Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

Grįžau smile.gif Įspūdžiai - patys geriausi: gamta - nuostabi, žmonės - puikūs, draugiški, žymiai mielesni už, tarkim, italus pasirodė, vaišingi, maistas - labai skanus, porcijos - nerealaus dydžio. Pirmus kelis kartus apsivalgėm, vėliau išmokom užsisakinėt vieną porciją dviems biggrin.gif
Buvom Elafonisi. Man ten - tikras rojus, fantastika, o jau vandens spalvos... Žmonių visai mažai bebuvo, nors ir po pietų gerokai ten buvom. Nesutikčiau, kad labai sukultūrinta, mačiau, kad aplinka tvarkoma ES lėšomis, todėl akivaizdu, kad prižiūrėta, tvarkinga, o tie gultai tai ką, negi jie trukdo žavėtis aplinka? Bet kada gali gilyn į salą įlįst, kur jokių gultų nėr.
Antrą didžiausią įspūdį padarė ta vieta, kur upė įteka į jūrą. Va ten tai grožis... Leidomės begale laiptukų žemyn, todėl vaizdas iš viršaus - baisiai fotogeniškas.
user posted image
user posted image

Kažkaip grįžti į Lietuvą ir pagalvoji: ko tie užsieniečiai čia nematę..?
Atsakyti
QUOTE(Jota @ 2008 06 28, 13:08)
[...]
Antrą didžiausią įspūdį padarė ta vieta, kur upė įteka į jūrą. Va ten tai grožis... Leidomės begale laiptukų žemyn, todėl vaizdas iš viršaus - baisiai fotogeniškas.



lotuliukas.gif ta vieta vadinasi Preveli, juk šalia Preveli vienuolynas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bala_nemate @ 2008 06 28, 14:00)
lotuliukas.gif ta vieta vadinasi Preveli, juk šalia Preveli vienuolynas mirksiukas.gif


Taip, šalia Preveli vienuolynas. Bet kad ir ji vadinas "Preveli", nežinojau.
Papildyta:
Šiaip neskaniausi man buvo ledai. Nemoka jie jų gamint visai ax.gif Galėčiau lygint su lietuviškais, liesi, beskoniai g.gif Senamiesty aptikom itališkų ledų krautuvėlę, va tie tai gėėėris bigsmile.gif

Ir angliškai graikai gerai kalba, na, aišku, bent jau didžiuosiuose miestuose, todėl problemų susikalbėt nebuvo.

Aną savaitę kažkoks ekstra įvykis Retimno srity buvo, policininkai su automatais susilenkę lakstė, čia mes vakarais žinias žiūrėdami užmatėm smile.gif MB žiūrėjo, žiūrėjo, sako, ėėėė, man rodos, kaliniai pabėgo biggrin.gif Vo blin, o mes tai pirmam aukšte gyvenam biggrin.gif

Labai rusų daug, kaip ir visose Viduržemio jūros šalyse. Preveli vienuolyne reikėjo duotomis skaromis pečius apsigaubti, tai jau toookios poniutės nepatenkintos buvo 'nu kak menja tut naredili, vai vai vai', lyg kas čia jų grožį vertintų doh.gif Juokinga buvo, moka savo vienintelę kalbą, net duty free nesupranta, ką perka, išverst niekas nepadeda cool.gif

Kelias dienas buvo laaabai didelis vėjas, tiesiog blaškė į šalis, serpantinais įdomu važiuot buvo smile.gif Vis viena karštis tvyrojo didžiulis, kurį, visgi, žymiai lengviau ištverti nei Lietuvoje. Jūra - šiltutė, pietuose, tiesa, vėsesnė.

Tiesa, vis norėjau paklaust, kas tai per gyviai dienom krūmuos rėkia? Sakyčiau, svirpliai arba cikados kokios gal g.gif Juokingiausia, kad, kai pabandai prieiti arčiau pasižiūrėt, kas ten plyšauja, staiga viskas nutyla biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jota @ 2008 06 28, 13:46)
Tiesa, vis norėjau paklaust, kas tai per gyviai dienom krūmuos rėkia? Sakyčiau, svirpliai arba cikados kokios gal  g.gif Juokingiausia, kad, kai pabandai prieiti arčiau pasižiūrėt, kas ten plyšauja, staiga viskas nutyla  biggrin.gif


Cikados ten plyšauja biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
Rėksnės ne tas žodis biggrin.gif
Vieną vakarą valgėm stiffado, kuris patiektas buvo su ryžiais ir dar kažkokia koše. Kažkaip nepaklausėm, iš ko ji, bet aš nusprendžiau, kad iš kukurūzų. Ar buvau teisi? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jota @ 2008 06 28, 13:02)
Rėksnės ne tas žodis  biggrin.gif
Vieną vakarą valgėm stiffado, kuris patiektas buvo su ryžiais ir dar kažkokia koše. Kažkaip nepaklausėm, iš ko ji, bet aš nusprendžiau, kad iš kukurūzų. Ar buvau teisi? smile.gif

O kaip atrode ta kose? Ar su citrina ir aliejum? Ar apibarstyta svogunais ir geltonos spalvos? g.gif

Gal tokia?
user posted image
Atsakyti
Kuskusas, jei neklystu g.gif smile.gif
Atsakyti
Štai tokia (kairėje; sorry už kokybę, fotografuota vakare be blykstės):

user posted image

Citrinos skonio lyg nejaučiau g.gif Nemoku nupasakot, labai neįprastas lietuvio liežuviui skonis. MB patiko labai, man tokia savotiška susirodė.
Nei kuskuso, nei kukurūzų košės nesu ragavus, bet manau, kad vienas iš dviejų tikrai bus..
Atsakyti
QUOTE(Jota @ 2008 06 28, 13:29)

Nei kuskuso, nei kukurūzų košės nesu ragavus, bet manau, kad vienas iš dviejų tikrai bus..

Kuskusas atrodo visai kitaip smile.gif
user posted image

Manau, kad cia yra Fava, kose is tam tikru zirniu, nors man labai panasu i lietuviska zirniu kose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2008 06 28, 14:33)
Manau, kad cia yra Fava, kose is tam tikru zirniu, nors man labai panasu i lietuviska zirniu kose smile.gif

nu tai jie gi verda ta fava iš tų pačių skaldytų geltonų žirnių, tik kad mes ir jie skirtinagai juos vadinam... aš čia šiaurėj kažkada užsimušdama ieškojau nuspirkt būtent favos, nu nėr, nors tu ką... doh.gif tada išviriau paprastus geltonus žirnius ir padariau tą favą, tai maniškis graikas jokio skirtumo nepajuto.. o iki paraudimo aiškino man, kad jų fava tai visai ne žirniai... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2008 06 28, 13:47)
nu tai jie gi verda ta fava iš tų pačių skaldytų geltonų žirnių, tik kad mes ir jie skirtinagai juos vadinam... aš čia šiaurėj kažkada užsimušdama ieškojau nuspirkt būtent favos, nu nėr, nors tu ką... doh.gif  tada išviriau paprastus geltonus žirnius ir padariau tą favą, tai maniškis graikas jokio skirtumo nepajuto..  o iki paraudimo aiškino man, kad jų fava tai visai ne žirniai... biggrin.gif

Man irgi tas pats, bet graikai sako, kad ne biggrin.gif Na tai as nusileidziu, sakau, gal rusis kiek kita, gal kitam klimate auga...Alia labai megstu essen.gif
Atsakyti
Na pagaliau ir mano žadėtos skrajutės, jei ko trūksta, rašykit, labai nenuosekliai gavosi rolleyes.gif
http://picasaweb.goo.../argiedre/Kreta
Atsakyti