Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumas brandžiame amžiuje (40+)

[quote=savaitelee,2014 10 06, 12:01]
Del genetiniu, tai dariausi Natera ir nesigailiu.
[/quote]

Paklausiu pas jus 4u.gif. Ar Natera tyrimuose yra geriau, kad ir vyras dalyvautų? Nes kažkur skaičiau, jog ima tepinėlį iš burnos. Ir kelių savaičių patariama geriausiai darytis tyrimą, rašo, kad galima nuo 10sav. tačiau gal vėliau tikslesni tyrimai?
[/quote]


Mano vyras ejo, gydytojas sake, kad turint ir vyro dnr paprasciau atskirti vaiko dnr nuo motinos, nes vaiko dnr susideda is abieju tevu. Galima ir 10 savaiciu, bet idealu, kad butu bent 12, tada motinos kraujyje buna daugiau vaiko dnr, nuejus labai anksti yra tikimybe, kad tyrejai nesugebes atskirti reikiamo kudikio dnr kiekio ir tyrima reikes kartoti.
Atsakyti
[quote=savaitelee,2014 10 06, 12:01]
Del genetiniu, tai dariausi Natera ir nesigailiu.
[/quote]

Paklausiu pas jus 4u.gif. Ar Natera tyrimuose yra geriau, kad ir vyras dalyvautų? Nes kažkur skaičiau, jog ima tepinėlį iš burnos. Ir kelių savaičių patariama geriausiai darytis tyrimą, rašo, kad galima nuo 10sav. tačiau gal vėliau tikslesni tyrimai?
[/quote]
Azazella atsakė, o šiaip info papildomos pas genetika, pas kurį lankysitės, pasiklausinėkit ir įstaigoje, kurioje darysitės 4u.gif
Atsakyti
Mano vyras ejo, gydytojas sake, kad turint ir vyro dnr paprasciau atskirti vaiko dnr nuo motinos, nes vaiko dnr susideda is abieju tevu. Galima ir 10 savaiciu, bet idealu, kad butu bent 12, tada motinos kraujyje buna daugiau vaiko dnr, nuejus labai anksti yra tikimybe, kad tyrejai nesugebes atskirti reikiamo kudikio dnr kiekio ir tyrima reikes kartoti.
[/quote]

Labai ačiū už atsakymą 4u.gif. Suprantu, kad jau nuėjus pas genetiką galėčiau visko paklausti, bet dabar kai žinau man, daug patogiau viską planuoti, nes vyras ne Lietuvoje, tai reikės jam bilietus tai dvyliktai savaitei pirkti smile.gif. O ir pati neplanuosiu pas jį skristi.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2013 05 24, 21:03)
zinokit, man visiskai dzin kas ko ir kur nedaro. Man nesuvokiama, kaip galima NEdaryt, nesikreipt i profesionalu genetika ir pan. Asmeniskai as gyvenu 21 amziuje ir naudojos visais jo privalumais. Buvo laikai kai gimde kasmet ir jei koks vienas-kitas-trecias numirdavo- tai ai, nieko cia tokio. Dabar nebe tie laikai ir kitas poziuris i vaikus.

Kiekviena individualiai ir sprendzia, tik paskui tos, kurios nusprende ne taip kaip reikejo kaltina visa pasauli ir tas gydytojas "kurios nepritaria", o kaltint reikia save ir tik save ir savo sprendima.


iš jūsų posto nesimato, kad dzin, norėtumėt, kad viskas būtų "kaip reikia" doh.gif Asmeniškai mes visos gyvename 21 amžiuje, kuris, beje, dar vis tebėra tolerancijos ir geros valios amžiumi, o ne tik technikos.
Ką reiškia jūsų frazė "nusprendė ne taip kaip reikėjo"? Ne taip pagal Mergioną? Ir kodėl manote, kad tos moterys kažką kaltina?
Aš nedariau genetinių tyrimų ne dėl to, kad gyvenčiau caro maro metu ar nepasitikiu genetikais, o dėl to, kad vis tiek nenutraukinėsiu nėštumo. Ne man spręsti, kam gyventi, o kam mirti. Kažkas mano kitaip, nesmerkiu jokiu būdu, kiekviena tiesiog renkamės ir nėra jokių "ne taip".. Viskas yra "taip" vėlyvame nėštume wub.gif

Kažkodėl labai jau žiaurus man jūsų postas pasirodė, ir kategoriškas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2014 10 06, 13:08)
iš jūsų posto nesimato, kad dzin, norėtumėt, kad viskas būtų "kaip reikia" doh.gif  Asmeniškai mes visos gyvename 21 amžiuje, kuris, beje, dar vis tebėra tolerancijos ir geros valios amžiumi, o ne tik technikos.
Ką reiškia jūsų frazė "nusprendė ne taip kaip reikėjo"? Ne taip pagal Mergioną? Ir kodėl manote, kad tos moterys kažką kaltina?
Aš nedariau genetinių tyrimų ne dėl to, kad gyvenčiau caro maro metu ar nepasitikiu genetikais, o dėl to, kad vis tiek nenutraukinėsiu nėštumo. Ne man spręsti, kam gyventi, o kam mirti. Kažkas mano kitaip, nesmerkiu jokiu būdu, kiekviena tiesiog renkamės ir nėra jokių "ne taip".. Viskas yra "taip" vėlyvame nėštume wub.gif

Kažkodėl labai jau žiaurus man jūsų postas pasirodė, ir kategoriškas unsure.gif

Galiu pritarti jūsų nuomonei tuo klausimu, kad nėra prasmės darytis tyrimus tuo atveju, jei tikrai žinai, kad bet kokiam atsakymui esant, nėštumo nenutrauksi. Juk šiaip prasmė šio tyrimo ir yra, kad iki tam tikro laiko sužinoti, ar yra genetiniai apsigimimai, kad galėtum nutraukti nėštumą. Jei jo vistiek nenutraukinėsi, be abejo, kad tyrimas netenka prasmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aguončikas @ 2014 10 06, 13:16)
Galiu pritarti jūsų nuomonei tuo klausimu, kad nėra prasmės darytis tyrimus tuo atveju, jei tikrai žinai, kad bet kokiam atsakymui esant, nėštumo nenutrauksi. Juk šiaip prasmė šio tyrimo ir yra, kad iki tam tikro laiko sužinoti, ar yra genetiniai apsigimimai, kad galėtum nutraukti nėštumą. Jei jo vistiek nenutraukinėsi, be abejo, kad tyrimas netenka prasmės  4u.gif


taip, žinoma, tyrimo prasmės ir galimybės jį atlikt pagal šeimos norą jokiu būdu neneigiu, būtinai naudokitės ir atlikite, jei tik nerimaujate ar turite norą, kalbos nėra 4u.gif tai nėra joks blogis.
Atsakyti
Dar norėčiau paklausti besilaukiančių, o gal jau ir turinčių leliuką - kokia buvo aplinkinių reakciją į jūsų vėlyvą nėštumą? tiek artimų žmonių, tiek nelabai?
Aš žinodama, kad man gali taip nutikti nestuke.gif, pas savo artimas drauges dar prieš tai užklausiau, ką jos mano apie galimybę susilaukti vaikučio tokiame amžiuje, mes maždaug visos vienmetės.. Tai grubiai apibendrinus atsakymai buvo: "nereikia juokinti žmonių ir lai jauni augna vaikus" O visos išsilavinę, turi pareigas, ar verslą, pakeliavę ne tik po Europą, bet ir pasaulį, rašau tam, kad neatrodytų, kad tai žmonės toliau savo kaimo nieko nematę ir nežino. Tai va, dabar aš joms nieko nesakau ir kiek ilgai galėsiu, tai ir nesakysiu biggrin.gif, nors nėra malonu.
Atsakyti
Praejo menuo po nestumo nutraukimo. Pakartotinai atlikau VVT Kauno klinikose ir deja ta pati diagnoze – dauno sindromas. Turint beveik 200% tikimybe nieko nebeliko… teko nutraukti nestuma. Noriu pasidalinti sava patirtimi, nors nei vienai nelinkiu to pacio ir tikiuosi kad neprireiks. Jei klausimas kur darytis VVT, vienareiksmiskai Santariskiu klinikose. Jei tik yra galimybe apeiti Kauno klinikas, tuomet tik i Santariskes. Kaune negavau paaiskinimo kaip elgtis po tyrimo, Vilniuje labai detaliai paaiskinta buvo ir liepta pusvalandi ramiai pasedeti. Pries iseinant man is kliniku, dar syki echo buvo paziureta vaisiaus reakcija. Kaune eina konvejerio principu, nors Vilniuje tas pats, taciau buvo rasta laiko zmogiskam akiu kontaktui. Nekalbu apie tyrimo rezultatu gavima. I Kauna teko skambinti 3 kartus ir klausytis kaip ten kuiciamasi po skirtingus popierius kol surandamas tavo tyrimo rezultatas. Kraupu!
Del Nateros. Pati norejau sio tyrimo, o ne VVT. Taciau Santariskiu genetike, kuri dirba privacioje klinikoje kur Nateros tyrimas daromas, vienareiksmiskai patare darytis VVT. Sunkiai, bet atsisakiau Nateros ir teko laukti dar 3 sav. ,kad butu galima atlikti VVT. Pasak jos, Natera nera tikslu ir dazniausiai buna tikslinama VVT. Pasiskaiciau dar papildomai anglu k. informacijos apie Natera tyrimus ir isvada deja, kad tik VVT siai dienai gali pasiulyti beveik 100% patikimuma. Jokie kiti kraujo tyrimai negali to atstoti. Kaip genetike sake ”tai tik pinigu svaistymas”. Man atveju pinigai nebuvo esme, laikas buvo svarbiausa. Natera galima daryti anksciau, o VVT tik nuo 13 sav.
Atsakyti
QUOTE(savaitelee @ 2014 10 06, 16:07)
Dar norėčiau paklausti besilaukiančių, o gal jau ir turinčių leliuką - kokia buvo aplinkinių reakciją į jūsų vėlyvą nėštumą? tiek artimų žmonių, tiek nelabai?
Aš žinodama, kad man gali taip nutikti nestuke.gif, pas savo artimas drauges dar prieš tai užklausiau, ką jos mano apie galimybę susilaukti vaikučio tokiame amžiuje, mes maždaug visos vienmetės.. Tai grubiai apibendrinus atsakymai buvo: "nereikia juokinti žmonių ir lai jauni augna vaikus" O visos išsilavinę, turi pareigas, ar verslą, pakeliavę ne tik po Europą, bet ir pasaulį, rašau tam, kad neatrodytų, kad tai žmonės toliau savo kaimo nieko nematę ir nežino. Tai va, dabar aš joms nieko nesakau ir kiek ilgai galėsiu, tai ir nesakysiu biggrin.gif, nors nėra malonu.

Oi, reakcija įvairi gali būti. Jei žmonės blaiviai (o gal kaip tik - neprotingai schmoll.gif ) mąstantys, tai niekada nepasakys, kad tau per vėlu, kad to nereikia ir panašiai - juk jei pati tai renkiesi, vadinasi, to nori, vadinasi, tau to reikia ir niekas kitas negali tau pasakyti, verta tau ar ne, gerai tai tau ar negerai... Smerkti niekas neturi teisės, tik tu pati, o va džiaugtis su tavimi gali ir kiti. Jei nori, jei moka, jei sugeba tai jausti. Mano atveju buvo taip: mes žinojom tik dviese su vyru tol, kol nepatvirtino gerų genetinių rezultatų. Kadangi iki to laiko nuo visų be išimties slėpėm nėštumą, nusprendėm nuo dalies žmonių nuslėpti tai iki galo - ne dėl to, kad jie mus galėtų pasmerkt (nesu "pochuistė, anksčiau būčiau jautriau reagavusi, bet dabar man jau kitų nuomonė dzin), o dėl įdomumo, dėl siurprizo, kai kada nors pamatys su lelium mus. Specialiai nesislepiu, artimiems draugams pasakėm beveik tą pačią dieną, kai patvirtino gerus atsakymus, mano bendradarbiai, be abejo, informuoti, vyro kolegos - kai gims lelius. Mano tėvai jokio džiaugsmo neparodė, paklausė tik, kas gims ir kada. Brolis, visada mokantis paskaičiuoti, pasakė, kad tikisi, kad mes viską gerai apgalvojom ir paskaičiavom. Tie, kas užsienyje, sužinos irgi po gimimo. Iš pašalinių žmonių nebuvo neigiamos reakcijos. Visi mandagiai, matyt, susilaikė blush2.gif biggrin.gif Vienas vyro pusbrolis prigėręs paaiškino man, kad esu per sena, kad nemokam saugotis ir kad darom savo vaikams gėdą. Man jo nuomonė "pa barabanu", nors klausytis nebuvo malonu, bet patikėkit - jis man - ne rodiklis. Jums siūlau viena - iškart pati sau pasakykit, kieno nuomonė jums svarbi, kas gali įtakoti jūsų sprendimą, lemti jūsų gyvenimo pasirinkimus. Jei aplinkui randate tokių žmonių - klauskite jų nuomonės. Jei jų nuomonė nėra svarbesnė už jūsų pačios ir jūsų šeimos pasirinkimą ir nuomonę, kitų žmonių nuomonės net nepaisykite 4u.gif Sėkmės Jums 4u.gif

QUOTE(Bali2014 @ 2014 10 06, 16:31)
Praejo menuo po nestumo nutraukimo. Pakartotinai atlikau VVT Kauno klinikose ir deja ta pati diagnoze – dauno sindromas. Turint beveik 200% tikimybe nieko nebeliko… teko nutraukti nestuma. Noriu pasidalinti sava patirtimi, nors nei vienai nelinkiu to pacio ir tikiuosi kad neprireiks. Jei klausimas kur darytis VVT, vienareiksmiskai Santariskiu klinikose. Jei tik yra galimybe apeiti Kauno klinikas, tuomet tik i Santariskes. Kaune negavau paaiskinimo kaip elgtis po tyrimo, Vilniuje labai detaliai paaiskinta buvo ir liepta pusvalandi ramiai pasedeti. Pries iseinant man is kliniku, dar syki echo buvo paziureta vaisiaus reakcija. Kaune eina konvejerio principu, nors Vilniuje tas pats, taciau buvo rasta laiko zmogiskam akiu kontaktui. Nekalbu apie tyrimo rezultatu gavima. I Kauna teko skambinti 3 kartus ir klausytis kaip ten kuiciamasi po skirtingus popierius kol surandamas tavo tyrimo rezultatas. Kraupu!
Del Nateros. Pati norejau sio tyrimo, o ne VVT. Taciau Santariskiu genetike, kuri dirba privacioje klinikoje kur Nateros tyrimas daromas,  vienareiksmiskai patare darytis VVT. Sunkiai, bet atsisakiau Nateros ir teko laukti dar 3 sav. ,kad butu galima atlikti VVT.  Pasak jos, Natera nera tikslu ir dazniausiai buna tikslinama VVT. Pasiskaiciau dar papildomai anglu k. informacijos apie Natera tyrimus ir isvada deja, kad tik VVT siai dienai gali pasiulyti beveik 100% patikimuma. Jokie kiti kraujo tyrimai negali to atstoti. Kaip genetike sake ”tai tik pinigu svaistymas”. Man atveju pinigai nebuvo esme, laikas buvo svarbiausa. Natera galima daryti anksciau, o VVT tik nuo 13 sav.

Didelė užuojauta, labai gaila dėl jūsų tyrimų rezultatų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Bali2014 @ 2014 10 06, 16:31)
Praejo menuo po nestumo nutraukimo. Pakartotinai atlikau VVT Kauno klinikose ir deja ta pati diagnoze – dauno sindromas. Turint beveik 200% tikimybe nieko nebeliko… teko nutraukti nestuma. Noriu pasidalinti sava patirtimi, nors nei vienai nelinkiu to pacio ir tikiuosi kad neprireiks. Jei klausimas kur darytis VVT, vienareiksmiskai Santariskiu klinikose. Jei tik yra galimybe apeiti Kauno klinikas, tuomet tik i Santariskes. Kaune negavau paaiskinimo kaip elgtis po tyrimo, Vilniuje labai detaliai paaiskinta buvo ir liepta pusvalandi ramiai pasedeti. Pries iseinant man is kliniku, dar syki echo buvo paziureta vaisiaus reakcija. Kaune eina konvejerio principu, nors Vilniuje tas pats, taciau buvo rasta laiko zmogiskam akiu kontaktui. Nekalbu apie tyrimo rezultatu gavima. I Kauna teko skambinti 3 kartus ir klausytis kaip ten kuiciamasi po skirtingus popierius kol surandamas tavo tyrimo rezultatas. Kraupu!
Del Nateros. Pati norejau sio tyrimo, o ne VVT. Taciau Santariskiu genetike, kuri dirba privacioje klinikoje kur Nateros tyrimas daromas,  vienareiksmiskai patare darytis VVT. Sunkiai, bet atsisakiau Nateros ir teko laukti dar 3 sav. ,kad butu galima atlikti VVT.  Pasak jos, Natera nera tikslu ir dazniausiai buna tikslinama VVT. Pasiskaiciau dar papildomai anglu k. informacijos apie Natera tyrimus ir isvada deja, kad tik VVT siai dienai gali pasiulyti beveik 100% patikimuma. Jokie kiti kraujo tyrimai negali to atstoti. Kaip genetike sake ”tai tik pinigu svaistymas”. Man atveju pinigai nebuvo esme, laikas buvo svarbiausa. Natera galima daryti anksciau, o VVT tik nuo 13 sav.


Uzuojauta del tokios nestumo baigties.

Gal galetumete parasyti pavarde tos genetikes, kuri Jums sitaip interpretavo NAtera tyrima?
Tiesiog daug ir nuodugniai domejausi tyrimu, kalbejausi su keliais genetetikais, skaiciau ivairios literaturos apie Natera ir visuo tuo remiantis pasidariau visai kitokias isvadas apie ji.


Papildyta:
QUOTE(savaitelee @ 2014 10 06, 16:07)
Dar norėčiau paklausti besilaukiančių, o gal jau ir turinčių leliuką - kokia buvo aplinkinių reakciją į jūsų vėlyvą nėštumą? tiek artimų žmonių, tiek nelabai?




Mano tevai ir brolis apsiverke is dziaugsmo, bendradarbiu reakcija normali, teigiama, draugiu reakcija itin pozytivi, nes as pati vis padusaudavau, kad velyva motinyste, tai liepe nesinervinti ir pasiziuretii uzsienio moteru praktika, kur kai kurios tokio amziaus tik pirma vaika PLANUOJA lotuliukas.gif
Atsakyti
Dėkui už atsakymus ir padrąsinimus 4u.gif. Žinoma, kad man svarbiausia mano pačios gyvenimas ir sprendimus darau savo galva smile.gif. Tik tiek, kad visada maloniau, kai daugiau žmonių nusiteikę geranoriškai.
Atsakyti
QUOTE(savaitelee @ 2014 10 06, 18:38)
Dėkui už atsakymus ir padrąsinimus 4u.gif. Žinoma, kad man svarbiausia mano pačios gyvenimas ir sprendimus darau savo galva smile.gif. Tik tiek, kad visada maloniau, kai daugiau žmonių nusiteikę geranoriškai.


įdomu, kad draugės tiek daug pasaulio apkeliavusios, o vis tiek kalba taip, lyg iš savo kiemo kojos nebūtų iškėlusios doh.gif bet patikėkit, aš ir 35 metų laukdamasi savo vaikiuko sulaukdavau reakcijų iš neblogai išsilavinusių pažįstamų - tipo, jūs ką, apie kontracepciją negirdėję doh.gif na, bet mums kažkaip su vyru giliai vienodai buvo tos kalbos.

Bali2014 - stiprybės jums 4u.gif ir didžiausios sėkmės, jei tik dar bandysite nestuke.gif
Atsakyti