Įkraunama...
Įkraunama...

Mokamos studijos

QUOTE(l'eau @ 2008 10 07, 13:40)
pritariu, kad nemokėtų kurių vidurkis nuo 8. nėr čia ko mokyti dykai stojusius tik dėl popieriuko arba tempenčių vos 4-6 bet be skolų. mokamas mokslas yra būtinas, nes už dyką kokybė tikrai nepagerės schmoll.gif

Vienas vidurkis visoms profesijoms yra labai netikslinga, nes mokymosi sunkumas tiek pagal profesijas, tiek pagal universitetus skiriasi. O kur dar faktas, kad didžioji dauguma profesijų yra labiau humanitarinės, su šiuo įstatymu tik dar labiau sumažės technologinių studijų studentų, kurių ir dabar labai trūksta.

QUOTE(Atogrąža @ 2008 10 10, 03:25)
Man tik pasidarė įdomu, kurioj čia aukštojo mokymo įstaigoj galima mokytis 4-tais? Tai, ką gavus 4-tą iš egzo, jis užskaitomas, kaip išlaikytas? g.gif  Kiek žinau, 4-tas teigiamu pažymiu laikomas tik vidurinėje  g.gif Negi klystu?

Neklysti, nuo 5 teigiamas. Bet žinau galybę atvejų, kai patys dėstytojai kažkokiu stebuklingu būdu sugeba studentui ketvertą pritempti prie penketo wink.gif

QUOTE(Lithium @ 2008 10 10, 10:43)
joks save gerbiantis pasaulio universitetas nepriima tokių, kurie labai labai nori, bet proto neduota tiek.. tokie žmonės dažnai stoja į koledžus (kolegijas) ten krūviai mažesni ir į praktiką labiau orientuota.. pas mus po kolegijų žmonės irgi visai neblogus darbus randa.. be to yra profesinės mokyklos. Jos ruošia ne vien statybininkus, šaltkalvius ir virėjus (nors šios specialybės, beje, irgi reikalingos ir gali būt kad jie dar ir geriau gyvens nei kažkas universitetą baigęs), bet ir kompiuterinių tinklų inžinierius, buhalterius ir dar daug ką.
Valstybė turi išpirkus tam tikrą vietų skaičių ir dalis nemoka, o dalis moka dalinai (500 lt)  ir ten visi sustoja daugiau mažiau sąžiningai (visgi stojimas šiais laikais vyksta per bendrą kompiuterizuotą sistemą, kurios veikla užsiima KTU).. o tos pilnai mokamos vietos yra nustatytos universitetų ir seimūnų vaikai, jei nesugeba mokytis būtent ir renkas tą pilnai mokamą (kas jiem tie keli tūkstančiai į semestrą).. nors tarkim pas mane kurse mokantys pilną kainą irgi yra turintys neblogus valstybinių egzaminų rezultatus.

Tai jūs pritariat tam, kad geriau universitete sėdės tie, kurie gali susimokėti, negu tie, kurie negali, nors ir nori mokytis? Labai dažnai tie, kuriems viskas padėta ant lėkštutės, nė nerodo jokio noro įgyti žinių ir kažką išmokti, nes žino, jog ir taip gaus diplomą g.gif Ir kaip įsivaizduojat, kokia karta darbininkų iš tokių išaugs? g.gif Kelios "puikios" pamainos seimūnams.

QUOTE(pikkolo @ 2008 10 10, 14:20)
Stojamieji yra tikra nesąmonė. Laikai egzaminą mokykloj, laikai stojamąjį. O kam du kartus tą patį? Be to, tai puiki dirva korupcijai. Kas beje ne taip seniai ir buvo. VDU reikėjo laikyti matematiką (į fizinius bei kai kuriuos socialinius mokslus stojant), bet užduotys tai buvo ne mokyklos lygio, o aukštesnio, išlaikyti galėjo tik tie, kurie ėmė papildomas pamokas pas VDU dėstytojus, na ir gal dar vienas kitas. Tai ar tokia sistema yra naudinga?

Manau, kad stojamiejį turėtų būti specializuoti, o ne sausa matematika ar gramatika. Turėtų būti tikrinamas stojančiojo tinkamumas profesijai, motyvacija, potencialūs sugebėjimai. Ir, aišku, patikrinimas turėtų būti abiturientų lygio. Šiek tiek absurdiška, jeigu studentas įstoja mokėdamas tai, ką universitete dar tik mokysis (turėtų mokytis). Nemanau, kad tai parodo jo tinkamumą profesijai. Jei būtų priešuniversitetiniai kursai į visas studijų programas, galėtume sakyti, jog tinkame bet kuriai profesijai (nes būtume ten paruošti), o tai visai nelogiška.

QUOTE(Makalius @ 2008 10 10, 14:22)
Man teks mokėt po 2200 už pusmetį....
ČIa daug ar mažai? unsure.gif

Mažai. Mano pilna kaina būtų virš 4000 į pusmetį biggrin.gif

QUOTE(Mumuke @ 2008 10 10, 15:00)

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

QUOTE(astaSL @ 2008 10 10, 15:56)
mes su vyru kažkada diskutavom apie universitetus ir nemokamą mokslą. abu priėjom tos pačios išvados - turėtų būt mokamas ir nemokamas. nemokamas tiems studentams, kurie pasirašo sutartį, po baigimo tam tikrą laiką pradirbti Lietuvoje, būtent toj srity, kurią baigė. nori tik diplomo - ok, susimoki ir turi. bet ne taip kaip dabar, pristoja į bet kokias specialybes, nors jokios nuovokos apie jas neturi, svarbu vietą užimt.

O nemanai, kad taip ir bus, kai studentas norės TIK diplomo? Tik skirtumas bus tas, kad tai galės padaryti tik turtingų tėvų vaikai.
Atsakyti
man tai keisti tokie pokyciai, taciau del asmenines patirties..
as pabaigiau mokslus siais metais ir visus 4verius studiju metus mokejau uz moxla, nors vidurkis visuomet buvo virs 8, taciau to 'nepakako', kad pereiciau i nemokama vieta..
taigi as lyg ir palaikau, jog nuo vidurkio 8 moxlas butu nemokamas, taciau is kitos puses gaila, jog sie pokyciai tokie paveluoti..
Atsakyti
QUOTE(yume @ 2008 10 11, 13:45)
man tai keisti tokie pokyciai, taciau del asmenines patirties..
as pabaigiau mokslus siais metais ir visus 4verius studiju metus mokejau uz moxla, nors vidurkis visuomet buvo virs 8, taciau to 'nepakako', kad pereiciau i nemokama vieta..
taigi as lyg ir palaikau, jog nuo vidurkio 8 moxlas butu nemokamas, taciau is kitos puses gaila, jog sie pokyciai tokie paveluoti..

Matai, tas vidurkis nieko neparodo praktiškai. Mano vidurkis ~7, bet už mokslą nemoku visiškai, tiesa, nesu turėjus nė vienos skolos. O tu gal skolų turėjai, todėl mokėjai? Nes bent jau pas mus, tai jeigu neišlaikai visko per pagrindinę sesiją, tai automatiškai jau moki už mokslą, kad ir koks tas vidurkis būtų.
Atsakyti
na ne, skolu neturejau, tiesiog musu kursas buvo 'moksliuku' rinkinys..ir kaip ten kazkiek % gauna stipendijas, kazkiek tik nemoka uz moxla, o likusieji moka..tai vat konkurencingumas buvo milziniskas ir per visus 4 studiju metus man rodos niekas nei vienos skolos isvis neturejo smile.gif
tokia stai situacija, kad net ir pakankamai gerai mokydamasi, nesugebejau patekti tarp nemokanciu uz moxla moxliuku..
Atsakyti
Na tai jei yume, jusu vidurkis buvo 8, ir jus mokejote, vadinas daumas mokesi dar geriau..
Na as turejau karta skola, ir du pusmecius mokejau uz moksla, kitus pusmecius visai nieko nemokejau ir gavau stipendija.
Tai daugkas priklauso nuo specialybiu.
As taip pat sutikciau uz stuojamuosius kazkokius egzaminus, ne pas mus tarkim kas buvo susitoja, tai net su matkes mokyklinio 5 nors tai yra technologine specialybe, ir matematikos praktiskai visus pusmecius jie turejo skolas.. Tai kokia cia kokybe, kai per paskitas sededavau ri klausydavau viska padarius, kol jiems isaiskins. Tai dar karta patvirtina, kad mokami pinigai kokybes nesuteikia.
Atsakyti
as irgi uz stojamuosius ar gal net ir uz kokius individualius pokalbius su busimais studentais, nors aisku tai kainuotu nemenkai..kazkaip manau, jog demesio kreipimas tik i kazkokius balus ar egzaminu pazymius labai nuvertina zmogu..juk tai neparodo,kox jis is tiesu yra, nei jo motyvacijos, nei noro mokytis..
na galbut cia gana naiviai nuskambejo unsure.gif
Atsakyti
Na taip pazymiai neparodo, del to daugumoje specialybiu po pirmo pusmecio lieka apie puse grupes, bent pas mus.
Ir ka cia dar besakysi..
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 10 11, 13:39)
Tai jūs pritariat tam, kad geriau universitete sėdės tie, kurie gali susimokėti, negu tie, kurie negali, nors ir nori mokytis? Labai dažnai tie, kuriems viskas padėta ant lėkštutės, nė nerodo jokio noro įgyti žinių ir kažką išmokti, nes žino, jog ir taip gaus diplomą  g.gif  Ir kaip įsivaizduojat, kokia karta darbininkų iš tokių išaugs?  g.gif  Kelios "puikios" pamainos seimūnams.


palaukit, mokamos vietos prisideda prie valstybės išpikrktų vietų, t.y. tarkim kažkokiam universitete kažkokioj specialybėj valstybė turi išpirkus 25 vietas.. tačiau kadangi yra universitetui galimybė šitą dalyką dėstyt daugiau nei 25 žmonėm, jis gali paskelbt kad priima dar 5 žmones, kurie gali susimokėt, nes jų mokslo neapmoka valstybė. Beje, stojantiems į mokamas vietas taip pat galioja tas pats konkursas.. nežinau ar žinot kaip veikia LAMABPO g.gif ir pvz pas mus yra tokių kurie pirmu nr.rašė tą dalyką finansuojamą, o antroj vietoj mokamą, nors balai buvo pakankamai gerai, kad įstot kažkur kitur, bet kadangi norėjo būtent į tą dalyką, sutiko mokėt..
beje, mokantiem galioja tas pats ir nesimokant gali būt pašalinti.
beje, pasauly universitetai turi dar ir tokia tradiciją, kad kažkokia turtuolių šeima remia universitetą ir tas savo ružtu turi priimt jų vaikus mokyti ten.. žinau kad būna atvejų, kad taip irgi ne proto bokštai univeruos atsiduria.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lithium: 11 spalio 2008 - 14:57
QUOTE(l-onely @ 2008 10 10, 19:53)
As nesakau kad stengtis nereikia, reikia visur, akd tik pasiektum ko troksti, taciau vertinimas labai skiriasi, pas tarkim ekonomikos specialybej mazai aks turi prastus pazymius ir jei turi tai is matematikos pirmuose kursuose..
o kai pas mus buvo ta pati ekonomika, visi 10-9 turejo..
Zodziu yra kaip yra, vertinimas vertinimui nelygu.

Bakalaurą baigiau technologiją, o magistrą fizinius mokslus ir man tiek technologiniai, tiek fiziniai mokslai buvo gerokai lengviau, nei humanitariniai. Iš ekonomikos turėjau 7. Jei nereiktų mokytis teorijos, o užtektų mokėti tik uždavinius, tai būčiau buvusi geriausia kurse. Tačiau koją pakišo teoriją, niekada nemokėjau ir nenorėjau mokytis sausos teorijos. Bet jei tai būtų lėmę ar mokėsiu už mokslą ar ne, tuomet būčiau susiėmusi ir išmokusi ir teoriją. Beje mūsų kurse labai daug buvo studentų turinčių vidurkį 8 ir daugiau ir mokančių už mokslą buvo vienetai. O su kiekvienu vėlesniu kursu vidurkiai vis prastėjo. Kadangi iš dėstytojų nelabai kas keistėsi, tai ir mokymo, bei vertinimo sistema buvo ta pati. Tai taip išeina, kad kiekvienais metais įstojo mokytis vis kvailesni (arba tingesni) studentai. Kodėl aš turėčiau išlaikyti tokią tinginių gvardiją? Jei nėra noro mokytis, tai tegu nesimoko arba moka už mokslą.
Papildyta:
QUOTE(mylimuke @ 2008 10 11, 13:39)
Manau, kad stojamiejį turėtų būti specializuoti, o ne sausa matematika ar gramatika. Turėtų būti tikrinamas stojančiojo tinkamumas profesijai, motyvacija, potencialūs sugebėjimai. Ir, aišku, patikrinimas turėtų būti abiturientų lygio. Šiek tiek absurdiška, jeigu studentas įstoja mokėdamas tai, ką universitete dar tik mokysis (turėtų mokytis). Nemanau, kad tai parodo jo tinkamumą profesijai.

Dėl specializuotų stojamųjų sutinku, bet tuomet jie turėtų būti tokie, kad nereiktų papildomai mokytis jiems. Nežinau kaip jus, bet manęs visai nežavėjo mintis apie stojamąjį po mokyklos egzaminų praėjus savitei kitai.
Papildyta:
QUOTE(l-onely @ 2008 10 11, 14:48)
As taip pat sutikciau uz stuojamuosius kazkokius egzaminus, ne pas mus tarkim kas buvo susitoja, tai net su matkes mokyklinio 5 nors tai yra technologine specialybe, ir matematikos praktiskai visus pusmecius jie turejo skolas.. Tai kokia cia kokybe, kai per paskitas sededavau ri klausydavau viska padarius, kol jiems isaiskins. Tai dar karta patvirtina, kad mokami pinigai kokybes nesuteikia.

Jei kalbama apie KTU, tai stojamieji buvo tokie: 25 bendro pobūdžio klausimai. Į nepopuliarias specialybes (nevadybos ir neekonomikos), praktiškai įstojo visi po tokio juokingo testo. Ir patiėk tikrai buvo tokių, kurie mokykloje turėjo 5 iš matematikos, fizikos ar chemijos. Kodėl ir dabar tokie įstoja? Ogi viskas vėlgi susiveda į pinigus. Universitetas gauna pinigų tiek kiek įstojo studentų, todėl priimti į visas vietas yra tiesiog būtina. Ir nesvarbu, kad į chemiją įstoja mokykloje neturėję chemijos, o į fiziką - neturėję fizikos.
Reikia keisti visą sistemą ir pradėti reiktų nuo mokyklų.
Atsakyti
Va dabar prisiminiau konkretų pavyzdį:

Į VU informatikos specialybę įstojo žmogus, gavęs iš matematikos mokyklinio 5!

Paprasčiausiai per daug priima, tai ir patenka tie juokdariai. Gerai, jie galbūt po pirmo semestro iškris, bet išlaikymas studento ir tą pirmą semestrą kažkiek kainuoja rolleyes.gif
Atsakyti
Tai butent as ir sakau, kad reikia ne balus ir karteles nustatineti, o keisti sitema..
as ir sausos teorijos nekenciau, jei ne ji man butu rojus o ne kazkokie moxlai, deja yra kaip yra...
Na cia va toks dalykas ir moxlo istatigu nevenodumas, dirba du mano pazystami vienas baiges VGTU ir kitas KTU abudu informatika, KTU studento kad ir balai mazesni moxluose buvo bet jo zinios po univero daug didesnes nej VGTU studento.
Tik tiek ir as noriu pasakyti
Atsakyti
QUOTE(Mumuke @ 2008 10 13, 14:21)

Į VU informatikos specialybę įstojo žmogus, gavęs iš matematikos mokyklinio 5!

nuo šių metų VU priimė tik tuos, kurių konkursinis balas ne mažiau 1000 mirksiukas.gif
Atsakyti