Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

QUOTE(erdnixxx @ 2013 08 27, 15:14)
pastebejau, kad man keli gurksniai net atnesa toki man nemalonu apsvaigima... /// nei vieno nei kito nesugebedavau isgerti daugiau keliu gurksniu biggrin.gif visu pirma nebeskanu, visu antra nepatinka tas toks apsvaigimas...atrodo tik isgeriu gurksniuka ir visas kunas supyksta...kam man to reikia? nesuprantu...labai puikiai galiu gyventi ir be to smile.gif


Va va... man irgi nepatiko tas apsvaigimo jausmas. Protas priešinosi. Ir kūnas pradėjo, kaip Jūs sakote, pykti, atmesti.

Kaip smagu, kad keičiasi žmonės. Keišiasi žmonės, keičiasi visuomenė, keičiasi pasaulis thumbup.gif

O tie skeptikai smile.gif Kažkaip iškreipta situacija - negeriantys turi teisintis, kodėl negeria, tai yra gyvena blaiviai, nemaukia etanolio ten su visais pagardinimais. Argi ne geriantys turėtų teisinti savo gėrimą ir ginti savo poziciją? smile.gif Bet palieku tai retorikai, nes - ai, bala jų nematė. smile.gif Per prievartą žmonių nepakeisi, o ir nereikia. Būkim laisvi, laimingi ir atviri blaivia galva - tai labiau patraukia žmones, nei pamokslai smile.gif


Atsakyti
Man su tuo apsvaigimu ir tas pats. Kai po ilgos pertraukos per savo gimtadienį paragavau vyno, tai užteko gurkšnelio, kad suprasčiau, jog mano organizmui tai nepatinka schmoll.gif

O su tais pasiaiškinimais tai tikrai... Juk gali būti galybė priežaščių, kodėl žmogus negeria - gal serga, kokius vaistus vartoja, gal neperneša pagirių, gal šiaip nenori gert, sveikiau gyvent stengiasi, jei moteris - gal laukiasi ir dar nenori niekam skelbt ir t. t. Kodėl būtina teisintis, lyg kažką blogo darytum? Net daktarai poliklinikoj aiškina, kad saikingai išgert yra viskas tvarkoj... tai gal ir saikingai parūkyt, narkotikų susileist viskas tvarkoj..? Na bet čia tiesiog toks suvokimas žmonių, kuris pamažu kinta smile.gif
Atsakyti

Jau senai vartoju alkoholį tik minimaliai, bet dabar nutariau nebevartoti iš vis, nes kaip ir daugeliui - kuo mažiau geri, tuo greičiau apsvaigsti doh.gif O pas mane dar medžiagų apykaita labai greita, tai paskutinįkart išgėrus vakare dvi taures grįžus prieš naktį jau jaučiu, kad silpna, pykina doh.gif Teko eiti miegoti pasvaigusia galva ir nepatenkintu skrandžiu doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(satchita @ 2013 07 11, 21:00)
Sveiki smile.gif
Kažkas temoje anksčiau apie Ždanovą klausė, tai va - viskas išdėstyta nuo iki apie alkoholį, jo naudą ir žalą, netingėkit paržiūrėti. Na, vietomis šiek tiek rusiško patriotizmo, bet esmės tai nekeičia wink.gif

http://www.youtube.c...h?v=wfoq7P-38Dw

Man Zdanovas puikus atradimas, nezinantiems - tai tarsi vaistas nuo alkoholio, dauguma zmoniu nustoja gerti vien tik klausydami jo paskaitu, kaip puiku kad yra toks zmogus 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 08 09, 21:29)
Patirtis tokia, kad alkoholio atsisakiau prieš penkerius metus. Per tiek laiko, atrodo, turėjau įgauti "imunitetą" visokiems aplinkinių spaudimams, tardymams, replikoms, klausimams, bandymams išsiaiškinti tokio sprendimo motyvus, aiškinimams ir pn. Bet, žinokit, taip neatsitiko. Nėra taip, kad dėl to labai išgyvenčiau, nėra taip, kad jausčiausi labai jau nesuprasta, vieniša ar atstumta - ne, bet kažkoks viduje nepasitikėjimas savimi kartais sukirba. Kai eilinį kartą pasisuka kalba apie "o tai kodėl?", "ar dar vis ne?", "aš nesuprantų tų kraštutinumų", "saikinga taurelė dar niekam nepakenkė" ir pn. - tada pradedu viduje gūžtis ir kompleksuoti, nes atsiduriu kompanijos dėmesio centre, o jame būti nemėgstu. Manau, išoriškai to susigūžimo aplinkiniams nesimato. Tokiais atvejais, kai užverda diskusijos, aš į jas nesiveliu ir tie "oponentai" savo būrelyje palinguoja galvas ir pasišneka, tuo ir baigiasi...

Va, rašau čia ir berašydama susivokiau, kad, matyt, kiti žmonės nesąmoningai jaučia tą mano susigūžimą ir "lipa ant galvos". Jeigu jausčiausi tvirtesnė, ramesnė viduje ir užtikrinta išorėje, tai niekas ir neeskaluotų tos temos laikas nuo laiko. smile.gif

Aišku, ne visose kompanijose taip, bet ypač naujose taip atsitinka. Ir tose kompanijose, kuriose mane iš viso ufonaute laiko (blaivybė, vegetarizmas, joga, ekologija, vedos ir dar vyras mano tuo susidomėjo, tai iš vis). Dabar spaudimas labiau nuo manęs vyrui perėjo. Ačiū Dievui, jis tvirtas ir ramus smile.gif

Reikėjo išsikalbėti. Kaip graudu, kad teko tai daryti virtualiai biggrin.gif

Kita vertus, berašant kilo idėja, gal galų gale man verta liautis būti ta "pilkąją kardinole" ir aiškiai griežtai atsikirsti, kad atsiknistų?

Pas mane labai panasi situacija smile.gif kai su vyru buvome isvykoje su jo darboviete, tai jo direktorius buvo labai nepatenkintas, (ne piktai zinoma), mazdaug, ech, zinau as tuos visus negerimus, mesos nevalgymus, meditacijas, kurie veliau baigiasi vos ne durnynu lotuliukas.gif Na tai ka, priemiau viska kaip juoka, o daugiau jokiu ypatingu issisokimu nebuvo ir tikrai pritariu pamazu keiciasi poziuris pas dauguma zmoniu, cia prie stalo brukdavo isgerti gal daugiau tarybiniais laikais nes nesuprasdavo kaip galima kitaip gyventi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo loja5: 08 rugsėjo 2013 - 07:52
QUOTE(Durga @ 2008 06 26, 12:28)
kad aš nevartoju šito brudo?... Kodėl aš turiu teisintis, kad negeriu?
Pasidalinkime negeriančiųjų patirtimi...

Įdomi tema. Prisiminiau kai pati buvau nustojus vartoti alkoholį. Buvo tekę aiškintis per balius visiems, kam atrodė jog man "ne lygis" su jais išgert doh.gif Bet nieko baisaus, po vieną, du kartus pasakai NE ir viskas. Matyt dėl to, kad ir taip nebuvau daug gerianti, o gal mano rate daugiau supratingų žmonių. Dabar vartoju jei noriu, o jei nenoriu niekas neverčia. Vėlgi aplinka tokia, kad daug skirtingų žmonių su skirtingais įsitikinimais, realiginiais apribojimais ir t.t. Jei kas ir pasiūlo, per prievartą nekiša ir neklausinėja kodėl negeri. thumbup.gif
Kas labiausiai užkliuvo iš kai kurių komentarų, kur su nuoskauda (visai suprantamai) kalbama, kad į negeriančius priešiškai žiūrima, bet gan griežtai alkoholis įvardijamas kaip "brudas", "nuodas" ir pan. Negalima tikėtis, kad aplinkiniai palankiai reaguos kai jiems į akis išrėži, kad jie valgo š..., geria nuodus ir t.t. schmoll.gif Net jei ne pati asmeniškai pasakai, užtenka vieną tokį teisinguolį moralistą sutikti, kad susigadinti nuomonę apie visus gyvenančius kitaip. Tada ir tenka vos ne įrodinėti, kad esi ne lunatikas, kuris tuoj visus pradės "gelbėti" ir atvedinėti į doros kelią. Manau, apsisprendimas nevartoti alkoholio yra asmeninis, nereikia jokišti kitiems jei norisi gražiai sugyventi 4u.gif

QUOTE(satchita @ 2013 08 28, 06:24)
Net daktarai poliklinikoj aiškina, kad saikingai išgert yra viskas tvarkoj... tai gal ir saikingai parūkyt, narkotikų susileist viskas tvarkoj..? Na bet čia tiesiog toks suvokimas žmonių, kuris pamažu kinta smile.gif

Pasidomėjusi moksline literatūra, pamatysite, kad atitinkamos alkoholio dozės teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą 4u.gif Nei tabakas (ar kiti cigarečių "ingridientai"), nei narkotikai teigiamo poveikio neturi (neskaitant tų, kurie naudojami kaip medikamentai pvz skausmo malšinimui). Todėl nereikėtų eiti į kraštutinumus ir viską suplakti į vieną košę. 4u.gif
Atsakyti
Na bet juk ne visi atvirai priekaištauja geriantiems ir aiškina koks tai š. Jei atsirandi vienas didelėj kompanijoj tarp geriančių, tai pradėti kažkam kažką aiškinti būtų lygu kone savižudybei. biggrin.gif Aš niekad niekam nieko neaiškinu, noriu tik kad prie manęs niekas nekibtų. Bet vakar tai jau nervai neišlaikė... Turėjau skubų darbą, o kolegės be jokios progos sugalvojo išgert šampano darbo vietoj... Ir taip buvau ant nervų, kad nespėju atlikti skubios užduoties, bet kai viena moterėlė pareiškė, kad priimant darbuotojus į mūsų skyrių reiktų jų paklausti ar jie geria ar ne, ir jei geria, tai juos priimti pirmu numeriu... Po tų žodžių kraujas tiesiog užvirė... Esu jauniausia kolektyve, bet pasijaučiau dirbanti tarp degradų... Jei nori gerti, gerk namie, gerk restorane po darbo, bet ne darbe... Aišku nieks neprisigėrė, bet po galais... ne kaime esam... Vilniuj.. valstybės tarnyboj... man už jas tiesiog gėda... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Only1 @ 2013 09 19, 09:30)
Jei nori gerti, gerk  namie, gerk restorane po darbo, bet ne darbe... Aišku nieks neprisigėrė, bet po galais... ne kaime esam... Vilniuj.. valstybės tarnyboj... man už jas tiesiog gėda...  doh.gif

drinks_cheers.gif

i mane kaip i kosmonaute puse metu ziurejo biggrin.gif bet praėjus geriems metams kaip visiškai nevartoju alkoholio vistiek per baliu koki gal sampaniuko ? kazkaip mano pažįstami/ gimines (ne visi bet dauguma) nelabai supranta kaip cia dabar g.gif nenori nei sampano ar kokio vyno taures biggrin.gif

arba vaiku baliai biggrin.gif nu neįsivaizduoju as ju su alkoholiu doh.gif vaikai taip viska kopijuoja is suaugusiu doh.gif
turim mes mociute doh.gif jei labai gražu ziureti kaip dvyniai gerdami sultis susimusa stiklinem doh.gif tai pernai per gimtadieni net stikliukus buvo paruošusi doh.gif negalejau jau nutylėti ,o vyras pyksta tipo ko cia kreipi demesi senas zmogus ir t.t be po to karto vaikams is stikliuku nesiulo gerti sulciu

as niekad nesu sakiusi kad, blogai darai geri /rūkai i pan, kiekvienas mes pasirenkam kas mums tinkama ,bet kartais tikrai labai nervina klausimas o tai kas atsitiko kad negeri ?








Atsakyti
Jo, vaikai tikrai labai kopjuoja. Važiavom vasarą į gamtą, sustojom vienoj poilsiavietėj, bet pastebėję, kad žmonės geria, o aplink bėgioja jų vaikas ir klausinėja kam įpilti degtinytės, nutarėm pasiieškoti kitos poilsiavietės... doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Only1 @ 2013 09 19, 14:23)
Jo, vaikai tikrai labai kopjuoja. Važiavom vasarą į gamtą, sustojom vienoj poilsiavietėj, bet pastebėję, kad žmonės geria, o aplink bėgioja jų vaikas ir klausinėja kam įpilti degtinytės, nutarėm pasiieškoti kitos poilsiavietės...  doh.gif  biggrin.gif

lotuliukas.gif
pas mus niekas neruko bet ,vyro brolis ,gyvenam tam pačiam kieme kaip sakant,tai vienas is dvyiu vis pas ji nueina pasisneketi,po vasaros pastebėjau kad pasėmes flama tipo ruko doh.gif paklausiu ka darai -rukai ,jo sako doh.gif nekreipiu demesio tai retėja tie "parukimai"
nuo visko neapsaugosiu bet...
Atsakyti
QUOTE(Only1 @ 2013 09 19, 07:30)
Na bet juk ne visi atvirai priekaištauja geriantiems ir aiškina koks tai š. Jei atsirandi vienas didelėj kompanijoj tarp geriančių, tai pradėti kažkam kažką aiškinti būtų lygu kone savižudybei.  biggrin.gif  Aš niekad niekam nieko neaiškinu, noriu tik kad prie manęs niekas nekibtų. Bet vakar tai jau nervai neišlaikė... Turėjau skubų darbą, o kolegės be jokios progos sugalvojo išgert šampano darbo vietoj... Ir taip buvau ant nervų, kad nespėju atlikti skubios užduoties, bet kai viena moterėlė pareiškė, kad priimant darbuotojus į mūsų skyrių reiktų jų paklausti ar jie geria ar ne, ir jei geria, tai juos priimti pirmu numeriu... Po tų žodžių kraujas tiesiog užvirė... Esu jauniausia kolektyve, bet pasijaučiau dirbanti tarp degradų... Jei nori gerti, gerk  namie, gerk restorane po darbo, bet ne darbe... Aišku nieks neprisigėrė, bet po galais... ne kaime esam... Vilniuj.. valstybės tarnyboj... man už jas tiesiog gėda...  doh.gif

4u.gif
Tikrai ne visi, bet kaip sakiau - šaukštas deguto, gadina visą statinę medaus doh.gif Paskui ir žiūri įtariai, kaip į kokį sektantą, kad va dabar negeri pats, tuoj man pradėsi aiškinti, kad negerčiau, tada į sektą nusitempsi unsure.gif Juk istorijų apie tvarkingus visiškai nevartojančius alkoholio arba nėra visai arba mažai ir neakcentuojama, o vat jei koks ekstremistas tai iškart ir įstringa atmintį. Žmogiška yra saugotis nemalonių dalykų. Aiškinti kažkam apie tokius dalykus išvis nematau prasmės, turi būti susidomėjimas ir iš to diskusija. Tikrai ne taip, kad "man tu tokia keista, pa(si)aiškink kodėl tu tokia?" schmoll.gif
Kolegės tai joa... doh.gif Šiaip aš su draugėm be problemų pajuokaučiau tokiais dalykais (ne būtinai dėl alkoholio, bet pvz, kad turi visom patikti koks Marijonas Mikutavicius :hihi: ) ir niekas neįsižeistų. Bet tai turėtų būti artimas ratas, juokai nepiktybiniai ir ne kandūs ir aišku be jokių skubių darbų, kur ir taip nervai įtempti. Kažkos alkoholio vartojimas darbo vietoj tai priklauso nuo vadovybės ir kolektyvo. Pas mus būna ir darbo metu, kai pareina iš darbų gynimo ir tada vaišinamasi užkandžiais ir šampanu ax.gif Beje, kai apsigynė mergina musulmonė, į jos sveikatą kėlė stiklines limonado drinks_cheers.gif Apskritai taurės pakėlimas ar susidaužimas, mano galva nėra kažkas tragiško ir neturėtų būti asocijuojama su alkoholiu. Juk tai gestas, kaip rankos paspaudimas būtų, taip kilsteli taurę už kažkieno pasiekimus ir pan, susidauži.

O dėl vaikų ir alkoholio, manau nereikia nuo jų slėpti ir jei kyla noras paragauti, tai lai ragauja. Bent mes taip užaugom, nes tėvai ir seneliai vadovavosi logika, kad jei drausi, tai dar labiau norės. Užtat per šventes gaudavom pirštus į stikliuką pamirkyt ir pasijust baisiai suaugę cool.gif Man tokia logika tinka ir ją taikau. Kadangi alkoholis yra legalus ir vistiek turės progų paragauti, nematau prasmės slėpti. Man priimtiniau, kad ragaus prie manes, žinau ką ir kiek. Paskui su draugais nebus tiek azarto bandyt neaiškių pilstukų blink.gif Kitaip tariant, palieku pasirinkimo laisvę, patiks - vartos, nenorės ir nevartos. Be prievartos. Aišku, tai mūsų sprendimas, kiekviena šeima randa sau priimtiniausią 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 09 19, 15:16)


O dėl vaikų ir alkoholio, manau nereikia nuo jų slėpti ir jei kyla noras paragauti, tai lai ragauja. Bent mes taip užaugom, nes tėvai ir seneliai vadovavosi logika, kad jei drausi, tai dar labiau norės. Užtat per šventes gaudavom pirštus į stikliuką pamirkyt ir pasijust baisiai suaugę  cool.gif Man tokia logika tinka ir ją taikau. Kadangi alkoholis yra legalus ir vistiek turės progų paragauti, nematau prasmės slėpti. Man priimtiniau, kad ragaus prie manes, žinau ką ir kiek. Paskui su draugais nebus tiek azarto bandyt neaiškių pilstukų  blink.gif Kitaip tariant, palieku pasirinkimo laisvę, patiks - vartos, nenorės ir nevartos. Be prievartos. Aišku, tai mūsų sprendimas, kiekviena šeima randa sau priimtiniausią  4u.gif


pritaru jums kad nereikia slėpti ir jei jau labai nori ikisti pirsta i stikliuka ,bet vistiek manau kad tai netinka per vaiku gimtadienius blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2013 09 19, 14:09)
pritaru jums kad nereikia slėpti ir jei jau labai nori ikisti pirsta i stikliuka ,bet vistiek manau kad tai netinka per vaiku gimtadienius  blush2.gif

4u.gif Greičiausiai, kad ne, bet irgi priklauso nuo vietos. Manau kokiam žaidimų kambary tai labai netinkama vieta išgėrimams, bet jei gimtadienis gamtoj, kepa šašlykiukus, tai koks butelis alaus ar vyno jau visai kitaip žiūrisi g.gif Ir šiaip sakyčiau, tai turėtų būti kažkoks kaipo užsimanymas, kad va su draugėm plepu, norėtųsi taurės vyno paskanauti blush2.gif O ne taip, kad rengiant vaikų šventę suplanuoji tėvams išgėrimą ir visi būtinai turi gerti doh.gif
Atsakyti