Įkraunama...
Įkraunama...

Karjera ar vaikas?

QUOTE(liepsnelė @ 2005 08 25, 10:37)
O kas čia blogo, jei ji jau subrendusi motinystei ir sąmoningai planuoja? (jeigu ji tikrai suvokia, ką daro, tai nėra trumpa jos užgaida, be tikro suvokimo visų pasekmių - kad vaikas visam gyvenimui, didelė atsakomybė).
Ne visos vienodai subręsta, ne visom tuo pačiu laiku motinystės instinktas pasireiškia. Žinau pvz., kai planavo panašaus amžiaus merginos (jau vedusios), sėkmingai susilaukė, dabar jos vis dar jaunos, vaikai jau praauginti smile.gif

Tik vienas dar labai svarbus niuansas - toks noras turi sutapt su galimybėm - finansinėm. Kad nebūtų taip - tai tėvai padės, jei reikės. Reikia kažką savo turėt, būt nepriklausomam ir tik pačiam atsakyt už savo veiksmų pasekmes.

liepsnele tu visada protingai parasai thumbup.gif
As irgi gal jau noreciau leliuko, bet... noriu pirma biski pasimokyti blush2.gif
Atsakyti
Tai kaip ir nėra vieno paprasto, lengvo ir kategoriško atsakymo: karjera ar vaikas g.gif
Šiuo metu renkuosi tarp karjeros ir šeimos. Patikslinsiu, kad man šeima - tai jau iš karto ir darom 2.gif Universitetą jau esu baigusi, abi pakopas, darbą turiu, netgi jau antrą spėjau pakeisti po baigimo ir visai neblogą, patinka man jis, bet dušiai ramybės neduoa doktorantūros studijos. Nespėju aš ir darbe, ir studijose, o kur dar apie šeimą galvoti verysad.gif Laukti kol baigsiu studijas irgi nenoriu, nes metų jau 26 cry.gif O baisiausia tai, kad niekaip neišdrįstu nueiti pas instituto vedėją ir pasakyti, kad metu studijas cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Žydraakė @ 2005 08 25, 13:32)
Tai kaip ir nėra vieno paprasto, lengvo ir kategoriško atsakymo: karjera ar vaikas g.gif
Šiuo metu renkuosi tarp karjeros ir šeimos. Patikslinsiu, kad man šeima - tai jau iš karto ir darom  2.gif Universitetą jau esu baigusi, abi pakopas, darbą turiu, netgi jau antrą spėjau pakeisti po baigimo ir visai neblogą, patinka man jis, bet dušiai ramybės neduoa doktorantūros studijos. Nespėju aš ir darbe, ir studijose, o kur dar apie šeimą galvoti verysad.gif Laukti kol baigsiu studijas irgi nenoriu, nes metų jau 26 cry.gif O baisiausia tai, kad niekaip neišdrįstu nueiti pas instituto vedėją ir pasakyti, kad metu studijas cry.gif  cry.gif  cry.gif  cry.gif  cry.gif

O kam tau jas mesti? Juk gali pasiimti akademiniu smile.gif Na, nebent jos visai neidomios...
O su lleiuku nereiks dirbti, galesi mokytis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Muse @ 2005 08 25, 15:21)
O kam tau jas mesti? Juk gali pasiimti akademiniu smile.gif  Na, nebent jos visai neidomios...
O su lleiuku nereiks dirbti, galesi mokytis smile.gif


Akademines duoda tik metams, o vaikelį norėčiau auginti pati, o ne palikinėti nuolat mamai. Dilema yra ta, kad nepavežu to svorio, o kai nepavežu, tai jau ir nebeįdomu darosi...
Atsakyti
QUOTE(Žydraakė @ 2005 08 25, 14:25)
Akademines duoda tik metams, o vaikelį norėčiau auginti pati, o ne palikinėti nuolat mamai. Dilema yra ta, kad nepavežu to svorio, o kai nepavežu, tai jau ir nebeįdomu darosi...

O kas ta svori uzdejo? tongue.gif
As tai kazkaip irgi padejuoju, kad kuriu galu cia man reikia ir dirbti, ir dar mokytis, ir dar visokius siaip kursus palankyti -kartais buna labai sunku. Bet del to planuoti nenustoju, gal del to, kad ne taip lengvai viskas einasi, kaip noretusi? Pagal pirminius planus jau vakui ir virs metu turejo but, o dabar ziurek ir visa magistrantura baigsiu, kol pastosiu sad.gif
Atsakyti
o jum kartais neatrodo, kad beplanuodami taip galima nusiplanuoti.....
aš pasakysiu kodėl aš nusprendžiau, kad vaiko noriu ir turėsiu - visų pirma, man lengviau, nesu karjeristė ir tikrai tokia nebūsiu. mokslus baigiau, vyras yra, butas yra, darbas yra, amžius irgi pats tas - niekas nežino, kas bus vėliau - tad nusprendėm, kad tai pati geriausia situacija - kol esam jauni, džiaugsmingi ir turim ką vaikui duoti. toli grąžu ne viską jam galėsim duoti - bet ar visko reikia?? aš labiau bijau tokios situacijos, kai kalsi kalsi pinigus, pripažinimą - o atėjus laikui, tiesiog nebegalėsi susilaukti, nes praleisi progą. tiesiog turiu tokią teoriją, kad kai vaikas nori ateiti - tu neleidi, o kai tu norėsi, galbūt kažkas aukščiau jau bus nusprendęs kad NE - kaip sakant nevarykit Dievo į medį, o idealių salygų niekada nebus.
ar bijau? žinoma. bet nė už ką nekeisčiau esamos būklės į karjerą, kalną pinigų, automobilį - tai užgyvenama.
žinoma, kiekvienas turim pasverti ką turim, ką galim - svarbiausiai, akd surasti tą atsakymą ir gerai jaustis viduje - būti patenkintu ir dėkingu už tai, ką turi mirksiukas.gif
aš tikrai turiu labai daug - nors kokio karjeristo akimis galbūt esu ubagė didžiausia mirksiukas.gif tuo mes ir skiriamės laugh.gif
Atsakyti
Va as pabusiu didele karjeriste biggrin.gif .Man 31 metai ir tik dabar vaika planuojame, niekada nesigailejau ir nesigailiu kad pirmiau pradejau karjera, o ne vaikus gimdyti. biggrin.gif ir tikrai net jeigu metai sugriztu atgal vistiek pasirinkciau ka dabar turiu, negu rizikuoti savo karjera.Nebuciau iki dabar spejusi "atsistoti" ant koju neplanuociau ir dabar, manau karjera daryti galima iki 35 metu (nes tai pats darbingiausias amzius), poto turi pagrinda po kojom ir gali atsiduoti savo moteriskai prigimciai, jeigu toks noras aisku yra, nes nevisos nori juk buti motinos. As dabar supratau, kad jau viska turiu ir tik dabar noriu buti mama........ ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Muse @ 2005 08 25, 15:29)
O kas ta svori uzdejo? tongue.gif
As tai kazkaip irgi padejuoju, kad kuriu galu cia man reikia ir dirbti, ir dar mokytis, ir dar visokius siaip kursus palankyti -kartais buna labai sunku. Bet del to planuoti nenustoju, gal del to, kad ne taip lengvai viskas einasi, kaip noretusi? Pagal pirminius planus jau vakui ir virs metu turejo but, o dabar ziurek ir visa magistrantura baigsiu, kol pastosiu sad.gif


Kas kas uždėjo g.gif Taigi, kad pati ax.gif Būtų kažkas kitas uždėjęs, tai kaip gautų galvon bash.gif ir to svorio nebeliktų. O dabar pati užsidėjau, tai pati ir kankinuosi cry.gif Gal jeigu su draugu būtume jau vyras ir žmona, tai lengviau būtų apssipręsti...
Atsakyti
QUOTE(Žydraakė @ 2005 08 26, 07:44)
Gal jeigu su draugu būtume jau vyras ir žmona, tai lengviau būtų apssipręsti...


O gal vaikelis padėtų kitkam apsispręsti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(liepsnelė @ 2005 08 26, 08:09)
O gal vaikelis padėtų kitkam apsispręsti?  smile.gif


Gal... g.gif
Nekenčiu labai tokių pasirinkimo situacijų schmoll.gif Manau, kad Bučkis yra žymiai lengvesnėje situacijoje: apsisprendė ko nori ir siekia to clap.gif Labai patiko man jos žodžiai "svarbiausiai, kad surasti tą atsakymą ir gerai jaustis viduje" mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Žydraakė @ 2005 08 26, 08:36)
Gal... g.gif
Nekenčiu labai tokių pasirinkimo situacijų schmoll.gif Manau, kad Bučkis yra žymiai lengvesnėje situacijoje: apsisprendė ko nori ir siekia to clap.gif Labai patiko man jos žodžiai "svarbiausiai, kad surasti tą atsakymą ir gerai jaustis viduje" mirksiukas.gif


Tai jei nekenti, tai ir naikink tokias situacijas smile.gif - apsispręsk ir siek to. Tada viskas ima sektis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žydraakė @ 2005 08 26, 08:36)
Gal... g.gif
Nekenčiu labai tokių pasirinkimo situacijų schmoll.gif Manau, kad Bučkis yra žymiai lengvesnėje situacijoje: apsisprendė ko nori ir siekia to clap.gif Labai patiko man jos žodžiai "svarbiausiai, kad surasti tą atsakymą ir gerai jaustis viduje" mirksiukas.gif

o va čia tai neteisinga sakyti - kad kažkam lengviau negu tau - juk pati savo gyvenimą planuoji ir organizuoji, taip ir kitas taip pat mirksiukas.gif tiesiog pasižiūri į save ir žinai, kas tau svarbiau ar karjera, ar šeima, kas kuriam amžiuj. vat dėl ko man tikrai lengviau - kad nenorėjau tekėti dėl kūdikio (nieko smerktino tame nematau, tik aš taip nenorėjau mirksiukas.gif ), norėjau kad būtų baigti mokslai, ir kad nebebūčiau išlaikoma tėvų, kad būtų kur gyventi, kad vaiko auginti "išeičiau iš darbo" - ta prasme garantijos yra kur grįžti - visos tos sąlygos "išpildytos", tad nebeliko klausimo dėl vaikiuko.
o vieno atsakymo kas geriau ir kaip geriau būti negali, kažkam išeina vienaip, kažkam išeina kitaip. galbūt ir aš po to gailėsiuos, svarstysiu ir keiksiuosi, kad karjeros nepadariau pirmiau, bet kita vertus - nemanau kad vaikas yra tam kliūtis - taip, apribojimas kažkoks, bet tikrai ne kliūtis mirksiukas.gif
Atsakyti