Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 04, 00:01)
Demagogija ne demagogija, bet žmonės šiaip sau negirtuokliauja (turiu omenyje būtent girtuokliavimą), ir bent jau manęs neįtikina argumentai, kad tie žmonės kažkokie prastesni, nepilnaverčiai ir pan. Nemokantys spręsti asmeninių problemų - taip. Galima teisti, įžeidinėti, puikuotis savimi dėl nevartojamo alkoholio (nors šiaip nesuprantu, kuo čia puikuotis... nebent tiesiog džiaugtis savimi, kai įveiki priklausomybę ar įprotį), galima geranoriškai stengtis padėti ar pagal galimybes užsiimti prevencija.

Zinot, cia jau jusu pacios interpretacijos , didziuotis yra kuo kai meti alkoholį, bet puikuotis pries kitus prastas tonas, kita vertus kai imi kalbeti apie alkoholio zala velgi tave ne taip supranta doh.gif mano credo yra kuo- pradek nuo saves, is patirties sakau, kai imi nebegeri tai ziurek ir salia taves esantys pradeda imti pavyzdi drinks_cheers.gif
Atsakyti
Man dar užkliūna, kad mano alkoholio nevartojimą kolegės laiko vaikišku. Sako, kad geriu vaikiškus gėrimus ir tipo kai suaugsiu, gersiu kaip ir jos... blink.gif Khm... doh.gif
Patiko itališkos bandelės istorija apie Petką. biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 04, 00:01)
Demagogija ne demagogija, bet žmonės šiaip sau negirtuokliauja (turiu omenyje būtent girtuokliavimą), ir bent jau manęs neįtikina argumentai, kad tie žmonės kažkokie prastesni, nepilnaverčiai ir pan. Nemokantys spręsti asmeninių problemų - taip. Galima teisti, įžeidinėti, puikuotis savimi dėl nevartojamo alkoholio (nors šiaip nesuprantu, kuo čia puikuotis... nebent tiesiog džiaugtis savimi, kai įveiki priklausomybę ar įprotį), galima geranoriškai stengtis padėti ar pagal galimybes užsiimti prevencija.


Ką Jūs konkrečiai darote šiuo klausimu?
Papildyta:
QUOTE(Only1 @ 2013 10 04, 09:39)
Man dar užkliūna, kad mano alkoholio nevartojimą kolegės laiko vaikišku. Sako, kad geriu vaikiškus gėrimus ir tipo kai suaugsiu, gersiu kaip ir jos...  blink.gif  Khm...  doh.gif 
Patiko itališkos bandelės istorija apie Petką.  biggrin.gif   thumbup.gif


Manau, kad tai tik gynybinė pozicija. Nes žiūrėkit, jeigu jos sutiktų, kad Jūsų sprendimas geras, tai būtų lygų, kad jų sprendimas vartoti alkoholį - blogas. O retas šiam pasauly pripažins, kad klysta, ar elgiasi netinkamai.

Aišku, dar jos galėtų Jūsų sprendimą priimti neutraliai, na, kaip suaugę žmonės smile.gif Maždaug - Jūsų nusprendėte nevartoti - ok. Jos sprendžia toliau vartoti - ok. Dirbat sau toliau smile.gif Jom gerai, Jums gerai - visiems gerai.

Tai vat man įdomu, kodėl išgeriantys taip jautriai reaguoja, kai šalia jų atsiranda nebegeriantis g.gif (aš nekalbu apie atvejus, kai tas blaivininkas pasipūtęs kaip povas ir ima moralizuoti geriančius)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 04 spalio 2013 - 10:03
Nežinau, bet pas mus sako, kad kas ne su mumis tas prieš mus ir dar kad negeriantys yra įtartini... Nežinau ką jie turi galvoje, gal kad tipo galėčiau paskūsti kam nors tuos jų baliukus. biggrin.gif Bet čia darbe taip, o draugų kompanijoje tai neįsivaizduoju... Kiek kartų buvo taip, kad draugei liūdna buvo, bet atsisakydavo prasiblaškyt su manimi, nes jei varytume kažkur pasėdėt, tai ji gertų, o aš ne ir tai jai kažkodėl keldavo daugiau problemų nei man. g.gif smile.gif
Gal jautriai reaguoja, nes negeriantys tipo suardo bendrumo jausmą kai pvz kompanija sugalvoja gerti vieną gėrimą iš to paties butelio ar stikliuko, o negeriantis sėdi rate ir praleidžia savo eilę... ax.gif
Atsakyti
Aš manau, kad tie geriantys kurie mane teisia, už negėrimą, tai kažkur jaučiasi negerai, neteisingai darantys tą stikliuką kilnojantys, ar šampę siurbčiojantys blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 09 30, 16:28)
Drąsiai smile.gif Neįdomu izoliuotis.

group.gif

Paaiskinkite man prasau, kaip zmogui saikingai vartojanciam alkoholi, reiketu reaguoti i tokius pasisakymus:
QUOTE(Itališkabandelė @ 2013 10 03, 09:10)
rodos gerti alkoholi yra normalu, o apsimyžus gulėtu griovį tai "bajeris", linksma istorija iš kurios galima pasijuokti, nes kas gi čia tokios.
manau jos sistemingai žmogus vartodamas alkoholi virsta debilu (švelniai tariant) ar jis blaivas ar ne, bet sunku su tokiu žmogumi kalbėti, nes jis kalba visiškas nesamones.

blink.gif dedamas lygybes zenklas tarp isgerimo ir nusigerimo, visi geriantys virsta debilais net kai negeria, susikalbeti neimanoma doh.gif Gal reiketu katuciu ploti kai i tave toks poziuris? Nesusimastote, kad gynybine pozicija ne del to, kad jautiesi darantis kazka blogo kai pakeli taure vyno, sampano ar stikleli degtines, o todel, kad vien del to kito akyse patampi debilu ir dar cia svelniai tariant? Man sis komentaras labai geras pavyzdys kaip galima pasikelti auksciau uz visus kitus cool.gif Jusu ziniai, alkoholi vartoja (kartais ir nesaikingai) daug issilavinusiu, protingu zmoniu, mediku, mokslininku, mokytoju, menininku.... O toks pasisakymas, kad geriantis alkoholi tik parodo rasanciojo mastymo ribotuma ir kulturos stoka. Bet kuria diena rinkciausi profesoriu su taure vyno, t.y. apsimyzusi debila, negu siauro poziurio zmogu, kuris jauciasi galis teisti visus aplink, net tuos, kuriu nepazista tongue.gif
QUOTE(Itališkabandelė @ 2013 10 03, 09:10)
rodos gerti alkoholi yra normalu,
Reikėtu sukurti pačiai, bet reikia atrasti tam laiko... nes jei imtis kažko tai rimtai...

O kuo nenormalu? Ar tai Jusu nuomone ar pateiksite argumentu?
Tai ir kurkite thumbup.gif Negi svarbiau sedeti SM ir bedavotis kokia sistema supuvusi, negu ta laika skirti rimtos peticijos sukurimui? g.gif Idomus prioritetai....

QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 03, 09:28)
Pati pernai nedalyvavau "vakarėlyje" po kalėdinio pasirodymo darželyje, vien dėl tos priežasties, kad kitos mamos pirkosi šampaną.
Nesuprantu, negi jis tos būtinybė, kad reikia gerti ugdymo įstaigoje....

Pataisykite jei klystu, bet Jums nepriimtina net buti toj pacioj patalpoj su gerianciais sampana? Manote, kad jei sampanas yra, tai ji reikia gerti?

QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 03, 17:22)
Kiekvieną žmogų, vartojantį alkoholį, vadinti nenormaliu ir debilu - gerokai perlenkta lazda. Siekiant išgyvendinti alkoholizmo problemą, manau, pirmiausia ugdyti kitokią kultūrą šalyje, naikinti priežastis, dėl kurių žmonės tampa įpročio vergais, nemoka kitaip "nuimti įtampos", atsipalaiduoti... nes, sakyčiau, problema yra ne savaime alkoholio buvime, o tame, kad juo imamos spręsti vidinės problemos - tada alkoholis atitinkamai tampa įpročiu. Na, o draudimais, žmonių žeminimu vien dėl to, kad vartoja alkoholį, nieko nepakeisi - na, tik sau uodegą pakelsi, kas, beje, bent jau mano akimis žmogaus nepuošia.

thumbup.gif drinks_cheers.gif Butent, reikia ne drausti, o sviesti. Draudimas yra trumpalaikis sprendimas, kuri labai norint galima apeiti. Sviesti sunkiau ir uztrunka ilgiau, bet ir nauda ilgalaike ir stabili. Na, logiskai galvojant savo vaikus tai mokome kas galima, kas ne ir kodel, argi netiktu tai taikyti visuomenei? Deja ne visi jos nariai turi atsakingus tevus (globejus ir t.t.) ir jiems reiketu tokius dalykus girdeti mokyklose, darzeliuose...
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 03, 18:29)
o kokios tai [priežastys ir kas jas turėtų naikinti?

O kaip Jums paciai atrodo? Kodel zmones girtauja?
QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 03, 20:51)
Priežastys - meilės gavimo / davimo stoka, dėl ko atitinkamai trūksta bendruomeniškumo, saugumo jausmo visuomenėje, atsiranda nepasitikėjimas nepasitikėjimas savimi ir kitaip, konformizmas, destruktyvumas ir t. t. Kiekvienas pagal išgales gali naikinti: tėvai, visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigos, valstybinės institucijos, paskiri piliečiai. Pavyzdžiui, šiandien skaičiau apie vieną moterį, kuri užsiima su globos namų vaikais - kartu gamina įvairius daiktus iš "šiukšlių", t. y., įvairių išmestų daiktų - štai jau kažkiek vaikų, kurie gyvena rizikos grupėje, turi šviesaus žmogaus pavyzdį. Man asmeniškai atrodo, kad tiesiog žmogiškumas, šilumos ar galimybių parodymas yra veiksmingesnis nei visokie šūkiai ar kuo didesni draudimai. Nesakau, kad draudimų nereikia, žinoma, galėtų būti specializuotose parduotuvėse pardavinėjamas alkoholis, uždrausta reklama, bet... štai kokie narkotikai - jie draudžiami, bet nori, ir gauni jų. Mano sesuo dirba dėstytoja, tai pasikalbėjusi su studentais, sakė, kad tik keli iš grupės nebandė narkotikų. Vadinasi, jei yra poreikis, atsiras ir kelias, galų gale, jei ne viena priklausomybė, tai kita. BET aš kalbu apie priklausomybes, o ne apskritai alkoholio vartojimą, nes, kiek pastebėjau, jau dedamas lygybės ženklas tarp žmogaus, kuris retkarčiais išgeria, nes jam tiesiog skanu, ir žmogaus, kuris nevaldo savo potraukio.

QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 03, 22:01)
Demagogija ne demagogija, bet žmonės šiaip sau negirtuokliauja (turiu omenyje būtent girtuokliavimą), ir bent jau manęs neįtikina argumentai, kad tie žmonės kažkokie prastesni, nepilnaverčiai ir pan. Nemokantys spręsti asmeninių problemų - taip. Galima teisti, įžeidinėti, puikuotis savimi dėl nevartojamo alkoholio (nors šiaip nesuprantu, kuo čia puikuotis... nebent tiesiog džiaugtis savimi, kai įveiki priklausomybę ar įprotį), galima geranoriškai stengtis padėti ar pagal galimybes užsiimti prevencija.

drinks_cheers.gif

QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 04, 06:11)
Iš serijos AŠ NEGERIU. Tik progom esant laugh.gif
Jei negeri, tai negeri visai, jei išgeri, tai tu jau geri.

doh.gif Tai pagal Jus, jei isgeri, tai ir girtuokliauji??? Man patinka myletis su MB, turbut reikia deti lygybes zenkla tarp sito malonumo pojucio ir nimfomanijos, ane? lotuliukas.gif

QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 04, 08:54)
Manau, kad tai tik gynybinė pozicija. Nes žiūrėkit, jeigu jos sutiktų, kad Jūsų sprendimas geras, tai būtų lygų, kad jų sprendimas vartoti alkoholį - blogas. O retas šiam pasauly pripažins, kad klysta, ar elgiasi netinkamai.

Aišku, dar jos galėtų Jūsų sprendimą priimti  neutraliai, na, kaip suaugę žmonės smile.gif Maždaug - Jūsų nusprendėte nevartoti - ok. Jos sprendžia toliau vartoti - ok. Dirbat sau toliau smile.gif Jom gerai, Jums gerai - visiems gerai.

Tai vat man įdomu, kodėl išgeriantys taip jautriai reaguoja, kai šalia jų atsiranda nebegeriantis  g.gif (aš nekalbu apie atvejus, kai tas blaivininkas pasipūtęs kaip povas ir ima moralizuoti geriančius)

Tai gynybine pozicija siekiant parodyti, kad ne visi vienodi. Man PATINKA isgerti taure vyno su tinkamu patiekalu, bet tai nereiskia, kad esu alkoholike. Jei kas nevartojate, prasom - jusu gyvenimai, jusu sprendimai. As jums primygtinai nesiulau, jus man primygtinai neaiskinat apie (man neaktualia) nesaikingo alkoholio vartojimo zala, sugyvenam graziai friends.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 10 04, 13:20)
Pataisykite jei klystu, bet Jums nepriimtina net buti toj pacioj patalpoj su gerianciais sampana? Manote, kad jei sampanas yra, tai ji reikia gerti?
***
O kaip Jums paciai atrodo? Kodel zmones girtauja?
***
doh.gif  Tai pagal Jus, jei isgeri, tai ir girtuokliauji??? Man patinka myletis su MB, turbut reikia deti lygybes zenkla tarp sito malonumo pojucio ir nimfomanijos, ane?  lotuliukas.gif
***


Man netrukdo, kai daro kavinėse, šventėse, ar t.t.
Tačiau vaikų darželyje, rodant pavyzdį savo vaikams schmoll.gif bet aš juk nepuoliau aiškint, kad kažkas negerai ar pan. Man tai nepatinka, todėl aš pasiėmiau savo vaiką ir išėjau smile.gif
***
Nežinau, aš gerti nemečiau. Dar nepradėjau. Bet tikrai ne dėl to, kad gyvenimas labai jau paprastas. Turiu ir vaiką neįgalų, ir vyras ne idealas, ir šiaip ne rožės aplink mėtosi.
***
Aš nesakiau, kad girtuokliauja, bet jei išgeri vyno tarę su vyru, ar su draugėm kokio kokteilio, tai juk negali sakyt, kad negeri?

Kažkada su vyru kalbėjom kuriai daliai jis priklauso, tai nėra, kad tik negeriantys ir girtuokliai.
Išgeriantys, geriantys, girtaujantys. lotuliukas.gif
Vyras dar sakė yra grupė ir "skanaujantys" lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Vaniliukė*: 04 spalio 2013 - 12:34
QUOTE(Only1 @ 2013 10 04, 11:41)
Nežinau, bet pas mus sako, kad kas ne su mumis tas prieš mus ir dar kad negeriantys yra įtartini... Nežinau ką jie turi galvoje, gal kad tipo galėčiau paskūsti kam nors tuos jų baliukus.  biggrin.gif  Bet čia darbe taip, o draugų kompanijoje tai neįsivaizduoju... Kiek kartų buvo taip, kad draugei liūdna buvo, bet atsisakydavo prasiblaškyt su manimi, nes jei varytume kažkur pasėdėt, tai ji gertų, o aš ne ir tai jai kažkodėl keldavo daugiau problemų nei man.  g.gif  smile.gif
Gal jautriai reaguoja, nes negeriantys tipo suardo bendrumo jausmą kai pvz kompanija sugalvoja gerti vieną gėrimą iš to paties butelio ar stikliuko, o negeriantis sėdi rate ir praleidžia savo eilę...  ax.gif


Jeigu turi gert, kad įsiliet į darbo kolektyvą, kad būtum draugei reikalingas ir kad kompanija priimtų į savo būrį/šventę/pašnekesius, tai čia kažkoks didelis didelis nesusipratimas žmonijoje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 04 spalio 2013 - 13:05
QUOTE
Tai gynybine pozicija siekiant parodyti, kad ne visi vienodi. Man PATINKA isgerti taure vyno su tinkamu patiekalu, bet tai nereiskia, kad esu alkoholike. Jei kas nevartojate, prasom - jusu gyvenimai, jusu sprendimai. As jums primygtinai nesiulau, jus man primygtinai neaiskinat apie (man neaktualia) nesaikingo alkoholio vartojimo zala, sugyvenam graziai friends.gif


Ok, tai blaivininkai turi priimti geriančius, nes ne visi vienodi. O tai kodėl diduma geriančių dažnai nepriima negeriančių tiesiog irgi taip filosofiškai "ne visi vienodi"? Susidaro tokia situacija: šiukštu negalima kritikuoti geriančio, paagituoti už blaivybę ir informuoti apie alkoholio žalą, bet geriantys tai taršo tuos blaivininkus kaip tik nori biggrin.gif




Atsakyti
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 04, 11:29)
Man netrukdo, kai daro kavinėse, šventėse, ar t.t.
Tačiau vaikų darželyje, rodant pavyzdį savo vaikams  schmoll.gif  bet aš juk nepuoliau aiškint, kad kažkas negerai ar pan. Man tai nepatinka, todėl aš pasiėmiau savo vaiką ir išėjau smile.gif
***
Nežinau, aš gerti nemečiau. Dar nepradėjau. Bet tikrai ne dėl to, kad gyvenimas labai jau paprastas. Turiu ir vaiką neįgalų, ir vyras ne idealas, ir šiaip ne rožės aplink mėtosi.
***
Aš nesakiau, kad girtuokliauja, bet jei išgeri vyno tarę su vyru, ar su draugėm kokio kokteilio, tai juk negali sakyt, kad negeri?

Kažkada su vyru kalbėjom kuriai daliai jis priklauso, tai nėra, kad tik negeriantys ir girtuokliai.
Išgeriantys, geriantys, girtaujantys. lotuliukas.gif
Vyras dar sakė yra grupė ir "skanaujantys"  lotuliukas.gif

Mano asmeniska nuomone geresnis pavyzdys vaikui yra parodyti, kad galima isgerti taure sampano ir nebutina gerti daugiau, o tiems, kas negeria - kad galima bendrauti su zmonemis saikingai vartojanciais, o paciam gerti tai ka TU nori, pvz sultis, vandeni ir t.t. Butu super proga vaikui paaiskinti keleta dalyku jei paklaustu kodel visi geria sampana, o mama sultis thumbup.gif
***
Velgi, ne visi zmones vienodi, jei Jus esate stiprus zmogus ir problemas sprendziate thumbup.gif kiti nera tokie stiprus, problemas ignoruoja ar skandina taureleje. Manau tokiems reikia paramos, o ne teismo 4u.gif
***
Taigi ir vartoji termina "isgeriu", kad suprastu tave kaip vartojanti, bet ne nuolatos, o terminas "geria" yra taikomas tiems, kurie piknaudziauja. Bent jau mano aplinkoj taip yra, todel kai sulyginamas isgerimas su gerimu atrodo nesazininga. O siaip neesu sutikus zmogaus, kuris sakytu, kad negeria jegu geria nedaug. Rukantys taip, sako, kad ruko tik prie kompanijos ir saves neskaito rukanciais. Bet cia kita tema mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 10 04, 13:20)
group.gif

Paaiskinkite man prasau, kaip zmogui saikingai vartojanciam alkoholi, reiketu reaguoti i tokius pasisakymus:

blink.gif  dedamas lygybes zenklas tarp isgerimo ir nusigerimo, visi geriantys virsta debilais net kai negeria, susikalbeti neimanoma  doh.gif 


Aš suprantu, kad tokie radikalūs pasisakymai tiesiogiai kenkia negeriančių įvaizdžiui (įvaizdžiui lotuliukas.gif ). Turiu galvoje, kad sutikus tokį radikalą blaivininką, nesąmoningai toliau sutiktiems visiems negeriantiems priklijuojama tokia sveikuolio, radikalo, pamokslautojo, susireikšminusio ir šiaip nemalonaus žmogaus etiketė.

Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 10 04, 14:35)
Mano asmeniska nuomone geresnis pavyzdys vaikui yra parodyti, kad galima isgerti taure sampano ir nebutina gerti daugiau, o tiems, kas negeria - kad galima bendrauti su zmonemis saikingai vartojanciais, o paciam gerti tai ka TU nori, pvz sultis, vandeni ir t.t. Butu super proga vaikui paaiskinti keleta dalyku jei paklaustu kodel visi geria sampana, o mama sultis  thumbup.gif



teoriškai labai gražu, tačiau praktika rodo ką kitą. Juk ir temoje negerenčios rašo, kad tenka aiškintis dėl savo atsisakymo. tai ką girdėtų mano vaikas? Aš žinau, nes dažnai girdžiu " Nu išgerk, juk tik viena, juk nieko blogo. Niekas neatsitiks, jai vieną išgersi..." ir tetos geria ....
Atsakyti