Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigas atsisako krikštyti, nes...

QUOTE(l.j @ 2008 06 14, 10:19)
Paiklaskit savo pazistamo kunigo ir parasykit ka jis sake jums.. gal cia nuo kunigu labiau priklauso...
Aciu!

Nors ne as zadejau paklausti kunigo, bet siandien kaip tik buvau del savo vaiko tartis, tai paklausiau ir apie jusu situacija. Man paaiskino, kad Vilniaus archivyskupijoje i tokius dalykus daug griezciau ziuri. Kaip sake kunigas, jei kunigelis nuspres, kad yra abejoniu, jog jusu seimoje vaikas bus auginamas katalikiskai, tai ir nekrikstys. Atseit nuo kunigo priklauso. Kaune, kiek supratau, ne taip grieztai i tas taisykles ziuri. Tai gal pabandykite kitoje vietoje krikstyti, jeigu Vilnius jusu nepriims.
Atsakyti
O aš pasidomėjau šia situacija konkrečiau. Bernardinuose.
Melas, kad ten atsisakoma krikštyti nesusituokusių bažnyčioje tėvų vaikus. Apie ką ir kalbėta nuo pradžių.

Atsakymu pasitikiu labiau nei temos autore.

Nebent įvyko kažkoks nesusipratimas, bet vaiko dėl tėvų nesantuokinės padėties krikštyti ten tikrai neatsisakoma. smile.gif
Galbūt įvyko kažkoks nesusikalbėjimas, bet sakyti, kad dėl to ten nekrikštijami vaikai yra melas.

Beje, abejonių visai pagrįstai turiu ir dėl "visų kitų" parapijų.
smile.gif


Atsakyti
as irgi vaika krikstysiu pas pazystama kuniga rolleyes.gif nes visi vietiniai kunigai atsisake, kadangi mes su vaikinu nesusituoke verysad.gif o pora kunigu net pabreze, kad toks krikstas imanomas(kai tevai nesusituoke baznicioj) bet tai mums nemažai kainuotu g.gif
Atsakyti
šiaip ir mums tas pats,neleidžia vaiko krikštyt,kadangi nepriėmę šliubo verysad.gif O dar tas,kad krikštatėvai turi būtinai turėt sutvirtimo sakramentą unsure.gif Na pasakykit,kur gaut ypač vyriškos lyties jauną atstovą,kuris būtų dar ir sutvirtimą priėmęs...
Atsakyti
geriau jau kita gera kuniga susiraskit mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(laisla @ 2008 06 16, 16:31)
Visagaliui tai ir nerūpėtų, o man akis badė. Be to, temos autorė jau paaiškino dėl ko taip nesiseka jai rašyti taisyklingai, taip, kad jei norite pasiginčyti - kreipkitės per AŽ. mirksiukas.gif

Gerb. moteris... gal jums tai ir nerupi ir yra smagu aptarineti mano rasyba - bet mane tai lb zeidzia verysad.gif ... zinau,kad rasau su klaidom ir labai... bet tam yra siokia tokia priezastis, minejau anksciau...
Na nebent jums nera daugiau is ko pasiseipiti, tai kagi...
Atsakyti
Visų pirma, kas yra tas krikštas? Krikštas - tai sąmoningas apsisprendimas tarnauti Viešpačiui. Žiūrint pagal Bibliją, ko reikia norint krikštytis? Visų pirma, žmogus turi širdimi tikėti Dievu, tikėti Jėzumi. Jis eina krikštytis, pilnai suprasdamas ką daro. Pasižada tarnauti Dievui, laikytis Jo kelių. Žmogus turi atgailauti už savo nuodėmes, nuoširdžiai atgailauti. Vaikas šito negali padaryti. Nei atgailauti, nei tikėti Dievu (pasakoti apie Jėzų jam reikia, nes kaip tad jis sužinos apie Jį), nei sąmoningai Jam tarnauti. Visa tai žmogus turėtų daryti, suprasdamas ką daro. O vaikas, jei taip atsitiktų ir jis mirtų, tikrai eis pas Dievą. Nes Jis žino, kad vaikai tokių rimtų sprendimų negali daryti. O tėveliai už savo vaiką juk gyvenimo nenugyvens. Mes kiekvienas darome sprendimus ir pasirinkimus gyvenime asmeniškai. Ir už savo nusikaltimus atsakysime taip pat asmeniškai. Bet tam ir yra atgaila mirksiukas.gif Ar ne? Biblijoj nėra parašyta, kad Jėzus krikštyjo vaikus. Juos laimino, meldėsi už juos? Taip. Bet nekrikštyjo. Todėl nebijok I.J . Jei Dievo Žodis neliepia to daryti vaikams, reiškia tai yra teisinga. Vaikas padarys tai sąmoningai, suprasdamas ką daro. Jėzus sakė: "nedrauskite mažutėliams ateiti pas mane, nes jų yra dangaus karalystė"
Dievas ne melagis ir prieš savo žodį Jis negali eiti. Ramybės tau ir paguodos, I.J.
Papildyta:
Ir sveikinu tave, I.J, su pirmagimiu. Tik nebijok, pasitikėk labiau Dievu, nei žmonėmis. Laimink savo stebuklą Jėzaus vardu, uždėk savo ranką ant jo ir laimink, skelbk, ką norėtum matyti jo gyvenime, melskis už jį. Ir paskaityk evangelijas. Pati pamatysi, kas ten rašoma. Sėkmės. Jei ką, rašyk mirksiukas.gif
Atsakyti
na bet juk iprasta vcaika krykstyti kol jis dar kudykis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(line-ta @ 2008 06 17, 21:25)
Visų pirma, kas yra tas krikštas? Krikštas - tai sąmoningas apsisprendimas tarnauti Viešpačiui. Žiūrint pagal  Bibliją, ko reikia norint krikštytis? Visų pirma, žmogus turi širdimi tikėti Dievu, tikėti Jėzumi. Jis eina krikštytis, pilnai suprasdamas ką daro.


Na jau, aš ne ekspertė, bet ar tik nepainiojate krikšto ir komunijos sąvokų?

"Krikštas yra viso krikščioniškojo gyvenimo pamatas, prieangis į gyvenimą Šventojoje Dvasioje. Krikštu pakrikštytasis įjungiamas į Bažnyčią, tampa jos nariu ir gauna teisę naudotis kitais sakramentais. Bažnyčia visada mokė, kad Krikštu įgyjama Išganymo malonė yra teikiama dovanai, todėl labai prasminga, kad ši malonė žmogų pasiektų kuo anksčiau – jam tik gimus. Krikščionys tėvai turi rimtai priimti savo pareigą puoselėti Dievo jiems pavestųjų gyvybę ir žinoti, kad jie nusikalsta, trukdydami kūdikiui gauti neįkainojamą malonę tapti Dievo vaiku, jei jo gimusio netrukus nepakrikštija.

Krikšto metu yra duodamas vardas. " Šaltinis

"krikštas – viešas veiksmas, kuriuo tikinčiųjų bendruomenė naują narį priima į savo glėbį." Čia


Nors, bernardinuose radau ir kitokią nuomonę mastau.gif
Jei kam įdomu

Tai kas dabar teisus? mastau.gif
Atsakyti
Zinokit, neseniai broliene krikstijo dukrele Ausros Vartu Baznycioje, su vyru sliubo neeme, ir jokiu problemu nekilo. Gal pabandykite ten nueiti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Beautiful Life @ 2008 06 18, 10:52)
Zinokit, neseniai broliene krikstijo dukrele Ausros Vartu Baznycioje, su vyru sliubo neeme, ir jokiu problemu nekilo. Gal pabandykite ten nueiti  g.gif

cia ne i tema, bet oi koks dar mazas jusu lelius, sveikinu su pirmagimiu 4u.gif
Atsakyti
ir to sutvirtinimo (krikšto tėvams) ne visi kunigai reikalauja ax.gif
Atsakyti