Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

As tai manau zmones tiesiog bijo unsure.gif stai pvz pasakyk kad nevalgai mesos, taigi iskart panika, jei nevalgytum kokiu obuolių argi kas imtu i galva biggrin.gif o cia jau gali buti kazkoks esminis zmogaus gyvenimo suolis teigiama prasme , jei mesa savyje neturetu nieko blogo tai ir panikos nebutu cool.gif
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2013 09 19, 13:51)
o tai kas atsitiko kad negeri ?

Aš tai tame nematau problemos. Pasakai, kad negeri, nes neskanu ir tiek. Alkoholį vartoju, tačiau nevalgau daugumos maisto produktų (tiesiog neskanu), tai nuolat sulaukiu klausimų "kodėl?". Jei dėl visų jų piktinčiausi, ar pradėčiau aiškinti, kad jūs ten tokie ar anokie, kad viską valgot, kam nuo to geriau būtų bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 22, 16:54)
As tai manau zmones tiesiog bijo unsure.gif stai pvz pasakyk kad nevalgai mesos, taigi iskart panika, jei nevalgytum kokiu obuolių argi kas imtu i galva biggrin.gif o cia jau gali buti kazkoks esminis zmogaus gyvenimo suolis teigiama prasme , jei mesa savyje neturetu nieko blogo tai ir panikos nebutu  cool.gif

Kad žmonės dažnai bijo ko nesupranta, tai seniai žinomas faktas drinks_cheers.gif Bet daug kas priklauso nuo aplinkos. Jei vegetarų bendruomenėj pradėtum reikalaut kepsnių, pažiūrėtų taip pat keistai kaip pas mus žiūri į vegetarus blink.gif Manau "panika" yra ne dėl mėsos nevalgymo ar to pačio alkoholio nevartojimo, o būtent dėl to, kad nukrypstama nuo to, kas daugumai yra įprasta, suprantama, kad tampi kitoks ir šalia esantys ne iškart žino kaip su tavim elgtis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 22, 20:13)
Kad žmonės dažnai bijo ko nesupranta, tai seniai žinomas faktas  drinks_cheers.gif  Bet daug kas priklauso nuo aplinkos. Jei vegetarų bendruomenėj pradėtum reikalaut kepsnių, pažiūrėtų taip pat keistai kaip pas mus žiūri į vegetarus  blink.gif  Manau "panika" yra ne dėl mėsos nevalgymo ar to pačio alkoholio nevartojimo, o būtent dėl to, kad nukrypstama nuo to, kas daugumai yra įprasta, suprantama, kad tampi kitoks ir šalia esantys ne iškart žino kaip su tavim elgtis  4u.gif

Blogiausia yra tai kad siais laikais iprasta yra tai kas zmogui nera naturalu, ojei elgiesi taip kaip ir turetu elgtis normalus zmogus atsiduri nepatogioje padetyje smile.gif
Atsakyti
Bent jau aš atsisakydama alkoholio nesu gyvenime susidūrusi su spaudimu gerti, jei nenoriu, ar kažkokiais komentarais, dažniau išgirstu nuomonę, kad nors kiek vartojantis alkohlio turi problemų, pvz., frazes "o aš galiu linksmintis be alkoholio" (įdomu, ar daug tokių, kurie negali, nebent kokie paaugliai ar psichologinių problemų turintys asmenys) arba "o man nereikia" (lyg bet kas, kas nors kiek vartoja alkoholio, būtų alkoholikas). Kažkokiame tinklalapyje netgi skaičiau straipsnį, kad alkoholio vartojimas užkerta kelią į išmintį, gerus santykius šeimoje ar tarp draugų ir t. t., o metimas gerti šias tai suteikia - čia, manau, gerokai perspausta. Optimalu, manau, yra tiesiog nesureikšminti alkoholio tiek - juk jeigu nėra nesaikingumo, jokio skirtumo, kas ką geria. Na, o jeigu žmogus tikrai turi tikrai problemų dėl alkoholio vartojimo, geriau būtų jam subtiliai patarti, padėti (jei pakankamai artimas žmogus). Esu ir aš buvusi kompanijose, kur visi vartoja alkoholį (deja, nesaikingai) ir gerokai apgirtę, o aš blaiva - dauguma atvejų neįmanoma palaikyti įdomaus pokalbio. Kita vertus, jau geriau tarp kokių nors neagresyvių apgirtėlių nei su žmonėmis, kurie iš aukšto žiūri į vartojančius alkoholį... nes bent jau man puikybė yra nepatrauklesnė nei tiesiog saiko neturėjimas. Žinoma, nesakau, kad nėra tokių žmonių, kurie atsisako alkoholio, bet nesureikšmina to, kad kažkas vartoja alkoholį - bet aš, tiesą pasakius, tokių nesu sutikusi.
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 22, 20:55)
Blogiausia  yra tai kad siais laikais iprasta yra tai kas zmogui nera naturalu, ojei elgiesi taip kaip ir turetu elgtis normalus zmogus atsiduri nepatogioje  padetyje  smile.gif

Cia jau filosofiniai klausimai apie tai, kas naturalu, o kas ne. Norint galima argumentuoti, kad zmogui naturalu noreti atsipalaiduoti ir naturolu to siekti kaip ismanoma. Vienam gal tinka meditacija, kitam issikalbejimas su geriausia drauge prie taures vyno. Svarbu saikas butu thumbup.gif: Deja, dazniau tenka matyti kaip zmones patys save pastato i nepatogia padeti, t.y. patys pasirenka sureiksminti kazkuriuos situacijos elementus, kurie vercia jaustis nejaukiai. Pvz jei alkoholio nevartoji ir i vartojancius neziuri is auksto, dalyvauji pokalbiuose ir t.t. problemu nera smile.gif Bet jei pats nevartodamas jautiesi kazkokiu pasventintu ir turinciu teise moralizuoti ir mokinti gyventi, tai jau ne aplinkiniu problema, o pacio.
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 23, 12:07)
Cia jau filosofiniai klausimai apie tai, kas naturalu, o kas ne. Norint galima argumentuoti, kad zmogui naturalu noreti atsipalaiduoti ir naturolu to siekti kaip ismanoma. Vienam gal tinka meditacija, kitam issikalbejimas su geriausia drauge prie taures vyno. Svarbu saikas butu thumbup.gif: Deja, dazniau tenka matyti kaip zmones patys save pastato i nepatogia padeti, t.y. patys pasirenka sureiksminti kazkuriuos situacijos elementus, kurie vercia jaustis nejaukiai. Pvz jei alkoholio nevartoji ir i vartojancius neziuri is auksto, dalyvauji pokalbiuose ir t.t. problemu nera smile.gif Bet jei pats nevartodamas jautiesi kazkokiu pasventintu ir turinciu teise moralizuoti ir mokinti gyventi, tai jau ne aplinkiniu problema, o pacio.
4u.gif

Del sitos dalies labai sutinku. O vat del filosofiniu klausimu....vargu ar tai kazkokia filosofija, nereikia daug ismanyti kad suprastume jog zmones geria "ziauriai", imant visuma (nors pastaruoju metu sitie iprociai po truputeli keiciasi), ir liudna tai kad visgi alkoholis maziausiai kenkia bendrai organizmo sveikatai, labiausiai jis griauna psichika, o dar liudniau tai kad zmones skatinami gerti "kulturingai"., taip veikia visa alkoholio pramone, niekas is karto juk netampa alkoholiku, tai vyksta pamazu, tendencingai, ir pabaigai retorinis klausimas - o kodel neiname vogti "kulturingai" biggrin.gif

Sugalvojau dar viena retorini klausima biggrin.gif o kodel butent ta taure vyno, juk dabar pilna nealkoholinio tiek alaus tiek vyno, kodel nesirinkti jo, kodel traukia butent prie to kuriame yra laipsniu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo loja5: 24 rugsėjo 2013 - 07:31
QUOTE(loja5 @ 2013 09 24, 08:27)
o kodel butent ta taure vyno, juk dabar pilna nealkoholinio tiek alaus tiek vyno, kodel nesirinkti jo, kodel traukia butent prie to kuriame yra laipsniu g.gif

Esu ragavusį turbūt visą Lietuvoje parduodamą nealkoholinį vyną bei kelis nealk. alaus variantus. Neskanu. Tie laipsniai ir skonį duoda.
Atsakyti
QUOTE(@nda @ 2013 09 24, 08:47)
Esu ragavusį turbūt visą Lietuvoje parduodamą nealkoholinį vyną bei kelis nealk. alaus variantus. Neskanu. Tie laipsniai ir skonį duoda.

biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 24, 08:54)

Manau, supratote, ką noriu pasakyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 09 24, 06:27)
Del sitos dalies labai sutinku. O vat del filosofiniu klausimu....vargu ar tai kazkokia filosofija, nereikia daug ismanyti kad suprastume jog zmones geria "ziauriai", imant visuma (nors pastaruoju metu sitie iprociai po truputeli keiciasi), ir liudna tai kad visgi alkoholis maziausiai kenkia bendrai organizmo sveikatai, labiausiai jis griauna psichika, o dar liudniau tai kad zmones skatinami gerti "kulturingai"., taip veikia visa alkoholio pramone, niekas is karto juk netampa alkoholiku, tai vyksta pamazu, tendencingai, ir pabaigai retorinis klausimas - o kodel neiname vogti "kulturingai" biggrin.gif

Sugalvojau dar viena retorini klausima biggrin.gif  o kodel butent ta taure vyno, juk dabar pilna nealkoholinio tiek alaus tiek vyno, kodel nesirinkti jo, kodel traukia butent prie to kuriame yra laipsniu g.gif

Deja, kalbate apie savo pacio nuomone, situacijos supratima. Nebent noretumete pateikti moksliniu tyrimu irodanciu, kad saikingai vartojant galima tapti alkoholiku? Del poveikio psichikai irgi reiketu patikslinti ar kalbate ilgalaiki, trumpalaiki ir kokiais kiekiais. Neseniai paskelbti tyrimo apie alkoholio vartojima ir depresijos sasaja. Gal nustebsite, bet tyrimas rodo, kad pirmiau ateina depresija, o paskui (nesaikingas) alkoholio vartojimas.
Mano pavyzdys tera pavyzdys, priklausomai nuo noru gali buti ne vynas, o karstas sokoladas, nealkoholinis vynas/alus, limonadas, zalia arbata, sultys ar vanduo. Apie vyna parasiau, nes tema apie alkoholio vartojima 4u.gif O siaip tikiu pasirinkimo laisve istatymo ribose. Ir tai ne potraukio klausimas, o skonio ar net iprocio reikalas. Negi jums nebuna, kad uzsimanote kokio konkretau gerimo ar maisto? Ar uzsimanote tik kokiu negeru dalyku? g.gif: Apskritai, noretusi paklausti ka Jus vadinate gerimu "ziauriai", kaip suprantate alkoholizma? Ar vyras isgeriantis alaus per sporto varzybas jau alkoholikas? Nusigerimas per gimines baliu karta per metus jau yra gerimas "ziauriai"?
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 24, 12:31)
Nusigerimas per gimines baliu karta per metus jau yra gerimas "ziauriai"?

Nenorėčiau gyventi su tokiu vyru schmoll.gif Esu su panašia situacija susidūrusi prieš n metų - susitikinėjau su vaikinu, vieną savaitgalį man prireikė jo pagalbos, o jis tuo momentu lūžinėjo giminės baliuj doh.gif o jei tie lūžinėjimai kartosis?? kitas ne mažiau baisesnis variantas - tylus buitinis gėrimas... Čia tinka visoms toms, kurios įrodinėja, kad taurė ar dvi raudono vyno kasdien - nieko tokio.
Atsakyti