Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Sveikutės, prisijungsiu pie bendros diskusijos, šaunuolės, kad auginate daržovytes, valgykime sveikiau mirksiukas.gif
Pomidorų auginime jau šiek tiek nusimanau, jie mėgsta skersvėjus, reikia saugoti nuo rūkų, nemėgsta per daug drėgmės, gali prasidėti puviniai. Todėl patartina turėti atskirus šiltnamius agurkams ir pomidorams. Nors pati ,kelis metus, agurkus su pom auginau bendrame šiltnamyje. Derliaus užderėdavo pakankamai, bet agurkėliai megzdavo vėliau, jiems būdavo per šalta, daugumą daigų sudarė-pomidorai.
Šiais metais turiu atskirą šiltnamį iš lankų dėl agurkų ir paprikos. Agurkėlių "Pasalimo"daigelius pirkau Žiežmarių šiltnamiuose, jie dera gausiai, vaisiai nedideli thumbup.gif Jau mėnuo, kai valgome savo agurkiukus, keleta stiklainiukų užvakavau.
Viskas būtų šaunu, bet ax.gif Gal kas galite patarti, kaip genėti šiuos augaliukus g.gif , ūsus skabdau, palikau po dvi nuo daigo einančias atžalas, kitas atžalas išskabdau, o toliau ką daryti blush2.gif Ar galima praretinti lapus, nes jų jau per daug,džiunglės doh.gif


Atsakyti
QUOTE(Vivaida @ 2008 06 27, 02:07)

Ar galima praretinti lapus, nes jų jau per daug,džiunglės doh.gif



nu pas mane irgi džiunglės doh.gif bet man anyta pataria, kad kaip tik lapų skinti nereikia g.gif Nežinau kaip daryt smile.gif Šiaip jie anksčiau užsiimė daržovių auginimu šiltnamiuose tai lyg ir turėtų žinot kaip ir ką daryt, nors skaičiau, kad kitos merginos kaip tik skabo lapus g.gif
Atsakyti
Kiek zinau,agurku ugliai yra skabomi,bet ne lapai,ale nesveika lapus skabyti g.gif .tai gal geriau lapus palikit ramybej smile.gif
Atsakyti
QUOTE(_vetra_ @ 2008 06 27, 10:35)
nu pas mane irgi džiunglės  doh.gif  bet man anyta pataria, kad kaip tik lapų skinti nereikia  g.gif  Nežinau kaip daryt  smile.gif

mano anyta skabo// ir agurkus ir pomidorus.. kai pirma kart pamaciau tai blink.gif pas ją tik stiebas ir vaisiai lotuliukas.gif o viskas dera iaubingai gerai rolleyes.gif

bet aš tai neskabysiu cool.gif negražu blush2.gif


kodėl pageltonuoja ir krenta maži agurkiukai???
Atsakyti
Neapsidulkina žiedas ir neužsimezga vaisius, todėl pagelsta ir nukrenta.
Atsakyti
QUOTE(Daivike. @ 2008 06 27, 16:50)
Neapsidulkina žiedas ir neužsimezga vaisius, todėl pagelsta ir nukrenta.

bet tai agurkiukai jau 1-2cm būna g.gif o kaip prikviest bičių į šiltnamį???
Atsakyti
As irgi praretinu lapus .Ir agurku ir pomidoru.Tik ne taip drastiskai ,kad tik stiebas ir vaisiai - dali lapu palieku , ir nemaza.
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2008 06 27, 17:34)
bet tai agurkiukai jau 1-2cm būna  g.gif  o kaip prikviest bičių į šiltnamį???


Na taip 1-2 cm. buna ir jei neapsidulkina amen unsure.gif
Jei bičių neišeina prisikviest tai aš naudoju "rankinį" apdulkinimo būdą. Žiedai būna dvejopi su agurkėliu- moteriški ir be jo, žiedas tik ant kotelio- vyriški. Tai va nuskini vyrišką žiedelį, nuplėši žiedlapį, kad liktų ant kotelio tik viduriukas ir tada su tuo žiedo viduriuku švelniai pabaksnoji į moteriško agurko žiedo viduriuką. Aš su vienu vyriškiu apdulkinu 2-3 moteriškes ir imu naują.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daivike.: 27 birželio 2008 - 17:31
Ateičiai patarimas,kad nereiktų sukti galvos kaip juos apdulkinti ax.gif , perkant sėklas reikia prašyti, kad agurkėliai būtų savidulkiai mirksiukas.gif . Su apdulkinimu problemų nebus. "Pasalimo" priklauso šiai grupei, atsparūs ligoms, tinka vakavimui, rauginimui thumbup.gif . O lapus tai pabandysiu išskabdyti, manau, kad nepakenks g.gif
Gal kas auginate šiltnamyje baklažanus, turiu kelis daigus, stiebiasi, ką toliau su jais reikės daryti... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2008 06 27, 17:34)
bet tai agurkiukai jau 1-2cm būna  g.gif  o kaip prikviest bičių į šiltnamį???


As tai irgi visada perku savidukliu agurku seklas. Bet prie siltnamio prieigu visada pasodinu geliu, vilioju bites taip smile.gif ir grazu, ir naudinga blush2.gif Siais metais medetkos auga, tai prisirenku ziedeliu arbatai, labai gerai gerkle gydo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kubilina @ 2008 06 28, 07:49)
As tai irgi visada perku savidukliu agurku seklas. Bet prie siltnamio prieigu visada pasodinu geliu, vilioju bites taip smile.gif ir grazu, ir naudinga  blush2.gif Siais metais medetkos auga, tai prisirenku ziedeliu arbatai, labai gerai gerkle gydo smile.gif

tai va kad pa mus šiemet viskas greit ir netikėtai doh.gif daigelius pirkau.. radničioka blush2.gif ir dar kažkokius... o ir gėlių dar nėr.. tik juoda žemė aplink doh.gif na pirmas kartas blush2.gif pirmi metai... bet va pomidorai tai labai gražiai atsigavo.. tik keturi dar biški ne kaip atrodo... bet manau ir tie suvešės... ir pomidorų kelių jau nemažai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Vivaida @ 2008 06 28, 00:07)

Gal kas auginate šiltnamyje baklažanus, turiu kelis daigus, stiebiasi, ką toliau su jais reikės daryti... ax.gif

Auginu. mirksiukas.gif Pernai vėlai pasisodinau,tai derliaus ensulaukiau.Šiemet anksti pasisėjau,tai žiūriu du daigeliai jau žydi.Gal nebus per trumpa mūsų vasara? g.gif
Atsakyti