Sveikos, pagaliau temelė atsibudo
Labai svajoju apie tvenkinuką ir kriokliuką. dabar ieškau informacijos, bet dar labai daug kas neaišku Reikia surinkti informaciją,kad pati suprasčiau ir MB paaiškinčiau
Turiu tokią mintį (tik nežinau, ar realią) krioklio sieną prįšliet prie lauko židinio.
mes jau pernai buvom susilplanavę prie alpinariumo įrengti kriokliuką su mažu tvenkinuku bet kažkas ten mums nesigavo su mechanizmu (jis rūsy tebeguli), o va tvenkinukas, nors mažas bet yra sakau kad gal šiemet reiks grįžt prie kriokliuko idėjos
talpą vandens tik šiaip ne taip įsikasėm, nes per molį ir statybinį laužą vos vos kastuvą ęjo įkišt. ir dar akmenų ant kalno pridėjom. O kur perkat jūs tą specialią plėvelę - patiesalą?
benaršydama radau info" Prieš pradėdami kasti tvenkinį, turite jau žinoti, kokios formos, kokio dydžio jisai bus, kur bus įrengtas krioklys ir upelis, kuriuo iš krioklio vanduo tekės į tvenkinį. Reikia atsiminti, kad tvenkinio paviršiaus plotas negali būti mažesnis kaip 3,5 m., o gylis ne mažesnis kaip 0,7m. Kuo didesnis paviršiaus plotas ir gylis, tuo geriau išsilaikys biologinė pusiausvyra, geriau jausis žuvys, augalai. Taip pat būtina 22 - 30 cm. gylyje įrengti terasą 25 35 cm. pločio pakrančių augalams susodinti. Jie puoš tvenkinio krantus. Pirmiausia nukaskite viršutinį dirvos sluoksnį, kuris yra humusingas ir derlingas, ir supilkite į atskirą krūvelę. Vėliau panaudosite alpinariumo viršutinio sluoksnio supylimui. Apatinį kasamo tvenkinio žemės sluoksnį, kuris nėra derlingas, naudojame taip pat alpinariumui supilti, tik čia jis bus panaudotas alpinariumo karkasui. Kasamas tvenkinys turi būti 10 15 cm. didesnis už jūsų pasirinktą tvenkinio gylį. Jo apačioje turės būti supiltas smėlio sluoksnis ir paklotas sintetinio audeklo sluoksnis, kad taip greitai neprasidurtų plėvelė, kuria išklosite tvenkinio dugną.Taigi mes jau turime iškastą tvenkinį ir supiltą alpinariumo kontūrą. Reikia atkreipti dėmesį - jei netoli iškasto tvenkinio auga medis, reikia padaryti giluminę užtvarą, kad medžio šaknys nepažeistų jūsų tvenkinio hidroizoliacijos. Tam panaudoti galima šiferio, skardos ar kitos medžiagos lapą. Kokią pasirinkti hidroizoliacinę dangą? Yra trys populiariausios dangų rūšys: polietileninė, polivinilchloridinė, butilokaučiukinė guma.
* Polietileninė plėvelė naudojama laikiniems, visai negiliems tvenkiniams įrengti. Ji nėra stipri ir jos geriau nenaudoti. * Polivinilchloridinė danga patvari, gali tarnauti 10 15 metų. Po ja būtina pakloti minkštą apsauginę dangą. Jos storis būna 0,5 iki 1,0 mm. Vidutinio brangumo. * Butilkaučiukinė guma yra labai patvari, nebijo nei saulės, nei šalčio ir gali tarnauti 15 20 metų. Jos storis yra iki 0,8 mm. Brangi.
Aš savo tvenkiniui naudojau polivinilchloridinę dangą 0,8 mm. Tai gana patvari ir stipri danga vidutinio dydžio tvenkiniui. Jau turime iškastą tvenkinį: supiltas 10 cm smėlio sluoksnis, paklotas sintetinio audeklo sluoksnis. Plėvelę reikia kloti šiltą, nevėjuotą dieną su vienu arba dviem padėjėjais. Dangą užtempiame ant tvenkinio ir išlyginame taip, kad jos užtektų visam tvenkiniui. Paliekame 2val., kad ji sušiltų saulėje ir taptų elastinga. Taip būdama jinai po truputį smegs į tvenkinio vidų. Po to, kai ji pilnai sušilo, plėvelės kraštus reikia apdėti akmenimis ir po truputį leisti vandenį. Visą tą laiką reikia stebėti, ar danga tolygiai smenga į dugną. Susidariusias raukšles ir klostes įlenkite į vidų. Jeigu augalus nutarėte sodinti į gruntą, jau reikia dėti gruntą ir sodinti augalus, kol vandens lygis dar neaukštas. Jei augalai bus vazonuose, juos galima suleisti vėliau. Tvenkinio apželdinimui naudokite vandens lelijas, įvairius švendrus, vikšrius, viksvas ir kitą augaliją, kuri gali augti vandenyje. Kylant vandens lygiui, stebėkite, ar nėra grubių raukšlių ir įtemptų vietų. Jas nedelsdami pataisykite. Kai vanduo pasieks reikiamą lygį, užsiimkite kraštų apdaila. Tai jau kiekvieno individualus menas, bet reikia stengtis tvenkinį sutvarkyti taip, kad jis atrodytų kuo natūralesnis. Pakraščių apželdinimas. Nuo to, koks yra tvenkinio kraštas, labai priklauso vandens telkinio vaizdas, nes sunkiausia yra sukurti natūralią pakrantės zoną, kuri paprastai supa gamtinius tvenkinius. Pirmiausia būtina paslėpti tvenkinio kraštus. Prie tvenkinio krašto iš vidaus į džiuto kišenes pasodinkite augalų, o išorės kraštą apdėkite akmenimis arba žvirgždu, taip pat tarp akmenų įkomponuokite vandens išplautas šaknis ir apželdinkite kiliminiais arba šliaužiančiais augalais. Raskite vietą vilkdalgiams. Gražiai pakrantė atrodys jei pasodinsite šalimais rododendrų, japoninių pierių, įkomponuosite pušį ar kitą kokį svyrantį medį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į akmenų komponavimą. Akmenis naudokite skirtingo dydžio. Juos reikia sudėti taip, kad jie atrodytų kuo natūraliau. Jūsų tvenkinio visai kompozicijai suteiks gyvumo ir per upelį nutiestas mažas medinis tiltelis.Taip pat galime šalia baseino įrengti nedidelę pelkę ir ten pasodinti pelkinius augalus, bet visa tai turi natūraliai susilieti su kitomis sodo dalimis. "
dar mastau - o jei mes darom tik kriokliuką ir upeliuką - ar būtina pirkti tą spec plėvelę? dar paprastos pakanka ? ir dar mastau - o ir su betonu sutvirtint akmenis gi irgi nebūtina, jei tai tik mini upeliukštis...... Niu kaip tu sobieska darei? tu gi viską moki Papildyta:
QUOTE(sobieska @ 2009 04 06, 20:28)
Viska, viska(geotekstile, plevele, fontana, siurbliuka, filtra...) isigijau Kauno seniuose
kuriuose? tu viską žinojai ko nori ar pakonsultavo ? ech, kokia aš dar žalia šitoj srity , nu kai antrą jau darysiu, tai protingesnė būsiu, o trečia tai visai gerai gausis
laba.plėvelės yra visuose senukuose,kur prekiauja plėvele ir parašyta,kad plėvelė tvenkiniams arba lauko baseinams.o aš noriu paklaust kaip daryt kriokliuką,ar turi būti koks nuolydis,kaip jį suformuot,nes dabar turiu tik tvenkinuką išklotą plėvele ir išdėtą akmenim.