Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

QUOTE(Hopeidea @ 2008 06 26, 19:21)
O jei kokia davatka ikyriai prikibo su klausimais ir ner kaip atsipurtyt, ta prasme, piktybine tokia, tai siulau imtis tokios taktikos: paklausti jos mandagiu tonu kokio nemandagaus dalyko , kuris , zinote, kad jai yra opi tema.

tiesiog mano mintis, as pagalvojau, kad ten kur prie autores kabinasi kazkokia bendradarbe tai greiciausiai siaip ne tik del alkoholio, o is idejos issidirbineja, tai reik lipt jai paciai ant nuospaudos

QUOTE(Minerva @ 2008 06 26, 19:45)
Per visus pokylius, per priėmimus, etc. visada turiu taurę vyno/šampano, keliu tostus, etc, bet negeriu

as irgi toki buda naudoju kai visiskai nenoriu nieko ragaut
Atsakyti
Įkišiu niekam nereikalingą trigrašį - pagal protokolą, su visais pakelti taurę šampano pažymint svarbią progą yra būtina, negalima atstumti, aki tau tą taurę tiesia. Esminiai žodžiai - pakelt (ne išgert), šampano (ne degtinytės ar likeriuko) ir būtina (protokoliniais atvejais). Aš alkoholį vartoju, bet būna, kad nenoriu, ar negaliu, tai tada pakeliu taurę tostui ir padedu atgal. O visais kitais atvejais išsikalinėti galima kiek lenda, protokolas nedraudžia biggrin.gif

O kas dėl ekologijos - kuo mažiau vartoji, tuo ekologiškiau, tinka viskam, net ir alkoholiui biggrin.gif
Atsakyti
dabar apspjaudysit mane kolektyviai, bet manau, jei chebroj švenčiamas pvz. naujakas, visi daužiasi šampano taurėm, o viena asaba pareiškia "aš negeriu" --tai pasikėlęs žmogus. niekas neverčia gert. jei iš mandagumo palaikysi taurę, o paskui nemačiom ją padėsi -- niekas niekad ir nesikabins.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2008 06 27, 20:36)
dabar apspjaudysit mane kolektyviai, bet manau, jei chebroj švenčiamas pvz. naujakas,  visi daužiasi šampano taurėm, o viena asaba pareiškia "aš negeriu" --tai pasikėlęs žmogus. niekas neverčia gert. jei iš mandagumo palaikysi taurę, o paskui nemačiom ją padėsi -- niekas niekad ir nesikabins.



pritariu smile.gif darbe ar viesuose renginiuose niekas neziuri atidziai kiek geri, todel man jokiu bedu nebuna - palaikau taure ir tiek mirksiukas.gif bet labiausiai nepatinka vyro draugu baliuose, ten su vyno taure neprasisuksi - degtine turi gerti doh.gif ir jie visad pradeda aiskinti apie alkoholio nauda doh.gif kartais man atrodo, kad girti zmones jauciasi nejaukiai salia negirtu, o galbut tai garsusis lietuviskas vaisingumas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(summmer @ 2008 06 27, 21:32)
pritariu  smile.gif darbe ar viesuose renginiuose niekas neziuri atidziai kiek geri, todel man jokiu bedu nebuna - palaikau taure ir tiek  mirksiukas.gif bet labiausiai nepatinka vyro draugu baliuose, ten su vyno taure neprasisuksi - degtine turi gerti  doh.gif ir jie visad pradeda aiskinti apie alkoholio nauda  doh.gif kartais man atrodo, kad  girti zmones jauciasi nejaukiai salia negirtu, o galbut tai garsusis lietuviskas vaisingumas  biggrin.gif

kai eini į negeriančių sambūrį, pvz. bažnyčios pikniką -- tai neštis butelį viskio ir sakyt "aš gersiu, gal ir jūs įkalkit" būtų mažų mažiausiai nepagarbu.
o pas lietuvius -- žinau tiek, kad tikrai nebūtina gert tiek, kiek pila. pavaikštai su čerka aplinkui, ir to užtenka. bet demonstruot kad negeri -- tai irgi nelabai pagarbu. kitas dalykas, kai draugai, tai labai gerai supranta pasakymą "aš vairuoju" arba "man rytoj į darbą" mirksiukas.gif
Atsakyti
[quote=purpsius,2008 06 26, 22:35]
Įkišiu niekam nereikalingą trigrašį - pagal protokolą, su visais pakelti taurę šampano pažymint svarbią progą yra būtina, negalima atstumti, aki tau tą taurę tiesia. Esminiai žodžiai - pakelt (ne išgert), šampano (ne degtinytės ar likeriuko) ir būtina (protokoliniais atvejais). Aš alkoholį vartoju, bet būna, kad nenoriu, ar negaliu, tai tada pakeliu taurę tostui ir padedu atgal. O visais kitais atvejais išsikalinėti galima kiek lenda, protokolas nedraudžia biggrin.gif

Visiškai pritariu, pagal protokolą tiesiog privaloma (oficialiuose renginiuose) PAKELTI taurę, o jau paskui darai ką nori... smile.gif Geri "zalpom", gurkšnoji, mirkai lūpas ar tik laikai rankose... Kaip žinia, protokolas atsiradęs iš etiketo, todėl jo paisymas yra kultūringo elgesio dalis.
Aš mėgstu gerą vyną, bet jo ragauju kai tikrai to noriu, tačiau niekada nepozuoju ir nerėkauju, kad aš negeriu ar negersiu...Tiesiog yra mandagių būdų kaip išssisukti nuo "privalomo" alkoholio vartojimo...Tai, beje, galima pritaikyti ir visoms vaišėms apskritai smile.gif
Atsakyti
Aš visada atsakau, kad negeriu, nes labai smagu ir be jo ir man tiesiog neskanu. Nu ir nelabai turi kaip bepaprieštarauti g.gif
Atsakyti
Renkime blaivius vakarėlius, hip hip olei thumbup.gif
Atsakyti
pritariu, kad galima tiesiog kartu pakelti taure - gurkstelti, lyztelti biggrin.gif tai tikrai paprasciau nei pradeti aiskinti, kad negeri...nes tada prasideda bla bla bla doh.gif
o siais laikais visgi taip yra, kad alkoholis laikomas vienu is atsipalaidavimo budu doh.gif ir retas atvejis, kad be to apseinama doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2008 06 27, 19:36)
dabar apspjaudysit mane kolektyviai, bet manau, jei chebroj švenčiamas pvz. naujakas,  visi daužiasi šampano taurėm, o viena asaba pareiškia "aš negeriu" --tai pasikėlęs žmogus. niekas neverčia gert. jei iš mandagumo palaikysi taurę, o paskui nemačiom ją padėsi -- niekas niekad ir nesikabins.

pritariu. kiek teko susidurt su demonstratyviai negeriančiais, tai tikrai pasikėlę žmonės. nežinau, kame reikalas, kad taip yra. nes dažniausiai tas "aš negeriu" eina kartu su "kokie jūs kvaili/amoralūs kad geriate" g.gif
Atsakyti
QUOTE(Minerva @ 2008 06 26, 19:45)
Dažnai tenka dalyvauti oficialiuose renginiuose, kur abstinentu būti tiesiog negali - taurė vyno yra privalomas dalykas. Bet. Šioje vietoje abstinentai pamiršta vieną svarbų dalyką: taurės išgerti niekas neverčia smile.gif

Idėja pati gera, bet dažnai ne priėmimuose, o "buitinėje" aplinkoje- pas kažką namuose, darbo vakarėliai ir pan. kai kolektyvas nedidelis, nepakanka tik pakelti taurę. Nes kils klausimų, o kodėl tu neeegeri? Kam pakartot? O, žiūrėkit jinai negeria. Ir visai negalvoja apie mandagumo taisykles ar apie tai, kad svarbu taurę pakelti, o paskui daryt ką nori. ne visada išdega.

Dėl atsisakymo gert per naujus ir panašiai: aš savo kompanijoj atsisakau,bet maniškiai žino, kad kartėm vien nuo alkoholio kvapo ar vaizdo pradeda purtyti. Negi ir tada aukotis, kad nepamanytų kas nors, kad esu pasikėlusi?
Atsakyti
QUOTE(zhiurke @ 2008 06 30, 15:12)
Idėja pati gera, bet dažnai ne priėmimuose, o "buitinėje" aplinkoje- pas kažką namuose, darbo vakarėliai ir pan. kai kolektyvas nedidelis, nepakanka tik pakelti taurę. Nes kils klausimų, o kodėl tu neeegeri? Kam pakartot? O, žiūrėkit jinai negeria. Ir visai negalvoja apie mandagumo taisykles ar apie tai, kad svarbu taurę pakelti, o paskui daryt ką nori. ne visada išdega.

Dėl atsisakymo gert per naujus ir panašiai: aš savo kompanijoj atsisakau,bet maniškiai žino, kad kartėm vien nuo alkoholio kvapo ar vaizdo pradeda purtyti. Negi ir tada aukotis, kad nepamanytų kas nors, kad esu pasikėlusi?



Dėl oficialių priėmimų, kur tiesiog nemandagu būtų atsisakinėti, visiškai sutinku, bet dėl buitinių baliuku... Tikrai nesu pasikėlusi ir negalvoju, kad geriantys yra amoralūs ar kitokie brūdai, bet ir mane nuo alkoholio kartais net purto, o priėjęs koks labai linksmas pilietis grūda tiesiog vos ne į burną... Suprantu, jam linskma, ir jis nori, kad ir kitam linksma būtų, bet jei man linksma ir be to?.. Nepadeda nei "geriu vaistus" (iš tikrųjų geriu), nei "aš už vairo", nei kitokie atsikalbinėjimai... Kodėl tai, kad negeriu (arba, kažkieno žodžiais tariant, esu asaba...) kelia problemų kitiems? Kartais pavyksta į stikliuką įsipilt vandenuko arba į stiklą kokių sulčiu ("čia kokteilis".. tongue.gif ), bet lietuviai jaučia pareigą įrodyt, kad gerti tu PRIVALAI ir tiek... Žinoma, yra ir tokių , kurie kompanijoje pradeda visiems skalambyt apie alkoholio žalą, kaip ir ekstremalūs vegetarai kartais pradeda net restorane vos ne visa gerkle klykt, kam valgai mėsą, esi žudike, tai tokių piliečių nesuprantu... Gerbkim vieni kitus 4u.gif
Atsakyti