Įkraunama...
Įkraunama...

Sportas nėštumo metu

Visada buvau labai aktyvi, aerobika, lauko tenisas, skvošas - viskas tiko patiko rolleyes.gif Pastojau - nustojau visiškai sportuot iki 16 sav., nes iki to laiko kiek žinau galima sportuot, bet daug visokių "jeigu" yra, pvz. pulsas negali užkilti daugiau nei 140 (antraip gali pakenkti lėliukui), perkaitimas ir staigus atvėsimas irgi gali būti kenksmingas, ir t. t., todėl nerizikavaui. Aš pati dabar sportuoju klube su nėsčiosiom treniruotėse salėj ir baeine. Labai patinka thumbup.gif
Atsakyti
Na, aš dar stepą 6 mėnesį atšokau smile.gif Paskui jau daugiau statiškesnių teniruočių norėjosi, kur kardio intensyvumas nėra toks aukštas. Nuo 7 mėnesio namie vakarais sportuoju, nes klube jau vis daugiau pratimų netinka bendrose treniruotėse, o treniruoklių niekada nemėgau. Ir jogą atradau, nors anksčiau nebuvau bandžiusi thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TekilaSunrise: 13 gruodžio 2013 - 11:34
buvau sustojus sportuoti pirmus pora nestumo menesiu del energijos trukumo ir begalinio noro miegoti. Tai busenai praejus, grizau atgal, teik su mazesnemis apsukomis. Baseinas, sokiai, sporto sale, pasivaiksciojimai. 4u.gif
Atsakyti
Nesportavau. Iki kokių 18 savaičių pykindavo ir buvo silpna, po to tingėjau, o nuo kokių 26 sav pradėjo oro trūkt, nes hemoglobino kiekis mažas.
Bet stengiuosi visą laiką kaip galima daugiau vaikščioti, namus susitvarkyti ax.gif
Atsakyti
Sveikos, norejau paklausti, neseniai suzinojau kad laukiuosi... Pries tai lankiau baseina tris kartus per savaite del nugaros,nes turiu problemu butent del jos...Todel idomu ar nera pavojinga kai mazylis ziurniukas tik tvirtinas pilvelyje....Suprantu jog niestumas neliga, bet niestuma noriu kuo tinkamiausiai issaugoti....
Atsakyti
QUOTE(coperika @ 2013 12 18, 15:21)
Sveikos, norejau paklausti, neseniai  suzinojau kad laukiuosi... Pries  tai  lankiau baseina  tris kartus  per savaite del nugaros,nes turiu  problemu  butent del jos...Todel idomu ar nera pavojinga kai mazylis  ziurniukas tik tvirtinas pilvelyje....Suprantu jog  niestumas neliga, bet niestuma noriu kuo tinkamiausiai issaugoti....

as plaukiojau (ir daug sportavau kitu sportu) visa neshtuma... ir net gimdyt save ishsiveziau po begimo, vaziavimo dviraciu ir plaukiojimo baseine lotuliukas.gif gimdymas buvo lengvas ir staigus thumbup.gif ir ish ligonines grizau, kaip kad buvau priesh neshtuma blush2.gif cia va straipsniuka dar radau: http://www.pasmama.l...yti-baseina-527 gero neshiojimo nestuke.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(coperika @ 2013 12 18, 23:21)
Sveikos, norejau paklausti, neseniai  suzinojau kad laukiuosi... Pries  tai  lankiau baseina  tris kartus  per savaite del nugaros,nes turiu  problemu  butent del jos...Todel idomu ar nera pavojinga kai mazylis  ziurniukas tik tvirtinas pilvelyje....Suprantu jog  niestumas neliga, bet niestuma noriu kuo tinkamiausiai issaugoti....


Čia tik jūs pati žinote, kaip yra smile.gif Man net minčių nebuvo nesportuoti, tuo labiau pradžioje. O kitiems atrodo kitaip. Belieka klausyti savęs, savo kūno, savo norų ir poreikių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(coperika @ 2013 12 18, 22:21)
Sveikos, norejau paklausti, neseniai  suzinojau kad laukiuosi... Pries  tai  lankiau baseina  tris kartus  per savaite del nugaros,nes turiu  problemu  butent del jos...Todel idomu ar nera pavojinga kai mazylis  ziurniukas tik tvirtinas pilvelyje....Suprantu jog  niestumas neliga, bet niestuma noriu kuo tinkamiausiai issaugoti....


Siulyciau maziau klausti tokiais dalykais patarimu is kitu nestukiu ar jau pagimdziusiu, nes kiekvienas nestumas yra individualus. Nestumas ne liga, bet visko nutinka...

Tavo vietoje sustabdyciau sporta iki apsilankymo pas ginekologe. Kai gausi jos patvirtnima, kad nestumas normalus ir sortuoti gali, tada vel galesi testi sporta. Tikrai juk nieko nenutiks jei kelias savaites pailsesi nuo sporto 4u.gif

Lengvo nesiojimo 4u.gif

Atsakyti
Tikrai viskas yra labai individualu ir unikalu.mtik aš dar pastebėčiau, kad gydytojai net kai viskas gerai apsidrausdami dažniausiai pataria bent jau mažiau sportuoti. Ypač jei jie senesnio kirpimo smile.gif O kam jiems rizikuoti ir prisiimti atsakomybę? Mano gydytojas, ačiū dievui, labai pozityvus ir mūsų biolaukai sutampa, jei taip galima išsireikšti biggrin.gif Sako, žiūrėk savęs, bet aš gi žinau, kad tu vis tiek darysi taip, kaip pati žinai smile.gif

Beje, jei kuri vilnietė galvoja apie specialius užsiėmimus, labai rekomenduočiau nėščiųjų jogą Mai Ram ašrame: http://www.mairamyog...esilaukiancioms smile.gif Tempimai, meditacija, statiški pratimai (asanos). Intensyvesnio sporto neatstos, bet nuostabus dalykas tiek fiziškai, tai atsipalaidavimo, savo minčių pajautimo prasme. Pati gyvenime nebuvau jogos bandžiusi, bet čia atėjau būdama 7ame mėnesyje ir lankau nuoširdžiai 2 kartus per savaitę. Be to, nuostabi vieta senamiestyje, labai jauki aplinka, puikios mokytojos wub.gif
Atsakyti
Aciu uz patarimus ax.gif as manau jog ir toliau tesiu savo sportus tik kelias savaites savo ziurniukui leisiu isipatoginti pilvuke... wub.gif
Atsakyti
Mano neprofesionalia nuomone, jeigu moteris nuolatos sportuoja iki nėštumo, tai pastojus irgi galima tą tęsti, gal su tik su tam tikrų judesių apribojimu arba kiek lengvesniu krūviu. O jeigu jau iki nėštumo nesportavai, dabar ne laikas pradėti intensyviai tobulinti formas smile.gif

Anksčiau sportuodavau intensyviai, pastaruosius 2 metus aptingau, susiėmiau tik mėnesį prieš pastodama. Tai sužinojusi naujieną, treniruotes sustabdžiau, o ir pykinimai prasidėjo, sportas ne galvoj. Kai sveikatėlė pasitaisys, ketinu lankyti nėščiųjų treniruotes vien tam, kad pastiprinti reikiamus raumenukus prieš gimdymą.
Atsakyti
Nemokamai:
http://www.padekimea...t/Naujienos-525

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras nuo kovo 5 dienos pradeda kineziterapijos užsiėmimų ciklą nėščioms ir pagimdžiusioms moterims.

Užsiėmimai nėščiosioms – antradieniais - 15.00 val. (trukmė 50 min.)
Užsiėmimai pagimdžiusioms - pirmadieniais ir trečiadieniais - 15.00 val. ir 18.00 val. (trukmė 50 min.)

Užsiėmimai nėščiosioms

Daugelį moterų nėštumo metu kankina nugaros ir dubens skausmai bei kiti nemalonūs pojūčiai. Norint kuo labiau sumažinti neigiamą kūno reakciją į pasikeitimus vykstančius nėštumo metu, būtinas atitinkamas saugus fizinis aktyvumas.
Į specialią pratimų programą, skirtą nėščiosioms, įeina laikysenos korekcijos pratimai, tempimo ir stiprinimo pratimai kojų bei rankų raumenims, dubens dugno raumenų stiprinimo pratimai, saugūs pilvo raumenų stiprinimo pratimai ir atsipalaidavimo technikos.
Tinkamas fizinis aktyvumas pagerina nėščiųjų širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, didina raumenų tonusą ir jėgą, gerina žarnyno peristaltiką. Tyrimai rodo, jog reguliariai besimankštinančios moterys išgyvena lengvesnį nėštumo laikotarpį ir gimdymą.

Užsiėmimai pagimdžiusioms

Atitinkama fizinė veikla po gimdymo padeda greičiau sugrįžti į visavertį gyvenimą. Mūsų organizuojami kineziterapijos užsiėmimai rekomenduojami praėjus maždaug 4 savaitėms po natūralaus gimdymo ir 8 savaitėms po operacijos (jeigu gydytojas nenurodė kitaip).
Užsiėmimų metu didžiausias dėmesys skiriamas dubens dugno raumenų stiprinimui, tiesiojo pilvo raumens korekcijai. Taip pat atliekami aerobiniai bei įvairių raumenų grupių stiprinimo pratimai.
Fizinis aktyvumas po gimdymo užkerta kelią pogimdyvinei depresijai, padeda padailinti kūno formas ir suteikia daug puikių emocijų.

Kineziterapijos užsiėmimai yra nemokami. Galimos asmeninės kineziterapeuto konsultacijos.

Mankštos vyks adresu: Polocko g. 12, Vilniaus visuomenės sveikatos biure.
Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 (5) 205 3417
Atsakyti