Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo kada važiuoti į keliones su kūdikiu?

Ačiū Norge, iš kart matyti, kad tavo kelionių patirties kibirėlis nemažas. Aš mat esu mama zuikė-bailė, mano kleckutis gimė anksčiau laiko, savaitę gulėjo neišnešiotukų skyriuje, gavo gerą porciją antibijotikų ir kitokio brudo, tuomet manyje zuikė-bailė ir gimė ir po šiai dienai niekaip savo pozicijų neužleidžia sad.gif Vat ir auga pas mane naminukas.

Na jei leisiesi, tai dar paprašysiu iš to kibirėlio šiek tiek patirties man naujokei papilstyti:

g.gif Ar neužgula mažiukams ausyčių lėktuvui kylant ar leidžiantis, ką geriausia tuomet daryti?
g.gif Ar neapserga mažiukai pasikeitus klimatui (mat galvojame žiemą į šiltus kraštus pasiduoti, temp. skirtumas būtų apie 20 laipsnių)?
g.gif Kokių vaistų mažiui reiktų pasiimti (mat mes dar nei karto net slogos neturėjome tfu tfu tfu, tai žalio supratimo neturiu, ko reikėtų)?
g.gif Ar 10 mėn. mažių po saulute šliaužioti leisdavai, ar daugiau pavėsyje laikei? Pasiklausius gydytojų, tai gautusi, kad iki 2 metų vaiką reikia į kokį skafandrą nuo saulės paslėpti.

Maitinu vis dar pati, tai irgi galvoju, kad tai gerokai palengvintų kelionę. Beje, o primaitinimui ar su savimi maistuką vežiesi, ar dažniausiai nuvažiavusi apsiperki (čia apie košeles ir tyreles)?

Tai būtų širdingas ačiū už konsultacijas wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Lava @ 2005 02 04, 12:27)

1. Ar neužgula mažiukams ausyčių lėktuvui kylant ar leidžiantis, ką geriausia tuomet daryti?
2. Ar neapserga mažiukai pasikeitus klimatui (mat galvojame žiemą į šiltus kraštus pasiduoti, temp. skirtumas būtų apie 20 laipsnių)?
g.gif Kokių vaistų mažiui reiktų pasiimti (mat mes dar nei karto net slogos neturėjome tfu tfu tfu, tai žalio supratimo neturiu, ko reikėtų)?
3.Ar 10 mėn. mažių po saulute šliaužioti leisdavai, ar daugiau pavėsyje laikei? Pasiklausius gydytojų, tai gautusi, kad iki 2 metų vaiką reikia į kokį skafandrą nuo saulės paslėpti.

4.Maitinu vis dar pati, tai irgi galvoju, kad tai gerokai palengvintų kelionę. Beje, o primaitinimui ar su savimi maistuką vežiesi, ar dažniausiai nuvažiavusi apsiperki (čia apie košeles ir tyreles)?





1. Ausytės. Logiškai, lyg ir turėtų užgulti. Bet tikrai, kol vaikas to nežino, nesupranta, tai reakcija nulinė. Kai vyresnėlė paaugo, tai aš pati ją kamantinėdavau- na negi neužgulė, negi neužgulė, tai vieną kartą ėmė ir užgulė blink.gif . Dukra ašaroja, aš nežinau ką daryti. Atsisuko dėdulė nuo priekinės sėdynės ir pradėjo aikčiot- ach, tokia maža mergytė, o jau keliauja. O kur dar buvai? Ką matei? tai dukra įsijautė, pradėjo aiškinti, kur buvus, kuo karalystė skiriasi nuo Respublikos, kodėl skirtingose šalyse skirtingi pinigai... Tas dėdė nuoširdžiai stebėjosi biggrin.gif , ach, tikrai karalystėj sostas paveldimas, oi prezidentus renka- cia tai bent biggrin.gif . Ir "atgulė" ausytes biggrin.gif . O vat vienoj kelionėj tai lėktuvo vaikai susėdo kartu ir rungėsi, kuriam pirmam užguls, kaip "atkabinti" tas ausis.... O leliukams teoriškai tai reikia duoti buteliuką ar čiulptuką, idealu- pačiai pamaitinti (ir labai tinkamas laikas- kai lėktuvas kyla ar leidžias, tai visi sėdi savo vietose, ir į kaimynus nesidairo. O jei atsisuka kas- žiūrėk issišiepus į akis, maloniai taip- susigėsta ir nusisuka biggrin.gif ). Bet jei leliukas pramiega tą kilimą-nusileidimą, tai ir apsieina be čiulptukų, reakcija nulinė. blink.gif Dar išduosiu- kadangi dukra dabar žino, kad ausis turi užgulti ir kad nuo to padeda čiulpinukai (buvo gerų žmonių lėktuve, apšvietė doh.gif ), tai dabar laukia tų momentų ir kaulija saldainių- duodu... ax.gif Aišku, čia ne leliukui, čia jau dideliam leliui (ji pas mane jau mokinukė ).

2. Mažiukai dar nė karto nebuvo susirgę dėl kelionės. Tfu tfu tfu. Nors esam skridę ir sloguojantys, pakostintys. Tai tik apsaugau nuo maudynių- tik lengvi pabraidymai, tai ir pasveiksta vaikai- juk šilta, saulutė. Šiaip, nieko tie vaikai nereaguoja į laiko ar klimato skirtumus. Esam slidinėję su šeima, kurios vaikiukas gana smarkiai peršalo, bjaurų virusą pasigavo, bet kai jie abu gydytojai reagavo stoiškai, nepanikavo, abu neintervencinės medicinos šalininkai, tai ir vaiką į kalnus grynu oru pakviepuot nešdavosi- ir pasveiko tas vaikas prie mūsų akių, be vaistų. smile.gif blink.gif

3. Dėl vaistų. Na, aš visada pasiimu Dafalgano žvakučių- ekstra atvejui, jei naktį staiga reikėtų numušti temperatūrą stupid.gif . Ten gi vietiniai gydytojai yra... Taip nė karto tų žvakučių ir nepanadojau. A, tiesa, pleistro visada pasiimu, nes vis nusibalnoja keliukus, alkūnes- labai skubantys mano žmogeliukai. smile.gif Šiaip, būtinai apsidrauskit prieš vykdami. Kainuos keli litai, bet ramiau bus. Mes visada apsidraudžiam sveikatą, nors dar ir neteko naudotis. blink.gif Na bet tikrai ramiau. jei tavo mažas neišnešiotukas, tai pasitark prieš kelionę su gydytoja.

4. Saulutė. Na, kadangi aš pati nesu didelė gerbėja UV spindulių, tai mes su vaikais vaikštom su skrybliais, o iš vandens išėje užsidedam marškinėlius. Likusius odos plotus karts nuo karto tepliojam apsauginiu kremuku. Ir sėdim ištisom dienom prie jūros- skaitom, pilis statom, jūros oru kvėpuojam, trešnes kertam- ech, gyvenimas drinks_cheers.gif . Nors ir ekskursijose su vaikais sudalyvaujam- viskas įmanoma.

5. Dėl maistukų. Man labai patogu buvo imti Lietuvoj pirktus skystus mišinukus Tutteli- jie jau paruošti, sterilūs, mažom pakuotėm yra. Labai patogu- kad ir pleže galima atidaryti ir maitinti. thumbup.gif Tik jei sumanysi jas vežtis- iš anksto duok paragauti vaikui- ar patiks. Stengiuos nusivežti ir kokių vaikiškų sausainiukų, tyrelių- neaišku, ar patiks vaikui vietinis asortimentas. Nebent važiuojat į normalią Europos šalį- tada ramu. Tiesa, rinkdamiesi viešbutį galit atkreipti dėmesį į matinimą- kai kuriuose viešbučiuose yra toks daiktas, kaip vaikiškas stalas. tai ten ir košių būna, ir prėskų mėsų, daržovių tyrelių- šviežutėlių, kasdien. Bet jei vaikutis dar mamą valgo- tai gal tai ir nėra ypatingai svarbus dalykas.

Vat, parašiau- net klaviatūra užkaito smile.gif . Jei bus dar klausimų- rašyk. smile.gif
Atsakyti
Na, i tolimas keliones as nelabai kol kas su vaikais ruosiuosi, bet mano antrasis turetu gimt birzelio vidury..Tai labai noretusi kuo greiciau isvaziuot prie juros-juolab, kad tas prie juros, tai reiskia pas mama i sodyba.. rolleyes.gif
Tai idomu kiek reiktu palaukt, kad jau ramiai isvaziuot-tiesiai is gimdymo namu, tai turbut nelabai, bet gal nuo kokio 1 men. jau galima?
Atsakyti
Jei jau pas mamą, kad ir ilgesnį kelią, tai galima ir poros savaičių važiuoti- kai tik tu atsigausi po gimdymo. Manyčiau. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lava @ 2005 02 04, 12:27)

g.gif Ar neužgula mažiukams ausyčių lėktuvui kylant ar leidžiantis, ką geriausia tuomet daryti?
g.gif Ar neapserga mažiukai pasikeitus klimatui (mat galvojame žiemą į šiltus kraštus pasiduoti, temp. skirtumas būtų apie 20 laipsnių)?
g.gif Kokių vaistų mažiui reiktų pasiimti (mat mes dar nei karto net slogos neturėjome tfu tfu tfu, tai žalio supratimo neturiu, ko reikėtų)?


Lava, as irgi galiu truputi savo patirtim pasidalinti, nes mes irgi keliaujam daug, mazius jau koki 20 kartu maziausiai lektuve sedejes... smile.gif
Taigi, musu patirtis su ausytem tokia: kol buvo keliu menesiu, viskas buvo ok, pramiegodavo didziaja dali keliones, kai suejo mazdaug puse metuku, leidziantis maziui visad labai skaudedavo ausytes, net is miegu staiga pabusdavo klykdamas... Bet nenoriu gasdint, ne kiekviena karta taip budavo, labai priklauso nuo lektuvo, nuo to, kaip staigiai lektuvas leidziasi....(biski ismanau “sioj srity irgi, nes vyra pilota-megeja turiu ax.gif smile.gif ) Kai papasakojau musu seselei apie sias problemas, ji mums rekomendavo tokius lasiukus i nosyte, kurie siaip ir nuo slogos ir nuo to ausyciu uzgulimo padeda, nes tie dalykai susije - jei yra sloga, ausyciu uzgulimas beveik garantuotas... sad.gif taigi, tie lasiukai vadinasi "Nasolin", tokia geltona dezute, o buteliukas su uzsisukama pipete. Zodziu, nezinau ar ju LT yra, bet gali pasiteiraut vaistinej, gal bent kazkoks atitikmuo yra... smile.gif Tuos lasiukus reikia lasint pusvalandis pries einant i lektuva po viena lasiuka i kiekviena nosies skylute, pasiguldzius vaika ant keliu, galva biski zemiau viso kunelio, kad vaistukai iskart nubegtu zemyn, o ne patektu i burna... Jie veiksmingi 6 valandas. tie vaistukai nera kenksmingi, tinka ir visai kudikiams, tik ziuret reikia, per nepadaugint.

Kitas punktas biggrin.gif : mes esam keliave viena ziema tokiu oru, kad pas mus helsinki buvo -20, o nuskridom i Korsika, kur buvo +20, taigi isviso 40 laipsniu skirtumas, bet vaikui tai labai patiko, jokiu problemu neiskilo(jam tada buvo 9 men.)

Del vaistu, tai mes visada pasiimam tuos lasiukus i nosi ir Panadol zvakuciu, jei kartais kas... Siaip dar pastaruju nera ne karto prireike, isskyrus, kai atskridom pas mama i Lietuva ir persalom... bet cia jau mano kalte, nes po maudyniu neskubejau aprengt...
O siaip visada po kelioniu tik geriausi ispudziai ir esam gatavi po savaites pabuvimo namie vel kur nors keliaut biggrin.gif
Atsakyti
Mes su mažyle pirmą kartą išskridom į Vokietiją, kai jai buvo 5 mėn. Aš dar pati žindžiau, kelionė neilga ir labai buvo sėkminga, nes pamaitinus, visą kelią miegojo.O šią vasarą, kai Gretutei buvo 1m.8 mėn., buvom nuskridę į Tunisą, kelionė , sakyčiau , buvo sudėtingesnė, nei į Vokietiją, nes visą kelią ieškojom užsiėmimo. Tačiau atostogos buvo thumbup.gif . Mažoji prie jūros tiek nusikaldavo, kad pietų miego išmiegodavo po tris valandas , o vakare irgi tėveliams leisdavo ilgėliau koncertuose pabūti. Taip kad keliaukit mamos, viskas priklauso tik nuo jūsų pasiryžimo .
Atsakyti
Aš kankinuosi, nes vis neapsisprendžiu, imti savo 1,6 metų (tada jam tiek bus, kai planuojam atostogas) bambiziuką į Kretą arba Turkiją ar ne. Labiausiai prisibaiminu dėl miego ir maitinimosi .
Atsakyti
QUOTE(grafienė @ 2005 02 08, 13:50)
Aš kankinuosi, nes vis neapsisprendžiu, imti savo 1,6 metų (tada jam tiek bus, kai planuojam atostogas) bambiziuką į Kretą arba Turkiją ar ne. Labiausiai prisibaiminu dėl miego ir maitinimosi .


Man tokie svarstymai nesuvokiami. blink.gif O tai kas gali nutikti su miegu? Savaitę-kitą miegos truputį kitu rėžimu? O su maistu? Imkit gerą viešbutį, su vaikišku maitinimu, tai apskritai jokių problemų. Šiaip, tie kraštai truputį šiukšlynai, bet jau ir 4 žv. viešbučiu galima pasitikėti. Vaikui tokios kelionės- paspirtis makaulės vystymuisi.

Per kiekvieną kelionę vis atsiranda kokis dėdulė, kuris ima mus protinti, kad toks mažas vaikas nieko netasimins, todėl nevertėjo jo imti į POILSINĘ kelionę. blink.gif Jo, aiškiai dėdulės tėvai kartu nesiveždavo, kai patys kur vykdavo pailsėti, o marinuodavo iki kaulo įgrisusioje aplinkoje. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(grafienė @ 2005 02 08, 11:50)
Aš kankinuosi, nes vis neapsisprendžiu, imti savo 1,6 metų (tada jam tiek bus, kai planuojam atostogas) bambiziuką į Kretą arba Turkiją ar ne. Labiausiai prisibaiminu dėl miego ir maitinimosi .


Aš pernai su 1,7 metų dukryte buvau ir Turkijoje ir po mėnesio Graikijoje (situacija analogiška kaip pas jus bus - ir amžius ir šalys), mes poilsiavom geruose viešbučiuose (5* ir maitinimas "viskas įskaičiuota") Patikėk manim, tai visiškai pilnavertės atostogos, kurios nesutrukdė nei keliauti po šalis, nei ilsėtis pajūry, ir net vakarais leisti laiką romantiškai. Vaikas miegodavo ir pietų miego, ir vakare anksti išsmigdavo, nes oras karštas, išvargina šiek tiek labiau, ir įspūdžių labai daug per dieną prisigaudo, nes pamato daugybę naujų dalykų pasikeitusioj egzotiškoj aplinkoj ir t.t. Žodžiu, kai sportiniame vežimėlyje per pietus užmigdavo, ramiai sau papietaudavom lauko terasoje (vaikas šalia staliuko miegodavo), vakare, kai prasidėdavo diskotekos, vaidinimai sėdėdavom sau su vyru bare ir atsipalaiduodavom nes vaikas vėlgi miegodavo prieš tai išsidūkęs vaikiškose diskotekose (strakaliodavo ant scenos kaip ir kiti "beždžioniukai"). Maistas puikus - ko tik širdis geidžia. O jei dar nevalgo visko, galima įsidėti visokių "Hipp" maistelių, arbatėlių ir pan. Pvz. viešbučio spalvotų limonadų aš nepildavau mažei į buteliuką, buvau pasiėmus Hipp arbatos ir sulčių. O karšto vandens ten visada galima gauti visuose viešbučio bariukuose.
Tad neverta baimintis dėl šitokių smulkmenų - važiuokit sau atsipalaidavę!
Atsakyti
ačiuks, merginos wink.gif
Aurėja, aš nepagalvojau, kad sportinuko galėtų prireikti kelionėj. Reikės pamąstyti.
Atsakyti
QUOTE(grafienė @ 2005 02 10, 08:08)
ačiuks, merginos wink.gif
Aurėja, aš nepagalvojau, kad sportinuko galėtų prireikti kelionėj. Reikės pamąstyti.

Mes pirkom prieš 2 metus sportinį Hauck vežimuką vien dėl kelionių, nes su vaiku važiavom 2 kartus į Turkiją ir į Graikiją, kelionės poilsinės, tad labai pravertė. Kai lėktuvas būdavo didesnis, pasiimdavom vežimuką į lėktuvo saloną, kad su bagažu jam nieko neatsitiktų - nesulankstytų rėmų ir pan., leisdavo jį pasidėti priekinėj eilėje po sėdynėm, o jei būdavo mažesnis lėktuvas, tuomet paduodavom vežimėlį stiuardesei prie įėjimo į lėktuvą ir ji padėdavo vežimuką saugiai, bagažo skyriuj pačiam prieky, kad išlipus jį galėtų paduoti pirmoje eilėje. Žodžiu, kai būsite oro uoste, neatiduokit vežimo iškart su bagažu. Važiuokite su vežimuku pro pasų postą į duty free zoną. Mes stengiamės ten kuo ilgiau išlaikyt ją vežime iki pat skrydžio, kad neišvartytų alkoholinių gėrimų parduotuvės lentynų, kvepalų ir t.t. - nes ten viskas išdėliota taip žemai lengvai pasiekiamai doh.gif
Vežimas labai praversdavo keliaujant po šalį, įsimeti į automobilio bagažą, o atvažiavęs į lankytiną vietą - vaiką į vežimą ir keliauji, vaikui kojytės nenuvargsta ir tėvams jo ant rankų tampyt nereikia mirksiukas.gif
Atsakyti
Grizom ir mes is keliones su svieziais ispudziais. Taigi, praleidome 2 savaites Prancuzijoje su 5.5 men. kudikiu. Vaziavome automobiliu.
Viskas buvo super. Tik vienas dalykas - vaikui nelabai patikdavo sedeti savo keduteje, kai sutemdavo. Taigi kartais tekdavo paimti ant ranku (Vokietijos autobanuose nesijauciau jaukiai, kai vaikas nesededavo savo kedutej, todel dazniau stodavom poilsio aikstelese), dainuoti visas, kokias tik moku, daineles, laikyti uzdegta galine automobilio salono lempute ir duoti zaisti mobiluji telefona. Zodziu, mamai, t.y. man teko pavargti, bet viskas atsipirko su kaupu !
Sekmes keliaujant
Atsakyti