Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumas brandžiame amžiuje (40+)

QUOTE(nezinia @ 2013 05 21, 21:02)
Istekejau 36, pirma gimdziau (tiksliau CP) 38 m., antra- 41 m.. Abi sveikos mergytes. Apie metus laiko galvojau, kad man anksti prasidejo menopauze. Ir se tau- pastojau budama 43 m., laikas gimdyti ateis, kai jau turesiu 44 m. Dariausi kokius ten tyrimus, labai didele rizika Dauno sindromo (1:25). Nezinau, ar darytis vaisiaus vandenu tyrima. Juk jei pasakys, kad 100% daunas, tai ka, zudyti??? nesugebesiu. Jau geriau tiketis, kad gims sveikas.


Chia tie kraujo tyrimai 12 sav plius echo? Jie parodo statistine tikimybe, kuria labai itakoja amzius. Greiciausiai viskas su tavo lelium gerai 4u.gif

Bet as daryciausi vaisiaus vandenu tyrima. Negaleciau ramiai megautis nestumu. Man visais atvejais geriau zinoti ir buti pasiruosus moraliskai, jeigu ka.
Atsakyti
QUOTE(nezinia @ 2013 05 21, 21:02)
Istekejau 36, pirma gimdziau (tiksliau CP) 38 m., antra- 41 m.. Abi sveikos mergytes. Apie metus laiko galvojau, kad man anksti prasidejo menopauze. Ir se tau- pastojau budama 43 m., laikas gimdyti ateis, kai jau turesiu 44 m. Dariausi kokius ten tyrimus, labai didele rizika Dauno sindromo (1:25). Nezinau, ar darytis vaisiaus vandenu tyrima. Juk jei pasakys, kad 100% daunas, tai ka, zudyti??? nesugebesiu. Jau geriau tiketis, kad gims sveikas.

as daryciau ir ramiai laukciau. man po kraujo tyrimo rode 1:10..
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2012 09 01, 22:23)
teoriskai- nuo 35, praktiskai nesuprantu kaip ju galima nesidaryt bet kokiam amziuje.

Genetiniai tyrimai iki 35 m. nebūtini, taigi laisvai galima ir nesidaryti, jei gydytoja nemato rizikos. Vienintelis genetinis tyrimas, kuriuo tikrai tikiu, yra VVT, betgi kievienai nėščiajai pilvo nebado, o dėl PRISCA prisiklausiau prieštaringų nuomonių-SM yra istorijų, kad darant šį tyrimą rodikliai buvo geri, o gimė vaikučiai su DS, kitoms rodė padidėjusią riziką dėl vaisių apsigimimų, o po VVT paaiškėjo-kad mažieji yra sveikučiai.
Atsakyti
QUOTE(Gabriete @ 2013 05 23, 15:25)
Genetiniai tyrimai iki 35 m. nebūtini, taigi laisvai galima ir nesidaryti, jei gydytoja nemato rizikos. Vienintelis genetinis tyrimas, kuriuo tikrai tikiu, yra VVT, betgi kievienai nėščiajai pilvo nebado, o dėl PRISCA prisiklausiau prieštaringų nuomonių-SM yra istorijų, kad darant šį tyrimą rodikliai buvo geri, o gimė vaikučiai su DS, kitoms rodė padidėjusią riziką dėl vaisių apsigimimų, o po VVT paaiškėjo-kad mažieji yra sveikučiai.


na, reikia ne "prisiskaityt priestaringu nuomoniu" ypac SM, o paciai susidaryt nuomone apie PRISCA rezultatus. Suprast kad tikimybe 1:300 pvz reiskia kad is 300 moteru su tokia rizika viena susilaiks sergancio vaiko. Tai daug ar mazai? Kiekvienai sprest. Reikia gerai pasiaiskint, kas tas MoM, paziuret grafikus, issiaiskint kaip jie sudaromi. Zinot tikslius skaicius, o ne vien ta "tikimybe". Beto PRISCA ne vien kraujo tyrimas, yra tam tikri dalykai matomi echo, ypac 12sav, bet ji ne bobute drebanciom rankom atlikt turi, o profesionali genetike. Jei yra kazkokiu pozymiu echo- nesvarbu kokie kraujo rezultatai, reikia daryt VVT, jei, aisku, nori zinot.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2013 05 23, 16:01)
na, reikia ne "prisiskaityt priestaringu nuomoniu" ypac SM, o paciai susidaryt nuomone apie PRISCA rezultatus. Suprast kad tikimybe 1:300 pvz reiskia kad is 300 moteru su tokia rizika viena susilaiks sergancio vaiko. Tai daug ar mazai? Kiekvienai sprest. Reikia gerai pasiaiskint, kas tas MoM, paziuret grafikus, issiaiskint kaip jie sudaromi. Zinot tikslius skaicius, o ne vien ta "tikimybe". Beto PRISCA ne vien kraujo tyrimas, yra tam tikri dalykai matomi echo, ypac 12sav, bet ji ne bobute drebanciom rankom atlikt turi, o profesionali genetike. Jei yra kazkokiu pozymiu echo- nesvarbu kokie kraujo rezultatai, reikia daryt VVT, jei, aisku, nori zinot.

O argi echo tyrimus visiems PRISCA tyrimams atlieka profesionalūs genetinai? Man juos siūlė privačiuose gin. kabinetuose (Northway, Aušvėja), kur kraujo tyrimai gal ir siunčiami pvz. į Sorpo, bet echo duomenis, vaisiaus kaklo raušlės dydį užrašo ta pati ginekologė.
Na, sprendimą dėl genetinių tyrimų reikalingumo sprendžia kiekviena individualiai, aš tik atsakiau į komentarą, kur buvo teigiama, kad praktiškai jį turi atlikti visos besilaukiančios. Aš pati tam nepritariu, gydytojai, manau, taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Gabriete @ 2013 05 24, 11:16)
O argi echo tyrimus visiems PRISCA tyrimams atlieka profesionalūs genetinai? Man juos siūlė privačiuose gin. kabinetuose (Northway, Aušvėja), kur kraujo tyrimai gal ir siunčiami pvz. į Sorpo, bet echo duomenis, vaisiaus kaklo raušlės dydį užrašo ta pati ginekologė.
Na, sprendimą dėl genetinių tyrimų reikalingumo sprendžia kiekviena individualiai, aš tik atsakiau į komentarą, kur buvo teigiama, kad praktiškai jį turi atlikti visos besilaukiančios. Aš pati tam nepritariu, gydytojai, manau, taip pat.


zinokit, man visiskai dzin kas ko ir kur nedaro. Man nesuvokiama, kaip galima NEdaryt, nesikreipt i profesionalu genetika ir pan. Asmeniskai as gyvenu 21 amziuje ir naudojos visais jo privalumais. Buvo laikai kai gimde kasmet ir jei koks vienas-kitas-trecias numirdavo- tai ai, nieko cia tokio. Dabar nebe tie laikai ir kitas poziuris i vaikus.

Kiekviena individualiai ir sprendzia, tik paskui tos, kurios nusprende ne taip kaip reikejo kaltina visa pasauli ir tas gydytojas "kurios nepritaria", o kaltint reikia save ir tik save ir savo sprendima.
Atsakyti
Nors tema lyg ir apleista, bet gal mano atvejis ir patirtis pades kuriai is jusu...man 43 m. ir esu nescia 3-ia karta (16 savaiciu dabar). Visus 3 kartus pastojau naturaliai. 1-ji nestuma nutraukiau savu noru, nes tai buvo nelaukta, neplanuota ir l. jauname amziuje. 2-sis pries 1 metus baigesi savaiminiu persileidimu 9-a savaite. Santariskiu kliniku nesciuju ir gimdyviu priimamajame praktiskai apturejau persileidima, nes kaip zinome tokiame ankstyvame nestume medicina nesikisa ir palieka savieigai. Po metu vel pastojau, I trimestre buvo rudu tepliojimu bet jokiu kitu komplikaciju. Echo rode puikius duomenis, kraujo tyrimu genetikes patarimu nedariau, nes del amziaus rezultatai butu rode padidintas rizikas visiems chromosominiams apsigimimas. Zinojau, kad darysiu VVS ir zinojau ka darysiu toliau. Sia savaite Santariskiu klinikose buvo atliktas VVS ir diagnoze dauno sindromas. Genetike pataria nestumo nutraukima, ka as ir padarysiu. Tik viena detale...Neabejoju VVS rezultatu tikslumu, tik abejoju klaida kad vaisiaus vandenys galejo buti sumaisyti. Esu gyvenime patyrusi (tik su kitais testais), kai man buvo pranesti kito paciento rezultatai. Tad ir sikart pasilieku sau teise abejoti VVS rezultatais. Kita savaite Kaune kartosiu VVS tyrima. Bandziau klaustis tiek Santariskese tiek Kaune, ar kitu gydytoju - visi kaip susitare tyli ir sako nesa girdeje apie kartotinus VVS tyrimus. Nejau busiu pirmoji LT? Netikiu, tiesiog apie tai garsiai nekalbama, nes jei yra buvusiu atveju - tuomet per ziaurius faktas. Mano atveju noriu dvigubai isitikinti pries nutraukiant gyvybe ir priesingo atsakymo tikrai nesitikiu. Nera lengva su nestumais 40+, taciau imanoma smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Bali2014 @ 2014 08 29, 14:41)
Nors tema lyg ir apleista, bet gal mano atvejis ir patirtis pades kuriai is jusu...man 43 m. ir esu nescia 3-ia karta (16 savaiciu dabar). Visus 3 kartus pastojau naturaliai. 1-ji nestuma nutraukiau savu noru, nes tai buvo nelaukta, neplanuota ir l. jauname amziuje. 2-sis pries 1 metus baigesi savaiminiu persileidimu 9-a savaite. Santariskiu kliniku nesciuju ir gimdyviu priimamajame praktiskai apturejau persileidima, nes kaip zinome tokiame ankstyvame nestume medicina nesikisa ir palieka savieigai. Po metu vel pastojau, I trimestre buvo rudu tepliojimu bet jokiu kitu komplikaciju. Echo rode puikius duomenis, kraujo tyrimu genetikes patarimu nedariau, nes del amziaus rezultatai butu rode padidintas rizikas visiems chromosominiams apsigimimas. Zinojau, kad darysiu VVS ir zinojau ka darysiu toliau. Sia savaite Santariskiu klinikose buvo atliktas VVS ir diagnoze dauno sindromas. Genetike pataria nestumo nutraukima, ka as ir padarysiu. Tik viena detale...Neabejoju VVS rezultatu tikslumu, tik abejoju klaida kad vaisiaus vandenys galejo buti sumaisyti. Esu gyvenime patyrusi (tik su kitais testais), kai man buvo pranesti kito paciento rezultatai. Tad ir sikart pasilieku sau teise abejoti VVS rezultatais. Kita savaite Kaune kartosiu VVS tyrima. Bandziau klaustis tiek Santariskese tiek Kaune, ar kitu gydytoju - visi kaip susitare tyli ir sako nesa girdeje apie kartotinus VVS tyrimus. Nejau busiu pirmoji LT? Netikiu, tiesiog apie tai garsiai nekalbama, nes jei yra buvusiu atveju - tuomet per ziaurius faktas. Mano atveju noriu dvigubai isitikinti pries nutraukiant gyvybe ir priesingo atsakymo tikrai nesitikiu. Nera lengva su nestumais 40+, taciau imanoma smile.gif

Na, Jūsų atvejis toks.... net nežinau kaip ir sakyt - sveikinu su nėštumu, bet rezultatai nedžiuginantys...
Dėl VVT - jis tikslus, nesiginčysiu, tačiau suprantu, kad VISADA yra galima klaidos tikimybė - GAL kas nors ką nors supainiojo, GAL kas nors ką nors ne taip pažiūrėjo... Suprantu Jūsų norą išsitirti dar kartą, aš gal irgi taip daryčiau jūsų atveju 4u.gif O kad yra daryti ir kartotiniai VVT, tai tikrai yra, esu čia, SM, skaičiusi, tik ten buvo kartojama ne dėl rezultato patikrinimo, bet dėl paties skysčio - nepamenu, ar per mažai jo paėmė, ar jo ištirt negalėjo, nes kraujuko pateko g.gif Sėkmės jums. Gal po tyrimo ir jo rezultatų užsuksit papasakoti ir mums, ar pakartotinis tyrimas buvo su tokiais pat rezultatais, ar ne - ne dėl smalsumo, o kad ir mes žinotume, ar būna, kad tyrimus ne tokius pasako... 4u.gif
Atsakyti
O pastoti virš 40-ies - nieko sudėtingo, jei viskas funkcionuoja gerai 4u.gif Man užteko vieno vienintelio akto ir turiu pagranduką pilvelyje blush2.gif ax.gif 4u.gif
Manau, kad pastojimui amžius nėra rodiklis, svarbiau pats organizmo sugebėjimas pastoti. Juk nepastoja ir jaunos, o pastoja ir jau tikrai brandaus amžiaus moterys, kartais net manančios, kad prasidėjo menopauzė 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aguončikas @ 2014 08 29, 15:43)
O pastoti virš 40-ies  - nieko sudėtingo, jei viskas funkcionuoja gerai  4u.gif  Man užteko vieno vienintelio akto ir turiu pagranduką pilvelyje  blush2.gif  ax.gif  4u.gif
Manau, kad pastojimui amžius nėra rodiklis, svarbiau pats organizmo sugebėjimas pastoti. Juk nepastoja ir jaunos, o pastoja ir jau tikrai brandaus amžiaus moterys, kartais net manančios, kad prasidėjo menopauzė  4u.gif  4u.gif  4u.gif


Kažkaip labai norėtūsi, kad ši temelė atsigautų ir prisijungtų daugiau vyresnių busimų mamyčių 4u.gif, nors temutės pradžia tikrai "ne į temą".
Pritariu, kad pastoti tokiame amžiuje ne visom sunku.. man 42, po poros mėnesių KT nevartojimo ir yra cool.gif. Žinoma reiks tyrimus darytis, galvoju apie Natera.
Atsakyti
Pritariu, kad 40 metu plius minus keli tikrai nesudaro problemos pastoti, as savo pirmaji gimdziau 22 metu, iki tol laiko nebuvau vartojus jokiu kontraceptiku, metus laiko su vyru nesisaugojom kol pastojau, veliau, penkiolika metu vartojau kontraceptikus, nutraukiau, nes virs 35 jau didele kraujo tirstejimo rizika, galvojau, kad savo vaisingumui jau pakenkiau negriztamai, be to, prisimenant istorija su pirmu pastojimu, maniau, kad pastoti netyciomis man misija neimanoma. Todel buvau atsiputus ir leidom sau seimoje naudotis vaisingu nevaisingu dienu metodu smile.gif , o sausio men dar plius turejau rimta gimdos miomos salinimo operacija, pjuvis 10 cm, po operacijos ciklas sutriko, bet vis skaiciuodsvau tas vaisingas nevaisingas dienas. Pastojau pagal mano vaisingumo kalendoriu ta diena, kai iki vaisinguju dar buvo trys-keturios dienos like ir stai turiu pirmaji mano gyvenime netyciuka, kuri gimdysiu budama beveik 42 metu.

Del genetiniu, tai dariausi Natera ir nesigailiu.
Atsakyti
Del genetiniu, tai dariausi Natera ir nesigailiu.
[/quote]

Paklausiu pas jus 4u.gif. Ar Natera tyrimuose yra geriau, kad ir vyras dalyvautų? Nes kažkur skaičiau, jog ima tepinėlį iš burnos. Ir kelių savaičių patariama geriausiai darytis tyrimą, rašo, kad galima nuo 10sav. tačiau gal vėliau tikslesni tyrimai?
Atsakyti