Be abejo, Vilniuj saugiausia važinėtis didelėmis mašinomis pvz. troleibusais

,
Kas dėl Smart'ų, tai ne visada viskas taip ir yra, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Nemanau, kad tokios rimtos kompanijos, kaip vokiečių Mercedes Benz ir šveicarų Swach susivienijo tam, kad sukurtų automobiliuką savižudžiams.

Kaip turbūt žinote, šiuolaikiniams automobiliams yra keliami aukšti saugumo reikalavimai ir atliekami crash testai. Taigi Smartas šiuose testuose nei kiek nenusileidžia kitiems mažo litražo automobiliams. O dėl auto dydžio galiu tik pasakyti, kad Smartas savo crash testuose saugumu lenkia netgi tokius didelius minivenus kaip VW Sharan ar Ford Galaxy.
Dabar šiek tiek kodėl taip yra:
Smarto keleivių kėbulo dalis yra gaminama, kaip labai tvirtas vientisas kokonas, kuris atlaiko didžiulius smūgius. Tai savotiškai ir gerai ir ne. Kietas kėbulas sunkiai deformuojasi, todėl mažai galimi jo salono vidaus pažeidimai, bet patyrus stiprią avariją (greitai lekiant, kai veikia stipri inercija) Smarte, dėl kieto "kokono" ir saugos diržų, galimi stipresni krutinės lastos sužeidimai, nei dideliuose auto, kurių kėbulo deformavimasis stipriai sušvelnina smūgį.
Nepamirškite, kad Smarto varikliukas yra ne priekyje, o už vairuotojo sėdynės po bagažine. Todėl kaktomušos atveju Jūms ant kelių neatsidurs variklis, kas gali atsitikti daugumoje auto su varikliais priekyje ir tampa dažna baisių traumų priežastimi. Smarto priekis lengvai susiplos tik iki keleivių zonos, toliau kėbulas beveik nesideformuos.
Tad kaip sakoma- svarbiausia ne ūgis o smūgis

.
Dar įvertinus tai, kad vidutinės dyzelinio Smarto kuro sąnaudos mieste 4l , užmiestyje - 3l. Tai tikrai puikus automobiliukas miesto sąlygoms.
Skaitantiems rusiškai:
Американцы провели краш-тест Smart ForTwo
В среду Страховой институт дорожной безопасности США (IIHS) опубликовал результаты серии краш-тестов компактного автомобиля Smart ForTwo. По результатам фронтального и бокового столкновения автомобилю было выставлено четыре балла из четырех возможных, а при ударе сзади – три балла.
Согласно методике IIHS, фронтальный краш-тест Smart ForTwo проводился на скорости 65 километров в час, а боковой удар, имитирующий столкновение с внедорожником или пикапом – на скорости 50 километров в час, при этом для прохождения этого теста автомобиль должен быть обязательно оборудован боковыми подушками безопасности. Удар сзади выполняется при неподвижной машине, к которой деформируемый барьер движется со скоростью 32 километра в час. Уровень защиты пассажиров Smart не вызвал у специалистов IIHS практически никаких нареканий. Из недостатков был особо отмечен лишь замок водительской двери, открывшийся во время столкновения.
Можно отметить, что аналогичные краш-тесты Smart ForTwo в прошлом году проводила и европейская организация EuroNCAP. За защиту взрослых пассажиров автомобилю выставили четыре звезды из пяти возможных, а за безопасность пешеходов – три звезды.
Šaltiniai:
http://auto.lenta.ru...5/14/smartiihs/ http://www.testauto....age39_2503.htmlhttp://www.testauto....age39_3992.html