Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigas atsisako krikštyti, nes...

Koks apsurdas.Vaika krikštysim Klaipėdoj balndžio mėnesį.Kai ėjau tartis manęs net nepaklausė ar aš santuokoj.Juk jis vaikutį krikštys ir visai nesvarbu ar tėvai kartu ar ne,marazmas kažkoks.Gal aš vieniša,tai ką vaikas turi kentėti už tai?
Atsakyti
Keista kad taip..
Aš viena auginu vaikiukus, su tėčiu niekada nesituokėme.
Pirmą vaikiuką pakrikštyjau, dabar reikia pakrikštyti kitus du. Pati esu katalikė, anksčiau dar į bažnyčią eidavau (o ir močiutė vesdavos), dabar jau ne. Pirmą vaikutį pakrikštijau provoslavų cerkvėj, kitus irgi žadu ten pat.

Ir šiaip man apmaudu, kad mūsų katalikų kunigai tokie... va mano tėtis katalikas o mama provoslavė. Tai katalikų kunigas iškart atsisakė šliubą duoti, sako žmona turi priimti katalikų tikėjimą. O provoslavų neatsisakė, o ir tikėjimo keisti neprivalai, nebent nori.
Atsakyti
Kiek skaiciau apie tai, cia priklauso nuo kunigo- vienas pakrykstis, o kitas ne. Aplamai, tai vaikelis turi teise buti pakrikstytam. Esu skaiciusi, kad jei tievai neturi slubo, tai reikia baznycioje parasyti toki pazada, kad tikrai vaika aukles katalikistai. smile.gif
Cia lenkiskai parasyta apie tai
http://www.glowienka.../sakramenty.htm
Atsakyti
QUOTE(bambukas* @ 2009 03 24, 14:40)
Kiek skaiciau apie tai, cia priklauso nuo kunigo- vienas pakrykstis, o kitas ne. Aplamai, tai vaikelis turi teise buti pakrikstytam. Esu skaiciusi, kad jei tievai neturi slubo, tai reikia baznycioje parasyti toki pazada, kad tikrai vaika aukles katalikistai. smile.gif
Cia lenkiskai parasyta apie tai
http://www.glowienka.../sakramenty.htm



vaje vaje iki ko nusiritom,gerai, kad nepraso palikti uzstata, kelis tukstancius EU lotuliukas.gif

Labai būtų įdomu padaryti, mažą apklausėlę.Kiek yra manančių tėvų, po susimokėjimo(paaukojimo),po atsisakymo krikštyti vaiką ar suaugusį(nesvarbu) ir t.t. Kad ištiesų, tiki,arba žino, jog pakrikštytas asmuo, yra tikrai pakrikštytas?O ne,tik atliktas simbolines apeigos. Kaip,kad patepta kakta,krūtinė, peržegnotas ir apkrapytas, užpilta slakelis vandens ant galvos?
Kai priminsiu,kad pagal Naujaji Tastamenta(šventa rasta)krikštijamas asmuo turi būti suauges, atsakingas už savo ateiti,sugebantis pasirinkti,tikėti jam ar ne,ir paklaustam atsakyti, taip tikiu, sutinku krikštytis dėl Jėzaus,tuo būdu panardinamas(pasinerdamas) VISAS po vandeniu.Nes pagal NT tai yra Kristaus mokymą, pasinerdamas ir iki siūlo galiuko sušlabdamas, tu miršti sau,o išnerdamas, prisikeli dėl Kristaus smile.gif tai toks tas krikštas..

Tai gi kas tiki ir žino, kad pakrikštytas vaikas yra tikrai pakrikštytas, sako TAIP,ir kas mano,kad čia tik simbolinis krikštas,sako NE
Atsakyti
aš pati krikštinta kai buvau 23 metų,pamenu kunigas pats gavo mano mobilų numerį ir paskambino,susitarėme susitikti savaitgalį klebonijoje,per kartą sutarėme laiką ir buvo atlikta ceremonija,jokių mokslų ten nereikėjo eiti schmoll.gif
o kai krikštinau dukrą po keleto metų kitoje bažnyčioje,tai kunigas net nesidomėjo mudviejų su vyru šliūbu bigsmile.gif
Atsakyti
kiek žinau daugumoj didesnių bažnyčių šito reikalauja,tačiau tiek tb pasikrikštyt tiek jūsų vaikutį galima ir mažesnės bažnytėlėse be jokių ten kursų ir būtinos santuokos mirksiukas.gif

kas yra krikštas tikrai žinau,tik mūsų kunigai kartais apsisprendusiam sąmoningam žmogui bereikalo sukelia nereikalyngas kliūtis,visi esam dirbantys ar auginantys mažus vaikučius ir tikrai nėr kada sėdėt paskaitose ir klausytis to paties ką jau pats žinai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristiorlov: 26 kovo 2009 - 16:19


QUOTE(Ramunita @ 2008 06 14, 16:58)
nu kas čia per prikolas???
pabandykit  Žvėryno bažnyčią spausk čia mirksiukas.gif  šiaip iš krikštatėvių gali reikalaut šliūbo,nors ir tai...žodžiu,užtaikėt įdomiai g.gif

iš krikštatėvių šliūbo nereikalauja, aš pirmąjį krikštasūnį kaip krikštijau dar buvau netekėjusi, ir su krikšto tėčiu net pora nebuvom, mirksiukas.gif
o ,kad būtų krikštyti krikštatėviai tai būtinai, dėl vaiko tėvų tiksliai nežinau blush2.gif ,

Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2009 03 30, 01:17)
iš krikštatėvių šliūbo nereikalauja, aš pirmąjį krikštasūnį kaip krikštijau dar buvau netekėjusi, ir su krikšto tėčiu net pora nebuvom,  mirksiukas.gif
o ,kad būtų krikštyti krikštatėviai tai būtinai, dėl  vaiko tėvų tiksliai nežinau  blush2.gif ,

Jei krikstateviai yra susituoke, tuomet reikalauja sliubo. Bent jau musu krikstateviu klause, ar susituoke baznytineje santuokoje - nesu tikra kaip ten toliau kryptu krikstynu reikalas, jei atsakymas butu neigiamas.
Kas del tevu sliubo, tai tikrai krikstija ir be jo. Pas mus lygiai tokia pati situacija kaip ir pas sitos temos "autore" ir abu vaikai pakrikstyti. Ir kiekviena karta, kai vyras eina tartis del kriksto, tai jis su kunigu "aptaria" situacija, kodel cia mes be sliubo, bet krikstijo abu kartus. O kai pries antro vaiko kriksta as buvau kursuose ir kunigels ilgai pasakojo, kad tevai privalo buti baznytineje santuokoje, tai po kursu priejau ir pasiklausiau, kaip gi cia dabar bus, nes mes toje santuokoje nesame, ir jei kriksto diena jie cia ruosiasi pradeti kelti vejus siuo klausimu, tai tegul man pasako is anksto, kad siurprizu nebutu. Tai sake, kad vaikas cia tikrai niekuo detas. Ir dar man paaiskino, kad as gyvendama ne baznytineje santuokoje gyvenu nuodemeje ir mano krikstas kaip ir nusibraukia - tai, taip supratau, kad mes su vyru dabar abu nekrikstyti. Bent jau is to kunigelio zodziu taip iseitu.....
Atsakyti
na siais laikais kunigai is proto kraustosi. va per velykas krikstysim seses sunu, sese taip pat nera paemusi sliubo, taciau tai jokiu kliuciu vaikucio krikstui nesudare, tik vat paklause ar kumai paeme sliuba ir tiek. manau kad reikia ieskoti kito kunigo
Atsakyti
QUOTE(kincinaite @ 2009 03 30, 21:15)
na siais laikais kunigai is proto kraustosi. va per velykas krikstysim seses sunu, sese taip pat nera paemusi sliubo, taciau tai jokiu kliuciu vaikucio krikstui nesudare, tik vat paklause ar kumai paeme sliuba ir tiek. manau kad reikia ieskoti kito kunigo



O kas tas yra? Pamenu mano diedukas sliubines kelnes nesiodavo,kai mociute duodavo,ar dabar tokes kelnes kunigai duoda? lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif ai dar batus vadindavo sliubiniais..
Atsakyti
QUOTE(Fotik @ 2009 03 30, 20:21)
O kas tas yra? Pamenu mano diedukas sliubines kelnes nesiodavo,kai mociute duodavo,ar dabar tokes kelnes kunigai duoda? lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  ai dar batus vadindavo sliubiniais..

lotuliukas.gif neduoda kunigai nei kelniu sliubiniu, nei batu.... paciam reik nusipirkt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Moliuskas @ 2009 04 02, 12:11)
lotuliukas.gif neduoda kunigai nei kelniu sliubiniu, nei batu.... paciam reik nusipirkt lotuliukas.gif


Tai ka jie cia duoda? lotuliukas.gif tongue.gif jei jiems duodi, tai naturaliai zmogus tikisi, kad ir jam kazka duos.. o jei jis negali nieko,tai uz ka jam duoti.Kitaip sakant jai as aukoju Dievui tai as tikiu, kad man Dievas duos,laimins mane,mano seima,draugus,priesus,juk tuom yra pagrystas tikejimas.ar ne?Bet jei jau akoju tai aukoju is sirdies ir nesvarbu kur aukoju,baznycioj ar gatvej elgetai duodamas,Todel tikiu, kad Dievas gali per kazkoki zmogu,(nebutinai kuniga),palaiminti mano sunu,zmona,mane.Ar as kazko nesuprantu?Nejau privaloma duoti,tipo aukoti,susimoketi uz nemokama palaiminima lotuliukas.gif lotuliukas.gif ir tada, tipo tiketi, kad mane,dievas palaimino uz simtine kita.. doh.gif g.gif biggrin.gif
Atsakyti