Įkraunama...
Įkraunama...

Santuokos sakramentas - ar visada tikras?

Asmeniskai as, nemanau, kad tai pykdo Dieva, greiciau, priestarauja numatytom taisyklem. Nes pagal jas, kunigas neturejo teises duot antro "sliubo", galbut palaiminima ar pan., bet ne sutuokti.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2013 03 19, 16:24)
4u.gif
Esu ištekėjusi antrą kartą. Manau, tai nieko nuostabaus, šiais laikais žmonės skiriasi, tuokiasi.. Tačiau bažnytinė santuoka, kiek žinau, viena visam gyvenimui. Buvo toks šventas žmogus Tėvas Stanislovas, kuris tuokdavo tiek kartų, kiek žmonės prašydavo, jis sakydavo, jeigu žmogui reikia, tai ir Dievui reikia  g.gif Na bet mes antrąkart tuokėmės ne pas jį, o tiesiog pas pažįstamą kunigą.
Kartais mane apima graužatis, kad gyvenu su dviem šliūbais, jaučiuosi pasielgusi lengvabūdiškai, kad nepasistengiau anuliuoti pirmosios bažnytinės santuokos, bet ar užtenka tik gailėtis ir nieko nedaryti? gal pasisakyti per išpažintį, o gal paprašyti pas dvasininką dvasinio pokalbio?.. g.gif Patarkit, kaip tą graužatį nuramint..

Man tai labai idomu, koki Santuokos sakramenta irodanti dokumenta gavote antra karta, kai tie dokumentai grieztai registruojami? g.gif Cia tas pats, kas neissiskyrus gauti antra santuokos liudijima doh.gif
Jei gavote antra santuokos sankramenta irodanti dokumenta, tai tas kunigas ateityje tures daug nemalonumu uz dokumentu klastojima, jei kokia bobele iskus. Vis tik tas dokumentas yra labai svarbus, pagal ji galima iregistruoti ir civiline santuoka. Jei tokio dokumento negavote, o kunigas tik suteike sankramenta-vadinasi, cia daugiau pakazucha pries vestuviu dalyvius. Vel gi, pries priimant Santuokos sankramenta reikejo atlikti ispazinti ir gauti komunija. Zinau puikiai, kad komunijos NIEKAS neduoda, kol neanuliuota pirmoji baznytine santuoka. Vel gi prasilenkta su tikejimo dalykais-tiek kunigas, tiek jus.
Negi buvo taip sunku kreiptis i Baznytini Tribunola del pirmos santuokos anuliavimo? Nereikia jokio popieziaus, anuliuoja ir Lietuvos Baznytinis Tribunolas.
Tevas Stanislovas, kad ir koks sventas buvo, bet ne jis ponas Dievas ir ne jam spresti, kada pateisinti daugpatyste. schmoll.gif Jei visi dabar, kuriems aistra ir meile tvotu per viena vieta imtu lekti i baznycia ir tuoktis antra/trecia/ketvirta karta, nieko sventa nebeliktu. Aisku, galime gincytis, kad baznycia siokia, tokia ir anokia, kad ir ji praradusi sventuma, bet jei jau ji tapo nuvalkiota, tai kam nuvalkioti SAVO tikejima? Tada belieka pereiti i musulmonu tikejima-ir prasau, tuokites iskilmingai nors ir po 4 kartus drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Gabriete @ 2013 03 19, 17:40)
Kai vienas sutuoktinių miršta, galima tuoktis bažnyčioje antrąkart. Taip yra ir pas stačiatikius, pas juos antrąkart negali tuoktis tik popai.

Stačiatikiai gali tuoktis antrąkart ir ne našliai, jei yra rimta priežastis (pvz., vienas iš sutuoktinių - alkoholikas).
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 19, 19:08)
Man tai labai idomu, koki Santuokos sakramenta irodanti dokumenta gavote antra karta, kai tie dokumentai grieztai registruojami? g.gif Cia tas pats, kas neissiskyrus gauti antra santuokos liudijima doh.gif
Jei tokio dokumento negavote, o kunigas tik suteike sankramenta-vadinasi, cia daugiau pakazucha pries vestuviu dalyvius. 


Ačiū. Man jau daug kas aiškėja. Dokumento mes negavom.
Pakazūchos irgi nebuvo, nes bažnyčioje buvome tik mes ir kunigas. Jis atliko visą ceremoniją, mes prisiekėme, mums užmovė žiedus ir t.t..
Tai gal Visa Tai buvo tiesiog Pašventinimas, Palaiminimas? g.gif gal tuomet ir atgailos nereikia?..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedruole: 19 kovo 2013 - 18:24
QUOTE(giedruole @ 2013 03 19, 18:23)
Ačiū. Man jau daug kas aiškėja. Dokumento mes negavom.
Pakazūchos irgi nebuvo, nes bažnyčioje buvome tik mes ir kunigas. Jis atliko visą ceremoniją, mes prisiekėme, mums užmovė žiedus ir t.t..
Tai gal Visa Tai buvo tiesiog Pašventinimas, Palaiminimas? g.gif gal tuomet ir atgailos nereikia?..


na tai aisku, jei jus negavote jokio dokumento, nebuvo liudininku su parasais ir t.t., tai gavote palaiminima ir gyvenkite sau ramiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nice1 @ 2013 03 20, 10:37)
na tai aisku, jei jus negavote jokio dokumento, nebuvo liudininku su parasais ir t.t., tai gavote palaiminima ir gyvenkite sau ramiai smile.gif


Bet tokiu atveju, kiek as suprantu, siai moteriai ispazinties sakramento priimt negalima, ane? Nes gyvena ne su tuo vyru, kuriam prisieke pries Dieva?
Atsakyti
QUOTE(mikisa @ 2013 03 20, 12:26)
Bet tokiu atveju, kiek as suprantu, siai moteriai ispazinties sakramento priimt negalima, ane? Nes gyvena ne su tuo vyru, kuriam prisieke pries Dieva?

Ispazinti atlikti galima, ir kunigas PRIVALO ja isklausyti, bet negali nuodemiu atleisti ir tuo labiau duoti Komunija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 03 20, 12:33)
Ispazinti atlikti galima, ir kunigas PRIVALO ja isklausyti, bet negali nuodemiu atleisti ir tuo labiau duoti Komunija 4u.gif


Tai as ta ir turejau omeny, issireiskiau gal netinkamai ax.gif
Atsakyti
esu girdėjsui apie tokius kunigus, kurie tai net skatina..
Na, nežinau ar jie paviršutiniškai į tai žiūri ar turi savo savitą požiūrį..
bažnyčia tai absoliučiai prieš.
Bet yra kitas aspektas, dievas nėra bažnyčia, dievas nori žmogui tik gero, jei jūs nieko nenuskriaudėte o norite dievo palaiminimo, tai jis jus ir palaimins, o ne kunigas.
Jei savy nešiosite tą kirminą galite prisišaukti nelaimių, atleiksite sau ir nebegalvokite apie tai kaip nuodėmę. Prašykite dievo palaimos, nereikia jums tarpininkų, kurie pasakytų dievo sprendimus.
Sėkmės jūsų šeimai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo malram: 20 kovo 2013 - 14:43
QUOTE(giedruole @ 2013 03 19, 15:24)
4u.gif
Esu ištekėjusi antrą kartą. Manau, tai nieko nuostabaus, šiais laikais žmonės skiriasi, tuokiasi.. Tačiau bažnytinė santuoka, kiek žinau, viena visam gyvenimui. Buvo toks šventas žmogus Tėvas Stanislovas, kuris tuokdavo tiek kartų, kiek žmonės prašydavo, jis sakydavo, jeigu žmogui reikia, tai ir Dievui reikia  g.gif Na bet mes antrąkart tuokėmės ne pas jį, o tiesiog pas pažįstamą kunigą.
Kartais mane apima graužatis, kad gyvenu su dviem šliūbais, jaučiuosi pasielgusi lengvabūdiškai, kad nepasistengiau anuliuoti pirmosios bažnytinės santuokos, bet ar užtenka tik gailėtis ir nieko nedaryti? gal pasisakyti per išpažintį, o gal paprašyti pas dvasininką dvasinio pokalbio?.. g.gif Patarkit, kaip tą graužatį nuramint..

Nieko nuostabaus bus jei istekesite ir dar 3 karta. Ir 4 ir 5 ir 20. Nuostabu bus tik jei kiekviena karta tekant eisite susimoketi duokles i baznycia))). Nuostabu kabutese. Idomu kiek tau uzteks teketi, kad suvokti visa sita brieda baznytini? 3? 10? 20?
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2013 03 19, 19:23)
Ačiū. Man jau daug kas aiškėja. Dokumento mes negavom.
Pakazūchos irgi nebuvo, nes bažnyčioje buvome tik mes ir kunigas. Jis atliko visą ceremoniją, mes prisiekėme, mums užmovė žiedus ir t.t..
Tai gal Visa Tai buvo tiesiog Pašventinimas, Palaiminimas? g.gif gal tuomet ir atgailos nereikia?..

na jei sirdyje jauciate kazkokia grauzati,galite paatgailauti,pasimelsti,lengviau taps sirdy.ko gero sazines grauzima jauciame ne bereikalo...
Atsakyti
QUOTE(lilina1111 @ 2013 03 21, 22:25)
na jei sirdyje jauciate kazkokia grauzati,galite paatgailauti,pasimelsti,lengviau taps sirdy.ko gero sazines grauzima jauciame ne bereikalo...

TIesiog yra pasenusios programos ikaltos i galva nuo vaikystes baznycios visuomenes kad va turi buti taip! TIk 1 karta ir tik baznycioje! Ir be baznycios tai jus jau nusidejelis ir nebusite laimingi nes baznycia jums nedave palaiminimo o reiskia ir Dievulis pries lotuliukas.gif Is to ir problemos....Tiesiog reikia suvokti visa sita brieda kad baznycia neturi nieko bendro su Dievuliu ir jusu laime niekaip nesusijusi su jomis(baznyciomis). Jus galite buti laimingi jau dabar net nezinodami apie jokios baznycios egzistavima...AMEN lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kikimoras: 22 kovo 2013 - 09:22