Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigas atsisako krikštyti, nes...

kokia nesamone, draugai isvis nesusituoke krikstijo dukra ir niekas nieko, o ir mergaites tevas kitos tautybes, kito tikejimo... g.gif
Atsakyti
Užjaučiu dėl susidariusios padėties, bet kaip sakoma nėra padėties be išeities - išeitis labai paprasta, tėvelis turi pasikrikštyti. Tikrai nereikia nieko metus lankyti, kunigai gal perdeda, bet gi jų darbas atvesti į tikėjimo kelią.
QUOTE(cudo @ 2008 06 12, 19:47)
Man keista  g.gif
Pas manes tai seima tik su civiline santuoka. As isvis Kreksione (ruse) o vyras Katalikas. Ir is  mus nekas neko nereikalavo  doh.gif mes nusprendem pakristint butent Kataliku baznice ir viskas. Tai as ir dukrele Kreksione o vyras ir sunus Katalikai  lotuliukas.gif

Katalikai taip pat yra krikščionys, kaip ir protestantai bei stačiatikiai ar sentikiai. Tai krikščionybės atšakos.

QUOTE(karjeriste1 @ 2008 06 12, 22:01)
kai krikstija suaugusy mokytis reikia  t.y. reikia moket  katekizmo knygele. o ar reikia metus mokytis ar ne cia nuo parapijos priklauso..
bet vat kad  nekrikstija vaiko tai apsurdas mano tevai be sliubo  mes su broliu pakrikstyti ir  netik...pas mus giminej isvis nelabai yra kas eme sliuba , bet visi vaikai pakrikstyti.. o ten tiesa kaip en del to istatymo kad baznycia pripazysta civilne metrikacija, o civiline -baznytine. nezinau ar priimtas  bet zinau kad buvo tikrai svarstytas kad uztenka vienos..  net jei visai nebutumet susituoke vaika turetu krikstyt.. taika vienisu mamu vaikai visi nekrikstyti?? kreipkites i  kita baznycia ir nesukit sau galvos del ko nereikia.. buna ir rimtesniu bedu/ tiesiog papuole kunigas su savotisku poziuriu ..

Sovietmečiu į daug ką pro pirštus žiūrėta, kadangi režimas draudė krikštą, bažnytinę santuoką ir t.t. Slapta krikštijo vaikus ir nebesigilino ar jo tėvai krikštyti, nes niekas to garsiai nesakė ar net slėpė. Dabar kunigai bando atkurti tai, kas ir sudaro tikėjimo pagrindus... Iš esmės kokį pavyzdį duos vaikui netikintis tėvas, kuris net "Tėve mūsų" nemoka? Priimta, kad krikšto tėvais gali būti tik krikštyti ir sutvirtinti asmenys, bet jau dabar bažnyčia tereikalauja krikšto. Tai kodėl tada tikrieji tėvai gali būti nekrikštyti? Juk bažnytinės santuokos metu, pasižadama auklėti vaikus katalikiškai ir t.t. Kokia prasmė krikštyti vaiką? Dėl mados? Tai turi būti abiejų tėvų auklėjimo dalis. Pagalvokim apie tai. Nors ir situacija nekokia, bet bent jau tėtis galėtų parodyti „gerą valią“, o ne užsispirti ir net nesikrikštyti...
Papostringavau aš čia... ax.gif Visai nebūdinga man taip, bet kad nuotaika tokia šiandien... rolleyes.gif Tikrai nesu praktikuojanti tikinčioji (religine prasme), bet stengiuosi pažiūrėti ir iš kitos pusės.
Atsakyti
QUOTE(baltė @ 2008 06 13, 00:08)
Užjaučiu dėl susidariusios padėties, bet kaip sakoma nėra padėties be išeities - išeitis labai paprasta, tėvelis turi pasikrikštyti.

Būtų gal ir gražu, prasminga, bet neprivalo jei jam tai nepriimtina. Neklaidinkit žmogaus, jei tema neišgalvota.

http://www.bernardin...rl=qna/q/139523

Štai krikštatėviai katalikui, jei gyvena kaip pora, tai turi būt susituokę bažnyčioje ir tik katalikai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _______: 13 birželio 2008 - 00:12
Galima būtų kreiptis ir į pačius bernardinus smile.gif Ten krikštyja vienuolis bernardinas.
Neseniai draugai krikštyjo dukrelę ten, nors abiem antra santuoka, bažnytinės santuokos nesudarę.
Atsakyti
Čia viskas labai nuo kunigo priklauso, vienas pro pirštus pažiūrės,ar labai greit krikštą ir šliubą sutvarkis(lieps pačiam katekizmą paskaityt) o kitas lieps viską labai tiksliai pagal bažnyčios įstatymus daryt. O meluot tai nereikia, nes gi labai greit gali patikrint ar santuoka toj bažnyžioj registruota, tai tik dar daugiau nemalonumų bus.
Atsakyti
Tikras siaubas, kad nekrikstija vaiko.
O tu nueik i Mykalojaus baznycia (salia Vokieciu g. Senamiestyje) labai geras ir tolerantisas kunigas. Ryt draugai krikstys sunu, o jie nera baznycioje susituoke. Tai kunigelis sutiko.
Atsakyti
QUOTE(Ramunytėė @ 2008 06 13, 09:19)
kitas lieps viską labai tiksliai pagal bažnyčios įstatymus daryt.

Bet Bažnyčios "įstaymai" to neliepia wink.gif ir man atrodo neįtikėtina , kad iš eilės trys Vilniaus kunigai tas pačias pievas kalba. Todėl man ši tema ir atrodo įtartina (ir ne tik todėl - dar dėl siūlymo kreiptis į Vatikaną cool.gif ) - su tėveliais gali pakalbėt, bet atsisakyt krikštyt - ne. Nes aplinkybės kodėl tėvai to nepadarę gali būti labai įvairios, o vaikas dėl jo tėvų gyvenimo aplinkybių nekaltas (krikštas yra jam, o ne tėvams), todėl reikalavimai keliami renkant krikšto tėvus.
Ir nuo kunigo asmeninio painterpretavimo tai nepriklauso. Jei netyčia iš tiesų ant "interpretatorių" papuolat, pasieškokit tada kito kunigo. Bet jūsų noras yra teisėtas ir nuo nieko savo padėties slėpt nereikia. O jei taip yra iš tiesų kaip parašyta praneščiau dar ir vyskupui.


O suaugusiems taip - dabar yra privalomas katechumenato laikotarpis, tiesiog gal dar ne visos parapijos tą daro, gal žmonių ruošiančių trūksta, gal dar kas - nežinau, bet taip tikrai yra oficialiai su suaugusių pasirengimu krikštui.
Atsakyti
Teko šiemet susidurt, tai mūsų klebonas sakė, kad dabar iš jų aukščiausios valdžios yra tokie įsakymai atėję, tik pas mus provincijoj tai dar taip griežtai neima. Kai aš savo vaiką krikštyjau, tai ir vieno vaikelio nekrikštyjo, nes tėvai be šliubo buvo, bet labai greit prieš krikštynas sušliubavojo, bet tai prieš 12 metų buvo
Papildyta
Gi reikia bažnyčiai kažkaip įvaizdį išlaikyt, kad ją lankančių daug yra
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramunytėė: 13 birželio 2008 - 09:28
nu kažkoks siauba pirma kart girdžiu tokes nesamones doh.gif če tik viena išeitis eit pas kitus kunigus nes tikrai krikštyje rolleyes.gif
kiek draugu mano yra pakrikštyje savo vaikelius be šliūbo...ir niekas nieko... drauge viena augina savo vaikeli ir tai ramiai sau pakrikšijo...kiti iš užsienio grižo, vyras ten išvis net nezn kokios tautybes ir lengvai pakrikštijo...
nu nežinau ko toliau to nesamones vyksta...jei prieš šliūba reikejo eit pamokeles 4 savaites tai dabar padare daug daugiau toks jausmas kad žmones neturi ka veikt tik lankytis visokiose paskaitos...prieš krikšta dabar ir reike lankyt pamokele tevam ir krikšto tevam nu siaubas man kazkoks...ka jie nori padaryt neaišku g.gif
Atsakyti
nesamone!!! mes galia menesio kriktysim savo mergaite, ir irgi nesame susituoke baznycioje (o vyras isvis provoslavas), tik pildant dokumentus paklause - ar santuoka baznytine, ar civiline. pasakiau, kad civiline. ir nieko. cia tik Vilniuje taip issidirbineja. girdejau ne viena pasakojima, kad jei tevai nesusituoke, tai vaiko nekrikstyje. o as tai paklausciau kunogo - ka tada daryti vienisom mamom? nusisauti?.....
Atsakyti
QUOTE(l.j @ 2008 06 12, 20:40)
Laba diena visiems...
Turiu didele problema  verysad.gif negaliu pakrikstiti sunaus, Su vyru esam civilinei santuokoj be sliubo (o taip yra todel, kad jis yra net nekrikstitas - o be kriksto ir sliubo neduoda)
Visi kunigai atsisako krikstyti,reikalauja sliubo, o negalim, nes vyra tada pradzioje reikia pakrikstiti, jis sutinka krikstui,bet tai padaryti  ir vel nesigauna g.gif jam reiks  metus vaiksciot i baznycia - mokimams, o tam laiko ir noro jis neturi ir tikrai nesutiks...
O vaiko krikstas man yra laaaabai svarbu!
Jau nebezinau ka daryti...
Gal kas turit kokiu minciu, patarimu!!!
Nejau si situacija be iseities verysad.gif


Nieko nesuprantu g.gif
Mano vyras prieš šliūbą irgi nebuvo krikštytas, pasikrikštijo prieš vestuves ir tikrai nereikėjo jam metus laiko bažnyčion lankytis. Dvi savaites jam ale davė pasiruošt, davė evangeliją paskaityt, bet maniškis ten nieko nesiruošė, aš pati kažkaip jo nepratikrinau, bet po to net pačiai gėda buvo, kad jis per savo krikštynas net persižegnot normaliai nemokėjo doh.gif .
Čia pas mus Bernardinų bažnyčioj viskas vyko
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vikadi: 13 birželio 2008 - 10:55
Idomu, kokiose 3-jose Vilniaus baznyciose atsisake krikstyti?
Ka tada daryti tevams,kuriu antroji santuoka ior negali imti sliubo? blink.gif
Atsakyti