Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

QUOTE(Udrius @ 2008 06 23, 20:50)
Viskas priklauso, nuo kalbos kurią supranti- bent jau prieš metus nebuvo daug gidų, kurie galėtų papasakoti rusiškai. Tad jei ne istorines keliones, manau galima tikrai galima imti iš vietinių. Santorinis dėl rusų kalbos maloni išimtis...

Udriau, o kodėl rusiškai? g.gif šiais laikais juk didžioji dalis žmonių daugiau ar mažiau angliškai supranta...
man pvz lengviau ausis priima anglų ir išreiškšt save irgi angliškai jau lengviau... ax.gif
Atsakyti
Man labiau suprantama yra rusiškai smile.gif
Atsakyti
Gryzau sestadieni as ir is Kretos. Nuostabi salis su dar nuostabesniais zmonemis, maistu tongue.gif ir muzika. Nera ka lyginti sia sali su Egiptu ar Turkija schmoll.gif :niekas nesikabineja, zmones labai draugiski ir kulturingi, o jau maistas, net dabar seile nutysusi ant klaveturos. Tikiu, kad dar nuvyksiu i sia dieviska sala.

Dabar biski parasysiu apie ALMYRIDA BEACH viesbuti, nes kiek pamenu yra i ji vykstanciu. Labai patiko jis man. Kambariai dideli, kiekviena diena tvarkomi, ranksluosciai keiciami kiekviena diena, viskas naujoviska, nera senienu. Musu kambaryje buvo ir saldytuvas ir virykle ir net indai. Personalas paslaugus ir genaroniskas. Baseinas didelis ir svarus. Galima naudotis ir kito korpuso baseinu ant stogo. Ranksluoscius reikia vestis savo, nes neduoda prie baseino. Viesbutis ramus, graziame kaimelyje.Kaimelis mazas, per viena vakara palengva apejome. Renginiu per 10 dienu vyko tik 1. Pagrinde viesbutyje gyvena seimos su vaikais ir vyresnio amziaus zmones , nera girto jaunimelio. Jura per keliuka, bet reikia paeiti i desine puse ten juros dugnas smeliukas, o pries viesbuti akmenukai ir yra eziu, bet mes maudemes paeje desiniau ir nereikejo batu nuo eziu.Gultu kainos: mes buvome trys, tai trys gultai ir sketis 9eur, bet yra ruozas ir dauguma guli ant smeliuko (anksciau nuejus gali rasti vietos pavesyje po medziu).
Na maistas tai labai geras,kiek buvo lietuviu visi gyre. Didelis pasirinkimas maisto ir svarbiausia, kad sviezias, nes sutikti zmones is Kavros Beach viesbucio buvo uzsinuodije maistu, po to tik valge tavernose. Galiu biski pavardyti pusryciams:vaisiai dziovinti, konservuoti, sviezi;jogurtas paprastas ir vaisinis;fermentiniu suriu kokiu 4rusiu; desros ir kokiu 4rusiu;fetos suris; kiausinis virtas, keptas, omletas; desreles; mesyte kepta;visokiu bulkuciu;kekso;medaus triju rusiu;ryziu piure;toki rutuliukai su medum;alyvuogiu; darzoviu ir dar kiek neatsimenu.Kava juoda, su pienu, kapucinas, karstas sokoladas, salti gerimai. Vakarienes dar didesnis pasirinkimas: keliu rusiu ledai, kretietiski saldumynai( su medum dauguma perlieti ir su riesutais, is manu, pavadinimu tiksliai nezinau, todel klaidingai ir nerasysiu);zele su vaisiais, pudingai tipo, vaisiu, visokiu mesyciu, padazu,kalmarai, tipo balandeliai, bet vynuoges lape,mesyte suverta an pagaliuko, mesyte troskinta, mesyte kepta, bandeles su spinatais , su suriu, zuvis , apkepai, baklazanai idaryti,o graikisku salotas buvo galima valgyti iki sprogimo ir ....................................Kam idomu galesiu parasyti. Tikrai nemirsite is bado.Ne veltui i si viesbuti gryzta po 2 ir 3 karta kiti.Pries vaziuodama galvojau reikes eiti i tavernas ir ragauti patiekalu, bet tiek visko buvo daug tradicinio maisto, kad nei karto nebuvau tavernoje. Vakarais gerimus reikedavo pirkti, sulciu didele taure 3,50 eur, retsinos buteliukas 5eur-man ji labai skani, po to kas vakara pirkdavom parduotuveje uz 1,10eur. Frappe kava 2,50 eur, o su ledais 3,50 eur. Alus kazkur 2, 30eur buteliukas. Pries isvaziavima dar paskutini karta isgeriau frappe kavos su baklava thumbup.gif .
Visko neprirasysiu, bet trumpai tai viesbutis man buvo SUPER, o salis SUPER SUPER..............
Atsakyti
Gal kas nors zino ka nors apie Anthoussa Resort & Spa viesbutuka Malijoj? smile.gif
Atsakyti
Kazkas rase, kad Malia bardakas. Nesutinku schmoll.gif Man ten patiko. O be to Malia papludimys uzeme 1-a vieta tarp graziauasiu / geriausiu papludimiu pasaulyje. smile.gif O as ten buvau, dabar jau galiu nosi uzriest lotuliukas.gif
O jei rimtai - tai papludimys tikrai nerealus thumbup.gif

QUOTE(editele81 @ 2008 06 22, 19:06)
Taip norisi atsisukt ir rekt, o tevai guminiais veidais sedi ir net nesugeba atsiprasyti kad ju vaikas drumscia ramybe kitiems.

Gerai pasakyta drinks_cheers.gif As neisdrisau, nes apsauks bevaike pabaisa lotuliukas.gif
Atsakyti
Malijoj buvau prieš kelias savaites. Smėlis tikrai nenusileidžia Palangos smėliukui smile.gif Nu bet truputį į šoną pavažiavus, galima rasti ir tokį paplūdimį, kur smėlis analogiškas, o žmonių nėra ax.gif Pati Malija man bardakas. Savo žodžių neatsiimu tongue.gif Čia kaip Palanga ir Šventoji blogąja prasme... Va, Elunda jau kitas lygis biggrin.gif
Atsakyti
Norejau pasiklausti, kokius tradicinius patiekalus patartumete paskanuti Kretoje zmogui, kuris visai nevalgo darzoviu (tik bulves ir morkas). Kaip susidariau nuonmone tradiciniuose graiku patiekaluose darzoves butent ir vyrauja. O mano brangusis visai ju nevalgo. doh.gif Tai ar neliks jis taip tradiciniu patiekalu neragaves?
Beje, kaip maitinimas viesbutyje Rethymno Village?
Atsakyti
QUOTE(Aistulis.oho @ 2008 06 25, 11:50)
Norejau pasiklausti, kokius tradicinius patiekalus patartumete paskanuti Kretoje zmogui, kuris visai nevalgo darzoviu (tik bulves ir morkas). Kaip susidariau nuonmone tradiciniuose graiku patiekaluose darzoves butent ir vyrauja. O mano brangusis visai ju nevalgo.  doh.gif Tai ar neliks jis taip tradiciniu patiekalu neragaves?
Beje, kaip maitinimas viesbutyje Rethymno Village?

Taigi juros gerybes pats skanumas bigsmile.gif Jokiu darzoviu ten nera, ir siaip mesisku patiekalu tikrai yra smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dzere22 @ 2008 06 23, 16:34)
Gal kas iš buvusių šiais metais gali parašyti, ar labai skiriasi kainos ekskursijų, perkant iš vietinių ar perkant iš Tezturo? g.gif


Mes Kretoj pirkom vienintelę ekskursiją į Samariją. Tezturas pasiūlė už 45 eur + 5 eur už įėjimą +7,5 eur laivas (šios papildomus mokesčius moka visi, nesvarbu kur pirktų ekskursiją). Mes pirkom vietinėj agentūroj už 28 eur + papildomi mokesčiai (vežė Jakovos Travel berods). Tai kaip ir susitaupo 17 eurų žmogui... ax.gif
Daugiau palyginti negaliu, bet įtariu, kad situacija panaši perkant visas ekskursijas.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 06 25, 12:20)
Vaje kaip fainai  bigsmile.gif Pasakyk tada teisybe, kiek ten baisus tie zemes virpesiai?  ax.gif  smile.gif

Lrytas rase apie tai.
"Graikija - seismiškai aktyviausia šalis Europoje. Čia įvyksta maždaug pusė visų žemyne užregistruojamų žemės drebėjimų."

Baisus tiek, kad gali blogai baigtis, arba sugriaus namus, arba pats nebeatsikelsi, visos gamtos stichijos yra kazkas baisaus. Na bet gyveni ir tiek, o ka daryt, tikiuosi labai stipriu patirti neteks smile.gif
Atsakyti
Aisku ax.gif
Papildyta:
Shalimar, dabar jau prie taves pristosiu blush2.gif

Nors esu jau buvus Kretoj, bet daug nacionaliniu patiekalu neisragavau. Parekomenduok ka butina paragauti thumbup.gif , o ko geriau i burna nedeti schmoll.gif
Gal jie turi kazka specifinio su juros gerybemis?
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 06 25, 14:10)
Aisku  ax.gif
Papildyta:
Shalimar, dabar jau prie taves pristosiu  blush2.gif

Nors esu jau buvus Kretoj, bet daug nacionaliniu patiekalu neisragavau. Parekomenduok ka butina paragauti thumbup.gif , o ko geriau i burna nedeti  schmoll.gif
Gal jie turi kazka specifinio su juros gerybemis?

Na cia jau per sunku patarineti, visu juk skoniai labai skiriasi, maniskis, tarkim, gan specifinis biggrin.gif
Man Graikijoj - juros gerybes skaniausios keptos aliejuje, tiek kalmarai (kalamarakia), tiek krevetes (garides) (nors kreveciu saganaki irgi puse velnio, krevetes su raudonu padazu), mazos zuvytes (ypac marida). Astuonkojai (xtapodi)- kepti ant griliaus, su actu ir aliejum, salotos - megstu chorta, ten virtos graikiskos zoles biggrin.gif su citrina ir aliejum, arba graikiskas (xoriatiki), taramosalata - su ikrais, tirosalata - su suriu, baklazanu salotos (melinzanosalata). Tiri saganaki - keptas suris niam niam, kepti baklazanu arba cukiniju gabaliukai (melinzano ar kolokithakia tiganita) su tzatziki. Nei mousakos nei pastitsio as niekada neimu tavernose, sie dalykeliai skaniausi yra namu gamybos, ne karta ir ne du isitikinau. Naminis Kretos vynas - fantastiskas, taip pat ouzo ax.gif
Bet velgi - taverna tavernai nelygu, vienur geras maistas, kitur nelabai smile.gif
Atsakyti