Įkraunama...
Įkraunama...

Gydomės ekologiškai

QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 02 24, 21:43)
ar galit papasakot placiau aktualu labai, ar kartu dietos reikia kokios ir pan ?
šiaip man aktualu būtų natūralūs valymo būdai, nes dar mažiuką maitinu tongue.gif jei kas kokių pasiūlymų gali ir i az rašyt


Na su tais preparatais, net ir homeopatiniais, nepatarciau valytis organizmo, ypac jei matinat maziuka. Aisku gal issivalo, bet mano mama gydytoja, sako su tais valymais, lakstymais ir tulika ir pan. labai nusialina organizmas, be to issivalo ir gerosios bakterijos kartu su blogosiomis.
Siaip spuogai toks dalykas, jie priklauso nuo hormonu, cia man irgi gydytoja taip sake. Jei jau oda linkus spuoguotis, tai visai isnaikinti galima nebent geriant hormonus, o tai jau yra brudas sad.gif
O kad kazkiek pagerint, reikia paderint maista - spuogai labai kyla nuo riebaus, astraus maisto, alkoholio, saldumynu, gazuotu gerimu taigi situ dalyku reikia vengti. Na zodziu tinka bendros sveiko maitinimosi taisykles. Isvalyt naturaliai organizma padeda daug arbuzu ir melionu, bet cia geriau vasara, kai jie sviezi smile.gif Taip pat girdejau vienoj protingoj laidoj kad sedejimas nuolat prie kompiuterio labai kenkia veidui - jis isielektrina ir traukia ant saves visokias dulkes kurios tersia veida ir beria nuo to. Dar zinau kad spuogu sumazeja vasara, kai saules daug, be to padeda pajurio druskuotas oras, todel ziema visada veidas blogiau atrodo, ir reikia iskentet ta perioda.
Tai va tu vidiniu budu kovoti yra daug. Nezinau tik kokiais naturaliais tepalais ar pan. kovoti su jau iskilusiais spuogais kad jie nesiplestu, nes tie cheminiai ir spiritiniai tepaliukai man visai nepatinka g.gif
Atsakyti
MEDUTIS IR JO GALIA...

VAISTAS


Medus stiprina širdį, malšina kosulį, padeda sutrikus virškinimui, jaunina ir gražina. Skirtingų rūšių medaus cheminė sudėtis gerokai skiriasi. Net tris ketvirtadalius medaus sudaro fruktozė ir gliukozė. Medus turi daug mineralinių medžiagų, nemažai vitamino A, šiek tiek B grupės vitaminų, aminorūgščių ir enzimų. Meduje yra šie vitaminai: A, B1, B2, B6, C, D, K, P.
Meduje esančios lakiosios medžiagos - fitoncidai naikina kai kurias bakterijas ir grybelius, o jame esantis acetilcholinas ir kalis stiprina širdies raumenį, mažina kraujospūdį bei plečia kraujagysles.
Rinkdamiesi medų atsižvelkite į tai, kokie negalavimai jus dažniausiai kamuoja. Visų rūšių medus kaloringas, tačiau lengvai virškinamas (žinoma, jei nepadauginsite). Sveikstantiems po įvairių ligų tinka iš įvairių augalų surinktas medus.
Per parą patartina suvartoti apie 100g medaus. Šį kiekį suvalgykit per 3-4 kartus. Geriausia medų ištirpinti šiltame (ne šiltesniame nei 40 laipsnių!) virintame vandenyje – tuomet medų lengviau pasisavina organizmas.
Medus netinka jam alergiškiems žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu (reikėtu pasitarti su gydytoju), viduriuojant (medus skatina žarnyno perestaltiką).
Nuo peršalimo ligų: medus vartojamas viršutinių kvėpavimo takų uždegimams (sinusitui, laringitui, faringitui, ūmiam bronchitui) gydyti. Mat jis veikia kaip priešbakterinė kosulį mažinanti priemonė. - 2 šaukštelius lipčiaus medaus ištirpinti stiklinėje šilto pieno, įdėti šaukštelį sviesto. Gerti kelis kartus per dieną, kol pasveiksite.
- į raudonųjų burokėlių sultis įpilti skysto medaus (trečdalį sulčių kiekio). 4 kartus per dieną lašinti į kiekvieną šnervę po 5 lašus. Puiki priemonė nuo slogos!
- kita priemonė tik suaugusiems: bičių pikio užpiltinė. 50 g bičių pikio užpilti 0,5 l spirito ar degtinės. Dvi savaites kasdien pakratyti indą. Po dviejų savaičių perkošti ir supilti į tamsaus stiklo butelį. Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus gerti du kartus per dieną po 25 lašus (spirito užpiltinę skieskite vandeniu).

VIRŠKINIMUI SUTRIKUS:

- padidėjus skrandžio rūgštingumui šaukštą (geriausia grikių) medaus ištirpinti stiklinėje šilto (40 laipsnių!) virinto vandens ir išgerti 2 val. prieš valgį.
- sumažėjus skrandžio rūgštingumui šaukštą medaus ištirpinti stiklinėje kambario temperatūros (20 laipsnių) virinto vandens. Gerti lėtai 5 min. prieš valgį.

UŽKIETĖJUS VIDURIAMS:

- iš sutarkuotų žalių bulvių išspausti sulčių. Stiklinėje sulčių ištirpinti 2 arbatinius šaukštelius skysto medaus. Gerti prieš valgį po pusę stiklinės.

KOSMETIKA:

Medus nuo seno vertinamas kaip kosmetologinė priemonė. Iš jo gaminami kremai, muilas, tualetinis vanduo. Medus švelnina sausą odą, saugo nuo pleiskanojimo. Jį ypač patartina naudoti rankoms puoselėti, veido kaukėms daryti.
Medaus vonia ramina
Jei mus bando užvaldyti rudeninė depresija, nervina smulkmenos, nuotaiką padės pragiedrinti medaus vonios. Jums malonios vandens temperatūros vonioje reikia ištirpinti 200 gramų medaus, gerai išmaišyti ir pagulėti apie 20 – 30 minučių. Geriausiai prieš miegą, kad labiau atsipalaiduotumėte.

Plaikai
Sumaišykite 2 šaukštus medaus ir 1 citrinos sultis, įtrinkite šiuo skysčiu plaukus ir palaukite 10 minučių, praskalaukite. Ši procedūra suteiks Jūsų plaukams blizgesio. Labai sausus plaukų galiukus galima ištepti medumi ir palaukti 5 minutes. Išsausėję galai suminkštės, plauko paviršius taps lygesnis ir plaukai nesivels. Plaukus galima palepinti ir tokiu mišiniu: 1 šaukštą medaus sumaišykite su 2 tryniais ir ištepkite šlapius plaukus, po 10 minučių išskalaukite. Pamatysite, kaip jūsų plaukams buvo „skanu“, jie net žvilga...

Lūpos
Suskirdusias lūpas patepkite medumi ir palaukite 10 minučių, po to galite jas nuplauti arba nulaižyti.

Oda
Nuplautą odą galima ištrinti skystu medumi ir po 10 minučių nuplauti šiltu vandeniu. Oda tampa švelni ir minkšta.

Pėdos
Medus sutrūkinėjusią kietą pėdos odą gali paversti minkšta ir sveika. Šaukštą medaus ištirpinkite 100 ml destiliuoto vandens ir įmerkite savo sukietėjusius kulnus. Palaikykite 20 minučių. Dabar galite be jokio vargo nugramdyti sukietėjusią odą nuo batų pritrintų kulnų ar pirštų.

Krūtinė
Dažniausiai tai labiausiai apleistas odos plotas, todėl jam reikėtų skirti daugiau dėmesio, kad oda išliktų lygi ir minkšta. Sumaišykite 2 šaukštus varškės su šaukštu pašildyto medaus ir 1 tryniu. Teptuku užtepkite šią masę ant krūtinės ir palaukite apie 30 minučių, tada nuplaukite. Šią procedūrą reikėtų kartoti kiekvieną savaitę.

Visas kūnas
Mėgstantys maudytis vonioje, savo kūną gali palepinti ir tokia vonia: įpilkite į vandeni 1 litrą pieno sumaišyto su 2 šaukštais medaus ir 2 šaukštais jojobos aliejaus.

MAISTAS:

Apie medaus naudojimą maistui parašyta daug. Čia apie tai, ką patys naudojame kasdien ir mums skanu. Gal patiks ir jums.

Mėtų ir medaus gėrimas su citrina arba svarainiais
Gaminti šį puikų gėrimą išmokau iš anytos: ji pasiskina šviežių mėtų ir užpliko jas verdančiu vandeniu, lyg arbatai. Palieka atvėsti. Į perkoštą ataušusį mėtų antpilą išspaudžia citrinos sulčių, o likusią citriną supjausto smulkesniais gabalėliais ir taip pat suberia į mėtų antpilą. Rudenį, kai sunoksta svarainiai, citriną galima pakeisti smulkiais griežinėliais pjaustytu svarainiu. Tuomet anyta gėrime tirpina medų, vis paragaudama – ar jau pakankamai saldu. Karštą vasaros dieną į ąsotį su šiuo gėrimu įmeta ledukų ir turi visą ąsotį labai skanios gaivos. Mes tokio gėrimo ąsotį visuomet turime ant stalo ir vaikams nereikia ieškoti gėrimo, o parduotuvėje ramiai praeiname pro stačiakampiais pakeliais nuklotas lentynas.

Žalia arbata su medum
Pastaruoju metu itin populiari yra žalioji arbata. Įvairiausių jos rūšių galime rasti visose parduotuvėse. Sykį biure nutarę užsiplikyti žalios arbatos pamatėme, kad neturime cukraus. Tuomet įsimečiau šaukštelį medaus ir... puikus derinys! Brangindama vertingąsias medaus savybes žalią arbatą užplikau iš anksto, kad ji kiek atauštų (iki maždaug 40°C) ir karštis nesunaikintų visų medaus gėrybių. Tuomet įdedu šaukštelį medaus ir geriu labai gardžią arbatą, kurios nenormuoju, geriu tiek kiek noriu.

Saldžiarūgštis padažas salotoms
Tokį padažą žino visos šeimininkės. Siūlau tik vieną naujieną – cukrų pakeiskite medumi. Viskas kaip įprasta: aliejus, actas, prieskoniai, o medų ištirpinkite truputyje vandens. Visą mišinį pilkite ant šviežių salotų, kelios alyvuogės ir tikrai pajusite skirtumą....

Medaus garstyčios

Pirmą kartą tokių garstyčių paragavau seniai, prieš dešimtį metų būdama užsienyje. Tai buvo sumuštinis su kepto kumpio gabaliuku ir trupučiu garstyčių su medumi. Kai namuose atsirado medaus, pabandžiau pati sumaišyti tokį padažą. Pavyko. Viskas paprasta: indelis įprastų garstyčių iš parduotuvės ir mūsų medus. Santykį nusakyti sunku, nes kiekvieną sykį pavyksta vis kitaip. Pati maišau, dedu medų į garstyčias, kol esu patenkinta gautuoju mišiniu. Kartais norisi saldžiau, kartais karčiau. Bet rezultatas visuomet puikus!

Vištiena su citrinomis ir medumi
Tai yra greita ir skanu. Šį patiekalą galite pasigaminti ir kepuvėje, tokiu atveju vištieną reikėtų pasmulkinti, o padažą pilti pačioje pabaigoje.
4 vištų krūtinėlės (po 125 g kiekviena);
2 šaukštai skysto medaus;
šaukštas tamsiojo sojų padažo;
šaukštelis tarkuotų citrinų žievelių;
šaukštas citrinų sulčių;
maltų pipirų, druskos.
1. Vištų krūtinėles nuplauname ir nusausiname. Iš abiejų pusių įpjauname peiliu jas kryžmai, kad padažas įsiskverbtų giliau;
2. Sumaišome medų, sojų padažą, citrinų žieveles ir sultis, druską, pipirus;
3. Krūtinėles dedame į grilį. Vieną pusę patepame mišiniu ir kepame 10 minučių. Paskui apverčiame, patepame likusiu mišiniu ir kepame dar 8-10 minučių;
4. Patiekiame su virtais ryžiais.
Papildyta:
AKMENLIGĖ


1.Tulžies akmenligė. Sumaišyti po 100 gr. paprastojo kiečio ir ajerų šaknų bei 75 gr. medetkų. 3 valg. šaukštus mišinio suberti į emaliuotą puodą, užpilti 3 stiklinėmis šalto vandens. 8 val. palaukti ir uždengus 30 min. pavirinti ant silpnos ugnies. Po to 30 min. palaukti, perkošti, padalinti į 4 dalis ir išgerti per dieną, 1 val. prieš valgį.
2. Tulžies akmenligė. Imti po 100 gr. ajerų šaknų bei mėtų lapų ir 75 gr. kukurūzų purkų. 2 valg. šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 8 val. palaukti, perkošti ir gerti po 100 gr. 4 kartus per dieną, 1 val. prieš valgį.
3. Tulžies akmenligė. Rekomenduojama 3 kartus per dieną suvalgyti po 50 gr. juodojo ridiko.
4. Tulžies akmenligė. 3 valg. šaukštus erškėtuogių suberti į termosą, užpilti 3 stiklinėmis verdančio pieno. 2-3 val. palaukti ir išgerti per dieną.
5. Nuo inkstų ir šlapimo pūslės akmenligės. Sumalti morkų sėklas į miltelius. Vartoti po 1/2 arbat. šaukštelio 1-3 kartus per dieną, 30 min. prieš valgį. Šis vaistas smulkina inkstų ir šlapimo pūslės akmenis.
petržolė6. Inkstų akmenligė. 1 valg. šaukštą morkų sėklų užplikyti stikline verdančio vandens. Šiltai įvynioti ir palaikyti, kol nusistovės, nukošti. Gerti po pusę stiklinės nuoviro 5-6 kartus per dieną, prieš valgį. Padeda ir nuo vidurių pūtimo.
7. Nuo inkstų ir šlapimo pūslės akmenligės. Arbat. šaukštelį supjaustytų petražolės šaknų ir arbat. šaukštelį supjaustytų jos lapų užplikyti stikline verdančio vandens. 2-3 val. palaikyti šiltai. Gerti nedideliais gurkšneliais, po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną, prieš valgį. Žiemą galima gerti taip pat paruoštą džiovintų petražolių nuovirą.
Papildyta:
ALERGIJA

Ramunėlės1. Sergant alergija, vietoje kavos ir arbatos kasdien gerti lakišiaus nuovirą. Tinka tik iš labai kokybiškos žaliavos pagamintas gelsvos spalvos šviežias nuoviras.
2. 10 gr.medetkos žiedų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, užvirinti. 1-2 val. palaukti. Vartoti po 1 valgomą šaukštą 2-3 kartus per dieną.
3. 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną.
4. 10 gr. mėtos žolės užpilti 0,5 stiklinės verdančio vandens. 30 min. palaikyti verdančio vandens vonelėje. Vartoti po 1 valgomą šaukštą 3 kartus per dieną.
5. 1 valgomą šaukštą ramunėlių žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens. 30 min. pakaitinti verdančio vandens vonelėje. Vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 2-4 kartus per dieną.
6. Rekomenduojamas 37-38 °C temperatūros lakišiaus vonios. 4 valgomusius šaukštus susmulkintos lakišiaus žolės užpilti 1 litru verdančio vandens. 15 min. palaukti ir supilti į vonią. Vonios daromos kasdien arba kas 2 dieną. Jų trukmė 20 min. Gydymo kursas- 10 procedūrų. Labai tinka vaikams.
7. Po lygiai sumaišyti dobilų lapų ir žiedų, beržų bei aviečių lapų, ramunėlių žiedų ir mėtų. 200 gr. mišinio užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 15 min. pakaitinti ant silpnos ugnies, perkošti ir supilti į vonią. Procedūros trukmė 10 min. Galima daryti atskirai kiekvieno mišinį sudarančio augalo vonias. Tinka vaikams ir naujagimiams.
8. Esant nepūlingai alerginio dermatito formai, vartoti valerijono ištrauką po 30-40 lašų 3 kartus per dieną 2 mėnesių laikotarpyje.
9. Imti po 2 valgomus šaukštus ugniažolės ir kraujažolės ir užplikyti 0,5 l verdančio vandens. Po 1 val. perkošti. Esant alerginiam dermatitui, trintis 2-3 kartus per dieną. Po procedūros 1 val nenusiprausti. Gydytis iki pasveikstant.
10. Imti po 2 valgomus šaukštus ugniažolės, kraujažolės ir ąžuolo žievės. Užplikyti 0,5 l verdančio vandens. Po 1 val. perkošti. Esant pūlingai alerginio dermatito formai, trintis 2-3 kartus per dieną. Po procedūros 1 val nenusiprausti. Gydytis iki pasveikstant.
11. 100 gr beržo pumpurų užpilti maždaug 0,5 l degtinės ir laikyti 8-10 dienų. Esant odos alergijai, pažeistas vietas tepti 2-3 kartus per dieną.
12. Imti po 2 valgomus šaukštus trispalvės našlaitės, kiaulpienės šaknų, ugniažolės, apynio spurgų, bijūno šaknų ir beržo pumpurų. Viską gerai susmulkinti, išmaišyti ir pridėti 150-200 gr. vazelino. Vėl gerai išmaišyti, sudėti į metalinį indą ir įdėti į orkaitę, įkaitintą iki 100°C. Laikyti 30 min., išimti, palikti atvėsti. Paruoštu tepalu gydytis esant odos alergijai, kol pasveikstama.
13. 1 valgomą šaukštą saldymedžio šaknies sumaišyti su 1 valgomu šaukštu ramunėlių žiedų. Užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Pakaitinti 15 min. verdančio vandens vonelėje. Palikti 30 min. prisitraukti, perkošti. Vartoti segant alergine sloga po 0,5 stiklinės 3-4 kartus per dieną 30 min prieš valgį.
14. Kiaulpienės šaknis ir erškėtuoges sumalti santykiu 1:1, sumaišyti. 1 valomą šaukštą mišinio užplikyti 1 stikline karšto vandens, užvirti ir palikti nakčiai termose. Rytą nukošti. Vartoti sergant alergine sloga po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį. Vartoti 2-3 mėnesius.
15. 1 valgomą šaukštą sausų baltažiedės notrelės žiedų užplikyti 1 stikline karšto vandens, užvirti ir palikti 30 min prisitraukti. Varoti esant alerginei slogai po 0,5 stiklinės 2-3 kartus per dieną prieš valgį.
16. 1 stiklinę avižų grūdų perplauti, užpilti 5 stiklinėmis vandens, uždengti ir virti ant silpnos ugnies 4 val. (galima ir orkaitėje). Po to avižas pertrinti per sietelį. Gaunamas lipnus skystis, panašus į kisielių. Dar geriau likusias avižas sumalti mėsmale, sumaišyti su nuoviru ir perkošti. Avižų nuovirą galima gerti bet kuriuo metu po 1 stiklinę per dieną (galima 2-3 kartus), o skoniui pagerinti, galima sumaišyti su medumi. Šaldytuve nuovirą laikyti ne ilgiau kaip 2 dienas. Prieš geriant būtina įpilti truputį karšto vandens, nes nuovirą reikia gerti šiltą. Panašų "kisielų" galima išvirti ir iš avižinių kruopų.

Papildyta:
AUSŲ UŽDEGIMAS

Bruknės1. Į ausis įkišti tamponus, suvilgytus svogūnų sultyse.
2. 1 saują bruknių lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens. 30-60 min. palaukti, perkošti. Gerti 2-3 kartus per dieną, prieš valgį ir po jo.
3. 1-2 česnakų galvutes smulkiai supjaustyti, suberti į stiklinį indą ir nuolat maišant užpilti 3/4 stiklinės gryno alyvų aliejaus. Indą sandariai uždengti ir 10 dienų palaikyti saulėtoje vietoje. 2-3 kartus per dieną gerai suplakti. Po to antpilą perkošti, įlašinti 2-3 lašus eukalipto aliejaus arba glicerino, supilti į tamsaus stiklo butelį ir laikyti šaldytuve. Tinka naudoti ir vaikams, ir suaugusiems.
4. Skaudant ausiai rekomenduojama smulkiai sutarkuoti 100 gr. raudonųjų burokėlių, užpilti 200 gr. vandens, įdėti 1 valg. šaukštą medaus, uždengti ir pavirinti 15 min. Gautame nuovire pamirkyti vatos tamponą ir uždėti aplink skaudamą ausį.
5. 1 valgomą šaukštą kadagio uogų užplikyti 1 stikline karšto vandens ir pavirti 5 min ant silpnos ugnies. Palaikyti 2 val., perkošti. Į abi ausis įkišti antpile sumirkytus ir nuspaustus vatos gumuliukus. Laikyti 20-30 min. Antpilas malšina skausmą ir gelbsti nuo uždegimo.

Papildyta:
DANTŲ SKAUSMAS

Valerijono šaknys1. Imti nedidelį gabalėlį šviežių arba sūdytų kiaulės lašinių. Jei lašiniai sūdyti, tai būtina nubraukti druską. Lašinių gabalėlį uždėti ant skaudamos vietos tarp dantenų ir žando. Lašinius laikyti burnoje 15-20 min., kol skausmas aprims.
2. Esant ilgam dantų skausmui, patartina naudoti valerijono šaknų lašus; gerti po 20 lašų 2-3 kartus per dieną.
3. Prie skaudamos vietos pridėti vatą sumirkytą beržų pumpurų užpile. 25 g. beržų pumpurų užpilti 100 ml spirito; laikyti 8 paras. Po to perkošus galima naudoti.
4. 8 arbatinius šaukštelius sausos susmulkintos melisos žolės užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Laikyti 4 val., perkošti. Skalauti burną, esant dantų skausmui ir dantenų uždegimui.
5. Esant skausmingom dantenom, pūliniams po dantimi. Į indą įpilti apie 1,5 cm sluoksnio skysto liepų medaus. Įmti seną, būtinai surūdijusią, vinį. Įkaitinus iki raudonumo, ikišti į medų. Aplink vinį susidarys juodas sluoksnis, panašus į degutą. Šiuo juodu sluoksniu sutepti dantenas, geriausiai prieš miegą. Ligonio savijauta greitai pagerėja. Šiuo atveju rūdys, esančios ant vinies, turi gydomųjų savybių. Todėl kaitinant vinį, negalima į ją pūsti ar liestis prie jos, kad išlaikyti rūdis.
6. Nulupti česnako skiltelę. Aplink skaudamą dantį įtrinti dantenas šia skiltele.
7. Susmulkinti gabalėlį svogūno, suvynioti jį į marlę. Įkišti jį į ausį, priešingą skaudamam dančiui.
8. Esant skausmingom dantenom. Mažu teptuku neliečiant dantų suvilgyti dantenas citrinų sultimis.

Papildyta:
GALVOS SKAUSMAS

1. Jazmino žiedus sudėti į stiklainį, užpilti augaliniu aliejumi ir sandariai uždengus laikyti saulėkaitoje 40 dienų. Po to nenukošus laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje, kas kart turinį sukratant. Padeda nuo peršalimo ligų sukeltos migrenos. Šiuo tepalu tepti galvą.
2. Jei galvos skausmą sukėlė aukšta temperatūra, keletą kartų per dieną kaktą ir smilkinius patrinti pašildytu citrinos minkštimu.
3. Įsiskaudėjus galvai, 7-10 min. medinėmis šukomis lėtai šukuoti galvą.
4. Padaryti cukraus tirpalą ir dėti ant kaktos jo kompresus.
Dobilai5. Valgyti rozmarino žiedus ir lapus su duona (iš ryto nevalgius). Išnyks net įsisenėjęs galvos skausmas.
6. Gerti žaliają arbatą su erškėtuogių sirupu vietoj cukraus.
7. Ant skaudamos vietos dėti šviežius alyvos lapus.
8. Gerti juodųjų serbentų sultis po 1/4 stilklinės 3 kartus per dieną .
9. Jei stipriai skauda galvą. Į stiklinę įmušti 1 kiaušinį. Jį suplakti ir užpilti vardančiu pienu, išmaišyti ir išgerti. Procedūrą kartoti keletą dienų.
10. Jei kamuoja lėtinis galvos skausmas. Saują čiobrelių užpilti vandeniu ir pavirti. Vakarais 10-15 min. panardinti galvąį šiltą nuovirą, o vėliau aplieti visą kūną.
11. Ant kaktos uždėti žalios bulvės riekelių ir galvą aprišti.
12. 1 arbat. šaukštelį pievų dobilo žiedų užplikyti 1 stikline verdančio vandens. 30 min. palaukti, perkošti ir gerti po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną.
13. 1 valg. šaukštą susmulkintų valerijono šaknų užpilti 1 stikline šalto vandens. Po 6-8 val. antpilą nukošti. Gerti po valg. šaukštą 3 kartus per dieną.
14.Prie kaktos ir smilkinių pridėti kopūsto lapą. Paprastai skausmas praeina.
15. Nuo migrenos. Imti 150 gr. tarkuotų krienų, 0,5 kg. sumaltų mėsmale apelsinų, 0,5 kg. medaus ir 1 litrą raudono vyno. Mišinį kaitinti vandens vonelėje 1 val. Gerti po 100 gr. 2 val. po valgio.
16.Nuo migrenos. Į stiklinę įmuškite 1 šviežų vištos kiaušinį. Išplakite ir užpilkite verdančiu pienu. Gerti po 1 stiklinę šio koktielio 1 kartą dienoje. Gyditis vieną savaitę.
17. Galvos skausmas dėl stipraus susinervinimo. 200g. šviežaus ožkos pieno sumaišyti su vienu arbatiniu šaukšteliu sutrintų putino uogų ir vienu arbatiniu šaukšteliu medaus. Gerti 1 kartą per dieną.
Papildyta:
NUO KOSULIO

Šalpusnis1. Obuolių actas sumaišomas su tokiu pat kiekiu šilto virinto vandens ir gautu mišiniu reguliariai skalaujama gerklė.
2. Du valgomieji šaukštai linų sėmenų užpilami 0,5 stiklinės verdančio vandens. 3-5 minutes pavirinama ant silpnos ugnies, 10 min. palaukiama, 5 min. paplakama, perkošiama ir vartojama po 1 valgomą šaukštą 3-4 kartus per dieną, 15-20minučių prieš valgį.
3. 50 gramų razinų užpilama 1 stikline verdančio vandens, 30 minučių palaukiama, perkošiama. Į gautą antpilą įpilami 3 valgomieji šaukštai svogūnų sulčių ir išgeriama nedideliais gurkšneliais.
4. Jei kosulys stiprus, ryte ir prieš miegą užlašinti ant liežuvio šaknies 3-5 lašus gryno aliejaus.
5. Sutrinti smulkiai keletą česnako skiltelių. Prieš miegą košele ištepti kojų padus ir apmauti vilnones kojines.
6. 20 gr. liepos žiedų užpilti 200 ml. verdančio vandens, perkošti ir gerti 2-3 kartus per dieną.
7. 15 gr. šalpusnio lapų užpilti 200 ml. verdančio vandens , perkošti ir gerti po 1 valgomą šaukštą kas 2-3 valandas.
8. Stiprų kosulį malšina gysločio sultys, geriamos po 1 valgomą šaukštą 3 kartus per dieną, 15 min. prieš valgį.
9. 500 gr. susmulkintų svogūnų užpilama 1 litru vandens, įberiama 400 gr. cukraus, 3 val. pavirinama ant silpnos ugnies, atvėsinama, įdedama 50 gr. medaus, supilama į butelį ir sandariai užkemšama. Kosint vartoti po 4-6 valgomus šaukštus per dieną po valgio.
10. 1 valgomas šaukštas beržų lapų užpilama 1 stikline vardančio vandens. 30 min. palaikoma verdančio vandens vonelėje ir vartojama po 1 valgomą šaukštą 4 kartus per dieną, prieš valgį.
11. 10 gr. juodojo šeivamedžio žiedų sumaišomasu 10gr. pankolio vaisių, 20 gr. liepų žiedų ir 20 gr. trispalvės našlaitės žolės. 1 valgomas šaukštas šio mišinio užpilamas 1 stikline verdančio vandens, 30 min. palaukiama ir išgeriama per dieną.
12. 1 valgomas šaukštas jonažolės žolės sumaišoma su trupučiu propolio ir užpilama 1 stikline verdančio vandens. Po 20 min. perkošti ir nuspausti. Skalauti gerklę 2-3 kartus per dieną.
13. 10 gr. susmulkintos putino žievės užpilama 1 stikline verdančio vandens. 30 min. palaukiama, perkošiama ir geriama po 1 valgomą šaukštą 3 kartus per dieną, prieš valgį.
14. Nakčiai įtrinti krūtinę mišiniu iš 1 valgomo šaukšto terpentino ir 2 valgomų šaukštų ricinos aliejaus. Paskui šiltai užsikloti. Galima mišiniu trinti ir 3 kartus per dieną.
Debesylas15. Kiaulės taukus sumaišyti su trepentinu (kiaulės taukų turi būti daugiau, nei trpentino) ir prieš naktį įtrinti nugarą, šonus.
16. 20gr. susmulkintos debesylo šaknies užpilti 1 stikline vandens ir 10 min. virti ant silpnos ugnies. Uždengti rankšluosčiu, o po 4 val. nukošti. Gerti po 1 valg. šaukštą 3-4 katrus per dieną, 20 min. prieš valgį.
17. 1 valg. šaukštą džiovintų gysločio lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Po 2 val. nukošti. Gerti po valg. šaukštą 4 kartus per dieną, 20 min. prieš valgį arba prasidėjus kosulio priepuoliui.
18. Kamuojant įkyriam kosuliui, sergant pleuritu, reikia kasdien valgyti migdolus su cukrumi.
19. Į 0,5 stiklinės obuolių acto įpilti 2 valgomus šaukštus glicerino ir 3 valgomus šaukštus medaus,gerai išmaišyti ir vartoti po 1 arbat. šaukštelį 3 kartus per dieną, prieš valgį (bei 1 arbat. šaukštelį prieš miegą). Prieš vartojimą suplakti.
20. 1 valgomą šaukštą susmulkintų obelų lapų užpilti 1 stikline vardančio vandens. Atvėsinti, perkošti ir gerti po 1/3 stiklinės keletą kartų per parą.
21. Keletą prinokusių obuolių (tik naminių) supjaustyti ir užpilti 1 litru vandens. 10-15 min.pavirti ant silpnos ugnies. Gerti po 1 stiklinę 4 kartus per dieną.
22. Susmulkinti po lygiai svogūnų ir obuolių. Į juos įmaišyti medaus. Išmaišyti ir vartoti po 1 valg. šaukštą 4 kartus per dieną.
23. Sumaišyti ridiką su medumi (1:1) ir palaikyti, kol atsiras skysčio. Kai atsiras skysčio, jį gerti po valg. šaukštą 3 kartus per dieną.
24. Keletą skiltelių česnako sumaišyti su medumi ir palaikyti tamsiole vietoje. Gerti po 1 arbat. šaukštelį 3 kartus per dieną, užsigeriant šiltu arba karštu pienu.
25. Mėlynių žolės viršunėles susmulkinti ir užpilti verdančiu vandeniu. Palaikyti, perkošti. Gerti kelis kartus per dieną.
26. Supjaustyti 4 vidutinio dydžio ropes kubeliais, sudėti į puodą ir užpilti 5 valg. šaukštais cukraus. Kepti orkaitėje 2 val. Skystį nupilti į butelį. Gerti po 2 arbat. šaukštelius 3-4 kartus per dieną, prieš valgį ir prieš miegą.
27.Sumaišyti 1 citrinos sultis su 2 šaukštais glicerino ir 2 valg. šaukštais medaus. Gerti po 1 arbat. šakštelį 5-6 kartus per dieną. Vieną šaukštelį išgerti prieš miegą.
28.Nakčiai krūtinę ir nugarą ištepti medumi. Ant viršaus uždėti vaškuoto popieriaus, vatos ir aprišti, arba apvilkti vilnonį rūbą.
29. 1 stiklinę džiovintų kriaušių (susmulkintų) užpilti 0,5 litro vandens. Pavirti, kol suminkštės vaisiai. Po to 4 val. palaukti, perkošti ir vartoti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną, 30 min. prieš valgį.
30. 1 arbat. šaukštelį juodųjų pipirų užpilti 1 stikline verdančio vandens. 5 min. pavirti ant silpnos ugnies, 1 val. palaukti, perkošti ir vartoti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, 30 min. prieš valgį.
Putinas31. Šv. sviestą sumaišyti su cukraus pudra (lygiomis dalimis). Vartoti 1 arbat. šaukštelį 5-6 kartus per dieną.
32. 1 valg. šaukštą kmynų sėklų užpilti 1 stikline verdančio vandens. 30 min. pavirinti ant silpnos ugnies, atvėsinti, perkošti. Gerti po 1-2 valg. šaukštus 3-4 kartus per dieną, 15-20 min. prieš valgį.
33. Putino uogas sumaišyti su medumi, pakaitinti ir vartoti keletą kartų per dieną.
34. Prieš valgį suvalgyti kiaušinį, išplaktą su cukrumi.
35. Sutarkuoti 1 ropę ir išspausti sultis. 1 stiklinė sulčių - 100 gr. medaus. Vartoti po 2 valg. šaukštus 3-4 kartus per dieną, 15-20 min. po valgio.
36. Išgerti 1 stiklinę karšto vandens, sumaišyto su 3 lašais jodo. Gerti lėtai. Ši priemonė, jei kosulys neduoda užmigti.
37. 3 arbat. šaukštelius aguonų sutrinti ir užpilti 1 stikline karšto pieno. Palaikyti, nukošti ir lėtai, mažais gurkšneliais išgerti. Ši priemonė, jei kosulys neduoda užmigti.
38. 1 valg. šaukštą krapų sėklų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 10-15 min., perkošti. Gerti po 1 valg. šaukštą 3-6 kartus per dieną prieš 15 min. iki valgio.
Papildyta:
NUO BRONCHITO IR PLAUČIŲ UŽDEGIMO

1. Sergant bronchitu ir labai kosint, naudinga valgyti svogūnų laiškų salotas, paskanintas kiaušiniu ir grietine.
2. 5 didelės česnakų skiltelės sutrinamos su druska ir sumaišoma su 200 gramų šviežio sviesto. Gauta masė užtepama ant duonos ir valgoma sergant bronchitu, pneumonija, bronchine astma.
3. Bronchų spazmus malšina bulvių košė, sumaišyta su dideliu kiekiu pieno.
4. Bronchitą efektyviai gydo avižų kisielius sumaišytas su pienu ar grietine.
5. 400 gramų sėlenų užpilama 1,8 litro verdančio vandens ir 10 minučių pavirinama. Gautas nuoviras pasaldinamas cukrumi ir karštas geriamas keletą kartų per dieną.
6. Sergant bronchitu, rekomenduojama valgyti gleivingas miežių sriubas bei košes ir gerti jų kisielių.
7. Sumaišoma po 100 gramų rugių, avižų bei miežių grūdų, įdedama 30 gr. cikorijos, pakepinama, įdedami 2 migdolų branduoliai ir susmulkinama. Geriama kaip kava su karštu pienu.
8. 5 vidutinio dydžio sutrintos česnako skiltelės užpilamos 1 stikline nepasterizuoto pieno ir išgeriama per dieną. Šis antpilas ypač rekomenduojamas vaikams.
9. Du išplakti kiaušiniai iškepami su kiaulės taukais ir pabarstomi druska. Atvėsinta kiaušinienė prieš naktį uždedama ant ligonio krūtinės. Padeda sergant bronchitu.
10. 2-3 šalpusnio lapai užpilami 0,5 litro pieno, pavirinama, įdedama truputį kiaulės taukų ir geriama po vieną puodelį prieš einant miegoti.
11. 1 dalis eglių sakų sumaišoma su 1 dalimi vaško; ištirpinama ir atvėsinama. Šis mišinys uždedamas ant įkaitusių anglių ir kvėpuojama jo garais.
12. 1 arbatinis šaukštelis pušų pumpurų arba 2 arbatiniai šaukšteliai eukalipto lapų užpilama 0,5 stiklinės vandens ir kaitinama ant ugnies. Iš storo popieriaus padaromas vamzdelis ir pro jį kvėpuojama iš indo kylančiais garais 80-100 įkvėpimų.
13. Sumaišyti citrinos sultis su alyvų aliejumi lygiomis dalimis ir gerti po 1 arbatinį šaukštelį kas valandą.
14. Gerti po stiklinę beržų sulos 2-3 kartus per dieną.
15. 3-4 gr. džiovintų beržo pumpurų arba 6-8 gr. džiovintų jaunų beržo lapelių užplikyti 0,5 litro karšto vandens ir 15-20 min. virti. Nuovirą gerti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną.
Gyslotis16. 10 gr. susmulkintų džiovintų gysločio lapų užplikyti 1 stikline vardančio vandens ir 30 min. leisti nusistovėti. Gerti po 1/3-1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną, 20 min. prieš valgį.
17. Valgyti aviečių uogas, geriausiai laukinių aviečių uogas.
18. Valgyti šviežias ir džiovintas juodųjų serbentų uogas.
19. 3-5 gr. džiovintų juodųjų serbentų lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens ir 10-20 min. palaikyti uždengus. Gerti kaip arbatą po 0,5-1 stiklinę 2-3 kartus per dieną.
20. Valgomą šaukštą džiovintų šalpusnio lapų užpilti stikline verdančio vandens ir 30 min. leisti nusistovėti. Gerti po valgomą šaukštą 4-6 kartus per dieną.
21. 2 arbatinius šaukštelius susmulkintos džiovintos raudonėlio žolės užplikyti stikline verdančio vandens ir 20 min. leisti nusistovėti. Gerti šiltą po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną, 15-20 min. prieš valgį.
22. 1 arbatinį šaukštelį džiovintų krapo sėklų suvalgyti užsigeriant šiltu vandeniu, prieš valgį 3 kartus per dieną.
23. 20 gr. susmulkintos džiovintos lakišiaus žolės užpilti stikline verdančio vandens ir užvirinti. Gerti po 1 valgomą šaukštą 3 kartus per dieną.
24. Vartoti šviežias erškėtrožių uogas, uogienę arba džiovintų uogų arbatą.
25. Naudinga valgyti sudygusias saulėgrąžų sėklas.
26. Sergant viršutinių takų arba plaučių ligomis, rekomenduojama valgyti pakepintus lazdynų riešutus su nedideliu kiekiu juodos duonos. Toks valgis padeda greičiau pasišalinti skrepliams.
27. Sergant plaučių ligomis rekomenduojama valgyti pistacijos riešutus ir iš jų pagamintą sviestą.
28. Sutarkuoti mėlyną svogūną ir jį sumaišyti su 1 kiaušinio baltymu. Vartoti po 1 valgomą šaukštą 1 kartą per dieną. Vartoti 10 dienų, padaryti pertrauką ir vėl naudoti 10 dienų. Po 50 šaukštų bronchitas ilgam nurimsta.
29. Imti lygiomis dalimis nasturtų žiedų, medaus ir degtinės arba raudono vyno. Užplikyti stiprią nasturtų arbatą, palaukti, kol pritrauks, atvėsinti ir perkošti. Sumaišyti su degtine ir medumi. Gerti po valg. šaukštą 2 -3 kartus per dieną. Padeda sergant plaučių uždegimu.
30. Gerti nasturtų žiedų arbatą, sergant bronchitu, plaučių uždegimu.
31. Imti ridiką su "uodegėle", nupjauti viršų ir išskobti maždaug apie trečdalį vidaus. Į jį įdėti truputį medaus. Ridiką įstatyti į stiklainį su vandeniu, įmerkus jį uodegėle. Maždaug po 4 val. ridikas bus pilnas sulčių. Sultis išgerti ir vėl įdėti medaus. taip daryti 2 dienas, kol ridikas išdžiūsta. Sergantys bronchitu, kokliušu, kosuliu tokias sultis turi gerti po 1 arbat. šaukštelį 3-4 kartus per dieną.
32. Paruošti iš trispalvės našlaitės arbatą - 1:10. Gerti šiltą po trečdalį stiklinės, joje ištirpinus du arbatinius šaukštelius medaus. Gerti tris kartus per dieną. Gydymo kursas 20-30 dienų.
33.Bronchinė astma. 500 g. medaus, 500 g. avino taukų, 500 g. sviesto, sumaišytu su 100 g. kakavos ir 10 šviežių vištos kiaušinių. Viską virti 1-2 min. nuo užvirimo, po to, maišant ataušinti. Vartoti po arabatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, užgeriant šiltu pienu. Esant užtęstiems priepuoli
Papildyta:
NUO ANGINOS

1. Sutarkuoti burokėlius ir išspausti sultis. Į vieną stiklinę sulčių įpilamas 1 valgomas šaukštas 6% acto ir gautu mišiniu 5-6 kartus per dieną skalaujama gerklė. Galima gerklę skalauti ir burokėlių nuoviru.
2. Galima gerklę skalauti geriamosios sodos ir druskos tirpalu.
3. 10 medetkos žiedų užpilama 1 stikline verdančio vandens, 1 valandą palaukiama, perkošiama, ir gautu antpilu 3-4 kartus per dieną skalaujama gerklė.
4. 3 arbatinius šaukštelius svogūnų lukštų užpilami 0,5 litro vandens, užvirinama, 3-4 val. palaukiama, perkošiama ir 5-6 kartus per dieną skalaujama gerklė.
5. 2-3 susmulkintos česnako skiltelės užpilamos viena stikline verdančio vandens, 1 valandą palaukiama, perkošiama ir 4-5 kartus per dieną skalaujama gerklė.
6. 4 arbatiniai šaukšteliai susmulkintų šalavijo lapų užpilami 2 stiklinėmis verdančio vandens. 30 min. palaukiama, perkošiama ir gautu nuoviru 4 kartus per dieną skalaujama gerklė.
7. Lygiomis dalimis imti šalavijo lapų ir ramunėlių žiedų, užpilti verdančiu vandeniu, 30 min. palaukti ir perkošti. Šiuo antpilu 4 kartus per dieną skalauti gerklę.
8. Maždaug 1 dalis pušų pumpurų užpilama 10 dalių vandens. 30 min. pavirinama, 4 valandas palaukiama, perkošiama. Vartojama po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną. Galima daryti šio nuoviro inhaliacijas.
9. Kas valandą burna skalaujama 30% citrinos rūgšties tirpalu arba kramtomi citrinos grežinėliai.
10. 3 kartus per dieną suvartoti po vieną arbatinį šaukštelį svogūno sulčių.
11. 100 gramų džiovintų mėlynių uogų užpilama 0,5 litro vandens ir virinama, kol nugaruoja 10% skysčio. Šiuo nuoviru skalaujama gerklė.
Alijošius 12. Alijošiaus lapus sudėti į stiklainį ir priberti cukraus. Aprišti marle. Po 3 dienų gautas sirupas perkošiamas ir geriamas 3 kartus per dieną.
13. Susmulkintos beržo šakelės su pumpurais užpilamos verdančiu vandeniu, 1 valandą palaukiama, perkošiama, geriama po keletą stiklinių per dieną.
14. Imti lygiomis dalimis ramunėlių, eukalipto lapų ir medetkos žiedų. Vieną valgomą šaukštą žaliavos užpilti 1,5 stiklinės vardančio vandens ir uždengus pavirinti 2 min. Tada supilti į termosą ir laikyti 30 min., kad pritrauktų ir po to nukošti. Gautu nuoviru skalauti gerklę ryte ir vakare. Pradėti skalavimą 26°C temp. nuoviru, paskui kas kartą mažinti jo temp. po 1 laipsnį, kol pasieksite 16°C temp. Tada 3-4 savaites gerklę skalauti 15-16 °C temp. nuoviru.
15. 1 valgomasis šaukštas obuolių acto ir pusė stiklinės virinto vandens. Šiuo tirpalu skalauti gerklę po 3-5 min.
16. 1 arbatinis šaukštelis anyžiaus vaisių užpilamas 1 stikline verdančio vandens, 1 valandą palaukiama, perkošaiama ir geriama po 1/4 stiklinės 4 kartus per dieną, 30 min. prieš valgį.
17. Po valgio lėtai kramtomi propolio gumulėliai. Per dieną sukramtyti 5 gr. Kramtant kokybišką propolį, tirpsta ir peršti liežuvis.
18. Lygiomis dalimis sumaišyti citrinos sultis su medumi. Mišiniu kelias min. skalauti burną, paskui nuryti.
19. Skalauti burną šviežiomis burokėlių sultimis.
20. Užpilti 10 gr. susmulkinto propolio 100 gr. spirito. Parą palaikyti kambario temp., kaskart suplakant. Perkošti per vieną marlės sluoksnį. 2 arbatinius šaukštelius ekstrakto ištirpinti 0,5 stiklinės šilto vandens ir skalauti gerklę.
21. Sutarkuoti 1 stiklinę burokėlių. Įjuos įpilti 1 valgomą šaukštą maistinio acto. Palaikyti 1 val., perkošti. Gerti nedideliais gurkšneliais, keletą kartų per dieną. Taip gydomas ir lėtinis tonzilitas.
22. Imti po 1 valgomą šaukštą ugniažolės ir ramunėlių. Užplikyti 1 stikline vardančio vandens. Nuoviru skalauti gerklę.
23. Virti bulves su lupenomis nedideliame kiekyje vandens (kad garuotų ne vanduo, o bulvės). Kvėpuoti iš puodo kylančiais garais. Procedūrą atlikti 2 kartus per dieną (ryte ir vakare). Po jos į lauką negalima eiti, reikia gulėti lovoje.
24. 1 valgomas šaukštas ramunėlių žiedų užpilamas 1 stilkline verdančio vandens. 1 val. palaukti, perkošti ir antpilu skalauti gerklę 3-4 kartus per dieną. Galima skalauti gerklę įmaišius 1 arbatinį šaukštelį medaus.
25. 4-5 susmulkintus šviežius arba džiovintus gysločio lapus užpilti 1 stikline verdančio vandens. 30 min. palaukti, perkošti ir antpilu skalauti kas valandą gerklę. Galima antpilą pasaldinti medumi.
26. Vandenyje ištirpinti truputį medaus ir tirpalu 4-5 kartus per dieną skalauti gerklę.
27. Šviežius arba džiovintus rožių žiedų lapelius užpilti medumi. Gerai išmaišyti. Imti po truputėlį ir labai iš lėto čiulpti. Rožių mišinį čiulpti ilgą laiką, kai tik tuščia burna.
28. Paimti dar šiltų pelenų (medžio), suvynioti į švarią medžiagėlę ir dėti ant kaklo (gerai prispausti, tik žiūrėti, kad pelenai nebūtų per karšti). Po kelių tokių procedūrų gerklė ilgam nustoja skaudėti.
29. Suvalgyti pusę citrinos su odele. Po to 1 val. nieko nevalgyti ir negerti. Procedūrą pakartoti po 3 val. Ši procedūra tinka, kai yra pati pradžia anginos.
30. Imti 2-3 skilteles citrinos be odelės ir įsidėjus po vieną į burną lėtai čiulpti, iš lėto, po truputėlį nuryjant sultis. Citrinos skiltelę stengtis laikyti burnoje kuo toliau (kuo arčiau gerklės). Procedūrą atlikti kas valandą, kol nepasijusite geriau.
31. Iškišti liežuvį. Jo galą laikyti su servetėle, kad neslystų. Tada labai iš lėto į burną pilti 2 ml. medicininio spirito. Po tokios procedūros 5 val. nevalgyti ir negerti. Todėl tai atlikite prieš miegą. Šis receptas vaikams netinka.
32. 1 arbatinį šaukštelį medaus sumaišyti su tokiu pat kiekiu saulėgrąžų aliejaus ir tiek pat degtinės. Maišyti karšto vandens vonelėje, kol gausis vientisa masė. Mišinį čiulpti po truputėlį tol, kol sučiulpsite visą kiekį. Tai kartoti kas dvi valandas. Vaistus pasidaryti prieš atliekant procedūrą. Gydytis vieną dieną. Šis receptas tinka tik suaugusiems.
Papildyta:
GRIPAS

Avietės
1. Naudoti gripo epidemijos metu. Sutarkuoti svogūno galvutę ir 10-15 min. kvėpuoti svogūno skleidžiamu aitriu kvapu.
2. Vitaminingas gėrimas. 40 gr. švarių pušų spyglių užpilti 215 gr. vandens, įberti 8 gr. cukraus, įmesti 1 citrinos žievelę ir uždengti. 30 min. pavirti. Perkošti, įpilti citrinos sulčių ir gerti po 50-100 ml. per dieną.
3. Sumaišyti 2 dalis aviečių ir 2 dalis šalpusnio lapų, ir 1 dalį raudonėlio. Valgomą šaukštą mišinio užpilti stikline verdančio vandens, 20 min. palaukti, perkošti. Gerti po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną.
4. Į ketvirtį litro degtinės įberti aitriojo pelyno. 21 dieną laikyti tamsioje vietoje, po to nukošti. Gerti po 20 gr. kartą per dieną, jeigu peršalote ar sušalote. Vartoti ne ilgiau kaip 2-3 dienas.
5. Sumaišyti aviečių šakeles su liepžiedžiais (lygiomis dalimis). Valg. šaukštą mišinio užpilti 1 stikline verdančio vandens. Po 20 min. nukošti. Gerti po stiklinę karšto nuoviro prieš naktį.
6. 1 saują susmulkinų juodojo serbento šakelių užpilti 4 stiklinėmis vandens. Virti 5 min., po to ant silpnos ugnies - dar 4 valandas. Nakčiai išgerti po 2 stiklines šilto nuoviro. Ligos metu gydymą pakartoti 2 kartus.
7. Valgomą šaukštą aviečių užplikyti 1 stikline verdnčio vandens. 20 min. palaukti ir gerti karštą , po 1 stiklinę 2 kartus per dieną.
8. Svogūno galvą sutarkuoti smulkia trintuve. Gautą masę išdėti ant dviejų sluoksnių marlės. Tokį kompresą dėti ant apatinės nosies dalies, prieš tai ją patepus saulėgrąžų aliejumi. Kompresą laikyti 10 min. Dėti 3 kartus per dieną.
9. Pesišaldžius. 1-2 arbat. šaukštelius jonažolės užpilti 1 stikline verdančio vandens. Palaikyti 30 min., perkošti. Gerti 2-3 kartus per dieną keletą savaičių.
10. Persišaldžius. Imti antaninės obels lapų ir žiedų lapelių. Išvirti arbatą ir gerti persišaldžius, kosint.
11. Esant dažniems peršalimams, silpnam imunitetui. Saują nemaltų avižų nuplauti ir geriausiai būtų padaiginti. Po to, užpilti 1 litru virinto pieno ir užvirinti. Kaitinti ant silpnos ugnies 40min. (geriausias indas šiems vaistams ruošti - molinis, bet jei neturite, tiks ir emaliuotas). Gautą košę nuimti nuo ugnies ir iš lėto atvėsinti. Tada perkošti ir sumalti mėsmale. Avižas perkošti per marlę ir skystį padalinti į 3 dalis. Turi išeiti 3 nepilnos stiklinės. Į kiekvieną stiklinę įdėti po pusę arbatinio šaukštelio liepų medaus. Jei jo neturite, tiks pavasarinis medus, bet svarbiausiai, kad tai būtų natūralus medus, o ne su priemaišom.
Tokiu nuoviru tinka gydyti chroninę anginą, bronchitą, plaučių, limfmazgių uždegimą. Suaugusiems ir vaikams nuo 11 metų gerti po 1 stiklinę 3 kartus per dieną 40 min. iki valgio. Gydymo laikas - 2 mėn. Vaikams nuo 7 iki 11 metų - po pusę stiklinės 3 kartus per dieną. Vaikams iki 7 metų - po 1/4 stiklinės 3 kartus per dieną.
Papildyta:
SLOGA

Gerai nuplauti burokėlį, nusausinti ir sutarkuoti smulkia trintuve. Išspausti sultis. Jas sumaišyti su medumi - 7 dalys sulčių ir 3 dalys medaus. Viską gerai išmaišyti ir lašinti į nosį esant slogai po 5 - 6 lašus į kiekvieną šnervę 4 - 5 kartus per dieną.
Papildyta:

PERŠALUSIO VAIKELIO GYDYMAS

Yra daug liaudiškų receptų nuo peršalimo, kurie skirti suaugusiems, bet sumažinus dozes, tinka ir vaikams. Tik negalima naudoti spiritinių antpilų, o jei vaikas alergiškas medui,- tai ir medaus.

Esant kosuliui:

1. Nulupti juodąjį ridiką ir sutarkuoti stambia trintuve. Sumaišyti su medumi arba cukrumi ir 5-6 val. palaikyti kambario temp., kad išsiskirtų sultys. Jas nupilti ir duoti vaikui po 1 valg. šaukštą 3-4 kartus per dieną, o mažesniems vaikams ( bet ne kūdikiams)-po 1 arbat. šaukštelį. Prieš miegą galima duoti dvigubą dozę.
2. Nulupti ropę ir sutarkuoti stambia trintuve. Sumaišyti su medumi arba cukrumi ir 5-6 val. palaikyti kambario temp., kad išsiskirtų sultys. Jas nupilti ir duoti vaikui po 1 valg. šaukštą 3-4 kartus per dieną, o mažesniems vaikams (bet ne kūdikiams)-po 1 arbat. šaukštelį. Prieš miegą galima duoti dvigubą dozę.
3. Imti lygiomis dalimis alyvuogių aliejaus ir medaus. Sumaišyti. Naudoti po 1 arbat. šaukštelį 4 kartus per dieną ( tinka ir sergant kokliušu).
4. Įsisenėjusį vaiko kosulį rekomenduojama gydyti ramunėlių antpilu. 1 valg. šaukštą vaistinės ramunėlės žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Palaikyti 1 val. termose, perkošti ir duoti gerti kas valandą po 1 valg. šaukštą šilto antpilo.
5. Saują cukraus pakepinti keptuvėje tol, kol jis išsilydis ir gražiai paruduos (neperkaitinkite cukraus, nes kitaip jis pajuos ir įgaus nemalonų skonį). Atšaldyti. Kai sustings, turi gautis kieta masė. Ją duoti čiulpti kosintiems vaikams.
6. Kas 2-3 val. duoti vaikui po 1 arbat. šaukštelį svogūnų sulčių su medumi. Šis receptas padės ir skaudant gerklei.
7. Išvirti stiprią krapų arbatą. Puode pakepinti cukrų iki rudumo ir ant jo užpilti paruoštą ir perkoštą arbatą ( 1 valg. šaukštas cukraus ir 1 stiklinė arbatos). Gerti po ½ stiklinės 2-3 kartus per dieną. Padeda sergant bronchitu.

Sloguojant:

1. Jei mažylis nealergiškas medui, galima jo nosytės vidų švelniai patepti medumi.
2. Sutarkuoti burokėlį ir išspausti jo sultis. Lašinti po porą lašelių į nosį 3 kartus per dieną.
3. Išvirti du kiaušinius ir priglausti prie abiejų nosies pusių ir palaikyti kol jie atvės ( jei kiaušiniai per karšti, įvyniokite į marlė, kad nenudegintumėte). Šis būdas tinka ir skaudant gerklei, tik tada kiaušinius dėti ant kaklo.
4. Sergant sloga arba haimoritu paimti drobinį maišelį ir į jį prikrėsti tirštos kvietinės košės. Šį maišelį uždėti ant nosies srities, kad šildytų jos ančius. Laikyti, kol atvės.

Kad vaiko organizmas nenusilptų ir aktyviau kovotų su liga:

1. Į verdantį pieną įberti avižų, 1,5-2 val. palaikyti termose ir sugirdyti ( 1 arbat. šaukštelis avižų ir 1 stiklinė verdančio pieno). Nuoviras ne tik suteiks jėgų, bet ir padės gydyti plaučių ligas, bronchitą, mažins dusulį, padės atsikosėti. Sergantis vaikas turi reguliariai skalauti gerklę ir burną. Tam tiks jūros druskos tirpalas arba vaistingųjų augalų antpilai ( beržų šakelių antpilas, šalavijo lapų arbata, aviečių šakelių ir lapų arbata).Galima naudoti ir tokį tirpalą: 500 ml. vandens, truputis kalio permanganato ( tik tiek, kad tirpalas nusidažytų rožine spalva), 7-8 lašai jodo. Gerklę skalauti 2-3 kartus per dieną.
2. Šis vaistas patiks visiems vaikams: 2 kiaušinių trynius išsukti iki baltumo su cukrumi ir suvalgyti prieš valgį per du kartus.
3. 3-4 kartus per dieną duoti vaikui po 1/3 stiklinės erškėtuogių antpilo.
4. Imti lygiomis dalimis liepos žiedų ir putino vaisių. Žaliavos turi gautis 2 valg. šaukštai. Šį mišinį užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, 1 val. palaukti ir duoti vaikui išgerti prieš miegą 200 ml. karšto gėrimo.
5. Rekomenduojama per dieną sumaitinti po 2-3 slikteles česnako.
6. 3-4 kartus per dieną vaiką girdyti bruknių, putino ar žemuogių uogų nuoviru.
Papildyta:
TIKIUOSI SIEK TIEK PAGELBEJAU...TURIU DAR BEGALE TOKIU RECEOTU VISKAS, NUO DAUG KO IR IVAIRIU SUDEDAMUJU DALIU smile.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėtutė: 26 vasario 2009 - 22:05
Hm, suzinojau kad nuo spuogu, visokiu cistu ir siaip hormonus sureguliuoja nakvisu aliejus, ir poveikis tikrai daug kam jauciasi. Nelabai galiu sintetinius papildus gerti nes skrandis jautrus tom kapsuliu zelatinom visokiom. Taigi ziuriu kad buna gryno ekologisko nakvisu aliejaus. Gal kas geret? Ar yra koks nors poveikis panasus i kapsuliu?
Atsakyti
Gal kas geriate/gėrėte gyslocio arbata, poveikis jauciasi? 4u.gif
Atsakyti
As gal nelabai i tema,bet noriu savo patirtimi pasidalinti.Pries kokius penkis metus buvo labai nusilpes kraujas,visko jame truko o gelezies isvis nebuvo rasta tyrimuoose ,kai mano tyrimus pamate gydytoja pasake tai kaip tu dar gyva,bet sako nieko gerai ,kad atejei jei butum dar savaite taip pagyvenus ,tai butu reikeje i ligonine vaziuoti kraujo perpilti.O nuejau pas ja pasidarius tyrimus ,nes buvau iskritus is koto ir po to jauciausi blogai.tai kokius keturis metus geriau gelezi su pertraukomis,bet visa ta laika kritinejo man ta gelezis.beveik pries metus nuejau pas homopata(ne Lietuvoje)tai jis man rado kad problema fosfore.Tai apie 3 menesius pagerus Fosforo atsigavau.Po tiek laiko atgavau jegas ir savo stiprybe.Atsikeldavau pati pries septynes ir begdavau krosus pries darba.Po to issivaliau kepenis,turejau tam tikra fobija ir ji sumazejo.Vienu zodziu moterys sakyciau pacios turim dometis savo sveikata o ne atiduoti savo sveikata daktarams i rankas.Dieve as tiek metu (apie keturis)egzistavau.O po triju menesiu pasijutau normaliu sveiku zmogumi.Zinoma buna ir geru daktaru ,bet ju taip maza.
tai tiek norejau pasakyt ,kad ne visada mums paskiria teisingus vaistus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Magira: 28 vasario 2009 - 15:41
QUOTE(Magira @ 2009 02 28, 16:39)
tai tiek norejau pasakyt ,kad ne visada mums paskiria teisingus vaistus.


Tikra tiesa, dabar negali pasitiketi niekuo, tik pats savimi, o jei jau taip nutiktu, kad negaletum pats priimti sprendimu, neduok Dieve, tai bent reikia tureti artimuosius, su kuriais tikrai gerai sutariate ir pasitikite, labai svarbu, kad seima butu kartu. 4u.gif Daktarai irgi ne dievai, tik deja, kartais imasi tokiu pareigu. rolleyes.gif

Sveikatos ir sekmes Jums. 4u.gif
Atsakyti
Nežinau, kiek ekologiški yra imbiero cukatai (kur būna presto ir pan. parduotuvėlėse) g.gif bet man jie labai skanūs blush2.gif esu visiškai įsitikinusi, kad būtent jie man padėjo išvengti peršalimo šią žiemą, nes vienu metu, kai jau maniau, susirgsiu, prisivalgiau tų cukatų (ne pakelį ir ne du), ir nebekimba jokie virusai prie manęs, tfu tfu tfu biggrin.gif manau, čia nebloga profilaktika - prie arbatos cukatų pagraužti ax.gif
Atsakyti
As naudoju imbiero sakni su medumi ,tai irgi uzmirsau kas yra gripas thumbup.gif
Atsakyti
O mano abu vaikai su gerklem kankinasi, kirbina gerkle ir koseja nuo to, tai gydziau kokias 5-6 dienas natur priemonem visokiom ir nieko, nepadeda schmoll.gif Tai vyresniajai jau antibus israse, o mazasis galvojau ,akd jau ir pasveiko,b et ziuriu vis viena kosuliuoja ir jauciasi, kad nuo to, kad jam gerkle kutena doh.gif
Gal kazka pasiulytumet dar isbandyti, kaip ta gerkle pagydyt? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Wiwa @ 2009 03 04, 13:37)
O mano abu vaikai su gerklem kankinasi, kirbina gerkle ir koseja nuo to, tai gydziau kokias 5-6 dienas natur priemonem visokiom ir nieko, nepadeda  schmoll.gif Tai vyresniajai jau antibus israse,  o mazasis galvojau ,akd jau ir pasveiko,b et ziuriu vis viena kosuliuoja ir jauciasi, kad nuo to, kad jam gerkle kutena  doh.gif
Gal kazka pasiulytumet dar isbandyti, kaip ta gerkle pagydyt?  4u.gif


Jei peršti, tai man visai padeda myrrhamile purškalas. Jo sudėtis lyg tai gera 4u.gif
Tiesa, parašyta, kad mažiems vaikams jo negalima unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kniaumiau: 04 kovo 2009 - 14:53
QUOTE(Wiwa @ 2009 03 04, 14:37)
O mano abu vaikai su gerklem kankinasi, kirbina gerkle ir koseja nuo to, tai gydziau kokias 5-6 dienas natur priemonem visokiom ir nieko, nepadeda  schmoll.gif Tai vyresniajai jau antibus israse,  o mazasis galvojau ,akd jau ir pasveiko,b et ziuriu vis viena kosuliuoja ir jauciasi, kad nuo to, kad jam gerkle kutena  doh.gif
Gal kazka pasiulytumet dar isbandyti, kaip ta gerkle pagydyt?  4u.gif


mes ir panasia vargstame doh.gif, tik apsigydome ir vel is naujo kosuliai ar sloga. dar kol pradzia zaidziam su homeopatiniais engystol tabletes ir tartephedreel lasai kartu abu duodu. jei stipreja kosulys dar syrupeli pridedu (prospana, stodal). Dar visai geri umckalor lasiukai ir nuo kosulio ir nuo slogos. Na zinoma ir arbateles visokios.
Sekmes pasveikti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 03 03, 17:03)
As naudoju imbiero sakni su medumi ,tai irgi uzmirsau kas yra gripas thumbup.gif

as dar citrinos dedu
Atsakyti