Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigas atsisako krikštyti, nes...

QUOTE(l.j @ 2008 06 12, 19:40)
Laba diena visiems...
Turiu didele problema  verysad.gif negaliu pakrikstiti sunaus, Su vyru esam civilinei santuokoj be sliubo (o taip yra todel, kad jis yra net nekrikstitas - o be kriksto ir sliubo neduoda)
Visi kunigai atsisako krikstyti,reikalauja sliubo, o negalim, nes vyra tada pradzioje reikia pakrikstiti, jis sutinka krikstui,bet tai padaryti  ir vel nesigauna g.gif jam reiks  metus vaiksciot i baznycia - mokimams, o tam laiko ir noro jis neturi ir tikrai nesutiks...
O vaiko krikstas man yra laaaabai svarbu!
Jau nebezinau ka daryti...
Gal kas turit kokiu minciu, patarimu!!!
Nejau si situacija be iseities verysad.gif

Nu nezinau, mes ta pacia diena krikstijam savo maziuka ir dar mano seseri. Mes su vyru be sliubo(tas netrukdo), as noriu buti seses krikstamote, bet esu provoslave (ir tas netrukdo)... pradzioje kunigas spiriojosi del kito tikejimo, bet labai paprasiau ir leido. Kaip bebutu man atrodo, kad baznycia pirmiausiai turi buti taikiai nusiteikusi, nusiteikusi zmoniu labui ir skatinti tikejima. O jei kunigai atsisako krykstyti vaiko, tai jie atsisako ji "parodyti" Dievuliui, nemanau, kad jiems duotos tokios teises, kad spresti ar vaikas gali buti katalikas (ar betkokio kito tikejimo)ar ne...
Atsakyti
laba,
ar galite pasakyti, kas žino tikrai smile.gif
ar gali būti krikštatėviu asmuo, kuris nėra krikštytas...? ar čia priklauso tik nuo kunigo ar apskritai yra tokia taisyklė, ačiū
Atsakyti
QUOTE(simisimi84 @ 2010 06 16, 09:19)
laba,
ar galite pasakyti, kas žino tikrai smile.gif
ar gali būti krikštatėviu asmuo, kuris nėra krikštytas...? ar čia priklauso tik nuo kunigo ar apskritai yra tokia taisyklė, ačiū

Zinau tik tiek kad pas ju yra taisykle, kad kriksto tevai turi buti praktikuojantys katalikai, bet mes sia taisykle apejom smile.gif Reiketu cia su kunigu pasneketi smile.gif
Atsakyti
Sveikos visos,
Kiek skaitau tai pas visus vis kitaip. O man dar kitaip Liepos 3d. pakviesta būti Krikšto mama, sutikau ir paaiškėja kad bus 2 krikšto mamos ir nebus krikštatėvio g.gif Klausiu ar taip galima? Sako paklausė kunigo o jis pasakė, kad kaip tik norit gali dvi moterys gali du vyrai svarbu, kad tai būtu artimi žmonės nejaunesni nei 16m. Ką manot?
Atsakyti
QUOTE(niufe @ 2010 06 16, 15:05)
Sveikos visos,
Kiek skaitau tai pas visus vis kitaip. O man dar kitaip Liepos 3d. pakviesta būti Krikšto mama, sutikau ir paaiškėja kad bus 2 krikšto mamos ir nebus krikštatėvio g.gif Klausiu ar taip galima? Sako paklausė kunigo o jis pasakė, kad kaip tik norit gali dvi moterys gali du vyrai svarbu, kad tai būtu artimi žmonės nejaunesni nei 16m. Ką manot?

Esu girdejusi, kad galima, bet tiksliai nzn blush2.gif .
O del to, kad nekrikstija vaiko, nes tevai nesusituoke, tai kazkokia nesamone... O tai kaip pakrikstija vienisu mamu vaikus? irgi nekrikstija??.... Na mes nesusituoke, bet sunu pakrikstijo, o db kai einam i krikstatevius, tai tevai vaiko sake, kad kai ejo pas kuniga, pirmiausia pakl, ar krikstateviai busimi susituoke, kai pasake ne, pasiule, kad pagalvotu, ar mes tikrai tinkami, bet kai vaiko mama pareiske, kad visiskai tikri del musu ir kitu nenori, nieko nesake ir nepriestaravo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(l.j @ 2008 06 12, 20:40)
Laba diena visiems...
Turiu didele problema  verysad.gif negaliu pakrikstiti sunaus, Su vyru esam civilinei santuokoj be sliubo (o taip yra todel, kad jis yra net nekrikstitas - o be kriksto ir sliubo neduoda)
Visi kunigai atsisako krikstyti,reikalauja sliubo, o negalim, nes vyra tada pradzioje reikia pakrikstiti, jis sutinka krikstui,bet tai padaryti  ir vel nesigauna g.gif jam reiks  metus vaiksciot i baznycia - mokimams, o tam laiko ir noro jis neturi ir tikrai nesutiks...
O vaiko krikstas man yra laaaabai svarbu!
Jau nebezinau ka daryti...
Gal kas turit kokiu minciu, patarimu!!!
Nejau si situacija be iseities verysad.gif

Kazkokia nesamone, pas mus nieks neklausia susituoke ar ne kriksto tevai susituoke ar ne, juk vaikas niekuo detas kas krikstintas ar ne doh.gif kas cia per kunigai blink.gif
Atsakyti
Mano draugei neleido krikstyt vaiko Katedroje, nes nesusituoke jie doh.gif nors pries 4metus savo pirma dukra buvo leista krikstyt, kaip jie taip pasake-atsakymas labai paprastas - cia buvo pries 4metus...nesamone, prie ko cia vaikas?
Nors mes patys saviski krikstijom, dar budami nesusituoke, tai irgi nepatenkintas kunigas buvo....bet leido smile.gif cia Petro Povilo baznycioje
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ivona24: 19 birželio 2010 - 14:14
QUOTE(simisimi84 @ 2010 06 16, 10:19)
laba,
ar galite pasakyti, kas žino tikrai smile.gif
ar gali būti krikštatėviu asmuo, kuris nėra krikštytas...? ar čia priklauso tik nuo kunigo ar apskritai yra tokia taisyklė, ačiū

Negali. Nes, kaip jis perduos krikščioniškąjį tikėjimą savo krikšto vaikui, jei jis pats nekrikštintas ir negyvena tuo tikėjimu?

PRAŠAU:
Krikšto tėvams būtina žinoti

* Krikšto tėvai turi būti vyresni nei 16 metų ir jau priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus.
* Jei krikštatėviai vedę, turi būti priėmę ir Santuokos sakramentą.
* Krikštatėviai turi padėti tėvams rūpintis vaiko tikėjimo ir bendruomeniškumo ugdymu.
* Malda nuo šiol bus svarbu lydėti naują krikščionį.
* Krikštatėviai puoselėja atsakomybę ir dvasinę giminystę su pakrikštytu žmogumi.
* Visą gyvenimą krikštatėviai Krikšto sūnų ar dukrą palaiko sunkumuose ir džiaugsmuose.
* Jie turi stengtis dalyvauti Bažnyčios gyvenime, švęsti sekmadienius ir krikščioniškai gyventi.


Kam teikiamas Krikšto sakramentas?
Kūdikius ir mažus vaikus

krikštijame todėl, kad tęsiame nuo seno galiojusią tradiciją dieviškomis dovanomis aprūpinti savo šeimų narius, kad Viešpaties gyvybė ir galia bei dovanotas tikėjimas padėtų bręstančiai asmenybei augti ir skleistis. Šeima įsipareigoja padėti krikščioniui augti, parodyti Dievo meilę per mylinčias rankas ir širdis, drauge melstis ir parodyti krikščioniškų vertybių lobius. Kūdikiai krikštijami tik tada, kai bent vienas iš tėvų ar globėjų to nori.

Jei tėvai nesutinka, ar nėra pagrįstos tikimybės, kad vaikas bus auklėjamas krikščioniškai, kūdikio krikštyti negalima.
Papildyta:
Jei dar netikite, tai prašau pasiskaitykite čia:

http://www.viskaskri...ndex.php?id=337


Gal tada nekils jokių neaiškumų, tai ir yra aiškia išsakyta Bažnyčios pozicija, o jei atsiranda, koks kunigas kuris tos pozicijos nesilaiko, jis daro klaidą ir klaidina kitus.
Kai kada žmonės sąmoningai nuslepia nuo kunigo įvairius niuansus, kad tik pakrikšytas būtų vaikelis, bet ką tokiu keliu bandoma apgauti? Save? kunigą? vaikelį, ar Dievą? Ar bus tikrai tada graži šventė be tikėjimo ir dar per melą?
Papildyta:
QUOTE(irmuciukas5 @ 2010 06 18, 10:42)
Kazkokia nesamone, pas mus nieks neklausia susituoke ar ne kriksto tevai susituoke ar ne, juk vaikas niekuo detas kas krikstintas ar ne  doh.gif kas cia per kunigai  blink.gif

va va, o kas čia per tikintieji?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgulė: 21 birželio 2010 - 21:15
QUOTE(simisimi84 @ 2010 06 16, 08:19)
laba,
ar galite pasakyti, kas žino tikrai smile.gif
ar gali būti krikštatėviu asmuo, kuris nėra krikštytas...? ar čia priklauso tik nuo kunigo ar apskritai yra tokia taisyklė, ačiū


nu kiek zinau ir kunigas sake kad negali buti krikstatevis nekrikstytas,mus tokia situacija buvo tai radom kita krikstatevi. mums kaip aiskino tai sake jei berniuka krikstysit tai krikstatevis privalo but krikstytas,krikstamote gali ne,o jei mergaite krikstinat tai gali but krikstatevis nekrikstytas bet kuma privalo. ir aplamai as ir nenoreciau kad mano vaika krisktintu zmogus kuris pats nei krisktytas nei komunija priemes(cia tik issakiau savo nuomone.) 4u.gif
QUOTE(niufe @ 2010 06 16, 12:05)
Sveikos visos,
Kiek skaitau tai pas visus vis kitaip. O man dar kitaip Liepos 3d. pakviesta būti Krikšto mama, sutikau ir paaiškėja kad bus 2 krikšto mamos ir nebus krikštatėvio g.gif Klausiu ar taip galima? Sako paklausė kunigo o jis pasakė, kad kaip tik norit gali dvi moterys gali du vyrai svarbu, kad tai būtu artimi žmonės nejaunesni nei 16m. Ką manot?

blink.gif nu nezinau,jau cia kazkaip negirdeta bent jau man g.gif kazin ar tai yra gerai,as tai nenoreciau eit uz krikstamote su kita krikstamote,bet cia tik mano nuomone. o ar galima ar ne tai cia kunigo reikia klaust.


ir aplamai viskas nuo kunigo priklauso,vienas nekrikstys nes sliubo neeme,kitas kad kristateviai kitatauciai ir t.t. vienas kunigas siuolaikiskas kitas senu paziuru,nematau bedu jeigu tas kunigas nekrikstina kreipkites i kita baznycia atsiras tikrai kokia nors baznycia kuri apkrikstys vaika ir nerupes jiems kas su kuo kodel ar kaip. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bezdzionele @ 2010 06 22, 22:46)
kitas kad kristateviai kitatauciai

Gal ,,kad kitatikiai''? g.gif T. y. priklausantys kitai religinei bendruomenei?
Atsakyti
QUOTE(Labija @ 2010 06 23, 09:21)
Gal ,,kad kitatikiai''? g.gif T. y. priklausantys kitai religinei bendruomenei?

ir kitatikiai ir kitatauciai ax.gif ,kiek skaitau tai tu kunigu visokiu yra ir su savo isitikinimais. doh.gif tai tas netinka tai anas.
Atsakyti
QUOTE(bezdzionele @ 2010 06 25, 10:27)
ir kitatikiai ir kitatauciai ax.gif ,kiek skaitau tai tu kunigu visokiu yra ir su savo isitikinimais. doh.gif tai tas netinka tai anas.

Kunigai, kaip ir žmonės, būna atlaidesni ir griežtesni. Kažin ar atlaidesnis būtinai geresnis, o griežtesnis būtinai blogesnis. mastau.gif
Atsakyti