Įkraunama...
Įkraunama...

Karjera ar vaikas?

QUOTE(Žydraakė @ 2005 09 17, 17:35)
Bet vis tiek labai smagu, kad yra SM, kad yra tokia temelė, kur gali apie tai padiskutuoti, kur gali sužinoti kitų nuomonę, jų spendimus. Galų gale kur gali sulaukti palaikymo ir tavąjam sprendimui drinks_cheers.gif



Ir aš taip manau, pritariu tau visu 100 procentų šiuo atveju thumbup.gif
Man taip pat įdomi kitų nuomonė ir labai faina, kad čia yra bendraminčių tongue.gif
Kai kūriau šią temą, galvojau, kad kažin, ar kam ji įdomi ir galvojau, kad gali būti taip, kad viena čia ir diskutuosiu biggrin.gif , bet pasirodo, kad yra ir daugiau tokių, kam ji aktuali, todėl labai malonu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Sina @ 2005 09 19, 13:50)
Ir aš taip manau, pritariu tau visu 100 procentų šiuo atveju  thumbup.gif
Man taip pat įdomi kitų nuomonė ir labai faina, kad čia yra bendraminčių  tongue.gif
Kai kūriau šią temą, galvojau, kad kažin, ar kam ji įdomi ir galvojau, kad gali būti taip, kad viena čia ir diskutuosiu  biggrin.gif , bet pasirodo, kad yra ir daugiau tokių, kam ji aktuali, todėl labai malonu  rolleyes.gif

Is esmes ta tema nepriverte taves vienaip ar kitaip nuspresti, tiesiog tu jau buvai nusprendusi, ir dziaugeisi, kad atsirado tokiu, kurios nusprende taip pat. mirksiukas.gif

Atnaujinant klausima del spejanciu tavo bendramoksliu, man kilo mintis, ar jos pasake tau kieno saskaita jos tai spejo padaryti (sveikatos, pinigine (nusiperkant balus) ir pan.)? Kazkaip abejoju, kad niekas sioje situacijoje nenukencia. Man atrodo, kad pirmoje vietoje nukencia sveikata. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Skruzdeliukas @ 2005 09 22, 13:56)
Is esmes ta tema nepriverte taves vienaip ar kitaip nuspresti, tiesiog tu jau buvai nusprendusi, ir dziaugeisi, kad atsirado tokiu, kurios nusprende taip pat. mirksiukas.gif

Atnaujinant klausima del spejanciu tavo bendramoksliu, man kilo mintis, ar jos pasake tau kieno saskaita jos tai spejo padaryti (sveikatos, pinigine (nusiperkant balus) ir pan.)? Kazkaip abejoju, kad niekas sioje situacijoje nenukencia. Man atrodo, kad pirmoje vietoje nukencia sveikata.  g.gif



Na šiuo klausimu galiu pasakyti, kad jei jos būtų mokęsi dėl pažymio ir 100procentų siektų ne gerų, o puikių rezultatų, tai tikrai nukentėtų kažkas, bet jei nori tik gauti parašą, tai nemanyčiau, kad nukenčia pvz.sveikata smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sina @ 2005 09 23, 19:58)
Na šiuo klausimu galiu pasakyti, kad jei jos būtų mokęsi dėl pažymio ir 100procentų siektų ne gerų, o puikių rezultatų, tai tikrai nukentėtų kažkas, bet jei nori tik gauti parašą, tai nemanyčiau, kad nukenčia pvz.sveikata  smile.gif

Nesuprantu tada tikslo mokytis, jei tik paraso reikia, juk rasei, kad mokaisi del saves, vadinasi kazkaip tas zinias reikia isisavinti, reikia tam laiko skirti. O tie, kurie mokosi del pazymio, vadinasi stengiasi kazka i savo galvele ideti, nes priesingu atveju gero pazymio negaus.Na, bet aisku, tema ne apie tai. Tik norejau pasakyti, kad darant daug darbu vienu metu, kazkas bus atlikta nekokybiskai. Bet ne visi turbut to siekia. ax.gif
Atsakyti
Tikrai jau visai nukrypom, nuo temos smile.gif
Bet nesvarbu, nesupratai tu manęs. Tiesą pasakius, aš manau, kad daugiausiai žinių gaunama ne mokslo įstaigoj, o jau dirbant. Gal kiti ir prieštarautų, aš kalbu iš savo patirties. O ar tai kokybiška, ar ne, tai jau kiekvienas tegul sprendžia pats savarankiškai biggrin.gif




QUOTE(Skruzdeliukas @ 2005 10 11, 10:52)
Nesuprantu tada tikslo mokytis, jei tik paraso reikia, juk rasei, kad mokaisi del saves, vadinasi kazkaip tas zinias reikia isisavinti, reikia tam laiko skirti. O tie, kurie mokosi del pazymio, vadinasi stengiasi kazka i savo galvele ideti, nes priesingu atveju gero pazymio negaus.Na, bet aisku, tema ne apie tai. Tik norejau pasakyti, kad darant daug darbu vienu metu, kazkas bus atlikta nekokybiskai. Bet ne visi turbut to siekia. ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Sina @ 2005 10 11, 12:13)
O ar tai kokybiška, ar ne, tai jau kiekvienas tegul sprendžia pats savarankiškai  biggrin.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Pažįstu vieną merginą: už mane 10 metų jaunesnė, o jos duktė gal 7 metai vyresnė už mano dukterį. Pasigimdė dar mokykloje. Specialiai. Paaugliško maišto atvejis. Padedant mamai augino dukrą ir mokėsi. Dabar mokslus jau baigė ir sėkmingai daro karjerą. Manau, kad kūdikis labiau būtų trukdęs karjerai, negu dabar trukdė mokslui. Dar ir pastudentauti suspėdavo.

Pati brolių ar seserų neturėjo, o auganti dukra tampa drauge. Beveik kaip sesuo.
Atsakyti
QUOTE(MykolasOK @ 2005 10 18, 00:08)
Pažįstu vieną merginą: už mane 10 metų jaunesnė, o jos duktė gal 7 metai vyresnė už mano dukterį. Pasigimdė dar mokykloje. Specialiai. Paaugliško maišto atvejis. Padedant mamai augino dukrą ir mokėsi. Dabar mokslus jau baigė ir sėkmingai daro karjerą. Manau, kad kūdikis labiau būtų trukdęs karjerai, negu dabar trukdė mokslui. Dar ir pastudentauti suspėdavo.

Pati brolių ar seserų neturėjo, o auganti dukra tampa drauge. Beveik kaip sesuo.


Tai, kad tavo pazistama mergina ne pati auginosi savo kudiki, o jos mama. (kaip dar viena savo vaika), ar ne? Visa nasta, kaip sakant, pernesta ant kitu peciu, sudarytos salygos mokytis mokykloje ir pan. o kai vaikas pats jau didelis, tai aisku tai netrukdo universitete mokytis (gi ne kudikis). Cia ne tas atvejis schmoll.gif Mes kalbame apie suaugusia moteri, kuriai paciai tektu auginti kudiki ir mokytis, bei dirbti. Manau, cia jau ir kitokia atsakomybe. Dabar pagalvok, jei ji dabartineje situacijoje pagimdytu antra vaika, jai jau butu kur kas sunkiau, ar ne? Nes jau reiketu paciai issiversti, kudikis ne zaisliukas, negi mamos pagalbos vel prasys? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(MykolasOK @ 2005 10 18, 01:08)
Pažįstu vieną merginą: už mane 10 metų jaunesnė, o jos duktė gal 7 metai vyresnė už mano dukterį. Pasigimdė dar mokykloje. Specialiai. Paaugliško maišto atvejis. Padedant mamai augino dukrą ir mokėsi. Dabar mokslus jau baigė ir sėkmingai daro karjerą. Manau, kad kūdikis labiau būtų trukdęs karjerai, negu dabar trukdė mokslui. Dar ir pastudentauti suspėdavo.

Pati brolių ar seserų neturėjo, o auganti dukra tampa drauge. Beveik kaip sesuo.



Aš tai prieš tokius paaugliškus maištinius gimdymus, nes nei ta mama laiminga, nei kūdikėlis. Juk ta mama, man atrodo, kad į tą savo vaiką žiūrėjo daugiau kaip i seserį, o tokios motiniškos meilės aš nesuprantu schmoll.gif
Man dar labai įdomu, ar tas vaikas užaugęs mylės tą savo mamą, ar nepasipils priekaištai, kodėl nustūmė kaip nereikalingą daiktą močiutei?
Atsakyti
QUOTE(Sina @ 2005 10 19, 13:02)
Aš tai prieš tokius paaugliškus maištinius gimdymus, nes nei ta mama laiminga, nei kūdikėlis. Juk ta mama, man atrodo, kad į tą savo vaiką žiūrėjo daugiau kaip i seserį, o tokios motiniškos meilės aš nesuprantu  schmoll.gif
Man dar labai įdomu, ar tas vaikas užaugęs mylės tą savo mamą, ar nepasipils priekaištai, kodėl nustūmė kaip nereikalingą daiktą močiutei?

Niekas nieko nenustūmė - visos trys gyvena bendrai. Laiminga ir mama, ir duktė (jau 8 metų), ir močiutė. (Jei trinties ir pasitaiko - tai nebent tarp vyresniųjų kartų.)

Be to, vaikui tikrai į naudą, kai juo rūpinasi labiau subrendęs, bet dar nenusenęs žmogus. Neagituoju visų paauglių gimdyti vaikus, bet mano aprašytas atvejis tikrai sėkmingas. Duktė nėra ir per tuos aštuonerius metus niekad nebuvo "nereikalingas daiktas" nei mamai, nei močiutei.

Kas atidedate vaikus po "karjeros", pasakykite, kada ta karjera jau bus pasibaigus?

Suprasčiau nebent jei baiginėjate universitetą. Tada verta įsidarbinti ir išdirbti kelis mėnesius, kad kai dar po pusmečiu išeisite vaiko atostogų gautumėte truputi pinigų. Nepagrįsta baimė, kad tai įsiutins įmonės vadovą. Vaiko priežiūros pinigus moka ne jo įmonė. Jei žmogus nenori, kad turėtumėt vaikų, tai ar nebus su juo ir kitų problemų?

Dėl močiutės. Manau, kad jei močiutė gali rūopintis anūku (vaikaičiu), tada neturėtume "saugoti" močiučių nuo tokių rupesčių. Bent jau pasiteiraukite močiutės. Ar nesaugote jos nuo to, ko ji labiausiai laukia?
Atsakyti
QUOTE(MykolasOK @ 2005 10 20, 18:37)
Niekas nieko nenustūmė - visos trys gyvena bendrai. Laiminga ir mama, ir duktė (jau 8 metų), ir močiutė. (Jei trinties ir pasitaiko - tai nebent tarp vyresniųjų kartų.)

Be to, vaikui tikrai į naudą, kai juo rūpinasi labiau subrendęs, bet dar nenusenęs žmogus. Neagituoju visų paauglių gimdyti vaikus, bet mano aprašytas atvejis tikrai sėkmingas. Duktė nėra ir per tuos aštuonerius metus niekad nebuvo "nereikalingas daiktas" nei mamai, nei močiutei.

Kas atidedate vaikus po "karjeros", pasakykite, kada ta karjera jau bus pasibaigus?

Suprasčiau nebent jei baiginėjate universitetą. Tada verta įsidarbinti ir išdirbti kelis mėnesius, kad kai dar po pusmečiu išeisite vaiko atostogų gautumėte truputi pinigų. Nepagrįsta baimė, kad tai įsiutins įmonės vadovą. Vaiko priežiūros pinigus moka ne jo įmonė. Jei žmogus nenori, kad turėtumėt vaikų, tai ar nebus su juo ir kitų problemų?

Dėl močiutės. Manau, kad jei močiutė gali rūopintis anūku (vaikaičiu), tada neturėtume "saugoti" močiučių nuo tokių rupesčių. Bent jau pasiteiraukite močiutės. Ar nesaugote jos nuo to, ko ji labiausiai laukia?



Va būtent, mano atveju, aš turėjau atidėti vaiką tik todėl, kad įstojau iš naujo mokytis, bet jau kai mokslai įpusėję, tai galima ir apie juos jau pagalvoti tongue.gif




Atsakyti
Visada galvodavau, kad karjera turi eiti po vaikų ir buvau įsitikinusi, kad taip ir darysiu.
Bet dabar, kada esu sėkmingai ištekėjusi o mokslai įpusėti, kilo rimtų abejonių, ar sugebėsime duoti vaikui viską, ko reikia, patys neturėdami tvirto pagrindo po kojomis.
Manau, kad verta bent jau susirasti savo vietą po saule iki vaikų gimimo.
Kita vertus, ambicingai nusiteikusios karjeristės rizikuoja išsiugdyti savyje tiek egoizmo, kad vėliau tiesiog nesugebės gyventi ne dėl savęs, o dėl vaiko, o sėdėjimas su vaiku namie joms kels depresiją.
Atsakyti