Įkraunama...
Įkraunama...

Nevartojame alkoholio

QUOTE(dianute @ 2008 10 08, 21:07)
Na, aš irgi pasireikšiu...  tongue.gif 
Tiesą sakant, gyvenime dar nė karto nesu buvusi girta (aišku, sakyti, kad visai negeriu, negaliu, nes retkarčiais per šventes įsipilu 0,5 cm taurės vyno), nežinau, koks jausmas, bet kažkaip ir nenorėčiau  schmoll.gif

drinks_cheers.gif as irgi ne, kazkaip negaleciau sau leisti atsidurti tokioje padetyje, kai ryte neprisimintum, ka darei vakare doh.gif. Nesuprantu ir koks malonumas tiek prisigerti g.gif. Kad nors skanu butu, o dabar... kokia degtine man is tolo smirdi, fe schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2008 10 09, 01:03)
drinks_cheers.gif as irgi ne, kazkaip negaleciau sau leisti atsidurti tokioje padetyje, kai ryte neprisimintum, ka darei vakare  doh.gif. Nesuprantu ir koks malonumas tiek prisigerti  g.gif. Kad nors skanu butu, o dabar... kokia degtine man is tolo smirdi, fe  schmoll.gif

malonumas toks, kad kartais gerai atsipalaiduoti ir su alkoholiu ta galima padaryti greitai ir gan pigiai.
Kai prasideda sunkios dienos darbe, tai vakarais su arbata geriu 50 gr brendzio, konjako arba rygos balzamo ir ryte bent jau atsikeliu issimiegojusi ( po sunkios dienos as labai sunkiai galiu uzmigti ir dazniausiai miegas buna su atsibudimais), isjungia mane tai kazkaip.
O tam, kad neprisimintum ka darei vakar vakare gali ir vieno butelio alaus uztekti.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2008 10 09, 09:47)
malonumas toks, kad kartais gerai atsipalaiduoti ir su alkoholiu ta galima padaryti greitai ir gan pigiai.
Kai prasideda sunkios dienos darbe, tai vakarais su arbata geriu 50 gr brendzio, konjako arba rygos balzamo ir ryte bent jau atsikeliu issimiegojusi ( po sunkios dienos as labai sunkiai galiu uzmigti ir dazniausiai miegas buna su atsibudimais), isjungia mane tai kazkaip.
O tam, kad neprisimintum ka darei vakar vakare gali ir vieno butelio alaus uztekti.

O nebijai, bekase, kad taip gali nejucia prie alkoholio iprasti, nes juk stresas - pastovus gyvenimo palydovas siais laikais mirksiukas.gif ir paskui jau be jo nebegalesi... Pradzioje atrodo nieko, kas tas 50 g.... bet ne vienas nezinome kaip greitai galime susirgti alkoholizmu. Tiesiog gyvenime teko matyti gana artimo zmogaus toki kelia i visiska degradacija... o prasidejo viskas nuo kasdienio alaus butelio.
Sekmes tau 4u.gif. Geriau keisti darba, nei paskui prarasti visa gyvenima...
Atsakyti
na nuo 50gr brendzio kasdien kazin ar patapsi priklausomu nuo alkoholio lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(twiggyam @ 2008 10 09, 21:48)
na nuo 50gr brendzio kasdien kazin ar patapsi priklausomu nuo alkoholio lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Ir dar kaip. Paskaityk tyrimus. Tik vieni jais gali tapti greitai, kiti zymiai leciau - tai priklauso nuo paveldimumo. Jei pvz. zmogaus tevai, seneliai, proseneliai buvo alkoholikai, tai rizika zymiai didesne.
Jei jau zmogusi KASDIEN reikia po 50 g alkoholio, tai jau kazka sako... paskui dozes dides, nesamoningai bus ieskoma progu isgerti ir taip toliau... Si liga yra labai klastinga. Ne vienas alkoholikas juo netapo is kart - viskas prasideda labai kulturingai ir pamazu, bet rezultatus daznai matome aplink...
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2008 10 09, 11:06)
O nebijai, bekase, kad taip gali nejucia prie alkoholio iprasti, nes juk stresas - pastovus gyvenimo palydovas siais laikais  mirksiukas.gif ir paskui jau be jo nebegalesi... Pradzioje atrodo nieko, kas tas 50 g.... bet ne vienas nezinome kaip greitai galime susirgti alkoholizmu. Tiesiog gyvenime teko matyti gana artimo zmogaus toki kelia i visiska degradacija... o prasidejo viskas nuo kasdienio alaus butelio.
Sekmes tau  4u.gif. Geriau keisti darba, nei paskui prarasti visa gyvenima...

kaip matau tau nors kiek isgeriantis zmogus iskart su alkoholiku asicijuojasi, tai todel ir negeri - bijai nesusivaldyti.
Streso pas mane darbe kasdien nebuna ( arba buna toksai su kokiu be papildomu pastangu pati susitvarkau), paprasciausiai buna keli periodai - pvz paskutines kelios metu savaites, bendradarbiu, kuriuos reikia pavaduoti atostogos, kai kruviai darosi itin dideli ir net pietauti laiko nebelieka.
O kai nenoriu gerti, tai galiu ir visa baliu tik su sultimis isedeti - ir kazkodel niekas tada nesikabina ir nevercia gerti.
Papildyta:
QUOTE(Dagilis @ 2008 10 09, 22:23)
nesamoningai bus ieskoma progu isgerti

man patiko vieno pazistamo fraze, kai kas nors klausdavo kokia proga sumastyta svente - alkoholikai iesko progu isgerti, normalus zmones geria tada kada jie nori"
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2008 10 10, 11:53)
kaip matau tau nors kiek isgeriantis zmogus iskart su alkoholiku asicijuojasi, tai todel ir negeri - bijai nesusivaldyti.
Streso pas mane darbe kasdien nebuna ( arba buna toksai su kokiu be papildomu pastangu pati susitvarkau), paprasciausiai buna keli periodai - pvz paskutines kelios metu savaites, bendradarbiu, kuriuos reikia pavaduoti atostogos, kai kruviai darosi itin dideli ir net pietauti laiko nebelieka.
O kai nenoriu gerti, tai galiu ir visa baliu tik su sultimis isedeti - ir kazkodel niekas tada nesikabina ir nevercia gerti.

Pirma paskaityk atidziai kas parasyta mirksiukas.gif - ne nors kiek, o KASDIEN - didziojom raidem buvo parasyta mirksiukas.gif
O as Valanciau sajudziui nepriklausau (sakau tai ne su pasaipa, kas pasirenka is vis negerti - gerbtina, jei turi tiksla ir zino kodel tai daro). Man kepsnys be gero raudono vyno taures neskanu. Taciau alkoholis kaip linksmuma sukelianti priemone ar kasdienis atsipalaidavimas schmoll.gif - yra kitu budu biggrin.gif. Na bet kiekvienas renkasi savo buda ir gyvena kaip nori tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(dianute @ 2008 10 08, 21:07)
Na, aš irgi pasireikšiu...  tongue.gif 
Daugeliui labai sunku suprast, kad beveik negeri. Tenka aiškint, kad nemėgsti, neatradai dar savo gėrimo, ir t.t. ir pan. Keletą kartų labai dideliems ikyruoliams paaiškinau labai paprastai ir vaizdžiai: tiesiog išpyliau ant žemės ar į kriauklę įbruktą gėrimą. Fantastiška tada stebėti tokio žmogaus veidą!  lotuliukas.gif Tada užsitarnauju bjaurybės ar "priplaukusios" reputaciją  bigsmile.gif
Kai kuriuos įtikina toks argumentas: gyvenime darome daug dalykų, kurie mums nepatinka, bet kuriuos esame priversti daryti, tai kodėl norėdama atsipalaiduoti ir švęsti turiu jaustis verčiama ką nors daryti?
Tiesą sakant, gyvenime dar nė karto nesu buvusi girta (aišku, sakyti, kad visai negeriu, negaliu, nes retkarčiais per šventes įsipilu 0,5 cm taurės vyno), nežinau, koks jausmas, bet kažkaip ir nenorėčiau  schmoll.gif



Drąsiai elgiesi, toks elgesys šiek tiek pateisinamas, bet... Jei geriančiajam teko susidurti su taip besielgiančiu žmogum (o čia jau, atleiskite, bet beveik išsišokimas, nors ir žinau, kad už šiuos žodžius susilauksiu kaltinimų lavinos...), tai kitą kartą, sutikęs negeriantį žmogų, tikrai nebus jam tolerantiškas... Tiesiog taip visi negeriantieji tada tampa bjaurybės ir visokie kitokie... Pati žinau iš savo patirties, kai pasakau, kad negeriu, sulaukiu atsakymo: "Na ir šiokie ir tokie jūs, abstinentai..." doh.gif Čia reikia "padėkoti" aktyviai afišuojantiems savo pasirinkimą...

Papildyta:
QUOTE(Bekasė @ 2008 10 10, 11:53)
kaip matau tau nors kiek isgeriantis zmogus iskart su alkoholiku asicijuojasi, tai todel ir negeri - bijai nesusivaldyti.

man patiko vieno pazistamo fraze, kai kas nors klausdavo kokia proga sumastyta svente - alkoholikai iesko progu isgerti, normalus zmones geria tada kada jie nori"



Ir vėl įžeidinėjimai... verysad.gif
Negeriu ne todėl, kad bijau nesusivaldyti (o šitą posakį girdėjau gal kokius šimtus kartų), o todėl, kad:
1. Turiu šiokią tokią alergiją (paisreikšia ne visada, bet nenoriu kitą dieną po išgertuvių ištinti, kad niežėtų oda, ar jausti kitokį diskomfortą);
2. Man daugelis alkoholinių gėrimų tiesiog neskanūs (vyną mėgstu, kai kada šampano išgeriu, bet kiekiai visada apsiriboja ne daugiau nei dviem taurėm... Kartais jaučiu fizišką norą išgerti alaus, tada irgi kokią stiklinę išgeriu);
3. Kadangi esu ir taip ne pačios geriausios figūros, o alkoholis turi laaaabai daug kalorijų, tai nemanau, kad turėčiau vietoj normalaus sveiko maisto rinktis tokias nereikalingas kalorijas (ten beveik vien angliavandeniai)...

Merginos, savo postu noriu pasakyti, kad tolerancijos reikia iš abiejų pusių, aštrūs pasisakymai tik blogina situaciją... Galų gale, daug maloniau, kai žmonės bendrauja, o ne dėl niekų ginčijasi...

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2008 10 10, 12:31)
Pirma paskaityk atidziai kas parasyta  mirksiukas.gif - ne nors kiek, o KASDIEN - didziojom raidem buvo parasyta  mirksiukas.gif
O as Valanciau sajudziui nepriklausau (sakau tai ne su pasaipa, kas pasirenka is vis negerti - gerbtina, jei turi tiksla ir zino kodel tai daro). Man kepsnys be gero raudono vyno taures neskanu. Taciau alkoholis kaip linksmuma sukelianti priemone ar kasdienis atsipalaidavimas  schmoll.gif - yra kitu budu  biggrin.gif. Na bet kiekvienas renkasi savo buda ir gyvena kaip nori  tongue.gif


Hmm g.gif Pagal jus išeina, kad taurė vyno prie kepsnio - teigiamas dalykas, o ta pati taurė vyno po darbo - jau neigiamas. Vynas kaip maisto prieskonis jums yra šaunu, o vynas kaip gyvenimo prieskonis - jau alkoholizmas. g.gif Kažkokie dvigubi standartai. Nesusimąstėt?
Atsakyti
QUOTE(ledina @ 2008 10 10, 15:11)
Hmm  g.gif Pagal jus išeina, kad taurė vyno prie kepsnio - teigiamas dalykas, o ta pati taurė vyno po darbo - jau neigiamas. Vynas kaip maisto prieskonis jums yra šaunu, o vynas kaip gyvenimo prieskonis - jau alkoholizmas. g.gif Kažkokie dvigubi standartai. Nesusimąstėt?

Ledina, as asmeniskai kepsni valgau viena karta savaiteje biggrin.gif. Del tikslumo - tai anksciau kalba ejo apie brendi kasdienini, bet kiek zinau biggrin.gif brendzio ir vyno stiprumas gerokai skiriasi smile.gif. Vynas kaip gyvenimo prieskonis nera alkoholizmas, bet jei kasdien zmogus vartos alkoholi, pabreziu - kasdien, tai jis gali susirgti alkoholizmu. Ne vienas esamas alkoholikas juo netapo is kart, viskas prasideda nuo mazu dalyku, palaipsniui. Ir zinoma, ne visi, net ir daug gerdami tampa alkoholikais - kaip jau sakiau, labai daug ka lemia paveldimumas. Bet paziurejus i Lietuvos veida, tai panasu, kad musu genofondas yra gerokai pazeistas...
Man labiausiai gaila vaiku, auganciu alkoholiku seimose... Teko dirbti su tokiomis vaiku grupemis, labai skaudzios pasekmes tiek vaikysteje, tiek ir tolimesniame gyvenime.
Ir ko cia taip rusciai del kitokios nuomones tongue.gif ? Juk cia kalbame, dalijames savo mintimis ir tiek.
Gero savaitgalio visoms - ir su vyno tauremis, ir be ju - kaip kam geriau 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(jolie23 @ 2008 10 10, 13:44)
Drąsiai elgiesi, toks elgesys šiek tiek pateisinamas, bet... Jei geriančiajam teko susidurti su taip besielgiančiu žmogum (o čia jau, atleiskite, bet beveik išsišokimas, nors ir žinau, kad už šiuos žodžius susilauksiu kaltinimų lavinos...), tai kitą kartą, sutikęs negeriantį žmogų, tikrai nebus jam tolerantiškas... Tiesiog taip visi negeriantieji tada tampa bjaurybės ir visokie kitokie... Pati žinau iš savo patirties, kai pasakau, kad negeriu, sulaukiu atsakymo: "Na ir šiokie ir tokie jūs, abstinentai..."  doh.gif  Čia reikia "padėkoti" aktyviai afišuojantiems savo pasirinkimą...

Man kilo toks retorinis klausimas - o kodel gerimas yra laikomas norma, o negerimas - jau issisokimu? Kodel negeriantis zmogus turi kazkaip apsimetineti, sugalvoti kokia nors nesamone, kad prie jo niekas nesikabintu (kad sergu, kad vaistai, kad alergija ir pan...)? Manau, kad tai nera normalu, musu poziuris turi keistis. Suauges zmogus turi teise rinktis - noriu geriu, noriu ne ir taskas. Alkoholis tik viena gyvenimo dalelyte. Kodel niekas taip ikiriai nesiulo kitam pvz. valgyti mesos, jei zmogus vegetaras... Tikiuosi, kad pamazu musu mentalitetas keisis ir baigsis visi tie laukiniai paprociai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dagilis: 10 spalio 2008 - 15:53

Papildyta:

Man kilo toks retorinis klausimas - o kodel gerimas yra laikomas norma, o negerimas - jau issisokimu? Kodel negeriantis zmogus turi kazkaip apsimetineti, sugalvoti kokia nors nesamone, kad prie jo niekas nesikabintu (kad sergu, kad vaistai, kad alergija ir pan...)? Manau, kad tai nera normalu, musu poziuris turi keistis. Suauges zmogus turi teise rinktis - noriu geriu, noriu ne ir taskas. Alkoholis tik viena gyvenimo dalelyte. Kodel niekas taip ikiriai nesiulo kitam pvz. valgyti mesos, jei zmogus vegetaras... Tikiuosi, kad pamazu musu mentalitetas keisis ir baigsis visi tie laukiniai paprociai.
[/quote]

Ačiū, kad už mane atsakėte 4u.gif Visiškai pritariu.
Kraštutinių priemonių imuosi ne tada, kai man pakankamai mandagiai pasiūlo du, tris ar keturis kartus išgerti, bet tada, kai supyksta, prilimpa kaip musė prie medaus ir pradeda kalbėti, kad aš nenormali. Atleiskite, bet čia yra mano įžeidinėjimas ir aš tuomet ginuosi. Niekada nepykstu, jei mane nepiktai pašiepia dėl to, kad negeriu, ar kad geriu minimaliais kiekiais (jau rašiau, man visiškai pakanka 0,5 cm taurės vyno).
Beje, jei noriu, galiu net taurę šampano išgerti! biggrin.gif

P.S. Kaip atrodytų, jei aš priskresčiau prie žmogaus, kuris nemėgsta tarkim, juodos duonos, ir sekiodama įkandin lyg šunytis inksčiau: "Na, suvalgyk gabalėlį, gi taip skanu!" rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2008 10 09, 01:03)
drinks_cheers.gif as irgi ne, kazkaip negaleciau sau leisti atsidurti tokioje padetyje, kai ryte neprisimintum, ka darei vakare  doh.gif. Nesuprantu ir koks malonumas tiek prisigerti  g.gif. Kad nors skanu butu, o dabar... kokia degtine man is tolo smirdi, fe  schmoll.gif

degtinės nekenčiu, nu bet viskis wub.gif
o dėl neprisiminimo čia kaip ką alkoholis veikia -- vieni tampa agresyvūs, kiti pradeda dainuot, treti nieko neprisimena. va aš iš tų kur neprisimena verysad.gif mano vyras viską prisimena, nors pakelia gerokai daugiau neiaš. šiaip jau gyvenime ir taip užuomarša esu blush2.gif
Atsakyti