Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikų atostogos

QUOTE(TeklėJ @ 2012 06 27, 11:34)
Mititėja, tongue.gif
Man Atrodo, kad stovyklų šiais laikais mažiau nei už penkis šimtus niekur nerasit,savaitei su pilnu maitinimu, programa ir patyrusiais vadovais: ))
Va kaip čia yra.
Papildyta:

Mititėja, tongue.gif
Man Atrodo, kad stovyklų šiais laikais mažiau nei už penkis šimtus niekur nerasit,savaitei su pilnu maitinimu, programa ir patyrusiais vadovais: ))
Va kaip čia yra.

Dar vienas dalykas, pamiršau paminėti tualetą.
Visą savaitę reikalus atlikinėti miške, sutikime visis, nehigieniška ir mums ir pačiam miškui.
Tualetas bus įrengtas: ))
Švarą palaikyti padės ežeras. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(TeklėJ @ 2012 06 27, 13:25)
Man yra 19iolika metų...
Ir jūs save vadinate "patyrusia vadove"? g.gif Tai tik mano nuomonė, bet vadovų amžius buvo vienas iš punktų, pašiurpinusių mane: apie 200 vaikų, vienas vyresnio amžiaus vadovas ir pora aštuoniolikos-dvidešimties metų vadovų.

QUOTE(TeklėJ @ 2012 06 27, 13:25)
Vaikams bus duodamas pakankamai įvairus valgiaraštis ir net neabejoju, kad vaikai kad ir kiek išlepę valgys beveik viską, nes net neabejoju,kad fiziškai pavargs aktyviai judant visą dieną: orientacinės varžybos, įvairūs savigynos apmokymai, mokymai išgyventi gamtoj, karštos dainos, laužai vienu žodžių nuotykių per akis.
Išvardinot tą patį, ką aš minėjau (tai vyksta kiekvienoj stovykloj). O "mokymai išgyventi" tai tas pats, kas "kliūčių ruožas", ar ne? biggrin.gif

QUOTE(TeklėJ @ 2012 06 27, 13:25)
Bet iš savo(kaip stovyklautojos) patirties galiu be abejones skautų stovykloms duoti pirmą vieta. 4u.gif
Nesiginčiju, kad kai kam toks poilsis labai tinka ir patinka, bet tikrai ne visiems. schmoll.gif Ypač jeigu savaitę sėdi palapinėse plaukiančiame miške, išlįsdami tik pasiimti košės. verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 06 27, 14:23)
Ir jūs save vadinate "patyrusia vadove"?  g.gif Tai tik mano nuomonė, bet vadovų amžius buvo vienas iš punktų, pašiurpinusių mane: apie 200 vaikų, vienas vyresnio amžiaus vadovas ir pora aštuoniolikos-dvidešimties metų vadovų.

Išvardinot tą patį, ką aš minėjau (tai vyksta kiekvienoj stovykloj). O "mokymai išgyventi" tai tas pats, kas "kliūčių ruožas", ar ne?  biggrin.gif

Nesiginčiju, kad kai kam toks poilsis labai tinka ir patinka, bet tikrai ne visiems.  schmoll.gif Ypač jeigu savaitę sėdi palapinėse plaukiančiame miške, išlįsdami tik pasiimti košės.  verysad.gif  verysad.gif

ne, pirma aš savęs nelaikau vadove, aš patyrusiems vadovs padėsiu, vykdysiu ju nurodymus, antra vaiku bus iki 50, trečia yra labai stereotipiškas nusitatymas prieš skautus: sėdim palapinėse, valgom košę ir voliojamės purve(aišku būna ir tokiu dalyku, bet raskit vaika, kuriam neptinka šitokie dalykai) , ir jeigu skaitet straipsnį, turejot pastebėt ko bus mokomi vaikai, šiais laikais tesugebantys suvaldyti kompiuterio pelę(aišku aš čia hiperbolizuoju lotuliukas.gif bet esmė išlieka ta pati).
tarp kitko toj stovykloj kur buvau, pusę savaitės lijo lietus, bet tai nesugadino man stovyklos ir noro užsiimti siūloma programa.
na vienu žodžiu nelabai noriu ginčytis, nes kaip sakoma kiek žmoniu tiek nuomoniu, o savosios įpiršti neketinu biggrin.gif tiesiog sakau kaip iš tikruju yra smile.gif
Atsakyti
QUOTE(TeklėJ @ 2012 06 27, 21:15)
ne, pirma aš savęs nelaikau vadove, aš patyrusiems vadovs padėsiu, vykdysiu ju nurodymus, antra vaiku bus iki 50, trečia yra labai stereotipiškas nusitatymas prieš skautus: sėdim palapinėse, valgom košę ir voliojamės purve(aišku būna ir tokiu dalyku, bet raskit vaika, kuriam neptinka šitokie dalykai) , ir jeigu skaitet straipsnį, turejot pastebėt ko bus mokomi vaikai, šiais laikais tesugebantys suvaldyti kompiuterio pelę(aišku aš čia hiperbolizuoju  lotuliukas.gif bet esmė išlieka ta pati).
tarp kitko toj stovykloj kur buvau, pusę savaitės lijo lietus, bet tai nesugadino man stovyklos ir noro užsiimti siūloma programa.
na vienu žodžiu nelabai noriu ginčytis, nes kaip sakoma kiek žmoniu tiek nuomoniu, o savosios įpiršti neketinu biggrin.gif tiesiog sakau kaip iš  tikruju yra smile.gif
Aš irgi kalbu iš patirties. Mano vaikui skautų stovykla - vienas baisiausių vasariškų prisiminimų. biggrin.gif O man - į balą sumesti pinigai (kuprinė, miegmaišis, kilimėlis, katiliukas, palapinės nuoma + už stovyklą mokėti pinigai). Periodiškai organizuojami "kliūčių ruožai" (šliaužimas purvu, bridimas per upę aukščiau galvos lygio) - baisaus patyrimo baisusis košmaras. Ne visiems patinka tokios atrakcijos. schmoll.gif
Atsakyti
Stovykla labai gerai. Tik gaila kad visai vasarai ten ikišti neišeina biggrin.gif
Papildyta:
O dėl vadovų amžiaus tai tikrai galvoju kad vaikai turi būti patyrusių pedagogų rankose. 18-20 m. amžiaus "vadovus" dar pačius reikia prižiūrėti kad ko neprikrėstų.
Atsakyti
QUOTE(alabama999 @ 2012 06 28, 10:09)
O dėl vadovų amžiaus tai tikrai galvoju kad vaikai turi būti patyrusių pedagogų rankose. 18-20 m. amžiaus "vadovus" dar pačius reikia prižiūrėti kad ko neprikrėstų.
thumbup.gif drinks_cheers.gif Ir prikrečia. lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alabama999 @ 2012 06 28, 09:09)
Stovykla labai gerai. Tik gaila kad visai vasarai ten ikišti neišeina biggrin.gif
Papildyta:
O dėl vadovų amžiaus tai tikrai galvoju kad vaikai turi būti patyrusių pedagogų rankose. 18-20 m. amžiaus "vadovus" dar pačius reikia prižiūrėti kad ko neprikrėstų.

galiu nuraminti, kad vyresnieji vadovai turi virš 23-jų metų.
nesusilaikysiu nepasakius, bet toooks skepticizmas!!! šakės. biggrin.gif
teisybė, dar labai priklauso nuo vaiko, jei jis truputėlį palepintas, tai savaime suprantama, kad tokios stovyklos ne jam. ax.gif
Atsakyti
Na, man teko dalyvauti vienoje skautų stovykloje ir tikrai buvau labai laiminga, kad ten nuvykau. Veiklos buvo tikrai labai daug! Reikėjo ir galvą palaužyt, savo kūrybiškumą atskleisti. Na, iš visų stovyklautojų nebuvo tokių,kuriems baisiai nepatiktų ir išvažiuotų anksčiau iš stovyklos dėl to, kad per daug viskas sunku buvo. Tiesiog manau,kad tai tikrai buvo gerai praleistas laikas. Tik va, gaila, jau nebeįtelpu į tuos rėmus dėl amžiaus..
O dėl kainos ir papildomų išlaidų (kilimėlis, miegmaišis, palapinė). Tai čia gi nebūtina pirkti naujų dalykų, galima gi pasiskolinti iš draugų/giminaičių/pažįstamų. Tad tikrai neverta tiek išlaidauti : ) Galima prasisukti be tokių didžiulių pirkinių ir bereikalingų pinigų laidymo.
Atsakyti
QUOTE(TeklėJ @ 2012 06 28, 10:54)
teisybė, dar labai priklauso nuo vaiko, jei jis truputėlį palepintas, tai savaime suprantama, kad tokios stovyklos ne jam. ax.gif
Nesusilaikysiu nepasakius, kad toks požiūris užmuša. Kas nemėgsta per lietų šliaužti purvu (atsiprašau, kad tą patį kartoju, tiesiog įpūdis liko neišdildomas) - palepęs. Kas nesužavėtas prausimusi tamsoje ežere - palepęs. Kam nepatinka wc reikalus atlikinėti miškelyje - palepęs. doh.gif
Beje, labai nuvylė pats skautų bendravimas. Mano vaikas parsivežė toookių žodžių, kurių iki tol nė mokykloj nebuvo girdėjusi. Tai geriau jau "palepusi", bet ne keikūnė.
Dėl prasisukimo... kadangi mūsų aplinkoje skautų nebuvo, o į keliones žmonės dažniausiai vyksta su lagaminais ir be kilimėlių po miegmaišiu bei katiliukų, tai taip ir gavosi, kad greičiau buvo viską supirkti, negu ieškoti "kaip prasisukti".

Grįžtant prie temos: prieš išleisdami vaiką į skautų stovyklą, pagalvokite, ar jūsų vaikui tai tiks. Nes tai nėra eilinė vasaros stovykla. Ji yra kitokia. Vieniems labai patinka, kitiems - ne.
Pasidomėkit, kokie orai numatomi, nes šlapių ir purvinų drabužių bei avalynės išsidžiovinti galimybių nebus. schmoll.gif Ir nedėkit gerų drabužių. Nes draugai skautai gali "pasmerkti" vien dėl to, kad lietpaltis bus ne "celofaninis", o normali lietaus striukė. doh.gif doh.gif

P.S. TeklėJ, jeigu kokiam skautui reikėtų minėtos amunicijos, pasiūlykit parašyti man į el. paštą klasesdarbas eta gmail.com - mielai parduosiu už 2/3 kainos (viskas pirkta parduotuvėje "Armijai ir civiliams"). Naudota tik tą vieną kartą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 28 birželio 2012 - 10:37
QUOTE(mititėja @ 2012 06 28, 12:28)


Grįžtant prie temos: prieš išleisdami vaiką į skautų stovyklą, pagalvokite, ar jūsų vaikui tai tiks. Nes tai nėra eilinė vasaros stovykla. Ji yra kitokia. Vieniems labai patinka, kitiems - ne.
Pasidomėkit, kokie orai numatomi, nes šlapių ir purvinų drabužių bei avalynės išsidžiovinti galimybių nebus.  schmoll.gif  Ir nedėkit gerų drabužių. Nes draugai skautai gali "pasmerkti" vien dėl to, kad lietpaltis bus ne "celofaninis", o normali lietaus striukė. doh.gif  doh.gif




Na, taip pritariu, kad smagiau praleisti laiką, kai saulė šviečia, oras geras ir nė vieno lietaus debesėlio. Bet va, kai pati buvau skautų stovykloje, tai žinokit, saulė mus retai glostė savo šiluma.. Tačiau pasibaigus stovyklai buvo beprotiškai smagu, kad turėjau tokią galimybę pabūvoti gamtoje ir netokiom maloniom sąlygom. Ir va, iš tiesų savim dėl to didžiuojuosi rolleyes.gif

Patiko man Jūsų frazė: "Vieniems labai patinka, kitiems - ne". Tačiau nereikia taip "varyti" ant žmogaus, kuris tiesiog pasiūlė stovyklą. Jei Jūsų vaikams nepatiko (dar klausimas su kokia skautų organizacija teko pabūvoti- manau, čia svarbus aspektas), tai dar nereiškia, kad visos stovyklos, kurias organizuoja skautai yra prastos.

O dėl smerkimo, kad stovyklautojas yra atsivežęs netinkamą amuniciją, tai dar man neteko su tokiais dalykais susidurti.. Apie tokį dalyką pirmą kartą girdžiu.

Be to, man atrodo, kad čia ta pati organizacija, kurios rengiamoj stovykloje ir buvau. Tad tikrai jokių priekaištų jiems neturiu ir tikrai giriu už puikų bendravimą, rūpestį ir aktyvumą visos stovyklos metu.

P.S. TekėlJ, smalsu pasidarė, gal kartais esate viena iš vadovių, kuri rengė stovyklą, kai ir aš joje dalyvavau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(saules_vaikas @ 2012 06 28, 17:24)
Patiko man Jūsų frazė: "Vieniems labai patinka, kitiems - ne". Tačiau nereikia taip "varyti" ant žmogaus, kuris tiesiog pasiūlė stovyklą. Jei Jūsų vaikams nepatiko (dar klausimas su kokia skautų organizacija teko pabūvoti- manau, čia svarbus aspektas), tai dar nereiškia, kad visos stovyklos, kurias organizuoja skautai yra prastos.
Visada įsivaizdavau, kad Skautų organizacija yra viena - Lietuvos Skautų Sąjunga. O kiek jų yra? blush2.gif g.gif
Ant žmogaus nevarau. Bet sakyti, kad stovykla kainuoja "kapeikas" yra netikslu. 220 Lt kainuoja tik maistas. Visą likusią amuniciją, jeigu jos neturi ir negali "prasisukti" - teks ne taip jau pigiai susipirkti.
Taip, aš nesakau, kad visiems nepatinka. Tik iš savo patirties perspėju, kad tai nėra tradicinė stovykla, kaip ją daugelis įsivaizduoja. Kaip ir turistiniai žygiai: vieniems patinka miške po egle leisti laiką, kitiems ne. Todėl susigundyti tiktai menamu pigumu yra rizikinga.
O kad skautė reklamuoja savo rengiamą stovyklą, tai daug čia tokių reklamuotojų. Reikia gi vaikus surinkti. biggrin.gif Stovėtų norinčių eilės, niekas niekur nereklamuotų ir nekviestų. mirksiukas.gif
Atsakyti
Žinau, kad yra dar Lietuvos Skautija, skautai akademikai (nežinau, ar pastarieji skaitosi organizacija ar prie kokios nors prisišlieja). Dar būna ir oro, jūrų skautų, kurie turi savas organizacijas. Čia tos mano žinio yra tokios paviršutiniškos, tad daug pavyzdžių negaliu pasakyt. Bet tikrai žinau, kad skautų yra ne viena organizacija mirksiukas.gif
Manau, kad dėl tų organizacijų, jeigu Jums tikrai įdomu, galite pasidomėti tam pačiam google, paieškoti skautų organizacijų atskirų tinklalapių, forumų arba TeklėJ galėtų daugiau papasakoti šiuo klausimu smile.gif
Atsakyti