Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

Niekada nesuprasiu tokio mentaliteto, kad be alkoholio švęsti neįmanoma ir kad blaivininkų gailėti reikia lotuliukas.gif teisingai Only1 parašė, kad atvirkščiai, gaila tų, kurie geria ir visą šventę praleidžia vemdami ar atsijungę, o ne iš tikro švęsdami doh.gif Nesu prieš alkoholio saikingą pagurkšnojimą, bet prieš sąmoningą pasigėrimą.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Na, mes su vyru jau irgi keletą metų nė lašo alkoholio nevartojam. Vyras geria tik nealkoholinį alų, vyną be alkoholio (jei kokia šventė) ir niekas niekada nėra net pasiūlęs išgerti. Pasakai "Ne" ir viskas - ne, vadinasi ne. Nors, kol gyvenau Lietuvoje, taip pat teko susidurti su įvairiais pasiūlymais ir nuomonės kaišiojimais - tai ko tu negeri? Juk čia linksma ir faina, o ir juk sveika! Tu ką, mėsos nevalgai? Mirsi, gi viskas, ko organizmui reikia yra joje! Kolega buvo žaliavalgis, tai direktorius jam nuolat kartojo, kad jis arba turi pradėt "normaliai" valgyt, arba jis "nusibaigs", mat žaliavalgiauti žmonės gali tik šiltuose kraštuose lotuliukas.gif na ir ką daryt su tokia žmonių tolerancija? Nieko nesakau, visur visokių žmonių yra, tikrai nemanau, jog tik Lietuvoj tie negeriantys, kitaip atrodantys ar valgantys yra laikomi vos ne nenormaliais, bet apskritai daug kur žmonės nori "suėsti" tą kitokį individą.
Atsakyti
Mane pykina nuo tų švenčiančiųjų, kurie nusigeria. Pati išgeriu truputį vyno,alaus ar kokteilio, bet man nusigerti - tai ne šventė ir nesuprantu, kuo patinka kitiems apdujusiems po to sėdėti. Gaila, kad tokių pavyzdžių yra artimoje aplinkoje, ne alkoholikai žmonės, bet per šventes man būna visai neįdomu doh.gif
Atsakyti
Sveiki smile.gif
Kažkas temoje anksčiau apie Ždanovą klausė, tai va - viskas išdėstyta nuo iki apie alkoholį, jo naudą ir žalą, netingėkit paržiūrėti. Na, vietomis šiek tiek rusiško patriotizmo, bet esmės tai nekeičia wink.gif

http://www.youtube.c...h?v=wfoq7P-38Dw
Atsakyti
Jungiamės prie negeriančių. Tikrai, sudėtinga per balius, bet tiek jau to, galima gi ir pakelt ir nuleist smile.gif Bjauriau kai reikia po baliaus visus išvežiot po namus...
Atsakyti
QUOTE(Durga @ 2008 06 26, 14:28)
Pasidalinkime negeriančiųjų patirtimi...



Patirtis tokia, kad alkoholio atsisakiau prieš penkerius metus. Per tiek laiko, atrodo, turėjau įgauti "imunitetą" visokiems aplinkinių spaudimams, tardymams, replikoms, klausimams, bandymams išsiaiškinti tokio sprendimo motyvus, aiškinimams ir pn. Bet, žinokit, taip neatsitiko. Nėra taip, kad dėl to labai išgyvenčiau, nėra taip, kad jausčiausi labai jau nesuprasta, vieniša ar atstumta - ne, bet kažkoks viduje nepasitikėjimas savimi kartais sukirba. Kai eilinį kartą pasisuka kalba apie "o tai kodėl?", "ar dar vis ne?", "aš nesuprantų tų kraštutinumų", "saikinga taurelė dar niekam nepakenkė" ir pn. - tada pradedu viduje gūžtis ir kompleksuoti, nes atsiduriu kompanijos dėmesio centre, o jame būti nemėgstu. Manau, išoriškai to susigūžimo aplinkiniams nesimato. Tokiais atvejais, kai užverda diskusijos, aš į jas nesiveliu ir tie "oponentai" savo būrelyje palinguoja galvas ir pasišneka, tuo ir baigiasi...

Va, rašau čia ir berašydama susivokiau, kad, matyt, kiti žmonės nesąmoningai jaučia tą mano susigūžimą ir "lipa ant galvos". Jeigu jausčiausi tvirtesnė, ramesnė viduje ir užtikrinta išorėje, tai niekas ir neeskaluotų tos temos laikas nuo laiko. smile.gif

Aišku, ne visose kompanijose taip, bet ypač naujose taip atsitinka. Ir tose kompanijose, kuriose mane iš viso ufonaute laiko (blaivybė, vegetarizmas, joga, ekologija, vedos ir dar vyras mano tuo susidomėjo, tai iš vis). Dabar spaudimas labiau nuo manęs vyrui perėjo. Ačiū Dievui, jis tvirtas ir ramus smile.gif

Reikėjo išsikalbėti. Kaip graudu, kad teko tai daryti virtualiai biggrin.gif

Kita vertus, berašant kilo idėja, gal galų gale man verta liautis būti ta "pilkąją kardinole" ir aiškiai griežtai atsikirsti, kad atsiknistų?
Atsakyti
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 08 09, 21:29)
Kita vertus, berašant kilo idėja, gal galų gale man verta liautis būti ta "pilkąją kardinole" ir aiškiai griežtai atsikirsti, kad atsiknistų?


Manau, kad padėtų. Kol gyvenau Lietuvoje, tai irgi iš pradžių kažkaip stengdavausi nekreipti dėmesio į tuos visažinius, kurie teigia, jog "viena taurelė niekam dar nepakenkė" ar ima aiškinti, jog "išgerti 100 gramų degtinės ar pasiurbti kokio brendžio kasdien - super sveika". Pati visiškai nevartoju alkoholio kokius 3 metus ir kažkodėl jaučiuosi puikiai. Argi neturėčiau būti patale jau? biggrin.gif o dabar į temą - kol neatsikirsdavau, nuolat būdavo visokie klausimai, ironijos ir pan., o pradėjus tiesiai šviesiai "nurėžti" tokius paskalūnus greitai apsiramino. Tiesą pasakius, po vieno kito ironiško atsikirtimo tas žmogus vėliau iš tolo aplenkdavo tokio tipo diskusijas. Taip kad nereikia bijoti turėti savo įsitikinimus ir juos ginti. mirksiukas.gif O dabar jau beveik metai gyvenu užsienyje, tai kažkaip niekam niekada nebuvo jokių problemų, jog aš ir mano vyras nevartojam alkoholio. Tolerantiškesni žmonės. wink.gif
Atsakyti
As pastebejau, kad kuo ilgesni laika nevartoju alkoholio, tuo man ji maziau siulo. Tai ne del to, kad visi pradeda prie to priprasti. Juk buna ir nauju susiejimu wink.gif
Tiesiog pasikeite poziuris. Atsirado kazkoks lengvumas blush2.gif Turiu pripazinti, bet pradzioje vistiek buvo skirstymas "vartojantis- nevartojantis", "geresnis- blogesnis". Dabar suprantu, kad ne kiekvienas gali negerti. Kitiems gal dar neatejo laikas susivokti apie alkoholio nauda/zala. Tiesiog, jei jie nori gerti, tai tegu geria, o jei as nenoriu gerti, tai negeriu ir tiek..
Kai leidi visiems elgtis kaip kas nori, tai niekas ir nereaguoja i negerima.
Dziugu tai, kad vis daugiau atsiranda tu kurie negeria arba geria labai nedaug. Isvis nepamenu kada maciau prisigerusi zmogu doh.gif

Kartais megstu isgerti nealkoholinio alaus. Bet ne del to, kad jo truksta, bet as megeja astraus- suraus maisto. Tuomet norisi kazkokiu burbuliuku wink.gif O mineraliniu ar saldziaisiais gerimais uzsigert nesinori blush2.gif Tad alternatyvos neradau geresnes uz sita ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *TikTau*: 11 rugpjūčio 2013 - 07:46
QUOTE(*TikTau* @ 2013 08 11, 08:44)
Kitiems gal dar neatejo laikas susivokti apie alkoholio nauda/zala. Tiesiog, jei jie nori gerti, tai tegu geria, o jei as nenoriu gerti, tai negeriu ir tiek..


Pritariu. Kaip aš nemėgstu kaip man aiškina, tai ir aš nelendu ir neaiškinu kitiems, kad negertų, ar kad per daug geria, ar koks alkoholis yra blogis ir pn. Aišku jis yra blogis, nuodas ir narkotikas. Aš tai žinau. Savo žiniomis ir info visada esu pasiruošusi pasidalinti, bet tik kai žmogus/žmonės bus pasiruošę. Kai kurie išgeriantys jau ima apie blaivybę kalbėti ne užimdami gynybinę ar puolančią poziciją, o atvira diskusijos forma, kas mane džiugina. Jau mažiau tenka matyti prisiliuobusius žmones. Tad teigiamus poslinkius matau tiek savo aplinkoje, darbe, visuomenėje. Aišku, vis dar matau ir daug liūdnų pavyzdžių, pradedant sunkios formos alkoholizmu, baigiant tuo, kad žmonės nė vieno savatgalio nepraleidžia be alaus, vyno. Nėra pasibuvimo gamtoje be alkoholio. Net vaikų gimtadieniais stovi buteliais apstatytas stalas. Bet visgi, aš laikausi tos šviesiosios pusės smile.gif

Apie pokyčius visuomenėje:
http://www.aina.lt/k...o-ne-griovejas/

O čia šviečiamosios paskaitos:
http://www.youtube.c...h?v=M99xdGcjtcI
http://www.youtube.c...h?v=XE1z-vLzo-w

Atsakyti
sveiki 4u.gif kokia idomia tema radau smile.gif) maziau isgerti alkoholiniu gerimu pradejau kai laukiausi smile.gif kartais nuo vyro isgerdavau kelis gurksniukus alaus, nu noredavos iki negalejimo, gal kazko trukdavo del to 4u.gif gimus vaikui, visai atpratau nuo alkoholio, su draugais prie vakarienes isgerdavau vyno stikline, su laiku ziuriu, kad stiklines nebeiveikiu, po to pastebejau, kad man keli gurksniai net atnesa toki man nemalonu apsvaigima...kuris galbut anksciau jaunysteje su draugais ir domindavo...dabar galima sakyti visai nevartoju jokio alkoholio, apie stipriuosius gerimus tai jau pamirsus beveik 3 metus...pati jauciuosi labai gerai, ir dziaugiuosiu, kad baliuose ir pan sugebu linksmintis visai be alkoholio smile.gif vyras dar vis siulydavo, dar vis galvodavo, kad sudomins vynas ar aliukas, o gal sidriukas, kuri tikrai kazkada megdavau biggrin.gif , deja nei vieno nei kito nesugebedavau isgerti daugiau keliu gurksniu biggrin.gif visu pirma nebeskanu, visu antra nepatinka tas toks apsvaigimas...atrodo tik isgeriu gurksniuka ir visas kunas supyksta...kam man to reikia? nesuprantu...labai puikiai galiu gyventi ir be to smile.gif labiausiai erzina aplinkiniu replikos, nuomones ir ikyrus kisimas to alkoholio...kazkoks durnas musu lietuviskos visuomenes budas, jei negeria, tai reik prievarta vos ne sugrusti...labiausiai istrigo paskutinis kartas, kai nusipirkom masina ir uosviene sako, jei neisgersi tai masina gerai nevaziuos biggrin.gif nu tai nuo tu zodziu vos nenukritau doh.gif is tikro pykstu, kad negerbia taip kitu zmoniu pozicijos, atrodo negeriu nes issigalvoju, pabandytu patys negerti 3 metus kazin ar patiems noretusi .. siuo metu nematau ne vieno pliuso alkoholio naudai...tik labiausiai neramina ir trikdo zmoniu aplinka, kurie vis nesupranta ir dar piktuoju bando paveikti sad.gif
Atsakyti
QUOTE(erdnixxx @ 2013 08 27, 15:14)

Mano alkoholio atsisakymo kelias labai panašus, atsisakiau su nėštumu thumbup.gif Jaučiuosi gerai - o ir susitaupo wink.gif
Dėl aplinkinių tai reakcija įvairi. Šiaip pastebiu, kad aplink daugėja nevartojančių arba mažai vartojančių, o tai džiugina. Aišku kartais sulaukiu tokių klausimų, kaip kad "o kas atsitiks, jei išgersi - taigi nieko". Atsakau, kad jei neišgersiu, tai taip pat nieko neatsitiks ir rezultatas bus tas pats smile.gif Geriausias klausimas buvo toks : "Jei tu negeri, tai ką su tavim veikt? " doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(satchita @ 2013 08 27, 15:39)
Mano alkoholio atsisakymo kelias labai panašus, atsisakiau su nėštumu  thumbup.gif Jaučiuosi gerai - o ir susitaupo wink.gif
Dėl aplinkinių tai reakcija įvairi. Šiaip pastebiu, kad aplink daugėja nevartojančių arba mažai vartojančių, o tai džiugina. Aišku kartais sulaukiu tokių klausimų, kaip kad "o kas atsitiks, jei išgersi - taigi nieko". Atsakau, kad jei neišgersiu, tai taip pat nieko neatsitiks ir rezultatas bus tas pats smile.gif Geriausias klausimas buvo toks : "Jei tu negeri, tai ką su tavim veikt? "  doh.gif  doh.gif  doh.gif



taip tikrai ir as pastebiu, kad jau mazeja tie isgerimai artimoje aplinkoje...nes turbut nauja modernesne karta, senimas auges prie rusu toliau geria, bet va daugeja atsakingu jaunu seimu, kur geriau laika su vaikais praleis, nei prapils smile.gif)
Atsakyti