Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Sveikutes bitutes 4u.gif Teisybe pomidoru jau atsivalgem, privakavom dabar reikia kuo ilgiau islaikyti iki salnu. O pas mane irgi pomidorai nevienodai noksta , skaiciau kad tai yra nuo kontrastingos temperaturos siltnamyje , kai nakti salta o diena karsta. As kai kuriuos nuskinu ir nokinu popierineje dezuteje .
Atsakyti
Gal kas bandėte iš pomidoro pasilikti sėklų kitiems metams?Kaip tai reikėtų padaryt? Pasidalinkit patirtim ax.gif
Atsakyti
Jei sėklos nėra hibridinės, jas galima pasilikti.Aš daug metų taip ir pasidarau kitiems metams sėklų sau, o perteklių realizuoju.Tam reikia gerai išnokusių pomidorų. Sėklas labai gerai išplaut, išdžiovint ir jau turima.Patikusių pomidorų, paprikų pasirinkt sėklų-tikrai verta.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2008 09 09, 18:45)
Jei sėklos nėra hibridinės, jas galima pasilikti.Aš daug metų taip ir pasidarau kitiems metams sėklų sau, o perteklių realizuoju.Tam reikia gerai išnokusių pomidorų. Sėklas labai gerai išplaut, išdžiovint ir jau turima.Patikusių pomidorų, paprikų pasirinkt sėklų-tikrai verta.


o mano uosvienyte dar jas kazkaip "raugina" bigsmile.gif .
Is visai prinokusiu pomidoru isima seklas su ta visa mase kurioj jos laikosi, bet be pertvareliu sudeda i stiklainius, tada uzdengia popieriumi arba kokiu audiniu ir palaiko, toks pelesiuka ant virsaus atsiranda, o tada jau tik isplauna ir isdziovina. g.gif o gal net nebutina taip zaisti bigsmile.gif nors ji gi agronome, tipo ismano viska tuose reikaluose blush2.gif

O paprikas tai paprasciausiai isimama ir isdziovinam.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kubilina: 09 rugsėjo 2008 - 21:40
o kaip manot, iš pirktinių spalvotų paprikų ar galima ten pasidaryti sėklų? kažin ar jos sudygs? g.gif na man labai skanu ir gražu, ypač stalo papuošimui blush2.gif
Atsakyti
[quote=nengamo,2008 08 21, 14:28]
O kompotą kaip darei? Tiesiog sirupu užpilti ir viskas? bigsmile.gif






Taip,nuplaunu uogas,paskui uzpilu sirupu,apverciu,uzkloju siltai ir laikau min para apklotu,tada issisterilizuoja viskas rolleyes.gif
Atsakyti
ax.gif Sveikos daržininkės 4u.gif

Noriu paklausti kuom sterilizuoti šilknamį nes šiemet amaras užpuolė nuėde visus agurkus ir paprikas baklažanų irgi nėra nu vienu žodžiu nuostolių apturėjau verysad.gif . bet va noriu kad kitą met butu viskas thumbup.gif , tai kiek skaičiau reikia užsėti garstyčias, jos jau auga pas mani šilknamyje, paskui dar sieros dėžes pastatyti rudenį ir pavasarį o ką dar daryti reiktu g.gif , gal kuri pasidalintu patirtim ax.gif
Atsakyti
Tarp pomidorų šiltnamyje sėkit serenčius, jie stabdo ligų, amarų plitimą. Kiti sako, kad kukurūzai padeda, kai šiltnamyje auga. Aš to nesu bandžiusi, nes baiminausi, kad neužgožtų pomidorų. Serenčiai neblogai padeda.
Rudenį šiltnamį dezinfekuokit sieros šaške, bet stiklinį. Plėvelinį galima perkelti kitur. Mes tiesiog jį nudengiam ir per žiemą visi nelabieji iššąla. Pavasarį užnešam naujos žemės, sumaišom perkasant ir problemų nebūna.
Kas dėl sėklų, galima paprikų sėklų pasirinkti iš pirktinių paprikų. Ne visada jos būna sunokę, nes dažnai skinamos vos pradėję nokti. Tekę išbandyti jų daigumą ir kokybę-nebloga. Dabar jau nebeeksperimentuoju, kadangi gaunu tiesiai iš augintojų patikimų sėklų.
Pomidorų sėklų nerauginu. Tačiau, gal tai kelių dienų mirkymas, kad nukristų plėvelės nuo sėklų. Tokių atvejų yra buvę. Tačiau būkit atsargios, jei sėklos pernokę, jos vandenyje gali greitai išleisti daigelius. Tokios sėklos jau nebus tinkamos kitų metų sėjai.
Atsakyti
QUOTE(kriro @ 2008 09 10, 09:35)
o kaip manot, iš pirktinių spalvotų paprikų ar galima ten pasidaryti sėklų? kažin ar jos sudygs? g.gif  na man labai skanu ir gražu, ypač stalo papuošimui blush2.gif

Kai reikia sėt paprikas,aš visada nusiperku parduotuvėj norimos spalvos paprikų,jas essen.gif ,o sėklas pasėju,nes jos šviežios ir neišdžiuvusios,kaip būna sėklų pard. schmoll.gif ir greit sudygsta thumbup.gif ir gaunasi spalvotos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2008 09 11, 18:24)
Tarp pomidorų šiltnamyje sėkit serenčius, jie stabdo ligų, amarų plitimą. Kiti sako, kad kukurūzai padeda, kai šiltnamyje auga. Aš to nesu bandžiusi, nes baiminausi, kad neužgožtų pomidorų. Serenčiai neblogai padeda.

ačiu už atsakymą 4u.gif . tačiau bėda tame kad liga pradėjo plisti nuo baklažanų ir persimetė į agurkus. Na bet kitamet pabandysiu su serenčium ax.gif
Atsakyti
aš tai tokiu kitokiu truputį klausimėliu, mūsų šiltanamis stiklinis, bet amžinai kas nors išdaužia durų stiklus, jie nepigūs, bet jau nusibodo tas stiklo šukes rankiot, kaip manot, ką įstatyti ar kuo pakeisti durų stiklą? jeigu įdėtumėm plėvelę biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kriro @ 2008 09 12, 09:12)
aš tai tokiu kitokiu truputį klausimėliu, mūsų šiltanamis stiklinis, bet amžinai kas nors išdaužia durų stiklus, jie nepigūs, bet jau nusibodo tas stiklo šukes rankiot, kaip manot, ką įstatyti ar kuo pakeisti durų stiklą? jeigu įdėtumėm plėvelę biggrin.gif

galima ta stikla ir pakeisti kokia kita peršviečiama medžiaga ir plėvele, tačiua ji greičiau dėvesis ax.gif , nors kaip pas jus daužo tai gal bus ir patvaresnė, aš gal ieškočiau kokio poliritaninio stiklo ar dar kaip jis vadinasi ax.gif
Atsakyti