Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

Buvo periodas, kai ir aš nevartojau alkoholio, trukęs kiek ilgiau nei metus. Per tą laiką išgėriau tik pusę taurės šampano, geriausio draugės vestuvėse.

Atsisakymo priežastys buvo labai žemiškos ir ne dvasiškos (tuoj pašiurps dalis dalyvių smile.gif ) tiesiog kartą per balių, studentijos laikais, visi padauginome, aš prigėriau ir ant viršaus dar žolės prirūkiau - kitas tris dienas vėmiau kaip kačiukas toliau nei mačiau. Po to fiziologiškai į alkoholį keletą savaičių nenorėjau žiūrėt. Vėliau negėriau, nes nesinorėjo - organizmas atsiminė tą būseną, ir matyt, bijojo vėl tos reakcijos.

tačiau per tą laiką, kai nevartojau alkoholio, nepamenu, jog kas būtų kreivai į mane žiūrėjęs, kabinėjęsis, ar tyčiotųsi - nors išgeriančiose kompanijose tekdavo neretai pasibuvoti.

Manau, tai priklauso nuo to, kaip negeriantysis pateikia situaciją - kaip jau buvo diskutuota aukščiau, pasitaiko atvejų, kai nevartojantys alkoholio jaučiasi kiek pranašesni už vartojančius - tarsi pasiekę kitą dvasinio gyvenimo lygį, turintis tam tikro žinojimo pranašumą. g.gif tai nereiškia, jog eina ir visiems bando atverti akis ir atvesti į doros kelią - kartais pati povyza kalba už save, žvilgsnis, balso tonas atsisakant...

Dabar labai sėkmingai vartoju alkoholį saikingais kiekiais, tokiais, kokiais man norisi ir kada norisi. Ir tai nėra kaip kažkoks atpildas sau, kaip kažkas rašė, ar lėtas, bet užtikrintas kelias į alkoholizmą - vyno taurę su draugėmis išgeriame ne tam, kad norėtume apsvaigti, o todėl, kad tai tiesiog skanu. Taip pat, kaip skanu gerti gerą arbatą arba sultis. Apsvaigimas nėra savaimis tikslas vartojant alkoholį, ir tiek...
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 24, 16:27)
Pilnos salės žmonių dar nieko nereiškia. Muilo operas irgi vos ne realigingai žiūri šimtai tūkstančių žmonių, bet tai nereiškia, kad jos turi kažkokią išliekamąją menine (ar kitokią) vertę. Tuo pačiu sutinku, kad ne viskas dar turi mokslinius įrodymus, bet tai turėtų būti laiko klausimas, o ne pasakymas, kad nėra ir nereikia. Na nepatinka man aklas tikėjimas nepaaiškinamu, dogmos visokios, manau, kad reikia klausti, ieškoti atsakymų visur ir visada  4u.gif
Na, jei neskirstote ilgalaikio ir trumpalaikio vartojimo, pagal Jus aš tvirtai kelyje į alkoholizmą  g.gif  Ir apskritai prancūzai, italai, kitos tautos, kurios istoriškai supynę savo kultūrą su alkoholio vartojimu (vynu) turėtų būti senatvinių alkoholikų irštvos. Ir apie visą tai kalbate siauram, geografiniame-kultūriniame kontekste. Pabuvotumėt pvz Indijos regionuose ir pamatytumėt kitokius alkoholio ir mėsos vartojimo papročius, atvirkštines problemas  4u.gif  O dabar kalbate apie mūsų kultūrai būdingus bruožus jiems suteikdama globalinių atspalvių.
Dėl mano mąstymo klystate, alkoholis nėra atpildas, kažkas ko nusipelniau, kažkas ko būtinai reikia norint atsipalaiduoti ir juo labiau nažiūriu į alkoholį kaip problemų sprendimą schmoll.gif  Kažkoks stereotipinis Jūsų supratimas šitoj srity  g.gif  Ir dar bijote, kad apkaltinsiu nebūtais dalykais kai pati mąstote pagal kažkokius standartus, darote išvadas nė neįsigilinusi į mano išsakytas mintis. Juk aiškiai parašiau, kad vartoti galima tai, ko norisi (įstatymo ribose) ir nereikia dėl to jausti kaltės. Galima nesunkiai rasti priekabių prie visų mano minėto scenarijaus elementų, žiū kas melstis ar į bažnyčią pasiūlys, kad rasti šviesą ir nestresuoti, kas kritikuos stiklinę pieno vietoj vyno, nes suaugę žinduoliai pieno neturėtų vartoti...
Nuomonės neperšat, bet geresne pasirodyti bandote  ax.gif Kas Jums sakė, kad dabartinė Jūsų pozicija pati teisingiausia ir siektina? Vien dėl to, kad kažkada mąstėte taip, kaip manote jog aš mąstau dabar? Negi yra tik vienas kelias, tik pirmyn ir kiekvienas naujas "atradimas" yra teisingesnis už prieš tai buvusį?  g.gif

Na, panasaus atsakymo ir tikejausi. Nepykit, bet pasakymas "tikiu tik logiskai pagristu" kaip ir nutraukia tolesne diskusija. Jeigu tik tiek matot, tada taip, viskas siame pasaulyje, o ypac musu salyje taip kaip ir turi buti, ir paaugliai siurbciojantys sidra statinemis ir ivairios tragedijos seimose unsure.gif
Nu nelaikau as jusu alkoholike, baikit. Ir apskritai visai nenoriu kibti jums i "kaili" 4u.gif Atleiskit man, gal tikrai savo kalbomis pasirodziau arogantiska ir visazinanti. Tikrai nera vieno kelio, bet man manasis pats paciausias wub.gif Ir visgi tikiu kad zymiai geriau kad butu kuo daugiau zmoniu kurie visai atsisakytu alkoholio, pasaulis nuo to tikrai taptu geresnis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 24, 16:23)
Na, panasaus atsakymo ir tikejausi. Nepykit, bet pasakymas "tikiu tik logiskai pagristu" kaip ir nutraukia tolesne diskusija. Jeigu tik tiek matot, tada taip, viskas siame pasaulyje, o ypac musu salyje taip kaip ir turi buti, ir paaugliai siurbciojantys sidra statinemis ir ivairios tragedijos seimose unsure.gif
Nu nelaikau as jusu alkoholike, baikit. Ir apskritai visai nenoriu kibti jums i "kaili" 4u.gif Atleiskit man, gal tikrai savo kalbomis pasirodziau arogantiska ir visazinanti. Tikrai nera vieno kelio, bet man manasis pats paciausias wub.gif Ir visgi tikiu kad zymiai geriau kad butu kuo daugiau zmoniu kurie visai atsisakytu alkoholio, pasaulis nuo to tikrai taptu geresnis ax.gif

Na, bent kažkokius Jūsų lūkesčius pateisinau biggrin.gif
O kodėl toks požiūris nutraukia diskusiją? blink.gif Man tai atrrodo labai normalus požiūris, paliekantis erdvės naujovėms, nuomonės pakeitimui, kitos nuomonės išklausymui thumbup.gif
Girtaujantys paaugliai (ir ne tik) nėra išskirtinai Lietuvos problema. Ir taip, tai yra problema, didelė problema. Bet, mano nuomone besaikis alkoholio vartojimas yra dažniau pasekmė (kelianti papildomų problemų), o ne esminė priežastis. Drįstu teigti, kad paauglių girtavimas kyla iš problemų šeimoje, asmeninių problemų, psichologinių problemų... Kaip minėjote, kad tai tampa būdu atsijungti, pabėgti nuo problemų. Be abejo ir pasirodyti prieš draugus, o čia vėl priežastys iš vidaus. Ir manau, kad kaip visuomenė galime ir turime daryti daugiau, kad būtų įskiepytas sveikas požiūris į alkoholio vartojimą ar nevartojimą, kad alkoholio pardavimas būtų atsakingesnis ir t.t. Pvz JK vis daugiau diskusijų, kad prekybos centrai parduoda alkoholinius gėrimus ypač žemomis kainomis, jiems taikomos akcijos ir t.t., tuo tarpu baruose ir aludėse kainos sąlyginai didelės, ko pasekoje žmonės klubuose, baruose ir pan pasirodo jau gerokai įkaušę doh.gif Bet vėlgi, supratimo reikalas ar pasilinksminimui būtina prisigert...
Nereikia atsiprašinėti 4u.gif Tikiuosi dabar matote pati, kad bent kai kurie Jūsų pasisakymai labai stereotipiški ir sudarantys įspūdį, kad Jūsų tiesa tiesesnė, o nesutinkantys su tuo kvailiukai... Smagu, kad džiaugiatės savo pasirinkimais thumbup.gif Linkiu nesustoti vietoje ir visad kelti naujus klausimus ir nebijoti diskusijų kvestionuojančių Jūsų požiūrį 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 24, 18:59)
Na, bent kažkokius Jūsų lūkesčius pateisinau  biggrin.gif
O kodėl toks požiūris nutraukia diskusiją?  blink.gif  Man tai atrrodo labai normalus požiūris, paliekantis erdvės naujovėms, nuomonės pakeitimui, kitos nuomonės išklausymui  thumbup.gif
Girtaujantys paaugliai (ir ne tik) nėra išskirtinai Lietuvos problema. Ir taip, tai yra problema, didelė problema. Bet, mano nuomone besaikis alkoholio vartojimas yra dažniau pasekmė (kelianti papildomų problemų), o ne esminė priežastis. Drįstu teigti, kad paauglių girtavimas kyla iš problemų šeimoje, asmeninių problemų, psichologinių problemų... Kaip minėjote, kad tai tampa būdu atsijungti, pabėgti nuo problemų. Be abejo ir pasirodyti prieš draugus, o čia vėl priežastys iš vidaus. Ir manau, kad kaip visuomenė galime ir turime daryti daugiau, kad būtų įskiepytas sveikas požiūris į alkoholio vartojimą ar nevartojimą, kad alkoholio pardavimas būtų atsakingesnis ir t.t. Pvz JK vis daugiau diskusijų, kad prekybos centrai parduoda alkoholinius gėrimus ypač žemomis kainomis, jiems taikomos akcijos ir t.t., tuo tarpu baruose ir aludėse kainos sąlyginai didelės, ko pasekoje žmonės klubuose, baruose ir pan pasirodo jau gerokai įkaušę  doh.gif  Bet vėlgi, supratimo reikalas ar pasilinksminimui būtina prisigert...
Nereikia atsiprašinėti  4u.gif  Tikiuosi dabar matote pati, kad bent kai kurie Jūsų pasisakymai labai stereotipiški ir sudarantys įspūdį, kad Jūsų tiesa tiesesnė, o nesutinkantys su tuo kvailiukai... Smagu, kad džiaugiatės savo pasirinkimais  thumbup.gif  Linkiu nesustoti vietoje ir visad kelti naujus klausimus ir nebijoti diskusijų kvestionuojančių Jūsų požiūrį  4u.gif

Nesupraskit klaidingai - as tikrai nebegu nuo diskusijos ir jos nebijau, tiesiog yra taskas nuo kurio nebeverta kazka irodineti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2013 09 24, 16:18)
kam mums prooje reikia to alkoholio? Krūtesni atrodysim, linksmesni? Nesąmonės, saviapgaulės ir t.t. Bent jau mes apgirsdavom ir kaip koalos tapdavom, tik į lovą ir norėdavosi doh.gif Be to, sportuojame šeimoje, tai lyg ir iš viso tas alkoholis nepričiom gaunasi kaip sakoma g.gif
Aišku, daug kas nesupranta, bet ar dėl kitų nuomonės gyvenam? Pff.. liezuvis.gif

Šauniai parašyta thumbup.gif

Į temą - kartais susibūrimuose paragauju šampano, kartais ne, o kas ką pagalvos ar pasakys - galvos nesuku, turiu savo nuomonę ir laisvę rinktis. Be to, esu gyvenime mačiusi, į kokį pragarą įkrenta gražūs, protingi ir visaip kitaip šaunūs vyrai ir moterys, kai dozės stikliuke reikia beveik kasdien. Ir pragaras - tai nebūtinai voliojimasis ant žolyno, bedarbystė ar panašūs dalykai. Pragaras - juose pačiuose...
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 24, 17:56)
Nesupraskit klaidingai - as tikrai nebegu nuo diskusijos ir jos nebijau, tiesiog yra taskas nuo kurio nebeverta kazka irodineti 4u.gif

Palinkėjimas buvo šiaip, bendras, o ne konkrečiai šiai temai 4u.gif
O Jūs šioje temoje, diskusijoje siekiate kažką įrodyti? g.gif Manau galima tiesiog diskutuoti, kalbėti apie savo įsitikinimus ir kodėl jie tokie yra. Nebent pateikiate kažką kaip faktą, tada taip, norėtųsi įrodymų, kitaip tai yra nuomonė, o ne faktas 4u.gif

****************

O tema dabar pasisuko į alkoholio vartojimo keliamas problemas (jau keli komentarai apie tai). Norėtųsi paklausti, ar iš patirties manote, kad visos problemos prasidėjo nuo alkoholio? Ir išbraukus jį, bet nedarant nieko kito, visos problemos dingtų? g.gif
Atsakyti
Suprantantiems rusiskai 4u.gif
http://www.youtube.c...h?v=s5L8392-btk
Man patikusi fraze - "musu kultura dabar yra tokia kad neisgerti taures vyno aukstuomenes vakarelyje yra ne lygis", kaip tada galime kalbeti apie alkoholio zala jei tai laikoma norma, ir tokios kulturos remuose auginami musu vaikai verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo loja5: 25 rugsėjo 2013 - 07:34
QUOTE(Ajste @ 2013 09 24, 22:40)


****************

O tema dabar pasisuko į alkoholio vartojimo keliamas problemas (jau keli komentarai apie tai). Norėtųsi paklausti, ar iš patirties manote, kad visos problemos prasidėjo nuo alkoholio? Ir išbraukus jį, bet nedarant nieko kito, visos problemos dingtų?  g.gif

Problemos gali prasidėti ne nuo alkoholio, bet jis visas turimas problemas užaštrina ir be abejo, atsiranda naujų. Aš noriu pabrėžti, kad man, tikiu - Ajstei ir dar daugybei žmonių tarkim taurė vyno ar kokteiliukas - nieko tokio. O žmogui, sergančiam alkoholizmu, tai pražūtis. Tie, kurie sugeba atsisakyti alko, jau padaro milžinišką žingsnį. O toliau - visas gyvenimas - darbas su savimi, ėjimas į priekį.
Apskritai visa ši tema prasidėjo žinute, kurios autorė kažkodėl turi teisintis, kad negeria, kai esu įsitikinusi, koks kieno reikalas!!! O tie siūlymai, brukimai ir dar nusistebėjimai išvis dvelkia kaimu pačia blogiausia prasme (p.s. pernai švenčiau provincijoj tetos gimtadienį ir sulaukiau daug nuostabos iš ten buvusių 50-mečių moterų, kad negeriu degtinės. Ar aš turėjau joms aiškinti, kad degtinė ar brendis, ar pan. man šlykštūs gėrimai, jais ne sykį esu apsinuodusi, todėl 10 metų jų nepasigendu ir taip bus ir toliau. O toms tetutėms paprastas atsakymas - "Ačiū, ne." smile.gif
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 25, 05:59)
Suprantantiems rusiskai  4u.gif
http://www.youtube.c...h?v=s5L8392-btk
Man patikusi fraze - "musu kultura dabar yra tokia kad neisgerti taures vyno aukstuomenes vakarelyje yra ne lygis", kaip tada galime kalbeti apie alkoholio zala jei tai laikoma norma, ir tokios kulturos remuose auginami musu vaikai verysad.gif

Jei kalbėt apie kultūrą ir tai, kas "lygis" ar "ne lygis", tai ta taurė vyno tėra uogytės irnesakyk.gif Kalbėti ne tik galima, bet ir reikia apie NESAIKINGĄ alko vartojimą. Deja vis suplakama alko vartojimas apskritai su nusigėrimu iki žemės graibymo ir alkoholizmu. Tai labai skirtingi dalykai ir liečia skirtingus žmones. Dėl aplinkos, kurioje auga vaikai sutinku, man kraujas verda kai taip beprotiškai "stumiamas" vartotojiškumas, turėjimo kultūra, vadovavimasis bandos principais doh.gif

QUOTE(Diamond Fėja @ 2013 09 25, 07:58)
Problemos gali prasidėti ne nuo alkoholio, bet jis visas turimas problemas užaštrina ir be abejo, atsiranda naujų. Aš noriu pabrėžti, kad man, tikiu - Ajstei ir dar daugybei žmonių tarkim taurė vyno ar kokteiliukas - nieko tokio. O žmogui, sergančiam alkoholizmu, tai pražūtis. Tie, kurie sugeba atsisakyti alko, jau padaro milžinišką žingsnį. O toliau - visas gyvenimas - darbas su savimi, ėjimas į priekį.
Apskritai visa ši tema prasidėjo žinute, kurios autorė kažkodėl turi teisintis, kad negeria, kai esu įsitikinusi, koks kieno reikalas!!! O tie siūlymai, brukimai ir dar nusistebėjimai išvis dvelkia kaimu pačia blogiausia prasme (p.s. pernai švenčiau provincijoj tetos gimtadienį ir sulaukiau daug nuostabos iš ten buvusių 50-mečių moterų, kad negeriu degtinės. Ar aš turėjau joms aiškinti, kad degtinė ar brendis, ar pan. man šlykštūs gėrimai, jais ne sykį esu apsinuodusi, todėl 10 metų jų nepasigendu ir taip bus ir toliau. O toms tetutėms paprastas atsakymas - "Ačiū, ne." smile.gif

Taigi, nereikia alko vartojimui "sukabinti" visų problemų atsiradimo schmoll.gif Turiu savo rate du alkoholikus ir nei vienas jų nebuvo laimingas žmogus iki alkoholizmo. Ir dabar per kokias šventes jie turi labai save kontroliuoti ir arba negerti visai arba kovoti su savim, kad ta taurė vyno ar kokteiliukas netaptu "kabliu". Tai net ne jų vienų problema, o visos šeimos, artimųjų. Bet tema ne apie tai. Tema apie dviejų pusių nesutarimą. Viena pusė vartojantys alko (ne alkoholikai), nes jiems skanu, tinka, patinka ir t.t. bei jų kartais kreivą požiūrį į kitą pusę - tuos, kurie nevartoja. O tie kurie nevartoja (savo noru) kartais pasirodo teisuoliais visažiniais, smerkiančiais ir teisiančiais vartojančius. Kai abi pusės laikosi savo nuostatų ir neperša jų kitai pusei, nereikalauja persiversti ar pasiaiškinti, jokių problemų. Bet kai prasideda visokie įžeidinėjimai, kad negeria, nes pasikėlę arba dabar geria, paskui taps alkoholikais doh.gif
Iš esmės taip, tai niekieno kito reikalas, o bet tačiau... Vis kalbama apie bendruomenę, artumą ir t.t. Mano nuomone, toks artumas, bendruomeniškumas neįmanomas be tam tikro lygio atvirumo. Kitaip tariant, turi pažinti savo artimą. Be abejo, tai turi būti daroma gražiai - be priešiškų klausimų, brukimų, moralinio šantažo (o tu mane negerbi, kad išgert atsisakai blink.gif ) ir be noro įžvelgti priešiškumą kur jo nėra. Pasiteisinimų neturi būti, turi būti pokalbis, diskusija, mandagus pasakymas bigsmile.gif
Beje, aš taip pat stiprių gėrimų nemėgstu. Bent jau grynų. Degtinė ar pan gali būti kokteiliuko sudedamoji dalis, bet gryni tai neee, neskanu schmoll.gif Ir džiugu, kad per giminės ar artimųjų susibūrimus būna pasirinkimas gaiviųjų ir svaigiųjų gėrimų, visi vartoja ką nori ir kiek nori thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 25, 14:10)
Be abejo, tai turi būti daroma gražiai - be priešiškų klausimų, brukimų, moralinio šantažo (o tu mane negerbi, kad išgert atsisakai  blink.gif  ) ir be noro įžvelgti priešiškumą kur jo nėra. Pasiteisinimų neturi būti, turi būti pokalbis, diskusija, mandagus pasakymas  bigsmile.gif

Tikrai taip thumbup.gif O problemiška būna tuomet, kai žmonės kokiam baliuke ar pan. visiškai neturi supratimo, kad, kaip minėjau, turintis priklausomybę žmogus negali net 20 g išgerti. Nesuprantantiems - aj, kas čia tokio. O ką tam žmogui daryti, etiketę užsiklijuoti ar visiems vaikščioti ir brukti nuomonę, koks alko blogis? Kas žino - žino, kam nesvarbu - tuo labiau neįdomu. Yra mano giminėj pora dėdžių, metusių alko, tai ne vieni draugai nusisuko, giminės nutolo, nes jei ne prie butelio, tai neįdomūs. O jie eina savo keliu ir džiaugiasi nauju gyvenimu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Diamond Fėja @ 2013 09 25, 13:43)
Tikrai taip thumbup.gif  O problemiška būna tuomet, kai žmonės kokiam baliuke ar pan. visiškai neturi supratimo, kad, kaip minėjau, turintis priklausomybę žmogus negali net 20 g išgerti. Nesuprantantiems - aj, kas čia tokio. O ką tam žmogui daryti, etiketę užsiklijuoti ar visiems vaikščioti ir brukti nuomonę, koks alko blogis? Kas žino - žino, kam nesvarbu - tuo labiau neįdomu. Yra mano giminėj pora dėdžių, metusių alko, tai ne vieni draugai nusisuko, giminės nutolo, nes jei ne prie butelio, tai neįdomūs. O jie eina savo keliu ir džiaugiasi nauju gyvenimu mirksiukas.gif

Galbūt tai yra iš nesuvokimo/nežinojimo, kad žmogus turi problemą, o ne šiaip "laužosi" arba baimės kviesti į šventes, kad neužsikabintų g.gif Aišku, kišti tų 20 gramų nereikia ir nealkoholikui doh.gif Vėlgi, sprendžiu pagal savo giminę, bet pas mus jokių etikečių klijuotis nereikia, visi greit tokius dalykus sužino ar apie pačią ligą ar apie negalėjimą gerti. O apie išsižadėjimą dėl nevartojimo negali būti nei kalbos schmoll.gif Juk su giminėm ar draugais ne tik pire butelio bendraujama ar apie alko kalbama unsure.gif Na nebent tai ne tikri draugai, o sugėrovai g.gif Bet svarbiausia, kad jie laikosi savo, eina savu keliu ir yra tuo patenkkinti thumbup.gif Be to žmonės, kurie liko jų gyvenime bus brangesni 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Laukinė_gulbė @ 2013 09 24, 15:07)
Kalbant apie natūralumą... esu skaičiusi straipsnių apie tai, kad gyvūnams taip pat būdingas svaiginimasis (tam tikrų uogų, augalų valgymas) - jei tai tiesa, matyt, yra ir natūralumo alkoholio (ar kitų svaiginančių medžiagų) vartojime tada. Žinoma, yra ir kultūriškumo - tai kūriami "piarininkų" įvaizdžiai, kad, pvz., krepšinio žiūrėjimas jau neįsivaizduojamas be alaus, įvaizdžiai literatūroje, pvz., kuriant menininko portretą.


Užkliuvo apie krepšinį, nes prisiminiau, kai su vyru žiūrėdami Europos krepšinio čempionatą, gėrėm mėtų arbatą ir kirtom mano keptą pyragą lotuliukas.gif tik vienu momentu kažkaip susižvalgėm ta tema be žodžių ir pradėjom juoktis biggrin.gif Buvo taip romantiška. Nerealus azartas ir šaukšais kabinamas dar šiltas pyragas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 27 rugsėjo 2013 - 19:35