Įkraunama...
Įkraunama...

Sportas nėštumo metu

As pirma trimestra nesportavau. Buvo tepliojimu, jauciausi amzinai pavargusi, mieguista. Dabar ikopusi i antra trimestra pradejau lankyti baseina, galvoju ir apie sporto sale ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Žaislų Karalienė @ 2012 07 16, 17:32)
Mano pilvukui tik 8 sav, nors jauciuosi gerai, gydytoja pasake jokio sporto  g.gif

mm g.gif labai jau idomiai skamba.. tai gal nestumas del ko nors i rizikos grupe patenka?

Besilaukdama nusipirkau knyga "Pregnancy and fitness" by Cherry Baker labai sauni knyga thumbup.gif be pliurpalu apie nieka. man labai padejo, nes pries besilaukdama eidavau i gyma, ir nesinorejo visko mest, o kas galima ir negalima daryt buvo visai neaisku, o ten kaip tik ir buvo atskirai aprasyti kardio pratimai, pratimai su laisvais svoriais, su 'staklem', plaukimas ir kitos klases. Paaiskinta kaip adaptuot tam tikrus pratimus kad butu patogus ir saugus tam tikru laukimosi trimestru.
Atsakyti
As sportavau 3metus intensyviai, 6dienas per savaite ir dar namie rytais sukdavau 2.2kg lanka 20 min. Man sake, kad pastojimas tokiu tempu neimanomas. Patikekit kai skirta tam vaikeliui atsirasti jus galite daryti ka norit, jis tikrai bus. Apie savo nestuma suzinojau tik 7savaiteje, sportavau iki 15 savaiteles, kol baigesi abonimentas. Pilnu tempu. Dabar jau sportuoju maziau, pilatesa 2kartus savaiteje, ir viena diena nesciuju joga. Ir dar turiu treneres sudarytus pratimelius namie, tai tarp sportu dar namuciuose pasimankstinu ax.gif Nuo rudens kai pilvas maisys pilatese, pradesiu nesciuju uzsiemimus baseine smile.gif
Svarbiausia klausyti savo kuno, ar jus tai galite daryti. Jauciate didesni nuovargi ... geriau leiskit sau ta diena pagulineti, patinginiauti. nestuke.gif
Atsakyti
Na as taip pat pradejau papildomai sportuoti saleje su trenere smile.gif kaitalioju treniruotes saleje su baseinu. Stengiuosi nepervargti, sportuoti atsargiai ir atsakingai, jei tik pajuntu kad kazkos kitos jausmelis, pamazinu pratimuko apsukas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rimullee @ 2010 02 04, 08:51)
NA va o as vis dar sportuoju, kazkaip stengiuosi kuo maziau, bet si savaitgali laukia rungtynes, tai jas man reik atkenteti ir bus viskas, ramiai sau sedesiu ir neklibesiu:)
zinau, kad sakoma jog reikia pradzioje maziau judeti saugoti save, bet kai visa gyvenima sportuoji ir gan aktyviai, o tik pastojus imt ir sedeti namuose, tai manau irgi nera labai gerai....juk organizmui sokas...na bent as jau taip kazkaip manau, o gal cia tik guodziu save,nes zinau kad reikia biski pasisportinti dar man...



Senas post'as, bet gana geras. Mielosios, o jūs įsivazduojat, koks šokas organizmui, pratusiam prie pastovaus krūvio, staiga imti ir sėsis ant sofos? Nėštumas savaime - didžiulis pasikeitimas, o čia dar iš visų pusių? Nesuprantu, kodėl sveikos nėščiosios taip nori tuos devynis mėnesius būti krištoliniais pusiau ligoniais? O ir lietuviai gydytojai labai jau mėgsta švaistytis draudimais į kairę ir į dešinę. Pati sportavau daug metų, šokau modernius šokius. Iš visų gimdžiusių draugių/pažįstamų pasigailėjo kaip taisyklė tos, kurios ėmė ir staiga tapo "tikros nėštukės". Kaip ir aš. Man kaip persileidimo viena iš galimų priežasčių buvo nurodytas staigus krūvio sumažėjimas. Na, bet gi GYDYTOJA LIEPĖ, tai kaip čia neklausysi.

Juk jei esate fiziškai aktyvios, nuo to priklauso ne tik tai, ką matote veidrodyje. Nemanau, kad nors viena moteris, sekdama pagrindiniais saugaus sporto nėštumo metu principais, padarys sau ir kruopai kokios nors žalos. Sakyčiau, daugiau reikia klausyti savo kūno, o ne pirmo pasitaikiusio mediko. Jie irgi žmonės su savo asmeninėm nuomonėm.

Dabar užsiimu kikboksu, turim šeštą mėnesį nėščią trenerę. Moteriškė puikiausiai jaučiasi, nedaro tik kontaktinių smūgių ir atitinkamai kai kurių kitų pratimų, na sveiko proto gi moteris. ax.gif

Žiūriu, čia populiariausias klausimas - dviratis. Kiek žinau, galima juo važinėtis ramiausiai, tik geriau sėdynę pasikeisti iš sportinės į moterišką (platesnę).
Kai kurios draugės be jokių nervų jodinėjo iki kol pilvas ant žirgo nebeleido užsėst patogiai. Per kliūtis šokinėti atsisakė dėl smūgių ir didelės kritimo tikimybės. O šiaip ramiai jodinėjant iš esmės dirba tie patys raumenys, kaip ir vaikštant.
Kai kurios šokėjos be jokios žalos daro tempimus (tik netempiant pilvo preso) - specialiai, kad "patemptų" lankstumą.

Kiekviena esam individuali, todėl, manau, nereikia iš nėščiųjų jogos ir mankštelės baseine daryti kažko stebuklingo. Sakyčiau, čia gal daugiau anksčiau nesportavusioms, kaip sakant, "paskutinės minutės" planas bent kiek paruošti kūną gimdymui. Arba paskutiniams mėnesiams, kai jau iš esmės per sunku, bet judėti vis tiek norisi.


Kitas reikalas, jei pati jauti, kad negali. O šiaip... Nesupykit, bet juokinat čia viena kita. Nuo kada nėščia moteris automatiškai tampa neįgali? Senas, nuvalkiotas, bet labai teisingas pavyzdys - o kas mūsų mamoms ir močiutėms skalbinius nėščioms skalbdavo? Kas maišus iš parduotuvių tąsydavo? Sakot, čia ne tas pats? Ne. Čia žymiai rizikingiau negu kryptingas, "know-how" fizinis krūvis. Kitas dalykas, jeigu labai jau norisi būti mimoza. Kitos laimingesnės patingianiaudamos, bet ar tam reikia ieškot pasiaškinimų - tiesiog ramiai sau leiskit ir tiek ax.gif

Sakyčiau, pasitarus su gydytoju, su treneriu, tada pasikonsultavus su nuosavu protu ir kūnu, kiekviena ras optimalų sprendimą, kuris nepakenks nei jai, nei mažajam pakeleiviui. smile.gif
Atsakyti
Sveikos nestuke.gif ,
Apie jodinejima su zirgais as nekomentomentuosiu vienaip ar kitaip tai didesnes rizikos sportas, taciau pasidalinsiu sava patirtimi. Pries pastojant begiodavau kasdien, aqua treniruotes 4 kart per savaite, sporto sale 4 kart per savaite. Jauciausi fantastishkai, ir pastojau labai greitai ( mokslo irodyta kad sportuojant tai pavyksta greiciau) Siuo metu esu busima dvynuku mama laukiuosi 31 savaite. Pirma tremestra nesportavau nes tepliojo ir jauciausi nekaip ( pykino istisai) antra tremestra ir dabar sportuoju tik vandenyje ir taip pat darau jogos pratimus. nestuke.gif galiu patarti kad sportas nestumo metu labai priklauso nuo to kaip jus sportavote pries tapdama nestuke.gif, nestuke.gif nes ne visos pajegs taip sportuoti jei pries nestuma nesportavo. Antra butina gauti ginekologo pritarima ( jei pvz kaklelis yra trumpas ar kitos problemos) nemanau kad palaimins stipru sportavima. Trecia kaip pati nestuke.gif jauciasi ( as baseine matau daug nesciu moteru kurios bijo bet koki judesi atlikti tik vaiksto atsargiai). Kadangi mano gine leido sportuoti tai darau baseine drasiai ir pastebiu kad sumazeja nugaros skausmai ir vandenyje leidzia atsipalaiduoti.Idealu plaukioti ant nugaros arba tiesiog pasiemus aqua aerobikos reikmenis kurie pades pluduriuoti vandenyje. Sportas taip pat teigiamos emocijos ir gera nuotaika.
Atsakyti
Ginius liepe sportuot, tik nepervargt. Einu 3k. per savaite po 40min i sporto kluba mazdaug 25min negreitas ejimas ant "kilimo", plius 20min ivairus lengvi pratimai- siek tiek kojas ant kilimo pakilnoju, "katino pozicija" nugarai, lengvi svoreliai rankoms thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sportuoju kaip ir sportavus, tiesiog intensyvumą kiek sumažinau (jei anksčiau bėgau greitai, tai dabar lėčiau risnoju ir pan., svorių sunkių nebekilnoju, tik lengvus). Pasportavus atsiranda ir energijos daugiau, ir jaučiu, kad nugara tvirta, ko ypač paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais reikės.

Aš tikrai labai tikiu, kad sportas yra nėščiai moteriai tiesiog būtinas. Ir tebūnie tai valanda gan greito vaikščiojimo, nebūtinai turi būti kažkas super intensyvaus ar profesionalaus. Bet sportas padeda geriau suprasti savo kūną, jo ribas, gerina ištvermę, stiprina ne tik kojų ir rankų, bet ir nugaros, krūtinės, pilvo raumenis, kurių silpnumas gali netgi labai kritiškai atsiliepti nėščios moters gerbūviui.

Kažkaip pastebėjau, kad Lietuvoje nemažai daktarų liepia nėščiosioms nesportuoti, ko visiškai nesuprantu. Skandinavijos šalyse supratimas visiškai atvirkščias: čia nėščiosioms, kurios anksčiau nesportavo, gydytojai pataria pradėti ir tai turi būti bent pusvalandis į dieną.
Atsakyti
QUOTE(Stirniukai @ 2012 10 06, 16:55)
Sportuoju kaip ir sportavus, tiesiog intensyvumą kiek sumažinau (jei anksčiau bėgau greitai, tai dabar lėčiau risnoju ir pan., svorių sunkių nebekilnoju, tik lengvus). Pasportavus atsiranda ir energijos daugiau, ir jaučiu, kad nugara tvirta, ko ypač paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais reikės.

Aš tikrai labai tikiu, kad sportas yra nėščiai moteriai tiesiog būtinas. Ir tebūnie tai valanda gan greito vaikščiojimo, nebūtinai turi būti kažkas super intensyvaus ar profesionalaus. Bet sportas padeda geriau suprasti savo kūną, jo ribas, gerina ištvermę, stiprina ne tik kojų ir rankų, bet ir nugaros, krūtinės, pilvo raumenis, kurių silpnumas gali netgi labai kritiškai atsiliepti nėščios moters gerbūviui.

Kažkaip pastebėjau, kad Lietuvoje nemažai daktarų liepia nėščiosioms nesportuoti, ko visiškai nesuprantu. Skandinavijos šalyse supratimas visiškai atvirkščias: čia nėščiosioms, kurios anksčiau nesportavo, gydytojai pataria pradėti ir tai turi būti bent pusvalandis į dieną.

drinks_cheers.gif as sportavau daug neshtumo metu... 5 dienas i savaite... ir kardio ir su svoriukais thumbup.gif net i gimdyma su antruoju ishvaziavau tiesiai ish gym'o doh.gif bet gimdziau abu lengvai ir greitai... ir i rubus savus tilpau, ish ligonines isheinant biggrin.gif
Atsakyti
Gal kas lankot aerobiką su stepais ir svareliais? Galima? Kaip jaučiatės? Pradėjau lankyt, laaaabai patiko, pastojau, nenoriu mest mėgstamo užsiėmimo g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marseta: 09 spalio 2012 - 16:23
QUOTE(Marseta @ 2012 10 09, 16:16)
Gal kas lankot aerobiką su stepais ir svareliais? Galima? Kaip jaučiatės?

Mano trenerė neleidžia laipioti ant stepo - žingsniuoji tame plote ant grindų. O su svareliais sportuoti galima, tik ne visi pratimai leidžiami. Treneriai turėtų žinoti ir pasakyti, kada vieną pratimą keisti kitokiu 4u.gif
Atsakyti
visad priklausiau rizikos grupei tai man kazkaip atrodo du nesuderinami dalykai biggrin.gif sportas ir nestuke.gif
bet va kaip fain kai jus galit net nestuke.gif metu sportuoti thumbup.gif wub.gif
Atsakyti