Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

Kreta: keliaujantiems, besiruošiantiems ir Kretos liga sergantiems.. biggrin.gif

user posted image

user posted image

Ankstesnės temos, kuriose jau sukaupta labai daug naudingos informacijos, yra čia. Prašome pasiskaityti prieš užduodant elementarius klausimus 4u.gif

1-oji tema čia
2-oji tema čia
3-oji tema čia
4-oji tema čia
5-oji tema čia
6-oji tema čia
Jose jau sukaupta daug vertingos informacijos bei nuotraukų iš šių metų sezono, pasiskaitykit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tinka @ 2008 06 18, 14:25)
nu blyn, subalamutijot mane del avalynes Samarijai. nugi vien del jos nepirksiu as tu treking ar haking batu. o tai ten visas kelias vien akmenai? nes pagalvojau, mazum nuo kalno leistis su kedais, o kur lygiau ir sabanoskes sueitu, kad kojos nepavargtu keduose.


Aš ėjau į Samariją su senais sportbačiais šiek tiek pakeltu auliuku, kuriuos kadaise aerobikoj gerai nudrožiau smile.gif Ką galiu pasakyti.. Pereiti taip apsiavus tikrai įmanoma, kažkokių kančių nejutau, tik kad staiga ėmė ir paaiškėjo, kad batukai slidoki (tą supratau, kai vos nekaukštelėjau pakaušiu aukštielnika) lotuliukas.gif
Bet ir tai nieko. Linksmiausia būdavo, kai kokie prancūzų senoliai su trekkingo batais ir lazdom mus aplenkdavo pasistrikinėdami kaip kalnų ožkučiai, atlaidžiai nužvelgdami mūsų dulkinus batukus, maždaug: "et, jaunatviškas entuziazmas..."
Aš iš pradžių buvau pasišovus su ecco sandalais eit, bet paskui džiaugiaus apvaizdos suteiktais proto pragiedruliais, nes aš iš tų, kurie lygioj vietoj užkliūva, o jau iš Samarijos tikrai būčiau grįžus pora cm trumpesniais pirštais. doh.gif O jei rimtai, atviras priekis nepatogu. Ir šiek tiek noris, kad pėda tvirčiau įrišta būtų.
Taip kad pasiimkit išbandytus batukus (būtų geriau neslidūs, nes akmenys gerokai nušlifuoti) ir mažiau stresuokit biggrin.gif Sėkmės!
Atsakyti
kurios abejojate savo jėgomis -
eikite nuo tarpeklio pabaigos.
viską pamatysit, kas ir kaip - kiek norėsite tiek paeisite, ir apsisukę grįšite.

Kelias tikrai neprailgs ir nepabos, nes einant į vieną pusę ir atgal - tarpeklis kaip naujas atrodo, vaizdai skiriasi 4u.gif
Papildyta:
ir labai pritariu Diabolic ir kitoms dėl batų thumbup.gif

saviškius irgi pirkau, kai ruošėmės pirmą kartą palaipioti į Tatrus - atrodė, na ką čia dabar dėl vieno karto, toooookius brangius batus pirkti doh.gif . Bet po to taip džiaugiausi! Ir į menkių žvejybą aš su jais, ir į mišką, ir į Kretą vežiausi, ir į sklypą kai šlapia ir šalta - na batai labai labai mieli, patogūs ir praktiški.

Pas mane panašūs į šiuos:
http://www.lowaboots.......ry=2&Type=W

~600 lt kainavo.
Negaila nė lito schmoll.gif

Kai rinkausi, išsimatavau daug - tame tarpe ir tokių iki 300 lt (tikėjausi sutaupyti ax.gif ) - na bet žinokit skirtumas didžiulis , ergonomikoje ir kokybėje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo axa: 18 birželio 2008 - 16:00
QUOTE(Jurgitaite @ 2008 06 18, 20:14)
Ir dar del kojiniu, jau prie to paties. Labai nustebau bet pasirodo rekomenduojama nesioti kojines ne naturalios medziagos (medvilne ir pan.) o visokios chemijos  blink.gif



Dėl kojinių tai joo. Norint gero batų efekto (kad kojos nešustų, kad kvėpuotų)reikėtų specialių kojinių pritaikytų trekkingui. Ir ilgesnių, kad siektų batų aulą. Tik jų kaina irgi kandžiojasi (~30 LTL už porą) biggrin.gif

QUOTE(jolantike @ 2008 06 19, 10:30)
aš tai iki šiol niekaip nesuvokiu logikos eit tarpeklį iš apačios ir vėl gryžinėti tuo pačiu keliu, kai galima iš viršaus žmogiškai eit ir praeit jį, o laiko pilnai paisvaikščiot pakrantėmis pakanka,  [...] nu aišku kiekvienam savo, jeigu norima su nakvyne ten paklaidžiot, tai savo ruožtu situacija kiek kitokia smile.gif [...]


Juk kalba ir ėjo apie SAVARANKIŠKAI organizuotą kelionę į Samarijos tarpeklį SU nakvyne! kai turi pakankamai laiko ir pirmyn, ir atgal, ir į kairę, ir į dešinę mirksiukas.gif Kam čia piktintis?! blink.gif O kas renkasi agentūros organizuojamą kelionę, kitas reikalas.

Tiesiog kažkas klausė patarimo dėl avalynės. Atsirado, norinčių padėti, paaiškinti skirtumus keliaujant skirtingais batais. O gaunasi kažkoks beprasmiškas ginčas... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(bala_nemate @ 2008 06 19, 11:18)
Juk kalba ir ėjo apie SAVARANKIŠKAI organizuotą kelionę į Samarijos tarpeklį SU nakvyne! kai turi pakankamai laiko ir pirmyn, ir atgal, ir į kairę, ir į dešinę mirksiukas.gif Kam čia piktintis?! blink.gif O kas renkasi agentūros organizuojamą kelionę, kitas reikalas.

Tiesiog kažkas klausė patarimo dėl avalynės. Atsirado, norinčių padėti, paaiškinti skirtumus keliaujant skirtingais batais. O gaunasi kažkoks beprasmiškas ginčas... doh.gif



kalba ėjo apie tai, kad kelionę iš agentūros imti NEAPSIMOKA lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif niekas nesipiktina, tik logikos nemato smile.gif ginčas gaunasi labai prasmiškas, nes skaitovas pagal perskaityta infomaciją, duotus patarimus, bei pagal kišenę ir poreikius renkasi kas jam priimtiniau, spec. batai ar parasti batai smile.gif
Atsakyti
Sveiki visi,

visai nepagalvojau,kad tokia tema galetu but bigsmile.gif Galvojau,kad buna jau parkeliavusiu ispudziai,o cia besiruosianciu keliaut bigsmile.gif thumbup.gif Prisidedu ir as prie kompanijos biggrin.gif Tik iskeliaujam mes jau poryt,06.21d.( lygiai per savo vestuviu 5-asias metines smile.gif )Kaip matau is sarasiuko,daugiau keliaujanciu sia diena nera-gaila rolleyes.gif Gaila,kad anksciau neuzmaciau sitos temos,dabar per dvi dienas reikes paskaityt kiek imanoma daugiau smile.gif O nera temu konspektu,isvadu ar pan. biggrin.gif ? Butu gerai ax.gif

Ziuriu dauguma labai is anksto kelione susiplanave(as pavargciau tiek laukt biggrin.gif ),mes tai pries dvi savaites uzsisakem is paskutines minutes thumbup.gif

Vis neapsisprendziu ar per ta tarpekli eit g.gif ,kaip ir reiketu,bet as noriu atostogu,o ne zygiu tongue.gif Bet jauciu vis tiek eisiu,nes paskui sazine graus smile.gif

Na varau skaityt temos nuo pradziu biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(jolantike @ 2008 06 19, 09:30)
aš tai iki šiol niekaip nesuvokiu logikos eit tarpeklį iš apačios ir vėl gryžinėti tuo pačiu keliu,  ....


o su ekskursija pilnai apsimoka važiuoti kaip kad męs darėme, gerai tas, kad priveža iš viršaus, ir paleidžia, nieks nerųpi, eini ir grožies, nu aišku pats irgi gali privažiuot, bet kur tą mašiną paliksi ir vėl kaip ją bepasiimsi, nebegryši gi atgal į tarpeklio viršų lotuliukas.gif  ...


jeigu norima su nakvyne ten paklaidžiot, tai savo ruožtu situacija kiek kitokia smile.gif
...

o kalnų batų man turbūt gyvenime niekaa neužmautų, iš tolo žmogus su jais atrodė man kaip kankinys,
...



gerai, parašau savo argumentus kodėl ėjome iš apačios:
1) buvo didelė kompanija - 14 žmonių. Su tokia kompanija keliaujasi lėčiau, kadangi tai vienas nueina kur pažiopsoti, tai nusifotografuoti, tai atsigerti.
2) tarp mūsų buvo 5 ir 6 metų vaikai. Su tokiais vaikais 16km eiti gana rizikingas užsiėmimas, ar ne? Ir tempas gal ne toks kad per 4h juos prašuoliuoti?
3) buvo žmogus su sužeista koja, kuris nežinojo kaip jam seksis eiti. O ta sužeista koja - tai numuštas pirštas į akmenį Santorini saloj. Štai kuo gresia pasivaikščiojimas basutėmis... To pasekoje likusią kelionės dalį nebegalėjo apsiauti į jokius uždarus batus.
4) Buvo vyresnių žmonių kurie iškart pasakė kad viso kelio nepraeis ir net nenori mėginti.

Taigi buvo visi 'už', kad eitume iš apačios, kiekvienam - atstumas pagal savo jėgas, kai kas tiesiog norėjo tarpeklį pamatyti, kaip tai atrodo, ir paėjo 1 km, kai kas ėjo daugiau.

Dėl apsimokėjimo:
kelionė su agentūra būtų kainavusi 35 EUR už nuvežimą + 7.5 EUR už laivą ir 5EUR įėjimą į tarpeklį, viso 47,5 EUR/žmogui.

Kelionė savarankiškai kainavo 10 EUR žmogui (automobilio nuoma+kuras) ir 15 EUR už laivą pirmyn/atgal + 5 EUR įėjimas į tarpeklį, viso 30 EUR .
Skirtumas 17.5 EUR/žmogui. Mūsų 14-lika, tai keliaudami savarankiškai sutaupėme nė daug nė mažai - beveik 250 EUR, arba ~860 Lt.

net ir ne tokiai didelei kompanijai, tarkime 4-iems žmonėms, tai jau gaunasi ~240 lt (pusė gerų batų išeina biggrin.gif ). Žinoma jei jums tai ne pinigai - mokėkite agentūroms ir sakykite kad savarankiškai keliauti neapsimoka drinks_cheers.gif

Mes keliavom be nakvynės,
t.y. atvažiavom į Hora Sfakia => palikome mašinas => nuplaukėme į Agio Rumeli => pasivaikščiojom tarpekliu pirmyn ir atgal => pabuvome paplūdimy, pasimaudėm ir pasideginom => parplaukėm atgal į Hora Sfakia => sušokom į mašinas ir aplenkdami visus autobusus po valandos parlėkėm namo.


Su kinietiškais batukais tikrai praeisit, niekas ir nesiginčija.
Šiek tiek didesnė rizika pasisukti koją, paslysti, susižeisti - betgi nebūtinai taip nutiks. O vadinti žmones su normaliais tam tikslui skirtais batais 'kankiniais' - tai sorry, pirmiau pamėgink tuos batus ir tada galėsi parašyti savo nuomonę, kaip su jais 'kankinaisi' lotuliukas.gif



Atsakyti
QUOTE(Diabolic @ 2008 06 18, 21:30)
..Kita vertus, mes kantri ir ištverminga tauta, aš pati po Meteoros kalnus su sandalais ir dar be kojinių trepsėjau. Dyglių ten lyg ir nebuvo, o kažkokia nuodinga velniava matyt visvien pasitaikė pakeliui, nes kojas skausmingai išbėrė kur per žoles braukiau.. O šioj kelionėj į Kretą suvariau kojas per pirmas dvi dienas vaikščiojant su basutėm civilizuotais esfaltuotais keliais (pirma diena apie 12km, antra diena apie 10km), nes kažkaip stebuklingai basutėse kojos prakaituoja, vargsta ir trinasi labiau nei su trekingo batais... 


Tamsta turbūt esate ganėtinai lepi būtybė smile.gif Aš čia ne pašaipiai, tiesiog taip atrodo 4u.gif

Teko ir man lankytis Meteoruose. Buvau su basutėmis ir net pagalvojus nebūčiau, kad tam reikia specialių batų.
Nu nejuokinkit. Samarijai kedukų neslystančiu padu reikėtų, bet trekingo batų... Iš viso manau, kad su Samarijos tarpekliu išpūstas reikalas. Teko ne kartą girdėti, kai žmonės prisiklausė visokių baisybių, tai nė akių aukštyn nepakėlę skubėdavo iki tarpeklio galo, nes manė, kad nespės, fiziškai nepatemps ir pan. Tai ko gi ten važiuot?Patirt įspūdžių ir malonumo ar kankintis ir kitiems papasakot?
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2008 06 19, 12:27)
gerai, parašau savo argumentus kodėl ėjome iš apačios:
1) buvo didelė kompanija - 14 žmonių. Su tokia kompanija keliaujasi lėčiau, kadangi tai vienas nueina kur pažiopsoti, tai nusifotografuoti, tai atsigerti.
2) tarp mūsų buvo 5 ir 6 metų vaikai. Su tokiais vaikais 16km eiti gana rizikingas užsiėmimas, ar ne? Ir tempas gal ne toks kad per 4h juos prašuoliuoti?
3) buvo žmogus su sužeista koja, kuris nežinojo kaip jam seksis eiti. O ta sužeista koja - tai numuštas pirštas į akmenį Santorini saloj. Štai kuo gresia pasivaikščiojimas basutėmis... To pasekoje likusią kelionės dalį nebegalėjo apsiauti į jokius uždarus batus.
4) Buvo vyresnių žmonių kurie iškart pasakė kad viso kelio nepraeis ir net nenori mėginti.

Taigi buvo visi 'už', kad eitume iš apačios, kiekvienam - atstumas pagal savo jėgas, kai kas tiesiog norėjo tarpeklį pamatyti, kaip tai atrodo, ir paėjo 1 km, kai kas ėjo daugiau.

Dėl apsimokėjimo:
kelionė su agentūra būtų kainavusi 35 EUR už nuvežimą + 7.5 EUR už laivą ir 5EUR  įėjimą į tarpeklį, viso 47,5 EUR/žmogui.

Kelionė savarankiškai kainavo 10 EUR žmogui (automobilio nuoma+kuras) ir 15 EUR už laivą pirmyn/atgal + 5 EUR įėjimas į tarpeklį, viso 30 EUR .
Skirtumas 17.5 EUR/žmogui. Mūsų 14-lika, tai keliaudami savarankiškai sutaupėme nė daug nė mažai - beveik 250 EUR, arba ~860 Lt.

net ir ne tokiai didelei kompanijai, tarkime 4-iems žmonėms, tai jau gaunasi ~240 lt (pusė gerų batų išeina  biggrin.gif ). Žinoma jei jums tai ne pinigai - mokėkite agentūroms ir sakykite kad savarankiškai keliauti neapsimoka  drinks_cheers.gif

Mes keliavom be nakvynės,
t.y. atvažiavom į Hora Sfakia => palikome mašinas => nuplaukėme į Agio Rumeli => pasivaikščiojom tarpekliu pirmyn ir atgal => pabuvome paplūdimy, pasimaudėm ir pasideginom => parplaukėm atgal į Hora Sfakia => sušokom į mašinas ir aplenkdami visus autobusus po valandos parlėkėm namo.
Su kinietiškais batukais tikrai praeisit, niekas ir nesiginčija.
Šiek tiek didesnė rizika pasisukti koją, paslysti, susižeisti - betgi nebūtinai taip nutiks. O vadinti žmones su normaliais tam tikslui skirtais batais 'kankiniais' - tai sorry, pirmiau pamėgink tuos batus ir tada galėsi parašyti savo nuomonę, kaip su jais 'kankinaisi'  lotuliukas.gif


na argumentai tikrai nekokie lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif ypač kas liečia pinigus, ne visada taupume esmė, šiuot atveju pirmavo patogumas, o ne taupumas, mes visą kelionę mašiną nuomavomės ir būtent iš agentūros ėmėm tik 2 ekskursijas, viena iš jų ir buvo tarpeklis, kadangi norėjom pereitį jį visą, o ne šagalint tuo pačiu keliu pirmyn ir atgal, kaškaip ir gidė iš mūsų išsijuokė kad aš jai užsiminaiu apie ėjimą iš apačios smile.gif taip kad vistiek manau apimokėjo kelionės ėmimas iš agentūros, nes perėjom ir pamatėm visą tarpeklį thumbup.gif nes palikt kaškur tai mašinikę, kol ją vėl iškur bepaimsi, nesamonė, ir noras pereit normaliai visą tarpeklį šikart nugalėjo, bet visų svarbaiusia PATOGU, nereikėjo sukt galvos kas nuveš kaip čia patiems pasigabent, laivu plaukt pirmyn, paskui atgal, vėjai tikrai lotuliukas.gif lotuliukas.gif

na tikrai "kankiniai" kitaip nepavadinsi smile.gif , kiek visi pagrinde vokiečiai ir netik, ėjo su tais batais, tai mačiau savo akim kaip vos pakėlė kojas,vilko tuos batus suprakaitavę, svoris aš isivaizduoju koks, su tom lazdom, kančia, momentais keliukas siauras, kopt aukšyt žemyn, kelias nelygus, ir dar su tokiais kalamašais tongue.gif vajei, kaškas nerealaus, bet aš nesmerkių kurie eina tokiais batais, man tiesiog kiek keista ir tiek smile.gif kai gali užsidėt lengvus kedukus ir šokinet kaip zuikis tarpeklyje thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jolantike @ 2008 06 19, 11:21)
vajei, kaškas nerealaus, bet aš nesmerkių kurie eina tokiais batais, man tiesiog kiek keista ir tiek smile.gif kai gali užsidėt lengvus kedukus ir šokinet kaip zuikis tarpeklyje thumbup.gif

Stop stop stop.
1. O jūs bandėt eiti su tais batais?
2. Ar 16 kilometrų žingsniavote ne taip pat, kaip Jūs apibūdinat vokiečių senukus?
( Cituoju: vos pakėlė kojas,vilko tuos batus suprakaitavę)
* ar jūs nesuprakaitavot?
**ar žygio metu neteko vilkti kojų? biggrin.gif

Aš ėjau su paprastais kedukais, ir nemanau, kad suprakaitavimas nuo to priklauso , kokie batai.
Kojų vilkimas irgi ne nuo to priklauso.
Atsakyti
Sveiki, baisiai galingais tempais kalbat, niekaip nespėju savo trigrašio įkišt... ax.gif biggrin.gif

QUOTE(Diabolic @ 2008 06 18, 21:30)
Mane asmeniškai iki ašarų juokina tetos keliaujančios atostogauti su aukštakulniais.
Požiūrio reikalas.

O trekingo batai yra ir "lengvesnių" modelių, tik man asmeniškai patinka su auliukais nes einant per klibančius akmenis koja stabiliau stovi.

mane irgi juokina, pritariu Diabolic, bet žinai, aš seniau čia irgi ardžiausi, nesupratau, kad žmonės važiuoja į Kretą tik prie baseino pagulėt... (tam juk yra Turkija doh.gif ), bet nustojau ardytis paskutiniu metu, nes beviltiška... tiesiog kiekvienas renkasi tai, kas jam geriau... ir kaip kažkas jau minėjo, gerai, kad kiti keliauja masiškai, su grupėm, ir palieka tikrąjį Kretos grožį, jos dar kai kuriuos nenuniokotus atšiauresnius kaimelius tiems, kas supranta viso to vertę, ir žino, ko reikia iš tikro į Kretą važiuoti... ax.gif

O dėl trekingo batų, aš kaip tik tuos lengvesnius biski ir turiu, žemesniu auliuku. Be jų Samarijoj tikrai būčiau kojas išsisukiojus.. su jais perėjau lengvai, pasišokinėdama, per kokias 5/6 valandas, išuostinėjau visas prieskonines žoleles ir gėles, kai kiti tuo tarpu jau tik dūsavo ir dejavo, kada gi pagaliau tas galas...

QUOTE(Tinka @ 2008 06 19, 09:08)
nu ka, seimos konsiliumas nusprende, kad ko gero pirksim mes tuos kalnu batus. tik ziuresim, dar kad ir vaizdelis bent kiek akiai lengvesnis butu.

tikrai geras sprendimas, ir ne visi trekingo batai yra sunkūs.... maniškiai gan lengvi, bet su geru guminiu padu... taigi, toks tarpinis variantas tarp tikrų kalninių batų ir sportinių kedų...

QUOTE(Tasira @ 2008 06 19, 10:51)
Vis neapsisprendziu ar per ta tarpekli eit g.gif ,kaip ir reiketu,bet as noriu atostogu,o ne zygiu tongue.gif Bet jauciu vis tiek eisiu,nes paskui sazine graus smile.gif


Neik, jei galvoji eit vien tam, kad kiti eina, kad užsidėtum pliusiuką.... schmoll.gif

QUOTE(Agotukas @ 2008 06 19, 11:02)
Teko ne kartą girdėti, kai žmonės prisiklausė visokių baisybių, tai nė akių aukštyn nepakėlę skubėdavo iki tarpeklio galo, nes manė, kad nespės, fiziškai nepatemps ir pan. Tai ko gi ten važiuot?Patirt įspūdžių ir malonumo ar kankintis ir kitiems papasakot?

Sutinku, kad nereikia be reikalo prigąsdint, bet realiai situaciją nušviest reikia.... bet iš kitos pusės, kai kai kurie išsiruošia vos ne su pliažinėm tapkutėm, tai ir dejuoja paskui ir kitus prigąsdina, kad Dieve kaip ten baisu, visas kojas nusidaužiau, ir po to dvi dienas laiptais lipt neigi vaikščiot negalėjau.... būnant tokios fizinės būklės, į tokius pasivaikščiojimus išvis nereiktų eit... schmoll.gif

QUOTE(jolantike @ 2008 06 19, 11:21)

na tikrai "kankiniai" kitaip nepavadinsi smile.gif , kiek visi pagrinde vokiečiai ir netik, ėjo su tais batais, tai mačiau savo akim kaip vos pakėlė kojas,vilko tuos batus suprakaitavę, svoris aš isivaizduoju koks, su tom lazdom, kančia, momentais keliukas siauras, kopt aukšyt žemyn, kelias nelygus, ir dar su tokiais kalamašais tongue.gif vajei, kaškas nerealaus, bet aš nesmerkių kurie eina tokiais batais, man tiesiog kiek keista ir tiek smile.gif kai gali užsidėt lengvus kedukus ir šokinet kaip zuikis tarpeklyje thumbup.gif

sorry, bet kalbi briedus... kankiniai yra tie, kurie eina su atvirom basutėm ir kojas nusidaužo po to, o ne tie, kurie tam gerai pasiruošia, ir eina su gerais batais ir lazdom...
Atsakyti
lotuliukas.gif
QUOTE(dendule @ 2008 06 19, 11:28)
Eh perskaiciau ir as ta knyga...vienu momentu net apsiverkiau. Niekad taip nebuvo, kad sitaip apsiverksti skaitant knyga:).
Super knyga!


Dar yra viena knyga - Kapitono Korelio mandolina (ras. Louis de Bernieres). As jau tokia..kaip cia pasakius - ne super jautri - realiste/pragmatike, o ja skaitant, mano akys galima sakyt dreko (pas mane vaizduote labai gerai islavejus, skaitau knygas-matau vaizdus smile.gif ) Knyga apie WWII ivykius Italijoje/Albainijoje/Graikijoje ir vienoje Graikijos salu - Kefalonijoje. Yra filmas pagal sia knyga, bet jame atkurta maziau nei 60 proc to, kas aprasyta knygoje.
Na ir V. Kazanzakio kuryba super, galima nusipirkti jo knygu Lt kalba (beje viena knyga Vilniaus Kalvariju turguje nusipirkau, pas sendaikciu pardaveja lotuliukas.gif uz 5 Lt).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgitaite: 19 birželio 2008 - 11:49