QUOTE(immm @ 2009 04 06, 17:43)
benaršydama radau info"
Taigi mes jau turime iškastą tvenkinį ir supiltą alpinariumo kontūrą.
Jeigu augalus nutarėte sodinti į gruntą, jau reikia dėti gruntą ir sodinti augalus, kol vandens lygis dar neaukštas. Jei augalai bus vazonuose, juos galima suleisti vėliau. Tvenkinio apželdinimui naudokite vandens lelijas, įvairius švendrus, vikšrius, viksvas ir kitą augaliją, kuri gali augti vandenyje. Tai jau kiekvieno individualus menas, bet reikia stengtis tvenkinį sutvarkyti taip, kad jis atrodytų kuo natūralesnis. Pakraščių apželdinimas. Nuo to, koks yra tvenkinio kraštas, labai priklauso vandens telkinio vaizdas, nes sunkiausia yra sukurti natūralią pakrantės zoną, kuri paprastai supa gamtinius tvenkinius. Pirmiausia būtina paslėpti tvenkinio kraštus. Prie tvenkinio krašto iš vidaus į džiuto kišenes pasodinkite augalų, o išorės kraštą apdėkite akmenimis arba žvirgždu, taip pat tarp akmenų įkomponuokite vandens išplautas šaknis ir apželdinkite kiliminiais arba šliaužiančiais augalais. Raskite vietą vilkdalgiams. Gražiai pakrantė atrodys jei pasodinsite šalimais rododendrų, japoninių pierių, įkomponuosite pušį ar kitą kokį svyrantį medį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į akmenų komponavimą. Akmenis naudokite skirtingo dydžio. Juos reikia sudėti taip, kad jie atrodytų kuo natūraliau. Jūsų tvenkinio visai kompozicijai suteiks gyvumo ir per upelį nutiestas mažas medinis tiltelis.Taip pat galime šalia baseino įrengti nedidelę pelkę ir ten pasodinti pelkinius augalus, bet visa tai turi natūraliai susilieti su kitomis sodo dalimis. "
Dėkoju už šią man labai naudingą informaciją
Blaškiausi ALPINARIUMŲ temoje su savo neaiškiais klausimais be atsakymų.
Manau, kad į savo klausimus radau,būtent, čia atsakymus. Tuos klausimus pacituosiu žemiau... Dar norėčiau pasakyti,kad savo baseinėlį įsirengėme ne vandens lelijoms ar auksinėms žuvelėms auginti, bet atsigaivinti maudynėmis karštą vasarois dieną. Ir labai mums praverčia, kad baseinas gana gilus ir stabiliai išbetonuotas. O ir augaliukus savaime pataikėm apsodinti aplinkui. Nusižengiant standartiniam alpinariumo supratimui, bet...
pasirodo pagal šią informaciją atitinkančiais
Beliktų tik su jūsų patirtimi ir žiniomis pasiremiant įsirengti kažkokį fontanėlį, gal kaskadinį?
Bet gal pavojinga būtų maudynėms? Na, pvz., jei pamirštum išjungti siurbliuką?...
O čia tie ankstesnieji klausimiukai iš Alpinariumų temukės:
Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2009 07 09, 21:38)
Sveikos, malonu buvo rasti ir jūsų temukę
Kurią perskaičiau visą, bet po to tik dar daugiau kilo klausimų. Nuo gautų žinių
Taigi,labiausiai norėčiau išgirsti Ados ir Pabiržės nuomonę: 1. Ar alpinariumas, kaip toks, gali būti tik klasikinis, standartinis? T.y. kalva, akmenys perpus su kalnų augalėliais, smėlėta skurdi žemė, skaldelė? Mat tokį radau alpinariumo apibrėžimą. 2. Kaip pavadinti ant kalvos su keliais stambiais akmenimis derlingoje žemėje auginamas tik lapines žydinčias daugiametes, o porečiai ir vienmetes gėles, pvz., irisus, flioksus, katilėlius, nakvišas, viendienes, guboją, bergenijas, auskarėlius, melsves, vaistutį, na dar čiobrelį, uolaskėles, šliaužiančią šilingę ir pan., derinant su lobelijom, smulkiažiedžiais gvazdikais, nemezijom, astrom...? Priedo, jei ta kalva yra prie pat baseino? 3. Kaip reikėtų suprasti profesionalų (pvz., Regilos) rekomenduojamas būtent pastarąsias gėles alpinariumams? 5. Ką rengti prie kaimo sodybos, kokių augalų darinį, kad būtų natūralu, šiek tiek kaimiška,na,pagal pastatų stilių?
kad tiek klausimų. Bet gal tokie neaiškumai kankina ne tik mane...
Nesinori "išeiti į gatvę su apatiniais..."