis ir bambutes prieziura, bet kai aptikau sias eilutes, noreciau pasidalinti savo patirtimi...

mano pirmas vaikas gime Lietuvoje, ir musu daktare 2003metais patare bambute priziureti kalio permanganatu ir spiritu, ir sake kuo dazniau tuo geriau.
vandeni maudymui liepe virinti, ir dar kalio permanganato deti...

dabar 2006metais, pagimdziau dukryte Danijoje, ir man taip keista buvo, kad jie del kaliopermanganato tai grieztai pasisako ir neleidzia jo naudoti nei i vandeni nei bambutes prieziurai, vandens virinti irgi nerekomenduoja, vat o del maudymo kai nenukritusi virkstele jie taip pasisako, kad kai maudai vaika, reikia atsargiai prausti, kad tas vanduo kuriame mirksta bambute, nepatektu i akytes, nes tada gautis gali uzkretimas. ir pervystant bambutes niekuo apdirbti nerekomendavo.
as buvau labai nustebinta, ir klausiau, kaip? bambutes visai niekuo valyti nereikia? ju atsakymas buvo, kad ne? nes pats virksteles galiukas, turi pats save "sugrauzti" ir nudziuti.
neziurint i tai abieju vaiku bambutes nukrito apie 6 diena, tik man pasirode, kad dukrytes bambute, kurios visai niekuo neapdorojom nukrito lyg ir greiciau. smile.gif
Papildyta:
pamirsau pridurti, kad kalio permanganatas sausina ir taip dazniausiai sausa kudikiu odele.
Atsakyti