Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 04, 12:27)
Ok, tai blaivininkai turi priimti geriančius, nes ne visi vienodi. O tai kodėl diduma geriančių dažnai nepriima negeriančių tiesiog irgi taip filosofiškai "ne visi vienodi"? Susidaro tokia situacija: šiukštu negalima kritikuoti geriančio,  paagituoti už blaivybę ir informuoti apie alkoholio žalą, bet geriantys tai taršo tuos blaivininkus kaip tik nori biggrin.gif

Tiek geriantys, tiek negeriantys yra vienodi tik savo pasirinkimu (ne)gerti. O toliau, jei kompanijoje taip svarbu gerti, kad nebutum istarsytas, islinksniuotas ir t.t., tai spjoviau as i tokia kompanija, neidomu man bendrauti su tokiais zmonem isgertuviu metu (jei tai bendradarbiai, darbe visvien teks bendrauti). Lygiai ta pati manau apie skelbiancius blaivybe prie stalo kai kiti vartoja alkoholi, manau tai nelaikas ir nevieta schmoll.gif Tai konfliktine situacija, nes vartojantis statomas i nepatogia padeti, jo esamasis veiksmas teisiamas. Lygiai kaip ir kisant taure negerianciam ir aiskinant, kad geria vaikisku gerimus doh.gif Turetu but taip, kad pasiule isgert, sutikai arba ne ir viskas, move on, kaip sakant. Kam tos diskusijos uzstalej? Susipykt labai norisi? Primena kai pradeda sunininkai ir katinu myletojai aiskintis kas geriau - suo ar katinas , kol patys susipesa kaip laiudyje sakoma "kaip suo su kate" lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 04, 12:47)
teoriškai labai gražu, tačiau praktika rodo ką kitą. Juk ir temoje negerenčios rašo, kad tenka aiškintis dėl savo atsisakymo. tai ką girdėtų mano vaikas? Aš žinau, nes dažnai girdžiu " Nu išgerk, juk tik viena, juk nieko blogo. Niekas neatsitiks, jai vieną išgersi..." ir tetos geria ....

Tai vaikas ta ir mato, kad savi nusistatymai yra stipriau uz kitu ikalbinejimus. Butent jo mama, o kitos kaip ir kitos. Visada yra tie palyginimai su kitais, nes pvz "Petriuko masinyte su distanciniu, o tu man perki medine", "Marytes mama jai leidzia eiti i mokykla su trumpu sijonu, o tu man ne"... Visu situ situaciju neisvengsi, nes uz tai kaip kiti tevai aukleja vaikus, ka jiems leidzia, ka perka ir t.t. neesi atsakingas.
Vasara teko dalyvaut gimtadienio sventime, kur suauge vartojo nemazai alko. Kaimynai sugebejo ateiti su vaikais doh.gif Tai vienu metu mergaitei (gal kokiu 11 metu?) visi pradejo aisinti, kad "tu negerk, kai prigeri sudurneji, ryte bloga buna..." doh.gif Kilo noras galva i siena pabaladot nuo vaizdo kai pusgirciai aiskina vaikui, kad negertu, t.y. viena sako, o kita daro. As kaip saikingai gerianti tiesiai sviesiai ir pasakiau - jei noresi, jei skanu, tai ir gerk. Svarbiausia nenusigerk ir neprisidirbk. Ir vaikas mate, kad pati neprigeriau ir nedurniavau, bet visvien smagiai leidau laika. Dar ir paplepejom su ja kai kiti jau buvo ne tam stovyje rolleyes.gif
O tai, kad suauge zmones atsiduria ar sukuria situacijas apie kurias kalbama temose, tai ir rodo, kad apie alko nekalbama akip apie asmenini pasirinkima, nekalbama apie saikinguma, tiesiog yra tokia nelanksti politika, kad kol esi vaikas tau negalima, o nuo velyvos paauglystes jau gerk. O dar jei pridedama visokie - buk suaugus - isgerk "rimto" gerimo ar isgerk - buk vyras doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 10 04, 15:15)
Tai vaikas ta ir mato, kad savi nusistatymai yra stipriau uz kitu ikalbinejimus.


Bet taip pat mato, kad va, tetos geria ir jom tikrai nieko neatsitinka. bigsmile.gif
O bandos jausmas visumoj yra gan stiprus. O geriama pas mus (t.y. mūsų aplinkoj) tikrai gan dažnai, deja. Kartais tam nereikia nei progos. Ir bent jau mano vaikui ko gero tai atrodo labai suprantama ir natūralu. turbūt daug natūraliau už tai, kad tik viena mama negeria ( tai mato iš stiklinės formos smile.gif )
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 10 04, 14:52)
Tiek geriantys, tiek negeriantys yra vienodi tik savo pasirinkimu (ne)gerti. O toliau, jei kompanijoje taip svarbu gerti, kad nebutum istarsytas, islinksniuotas ir t.t., tai spjoviau as i tokia kompanija, neidomu man bendrauti su tokiais zmonem isgertuviu metu (jei tai bendradarbiai, darbe visvien teks bendrauti). Lygiai ta pati manau apie skelbiancius blaivybe prie stalo kai kiti vartoja alkoholi, manau tai nelaikas ir nevieta  schmoll.gif  Tai konfliktine situacija, nes vartojantis statomas i nepatogia padeti, jo esamasis veiksmas teisiamas. Lygiai kaip ir kisant taure negerianciam ir aiskinant, kad geria vaikisku gerimus  doh.gif Turetu but taip, kad pasiule isgert, sutikai arba ne ir viskas, move on, kaip sakant. Kam tos diskusijos uzstalej? Susipykt labai norisi? Primena kai pradeda sunininkai ir katinu myletojai aiskintis kas geriau - suo ar katinas , kol patys susipesa kaip laiudyje sakoma "kaip suo su kate"  lotuliukas.gif


Mąstom panašiai smile.gif

Atsakyti
Vidurvasari 4u.gif

QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 04, 13:44)
Bet taip pat mato, kad va, tetos geria ir jom tikrai nieko neatsitinka.  bigsmile.gif
O bandos jausmas visumoj yra gan stiprus. O geriama pas mus (t.y. mūsų aplinkoj) tikrai gan dažnai, deja. Kartais tam nereikia nei progos. Ir bent jau mano vaikui ko gero tai atrodo labai suprantama ir natūralu. turbūt daug natūraliau už tai, kad tik viena mama negeria ( tai mato iš stiklinės formos  smile.gif     )

Tai ir mato, kad pats is saves alkoholis nera blogis. As manau, kad tar visisko nevartojimo ir saikingo vartojimo skirtumas - asmeninis pasirinkimas, tuo tarpu tarp saikingo vartojimo ir nesaikingo vartojimo, girtuoklystes jau yra zalos sveikatai klausimas. Taigi tai Jusu pasirinkimas, kad renkates visai nevartoti ir toki pavyzdi rodyti vaikui. Del tokio Jusu pasirinkimo kiti netampa blogesniais ir vaikas neturetu manyti, kad taip yra.
Bandos jausmas yra, bet tai kiek jam pasiduodame apsprendzia ir auklejimas, kiek individualumo idiegia tevai ir pan. Nesijauskite bejege jei norite vaikui idiegti kazkokias vertybes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ajste: 04 spalio 2013 - 17:31
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 04, 15:44)
Bet taip pat mato, kad va, tetos geria ir jom tikrai nieko neatsitinka.  bigsmile.gif
O bandos jausmas visumoj yra gan stiprus. O geriama pas mus (t.y. mūsų aplinkoj) tikrai gan dažnai, deja. Kartais tam nereikia nei progos. Ir bent jau mano vaikui ko gero tai atrodo labai suprantama ir natūralu. turbūt daug natūraliau už tai, kad tik viena mama negeria ( tai mato iš stiklinės formos  smile.gif    )



Aš tai pritarsiu Aistej ir dar praplėsiu, kad čia didelė didelė gyvenimo pamoka vaikui, kaip reikia turėti savo stuburą, savo nuomonę, požiūrį ir jų laikytis, neniekintant kitos pusės. Tai ir pagarbos sau, bei pagarbos kitokiam (šiuo atveju išgeriančiam) pavyzdys. Tuo pačiu naivu tikėtis, kad negeriančių tėvų vaikas/paauglys taip ir niekada neparagaus, neprisigers, ar net neapsivems padauginęs. Gal to ir nebus (valio). O gal ir bus. Žodžiu, galiausiai vaikas užaugs ir vėl spręs pagal save. Ypač paauglystė yra tėvų "tiesų" paneigimo ir tikrinimo laikotarpis. Visgi, neabejoju, kad ir ko bus priragavęs, priekperimentavęs jaunuolis, galiausiai formuojantis jo brandžiai asmenybei, tas tėvų autoritetas duos teigiamos įtakos. (Gal čia ir utopiškai aš)
Atsakyti
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 04, 16:33)
Aš tai pritarsiu Aistej ir dar praplėsiu, kad čia didelė didelė gyvenimo pamoka vaikui, kaip reikia turėti savo stuburą, savo nuomonę, požiūrį ir jų laikytis, neniekintant kitos pusės. Tai ir pagarbos sau, bei pagarbos kitokiam (šiuo atveju išgeriančiam) pavyzdys. Tuo pačiu naivu tikėtis, kad negeriančių tėvų vaikas/paauglys taip ir niekada neparagaus, neprisigers, ar net neapsivems padauginęs. Gal to ir nebus (valio). O gal ir bus. Žodžiu, galiausiai vaikas užaugs ir vėl spręs pagal save. Ypač paauglystė yra tėvų "tiesų" paneigimo ir tikrinimo laikotarpis. Visgi, neabejoju, kad ir ko bus priragavęs, priekperimentavęs jaunuolis, galiausiai formuojantis jo brandžiai asmenybei, tas tėvų autoritetas duos teigiamos įtakos. (Gal čia ir utopiškai aš)

drinks_cheers.gif nemanau, kad tai utopiska. Kiek save ir visus savo draugus prisimenu, ka labiausiai drausdavo, to labiausiai noredavosi. Nezinau ar kam teko su klase i isvykas su nakvyne vaziuot ar su kokiais bureliais, bet kas vaziavot tai zinot kokiu dalyku prisidarydavo nuo grandines nutruke, nieko nemate, neragave vaikai doh.gif Tuo tarpu man prisigerti ar prisirukyti buvo neidomu, nes ne joks tai ne maistavimas, juk tevai nedraudzia, ragavus alko esu, tai ir dabar paragaut galiu, bet prie tevu galiu paragaut geresnes kokybes, skanesniu gerimu (paaugliai tikrai ne pagal kokibe rinkdavosi alko) ... ir per sventes jau paaugus tevai leisdavo sampana, sidra, alu jei prasydavom, patys nupirkdavo ir priziuredavo, kad butu paragaut, o ne prisigert, kad paskui visi saugiai po namus issiskirstytu ir t.t. Del to buvau labai artima su savo tevais, galedavau pasikalbeti, nes jausdavau, kad supras. Aisku visko buvo, nes ne taip lengva visazinei paauglei patart tongue.gif O siaip su laiku labai pradedi atsiminti tevu pamokymus pavyzdziu ir zodziu, kitaip supranti ju auklejimo metodus ir kas labiausiai tinka pritaikai savo vaikams. Na, dar reikia pastebet, kad buvau vaikas tinkamas tokiam auklejimui ir nezinau ar tevai pataike auklejimo buda ar zinojo, kad as tokia ax.gif

Dar galvodama apie tuos draudimus alko, prisiminiau filma apie JAV pilstuko gamintojus sauso istatymo metais ir siemetines diskusijas JK apie legalius svaigalus (narkotikus, ang. legal high). Toks pateiktas pavyzdis buvo su konkrecia preke, nepamenu, gal Miaumiau g.gif Kol buvo legalus, tablete kainavo apie 10 GBP, kai paskelbe nelegaliu kaina patapo 50 GBP. Kitaip tariant draudimas be kitu priemoniu tera nusikalteliu kiseniu papildymas ir tiek. Nemazinant paklausos, poreikio ar kaip pavadinsi, bus teikianciu paslauga/produkta uz daugiau pinigu. O daznai dar ir nekokybiska preke/produkta, pvz kalbant apie alko - kaukuolini.
Atsakyti
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 04, 07:11)
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Iš serijos AŠ NEGERIU. Tik progom esant laugh.gif
Jei negeri, tai negeri visai, jei išgeri, tai tu jau geri.


Taip, bet yra skirtumas, ar žmogus turi priklausomybę ar ne... O čia didelė dalis tiesiog nemato skirtumo, visus sumeta į vieną katilą. Tačiau tiesiog logiškai mąstant - negali pripaišyti priklausomybės tam, kas jos neturi. Tuo labiau, man atrodo nelogiška diagnozuoti dėl to tokias ligas kaip debilizmas - tokiu atveju koks Hemigvėjus turėtų būti debilų debilas. Turintis problemų dėl alkoholio, psichologinių problemų - taip (na, sakykim, žmogus nusižudė galų gale, o vienas bandymų nusižudyti buvo bėgimas į veikiantį lėktuvo propelerį), bet debilas...Hmm... Tokios diagnozės - tik iš puikybės arba nenusimanymo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laukinė_gulbė: 05 spalio 2013 - 13:21
Vat dabar norėčiau paliesti tą saikingo-nesaikingo (iš)gėrimo temą. Man atrodo, kad tas saikingumas yra labai subjektyvus dalykas ir kiekvieno žmogaus galvoje jis proporcingai siejasi su to žmogaus alkoholio vartojimo įpročiais. Turiu galvoje, kad kiekvienas yra įsitikinęs, kad vartoja saikingai. Dažnas, net ir turintis akivaizdžių problemų su alkoholiu, yra linkęs teigti, kad "jei norėčiau, negerčiau, bet noriu ir išgeriu, o ir geriu saikingai". Na, išskyrus tuos alkoholikus, kurie jau priėję problemos pripažinimo etapą. Pripažinimo sau, aplinkiniams ir jau kreipęsi pagalbos.

Nepretenduoju čia į absoliučią tiesą, tiesiog mąstau.

Na, pavyzdžiui. Kai žmonės nepraleidžia nė vieno savaitgalio be alaus bokalo, vyno taurės, degtinės stikliuko, brendžio paskanavimo ir panašiai - man tai jau neatrodo saikinga. (Priminsiu apie kiekvieną savaitgalį - su draugais, klube, svečiuose, namie prie pietų stalo, gamtoje - žodžiu kiekvieną savaitgalį bet kokia proga ir neproga). Kitiem tai atrodys saikinga. Juk taurė. Juk tik bokalas. Nesvarbu, kad reguliariai kiekvieną savaitgalį/penktadienį.

Kitas, žiū, išgeria bokalą/vyno/kito gėrimo kelis kartus ir per darbo savaitę prie pietų, su draugais, namie (ir pn. ir pn.). Kitiem atrodys tai saikinga. Juk nešliaužioja girtas. Išgeria, ir tiek. Geriau maistą virškina, atpalaiduoja lengvai, pagerina kraujotaką, skanu, o ir francūzai taip daro biggrin.gif

Kitas irgi išgeria savaitgaliais, bet ne šiaip "kultūringai", o kas kartą ir gerokai įkaušta. Bet jam tai atrodys saikinga. Juk savaitgalis. Juk įvairios progos savaitgaliais. Juk atsipalaidavo. Juk neagresyvus. Visi taip daro.

O gal kažkas įkaušta ir vidur savaitės laikas nuo laiko.

O kažkas įkaušęs vaikšto kartais ir savaitę. Gal atostogos. Gal šiaip sunkus laikotarpis kliuvo. Gal gimtasienių maratonas. Bet po to vėl tik savaitgaliais.. Juk saikinga. Nedegradavo žmogus.

Nu galiu tęsti be proto, bet taupydama Jūsų kantrybę baigiu biggrin.gif

Žodžiu, nėra tokio objektyvaus visuotinai pripažinto "mato" kaip saikingas-nesakingas vartojimas. Kaip kad KMI biggrin.gif Liesas, normalus, nutukęs biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 06 spalio 2013 - 22:08
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 06, 23:00)
Žodžiu, nėra tokio objektyvaus visuotinai pripažinto "mato" kaip saikingas-nesakingas vartojimas. Kaip kad KMI biggrin.gif Liesas, normalus, nutukęs biggrin.gif

Visuotinai nėra, bet yra nemažai literatūros, taip pat ir medicininės, su paskaičiavimais koks suvartojamas kiekis laikomas saikingu. Ir tai gana nemaži kiekiai. Man užtenka bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(@nda @ 2013 10 07, 09:27)
Visuotinai nėra, bet yra nemažai literatūros, taip pat ir medicininės, su paskaičiavimais koks suvartojamas kiekis laikomas saikingu.  Ir tai gana nemaži kiekiai. Man užtenka  bigsmile.gif


Gal galite pasidalinti info? Šaltiniais, kiekiais (ten berods absoliutus alkoholio kiekis svoriui, ane?). Būtų į temą.
Atsakyti
Veliau prisesiu prie pc paieskosiu tiksliu rekomendaciju ir saltiniu, bet kiek atmintis sako, butu 3 alko vienetai per diena moteriai ir 4 vyrui, Alko vienetai pagal stipruma, pvz maza taure vyno arba taurele degtines. Atsimenu kai studentavau dalino tokius lankstinukus "ruletes", kur pasuki rodykle prie gerimo ir turio, o tau parodo kiek alko vienetu thumbup.gif:
O siaip, manau saikas ir yra vartojimas neperzengiant gydytoju rekomendaciju, t.y. yra universalus, o ne taip kaip kiekvienam atrodo. Na, neskaitant tos apgirtimo ribos, kaip temoj buvo mineta, ypac nevartojantiems uztenka ir poros gurksniu, kad apgirstu. Apibendrintus butu arba rekomendacijos arba asmenine apgirtimo riba 4u.gif
Atsakyti