Įkraunama...
Įkraunama...

Karjera ar vaikas?

QUOTE(Ieva S @ 2005 10 21, 14:11)
Visada galvodavau, kad karjera turi eiti po vaikų ir buvau įsitikinusi, kad taip ir darysiu.
Bet dabar, kada esu sėkmingai ištekėjusi o mokslai įpusėti, kilo rimtų abejonių, ar sugebėsime duoti vaikui viską, ko reikia, patys neturėdami tvirto pagrindo po kojomis.
Manau, kad verta bent jau susirasti savo vietą po saule iki vaikų gimimo.
Kita vertus, ambicingai nusiteikusios karjeristės rizikuoja išsiugdyti savyje tiek egoizmo, kad vėliau tiesiog nesugebės gyventi ne dėl savęs, o dėl vaiko, o sėdėjimas su vaiku namie joms kels depresiją.





Na mes nekalbame apie kraštitunumus šiuo atveju, man tik buvo įdomi kitų nuomonė, kaip suderinti motinystę su darbu, mokslu ir t.t.
Ir labai džiaugiuosi, kad pagaliau jau radau savo sprendimą irmanau, kad jis - tinkamas biggrin.gif
Ir tikrai nemanau, kad nesugebėčiau gyventi dėl vaikelio smile.gif
Atsakyti
as manau pirma- vaikelis, paskui karjera....manau kad vaikas noretu turet grazia jauna mamyte... wub.gif .bus to laiko ir karjeros laiptais pakilt blush2.gif
Atsakyti
Niekada gyvenime neatideliociau vaikelio gimdymo. As pati atideliojau net 10 metu, tai buto reikejo, tai darbo, tai dar su vyru keleta meteliu pagyventi. Dabar man jau beveik 30 ir jau kaip du metai negaliu pastoti. Kazkokios neaiskios kilmes nevaisingumas cry.gif cry.gif O metai bega cry.gif cry.gif
Atsakyti
QUOTE(philipuks @ 2005 11 03, 09:23)
Niekada gyvenime neatideliociau vaikelio gimdymo. As pati atideliojau net 10 metu, tai buto reikejo, tai darbo, tai dar su vyru keleta meteliu pagyventi. Dabar man jau beveik 30 ir jau kaip du metai negaliu pastoti. Kazkokios neaiskios kilmes nevaisingumas cry.gif  cry.gif O metai bega cry.gif  cry.gif

Bet tu jau turi viena vaikeli thumbup.gif , butinai ateis pas tave ir antras, tik matyt, nepalankus laikas ir vaikelis nenori dar ateiti. Paziurek i tai filosofiskai. Ir jei tarkim neateis, tai matyt, taip turejo buti, supraskit tai, lengviau bus gyventi mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš pasirinkau pirma karjerą, greičiau ji mane pasirinko smile.gif Nes kai nuo mokyklos baigimo bandai dirbt, užsidirbt ir tai pildosi, labai sunku vieną dieną sustoti ir atsiduoti vaikeliui. Juolab, kad aš visuomet šventai tikėjau, kad ir vaikelis bus daug laimingesnis ir su vyru taip nepavargsim, jei prieš tai pasiruošim neblogą materealinę bazę. Juk auginant pirmagimį tikrai norėčiau tuo mėgautis. Toms, kurios suabejos, kad aš iš vis galėsiu kada pasiryžti turėt vaiką, atsakysiu, kad jau dabar jo labai noriu ir turiu sau konkretų terminą, kada tai bus, o iki to laiko reikia jam viską suruošti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(French @ 2005 11 03, 11:43)
Aš pasirinkau pirma karjerą, greičiau ji mane pasirinko smile.gif Nes kai nuo mokyklos baigimo bandai dirbt, užsidirbt ir tai pildosi, labai sunku vieną dieną sustoti ir atsiduoti vaikeliui. Juolab, kad aš visuomet šventai tikėjau, kad ir vaikelis bus daug laimingesnis ir su vyru taip nepavargsim, jei prieš tai pasiruošim neblogą materealinę bazę. Juk auginant pirmagimį tikrai norėčiau tuo mėgautis. Toms, kurios suabejos, kad aš iš vis galėsiu kada pasiryžti turėt vaiką, atsakysiu, kad jau dabar jo labai noriu ir turiu sau konkretų terminą, kada tai bus, o iki to laiko reikia jam viską suruošti  smile.gif


drinks_cheers.gif Aš irgi už logišką mąstymą, o ne pasidavimą emocijoms. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(philipuks @ 2005 11 03, 10:23)
Niekada gyvenime neatideliociau vaikelio gimdymo. As pati atideliojau net 10 metu, tai buto reikejo, tai darbo, tai dar su vyru keleta meteliu pagyventi. Dabar man jau beveik 30 ir jau kaip du metai negaliu pastoti. Kazkokios neaiskios kilmes nevaisingumas cry.gif  cry.gif O metai bega cry.gif  cry.gif





Niekada nesakyk niekada ir nesidairyk atgal, nes tai tikrai nieko nebepakeis. Bet mano nuomone, kad kiekvienas, na gal ne kiekvienas, bet daugelis pasižiūrėdamas atgal, visada pagalvoja, kad galėjo daryti kažką kitaip, kad jei pasikartotų galimybė, to tikrai nebedarytų, o darytų kitaip, bet mes gyvenam vieną kartą ir tuo momentu kai kažką darom, mums visada atrodo teisingiausia, tad griaužtis tikrai neverta.
Aišku yra labai baisu nesusilaukti vaikelio, bet negalvok, kad jį būtum galėjus turėti, jei būtumei jį pradėjusi planuoti prieš 10 metų.
Nors man jau irgi nebe už kalnų 30 ir dar neturiu vaikučių ir jau planuoju, bet keletą mėnesiukų nieko neišeina, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai ir kai ateis laikas - bus ir vaikas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Skruzdeliukas @ 2005 11 03, 10:37)
Bet tu jau turi viena vaikeli thumbup.gif , butinai ateis pas tave ir antras, tik matyt, nepalankus laikas ir vaikelis nenori dar ateiti. Paziurek i tai filosofiskai. Ir jei tarkim neateis, tai matyt, taip turejo buti, supraskit tai, lengviau bus gyventi mirksiukas.gif

Ziuriu ir filosofiskai ir bandau mokslu pasiteisinti, kad gerai, kad nesigauna, nes mokslus pirma baigsiu, bet sirdyje mirtis ir tustuma. Vaika turiu is pirmos santuokos, o dabar savo mylimam ir brangiam vyrui negaliu nieko duoti, nes jauciuosi kaip isdziuvusi zeme cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
Atsakyti
QUOTE(philipuks @ 2005 11 03, 15:26)
Ziuriu ir filosofiskai ir bandau mokslu pasiteisinti, kad gerai, kad nesigauna, nes mokslus pirma baigsiu, bet sirdyje mirtis ir tustuma. Vaika turiu is pirmos santuokos, o dabar savo mylimam ir brangiam vyrui negaliu nieko duoti, nes jauciuosi kaip isdziuvusi zeme cry.gif  cry.gif  cry.gif  cry.gif  cry.gif  cry.gif

Bet tu vaisinga, jei galejai viena pagimdyti. mirksiukas.gif Gal turi itakos koks nors hormoninis disbalansas, esi nervuota, kad kazkas nesigauna ir pan. Bet kodel visada moteris save pradeda peikti, kad yra isdziuvusi lyg zeme (labai negraziai skamba blink.gif ), o gal vyras kaltas?
Atsakyti
o man vat sukakojo 28m, po metu baigsiu mokslus, turiu gerai apmokama darba,
turim buta, viska turim ir vis dar keliu ta kalusima ar ash noriu vaiko dabar ar visdelto baigti mokslus ir tada...kazkokios abejones vis mane lanko..
todel kazkaip dar nesiryztu, bet tuo paciu visi aplinkui tik ir zuja...sensti,sensti,sensti...
Atsakyti
QUOTE(alexejka @ 2005 11 06, 18:33)
o man vat sukakojo 28m, po metu baigsiu mokslus, turiu gerai apmokama darba,
turim buta, viska turim ir vis dar keliu ta kalusima ar ash noriu vaiko dabar ar visdelto baigti mokslus ir tada...kazkokios abejones vis mane lanko..
todel kazkaip dar nesiryztu, bet tuo paciu visi aplinkui tik ir zuja...sensti,sensti,sensti...



Jei keli tokį klausimą, tai žinok, kad jau yra mintis, o jei jau atsirado mintis, tai ją plėtosi, ji tau galvoje suksis tol, kol suprasi, kad jau laikas nestuke.gif . Bent jau man taip buvo, jau kokį gerą pusmetį rimčiau pradėjau mąstyti apie leliuką, bet tik prieš keletą mėnesių nusprendžiau, kad TIKRAI jo jau noriu. Kol kas dar nepavyksta pastoti, bet nenusimenu ir tikiuosi, kad greitai nestuke.gif
O į kitų zyzimus tai patariu nekreipti dėmesio, nes kiekvienas gyvenam savo gyvenimus, o ne pagal kitų taisykles. Mums taip pat zyzė labai ilgai ir nuobodžiai, nes vedę jau 6 metai, jau ir kalbų įvairių buvo, bet mes nekreipiam dėmesio tongue.gif
O kad 28 metai - sena jau esi, tai tikra nesąmonė schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(French @ 2005 11 03, 12:43)
jau dabar jo labai noriu ir turiu sau konkretų terminą, kada tai bus, o iki to laiko reikia jam viską suruošti<{POST_SNAPBACK}>

Ar esate pasiruošusi tam, kad suėjus terminui vaikas per 9 mėn. gali ir neatsirasti? Kai daug metų rūpestingai saugaisi, ima atrodyti, kad kartą nepasisaugjai ir jau vaikas. Tačiau ne visada taip lengvai pasiseka.

QUOTE(French @ 2005 11 03, 12:43)
nuo mokyklos baigimo bandai dirbt, užsidirbt ir tai pildosi, labai sunku vieną dieną sustoti ir atsiduoti vaikeliui. <{POST_SNAPBACK}>

Taip gyvenimas ir praeina vis atidėliojant svarbiausius dalykus. Kitą savaitgalį aplankysiu senelius / tėvus. Kitąmet stosiu į universitetą / magistratūrą / daktarantūrą. Kitą dešimtmetį galvosiu apie vaikus.

QUOTE(French @ 2005 11 03, 12:43)
aš visuomet šventai tikėjau, kad ir vaikelis bus daug laimingesnis ir su vyru taip nepavargsim, jei prieš tai pasiruošim neblogą materealinę bazę. <{POST_SNAPBACK}>

Ar pastebėjote, kad gatvėje dūkstantys purvini nuolatinių bedarbių vaikai dažnai atrodo laimingesni už jų bendraamžius idealiai aprengtus gerai apmokamą darbą turinčių tėvų.
Keli mano draugai šiemet ir pernai lankėsi Indijoje bei keliose Afrikos šalyse. Vsi jie kaip susitarę pasakojo apie ten matytus baisiame skurde gyvenančius ir viskuo besidžiaugiančius vaikus.

Daugelyje darboviečių kuo aukščiau savo karjeroje užkylame, tuo labiau karjerai pakenktų atostogos. Nė vienam banko skyriui ar parduotuvei nekils problemų, jei išeis viena iš kasininkių. Tik minimalios problemos dėl kontaktų su klientais tegali kilti metų pertrauką darant žemiausio rango vadybininkui. Tačiau išėjus skyriaus vadovui rimtas rūpestis kas jį pakeistų, taip pat nepatogus skyriaus perdavimas buvusiam vadovui sugrįžus. Dar blogiau, jei karjeroje užlipote iki padalinio vadovo. Tokiam pasikeitus veikla kurį laiką suparalyžuojamas. Spėju, kad po vaiko atostogų vadovybė gali pasistengti organizacijoje nekelti sumaišties ir grįžusio nebegrąžinti į buvusią darbo vietą.

Ir kvalifikacijos požiūriu: kuo aukščiau, tuo grėsmingesnė kelių mėnesių pertrauka.

O gal tikitės sulaukti tokio amžiaus bei uždirbti tiek pinigų, kad pasakytumėte: viskas, karjerą padariau, daugiau nebedirbsiu, tik auginsiu vaikus. smile.gif

Nežiūrint visko ką parašiau, mūsų įstatymai tokie, kad studentams neapsimoka turėti vaikų... Tikrai verta įsidarbinti ir tuomet susilaukti vaiko, kad turėtųmėte pajamų kol auginsite vaiką iki vienerių metų.
Atsakyti