Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

Itališkosbandelės poste daug tiesios. Deja.

Pati pernai nedalyvavau "vakarėlyje" po kalėdinio pasirodymo darželyje, vien dėl tos priežasties, kad kitos mamos pirkosi šampaną.
Nesuprantu, negi jis tos būtinybė, kad reikia gerti ugdymo įstaigoje....
Neperku ir vaikiško šampano Žiogo šventėms, nerodau savo vaikui, kad tai yra būtinybė.
Atsakyti
Jus bent isivaizduojat, kokiais mastais Svedijoj varoma alko kontrabanda, gaminama namine ir kitka? O lietuviai, kurie gudresni ir maziau saziningi, ras kaip ta politika apeit
Atsakyti
QUOTE(Tapyras @ 2013 10 03, 11:29)
Jus bent isivaizduojat, kokiais mastais Svedijoj varoma alko kontrabanda, gaminama namine ir kitka? O lietuviai, kurie gudresni ir maziau saziningi, ras kaip ta politika apeit



O jūs apie alkoholio kontrabandos ir naminukės gaminimo mastus Švedijoje ŽINOT, ar irgi tik ĮSIVAIZDUOJAT kaip čia siūlot?

Jeigu žinot, tai iš kur? Viena boba sakė šaltinis netinka.

Atsakyti
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 03, 17:46)
Jeigu žinot, tai iš kur? Viena boba sakė šaltinis netinka.

blush2.gif padejau dalyvaut blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Itališkabandelė @ 2013 10 03, 10:10)
Sveikos, pastėbejau ,kad alkoholizmo Lietuvoje nėra, bet jau dauguma nemato jo, problema neegzistuoja, rodos gerti alkoholi yra normalu, o apsimyžus gulėtu griovį tai "bajeris", linksma istorija iš kurios galima pasijuokti, nes kas gi čia tokios. Visi įvykiai Lietuvoje kurie nutiko pastaruoju metu įvyko dėl alkoholio ar kitų narkotiku kaltės( pasekmės)
manau jos sistemingai žmogus vartodamas alkoholi virsta debilu (švelniai tariant) ar jis blaivas ar ne, bet sunku su tokiu žmogumi kalbėti, nes jis kalba visiškas nesamones. Šita problema jau yra tokia didelė ,kad baisu ,kad mes nesigelbėsime. Baisu auginti vaikus tokioj valstybei. Ieškojau peticijų kurias galėčiau pasirašyti, dėl alkoholio bent jau ribojimo, bet nelabai ką radau... Reikėtu sukurti pačiai, bet reikia atrasti tam laiko... nes jei imtis kažko tai rimtai... Mane labai sužavėjo Švedijos politika dėl alkoholio. Labai norėčiau ,kad Lietuvoje taip būtų, kad alkoholis būtu parduodamas tik specializuotose parduotuves, kuriu darbo laikas trumpas, tuomet sumažėtu impulsyvaus, pirkimo : susinervinau- butesis snapso, gerai nuotaika- nusipirkau snapslo ir t.t. Beje alaus paprastose maisto parduotunese nusipirkti galima, bet berots 2,9 ir  3,5.
Man patiko šitas rastas straipsnis http://pirtis.lt/lt/...-sausa-istatyma .


Kiekvieną žmogų, vartojantį alkoholį, vadinti nenormaliu ir debilu - gerokai perlenkta lazda. Siekiant išgyvendinti alkoholizmo problemą, manau, pirmiausia ugdyti kitokią kultūrą šalyje, naikinti priežastis, dėl kurių žmonės tampa įpročio vergais, nemoka kitaip "nuimti įtampos", atsipalaiduoti... nes, sakyčiau, problema yra ne savaime alkoholio buvime, o tame, kad juo imamos spręsti vidinės problemos - tada alkoholis atitinkamai tampa įpročiu. Na, o draudimais, žmonių žeminimu vien dėl to, kad vartoja alkoholį, nieko nepakeisi - na, tik sau uodegą pakelsi, kas, beje, bent jau mano akimis žmogaus nepuošia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laukinė_gulbė: 03 spalio 2013 - 18:24
QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 03, 19:22)
Kiekvieną žmogų, vartojantį alkoholį, vadinti nenormaliu ir debilu - gerokai perlenkta lazda. Siekiant išgyvendinti alkoholizmo problemą, manau, pirmiausia ugdyti kitokią kultūrą šalyje, naikinti priežastis, dėl kurių žmonės tampa įpročio vergais, nemoka kitaip "nuimti įtampos", atsipalaiduoti... nes, sakyčiau, problema yra ne savaime alkoholio buvime, o tame, kad juo imamos spręsti vidinės problemos - tada alkoholis atitinkamai tampa įpročiu.


o kokios tai [priežastys ir kas jas turėtų naikinti?
Atsakyti
QUOTE(Tapyras @ 2013 10 03, 19:10)
blush2.gif padejau dalyvaut  blush2.gif


Pirma, tai gėda pelėda švelniai tariant smėlio dėžės terminais.

O antra, įdomu, čia Jūs ir esat tas visas Švedijos kontrabandos "mastas"? Ar šiaip sprendžiant apie visą šalį pagal save?
Atsakyti
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 03, 22:00)
Pirma, tai gėda pelėda švelniai tariant smėlio dėžės terminais.

O antra, įdomu, čia Jūs ir esat tas visas Švedijos kontrabandos "mastas"? Ar šiaip sprendžiant apie visą šalį pagal save?

drinks_cheers.gif mano vyras jau daug metu dirba Švedijoj ir mane kartais taip nervuoja jo pasakymas o Švedijoj doh.gif bet nei karto negirdėjau kad pasakotu apie kažkokias kontrabandas ir pan ,taip sake yra "bobuciu" bet...kur ju nera g.gif

man ir labai patiktu atskirtos alkoholio parduotuves miesto pakraštį rolleyes.gif



Atsakyti
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2013 10 03, 19:29)
o kokios tai [priežastys ir kas jas turėtų naikinti?


Priežastys - meilės gavimo / davimo stoka, dėl ko atitinkamai trūksta bendruomeniškumo, saugumo jausmo visuomenėje, atsiranda nepasitikėjimas nepasitikėjimas savimi ir kitaip, konformizmas, destruktyvumas ir t. t. Kiekvienas pagal išgales gali naikinti: tėvai, visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigos, valstybinės institucijos, paskiri piliečiai. Pavyzdžiui, šiandien skaičiau apie vieną moterį, kuri užsiima su globos namų vaikais - kartu gamina įvairius daiktus iš "šiukšlių", t. y., įvairių išmestų daiktų - štai jau kažkiek vaikų, kurie gyvena rizikos grupėje, turi šviesaus žmogaus pavyzdį. Man asmeniškai atrodo, kad tiesiog žmogiškumas, šilumos ar galimybių parodymas yra veiksmingesnis nei visokie šūkiai ar kuo didesni draudimai. Nesakau, kad draudimų nereikia, žinoma, galėtų būti specializuotose parduotuvėse pardavinėjamas alkoholis, uždrausta reklama, bet... štai kokie narkotikai - jie draudžiami, bet nori, ir gauni jų. Mano sesuo dirba dėstytoja, tai pasikalbėjusi su studentais, sakė, kad tik keli iš grupės nebandė narkotikų. Vadinasi, jei yra poreikis, atsiras ir kelias, galų gale, jei ne viena priklausomybė, tai kita. BET aš kalbu apie priklausomybes, o ne apskritai alkoholio vartojimą, nes, kiek pastebėjau, jau dedamas lygybės ženklas tarp žmogaus, kuris retkarčiais išgeria, nes jam tiesiog skanu, ir žmogaus, kuris nevaldo savo potraukio.
Atsakyti
QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 03, 22:51)
Priežastys - meilės gavimo / davimo stoka, dėl ko atitinkamai trūksta bendruomeniškumo, saugumo jausmo visuomenėje, atsiranda nepasitikėjimas nepasitikėjimas savimi ir kitaip, konformizmas, destruktyvumas ir t. t. Kiekvienas pagal išgales gali naikinti: tėvai, visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigos, valstybinės institucijos, paskiri piliečiai. Pavyzdžiui, šiandien skaičiau apie vieną moterį, kuri užsiima su globos namų vaikais - kartu gamina įvairius daiktus iš "šiukšlių", t. y., įvairių išmestų daiktų - štai jau kažkiek vaikų, kurie gyvena rizikos grupėje, turi šviesaus žmogaus pavyzdį. Man asmeniškai atrodo, kad tiesiog žmogiškumas, šilumos ar galimybių parodymas yra veiksmingesnis nei visokie šūkiai ar kuo didesni draudimai. Nesakau, kad draudimų nereikia, žinoma, galėtų būti specializuotose parduotuvėse pardavinėjamas alkoholis, uždrausta reklama, bet... štai kokie narkotikai - jie draudžiami, bet nori, ir gauni jų. Mano sesuo dirba dėstytoja, tai pasikalbėjusi su studentais, sakė, kad tik keli iš grupės nebandė narkotikų. Vadinasi, jei yra poreikis, atsiras ir kelias, galų gale, jei ne viena priklausomybė, tai kita. BET aš kalbu apie priklausomybes, o ne apskritai alkoholio vartojimą, nes, kiek pastebėjau, jau dedamas lygybės ženklas tarp žmogaus, kuris retkarčiais išgeria, nes jam tiesiog skanu, ir žmogaus, kuris nevaldo savo potraukio.



Atleiskit, bet čia demagogija, ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 03 spalio 2013 - 22:47
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 10 03, 22:46)
Atleiskit, bet čia demagogija, ir tiek.


Demagogija ne demagogija, bet žmonės šiaip sau negirtuokliauja (turiu omenyje būtent girtuokliavimą), ir bent jau manęs neįtikina argumentai, kad tie žmonės kažkokie prastesni, nepilnaverčiai ir pan. Nemokantys spręsti asmeninių problemų - taip. Galima teisti, įžeidinėti, puikuotis savimi dėl nevartojamo alkoholio (nors šiaip nesuprantu, kuo čia puikuotis... nebent tiesiog džiaugtis savimi, kai įveiki priklausomybę ar įprotį), galima geranoriškai stengtis padėti ar pagal galimybes užsiimti prevencija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laukinė_gulbė: 03 spalio 2013 - 23:06
QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 10 03, 22:51)
Priežastys - meilės gavimo / davimo stoka, dėl ko atitinkamai trūksta bendruomeniškumo, saugumo jausmo visuomenėje, atsiranda nepasitikėjimas nepasitikėjimas savimi ir kitaip, konformizmas, destruktyvumas ir t. t. Kiekvienas pagal išgales gali naikinti: tėvai, visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigos, valstybinės institucijos, paskiri piliečiai. Pavyzdžiui, šiandien skaičiau apie vieną moterį, kuri užsiima su globos namų vaikais - kartu gamina įvairius daiktus iš "šiukšlių", t. y., įvairių išmestų daiktų - štai jau kažkiek vaikų, kurie gyvena rizikos grupėje, turi šviesaus žmogaus pavyzdį. Man asmeniškai atrodo, kad tiesiog žmogiškumas, šilumos ar galimybių parodymas yra veiksmingesnis nei visokie šūkiai ar kuo didesni draudimai. Nesakau, kad draudimų nereikia, žinoma, galėtų būti specializuotose parduotuvėse pardavinėjamas alkoholis, uždrausta reklama, bet... štai kokie narkotikai - jie draudžiami, bet nori, ir gauni jų. Mano sesuo dirba dėstytoja, tai pasikalbėjusi su studentais, sakė, kad tik keli iš grupės nebandė narkotikų. Vadinasi, jei yra poreikis, atsiras ir kelias, galų gale, jei ne viena priklausomybė, tai kita. BET aš kalbu apie priklausomybes, o ne apskritai alkoholio vartojimą, nes, kiek pastebėjau, jau dedamas lygybės ženklas tarp žmogaus, kuris retkarčiais išgeria, nes jam tiesiog skanu, ir žmogaus, kuris nevaldo savo potraukio.


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Iš serijos AŠ NEGERIU. Tik progom esant laugh.gif
Jei negeri, tai negeri visai, jei išgeri, tai tu jau geri.
Atsakyti