Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

QUOTE(jolie23 @ 2008 09 24, 21:44)
Nesutinku, taip būna ir kitose šalyse, kur, atrodo, žmogaus teisės labai gerbiamos... Čia daugiau nuo žmonių priklauso, o ne nuo šalies. Ir Lietuvoj tikrai yra labai daug negeriančių žmonių, tą tikrai galiu užtikrinti. Kol negerbsime vieni kitų (nesvarbu, ar geriantieji negeriančiųjų, ar abstinentai geriančiųjų), tol bus sunku.



tai jai lietuvoje butu gerbiamos zmogaus teises ,tai ...ne geriau as susilaikysiu .
o zmones...juk per balius priimta islenk taurele ,ir jai tu to nedarai ( juk priiimta ) vadinas esi issisokelis ,ir taip sieki atkreipti demesi i save :)va tau ir liaudis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo iewoote: 25 rugsėjo 2008 - 09:57
As taip pat beveik nevartoju alkoholio ir nerukau, tik labai retai skardine alaus isgeriu. Net negaliu pagalvot apie stipresnius gerimus, nes iskart bloga pasidaro. Jokio skanumo as juose nematau. Ka zinau, gal kam ir skanu tos degtines ar brendziai (bet ko tada zmones raukosi, kai geria bigsmile.gif ) Lietuvoje kai gyvenau, buvo visko - ir ikyrus kisimas alkoholio (net iki pykciu) ir supratimas, kad nenoriu ir negeriu. Bet tas daugiau buvo draugu tarpe, kurie jau zinojo, kad nevartoju alkoholio. Ir tikrai sutinku, kad labai daug kas priklauso nuo zmogaus issilavinimo, kokioj kulturoj jis auges ir ka mates, kaip pavyzdi. Deja, pas lietuvius dar neisgaraves (gal cia daugiau rusiskos kulturos palikimas), kad jei negeri alkoholio, tai negerbi seimininko, nebusi vakaro siela, be alkoholio negali but linksma ir tt.
Gyvenant ne Lietuvoje, pastebejau labai rysku skirtuma. Kiek ir kur teko dalyvaut, niekada nesu macius ir girdejus, kad kas nors per prievarta tau kistu ir pyktu, jei negeri. Apskritai, ten daug saikingesnis ir pats vartojimas (vestuvese nesu macius nei vieno girto zmogaus), be to, yra visiska pasirinkimo laisve. Jei tau pasiulo ir tu atsisakai, niekas jokiu nemandagiu klausimu neuzdavineja, kodel, kas, kaip... Cia yra tik tavo reikalas ir niekas tau neturi teises nurodinet, kaip turi elgtis. Kalbu ir apie tuos pacius zmones, kurie garsiai reiskiasi ir itikineja, kaip alkoholis kenkia. Nors atvirai pasakius, niekada tokio nesu sutikus. smile.gif
Oficialiuose susitikimuose, zinoma, kad galima ta taure sampano palaikyti, taciau tik labai oficialiuose. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cila: 25 rugsėjo 2008 - 17:21
QUOTE(Cila @ 2008 09 25, 18:20)
As taip pat beveik nevartoju alkoholio ir nerukau, tik labai retai skardine alaus isgeriu. Net negaliu pagalvot apie stipresnius gerimus, nes iskart bloga pasidaro. Jokio skanumo as juose nematau. Ka zinau, gal kam ir skanu tos degtines ar brendziai (bet ko tada zmones raukosi, kai geria  bigsmile.gif ) Lietuvoje kai gyvenau, buvo visko - ir ikyrus kisimas alkoholio (net iki pykciu) ir supratimas, kad nenoriu ir negeriu. Bet tas daugiau buvo draugu tarpe, kurie jau zinojo, kad nevartoju alkoholio. Ir tikrai sutinku, kad labai daug kas priklauso nuo zmogaus issilavinimo, kokioj kulturoj jis auges ir ka mates, kaip pavyzdi. Deja, pas lietuvius dar neisgaraves (gal cia daugiau rusiskos kulturos palikimas), kad jei negeri alkoholio, tai negerbi seimininko, nebusi vakaro siela, be alkoholio negali but linksma ir tt.
Gyvenant ne Lietuvoje, pastebejau labai rysku skirtuma. Kiek ir kur teko dalyvaut, niekada nesu macius ir girdejus, kad kas nors per prievarta tau kistu ir pyktu, jei negeri. Apskritai, ten daug saikingesnis ir pats vartojimas (vestuvese nesu macius nei vieno girto zmogaus), be to, yra visiska pasirinkimo laisve. Jei tau pasiulo ir tu atsisakai, niekas jokiu nemandagiu klausimu neuzdavineja, kodel, kas, kaip... Cia yra tik tavo reikalas ir niekas tau neturi teises nurodinet, kaip turi elgtis. Kalbu ir apie tuos pacius zmones, kurie garsiai reiskiasi ir itikineja, kaip alkoholis kenkia. Nors atvirai pasakius, niekada tokio nesu sutikus. smile.gif
Oficialiuose susitikimuose, zinoma, kad galima ta taure sampano palaikyti, taciau tik labai oficialiuose.  mirksiukas.gif



Gyvenu ne Lietuvoje (Vokietijoje) ir tikrai matau, kad ir čia panašiai, kaip Lietuvoje... Viskas priklauso nuo žmogaus vidinės kultūros... Netgi per MTV rodė kelias laidas, kur linksminasi žmonės, tai jei yra negeriančių, tai tuoj gauna stabdžių etiketę... Man pačiai kuo tikriausi vokiečiai pila ir niekaip nesupranta, kad TIKRAI nenoriu... Ir čia tikrai ne dėl kalbos žinių... Kai vis tiek atsisakai, tai sako, kad vaišina, turiu paragaut, nes tikrai skanu ir t.t.
Nėra ta mūsų Lietuva tokia bloga, joje yra tikrai labai daug gerų dalykų, nors, žinoma, kad pasitaiko, kad prašo "negaidinti" svetingumo ir išlenkti taurelę...
Atsakyti
QUOTE(Cila @ 2008 09 25, 16:20)
Ir tikrai sutinku, kad labai daug kas priklauso nuo zmogaus issilavinimo, kokioj kulturoj jis auges ir ka mates, kaip pavyzdi.

Deja matyt nesate susidurusi su issilavinusiu,daug pasiekusiu,gerai gyvenanciu, pripazintu visuomeneje,is geru seimu...zmoniu alhoholizmu.
Atsakyti
Sutinku, kad visur visko buna. Ir kad issilavines, seimoje nemates alkoholizmo gali tapti girtuokliu (juk visai nedaug reikia), ir kad ne visi lietuviai geriantys ar siulantys isgert, taip pat ir uzsieny visokiu zmoniu buna... Taciau as kalbu is savo pacios patirties, ka pastebejau...
Atsakyti
nei geriu (max pora kartu metuose po taure vyno) nei rukau, jei kiti tai daro -ju apsisprendimo reikalas. Bet man asmeniskai neteko susidurt su alkoholio brukimu arba as kazkaip labai moku issisukt (nors pati to net nevadinciau issisukinejimu, tiesiog pasakau, kad nemegstu ir tiek) Pastebejau, kad nereikia sakyt kategoriskai "negeriu ir negersiu", zmones samoningiau reaguoja i "man neskanu.. as geriau to isgersiu.. oi, ne alkoholio siandien tikrai nenoriu.." ir pan. Svarbiausia - nemoralizuoti, nes juk ne vienas to nemegsta.
Vienintelis dalykas kurio nemegstu, tai kai vakareliui susimetama suma, is kurios 80proc atidedama alkoholiniams gerimams.. verysad.gif O jei kokiu sulciu - tai tik kokteiliu maisymui..
Atsakyti
man atrodo čia kas ko bijo. jei negeri iš principo, tada kiekvienas pasiūlymas atrodo kaip brukimas. o kai geri, kiekvienas užmetimas kad "negerai, nesveika, negražu" atrodo kaip moralizavimas.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2008 09 28, 01:48)
man atrodo čia kas ko bijo. jei negeri iš principo, tada kiekvienas pasiūlymas atrodo kaip brukimas. o kai geri, kiekvienas užmetimas kad "negerai, nesveika, negražu" atrodo kaip moralizavimas.



Kai kuriais atvejais su tavimi sutinku... Bet tikrai ne visais... Kaip reaguotum į tokią situacija:
Klausimas:
- Nori alaus?
- Ne, ačiū.
- Ai, vis tiek išgersi, skanu, pamatysi, patiks... (ir į rankas įbruka stiklą alaus arba kitokio alkoholinio gėrimo)...
doh.gif

Mano manymu, čia jau brukimas... Ir tikrai ne ta situacija, kai "kai moteris sako "galbūt", ji sutinka, kai ji sako "ne", reiškia "galbūt"...

4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolie23: 28 rugsėjo 2008 - 15:14
Pirmą kartą girdžiu tokią problemą... blink.gif

Siūlyčiau pasakyti paprastai: Aš alergiškas C2H5OH o be jo pakolkas Lietuviai gėrimų nesugalvojo...
O dar paprasčiau: atsineškite nealkoholinio vyno: jis 100proc natūralus- supilstytas kaip paprastas vynas- bet alkoholio-0 .
Jūs matyt sukatės tokioje aplinkoje kur žmonės nesupranta žodžio negeriu. Mano giminaičiai man ištisai siūlo- nors aš apsiriboju 1 taure- ne daugiau. Galvoju ateityje ir jos atsisakyti-( kadangi mano mėgstamiausias gėrimas alus- o dabar pripratau prie nealkoholinio- kitoks nebeskanus) taigis patapsiu 100procentine abstinente.
Dėl alkoholikų- matyt sukatės tarp tokių- todėl taip atrodo. Mano pažįstamų tarpe yra 4 abstinentai. kažkaip niekad negirdėjau kad jie skųstųsi kad juos atakuoja.
Nors taip pat mano pažystamų tarpe yra žmonių kuriems sunku suprasti kodėl aš nevartoju alkoholio... (ypač kai anksčiau mėgdavau pašvęsti 9proto ribose- dabar paprasčiausiai man linksma ir be alkoholio)) 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(jolie23 @ 2008 09 28, 17:14)
Kai kuriais atvejais su tavimi sutinku... Bet tikrai ne visais... Kaip reaguotum į tokią situacija:
Klausimas:
- Nori alaus?
- Ne, ačiū.
- Ai, vis tiek išgersi, skanu, pamatysi, patiks... (ir į rankas įbruka stiklą alaus arba kitokio alkoholinio gėrimo)...
doh.gif

Mano manymu, čia jau brukimas... Ir tikrai ne ta situacija, kai "kai moteris sako "galbūt", ji sutinka, kai ji sako "ne", reiškia "galbūt"...

4u.gif

na nežinau tokiais atvejais laikykit ką nors rankose: pvz: sulčių stiklinę. jei žmonės nesupratingi tai vynuogių sulčių- atrodo kaip vynas. lotuliukas.gif
Atsakyti
as taip pat negeriu alkoholio, bet didesne problema mano gyvenime yra tai, kad negeriu kavos, nes del alkoholio visada issisuku sakydama, kad uz vairo, o kodel negeriu kavos turiu visiems ilgai ir nuobodziai aiskintis doh.gif
Atsakyti
QUOTE(bonita28 @ 2008 10 02, 14:41)
as taip pat negeriu alkoholio, bet didesne problema mano gyvenime yra tai, kad negeriu kavos, nes del alkoholio visada issisuku sakydama, kad uz vairo, o kodel negeriu kavos turiu visiems ilgai ir nuobodziai aiskintis doh.gif


Sakyk, kad spaudimas padidėjęs, arba prasideda nemiga 4u.gif
Atsakyti
Nu man kaip tik problemų iškyla kai pasakau, kad nenoriu jokio alkoholio, jei nenoriu kavos visuomet pasiūlo arbatos ar sulčių, ir niekad neteko aiškintis kodėl nenoriu. O Su alkoholiu sudėtingiau. Alaus negaliu pakęsti, jis man baisiai neskanus, kai tai pasakau, niekas jo nekiša. Bet jei nenoriu vyno, tai jau sunku daug kam suprasti, "juk jis skanus", ypač vyro giminej. Tai mane net purto, kai tenka važiuoti pas vyro gimines, nes visi nori pasirodyti svetingi, butelį pastato, tai laiko vos ne įžeidimu, kai atsisakau išgerti.
Atsakyti