Įkraunama...
Įkraunama...

9 mėnuo

QUOTE(puskariova @ 2008 08 28, 13:30)
Mano mergute tai jau vaiksto laikydamasi uz mano rankos ax.gif  plepa labai juokingai thumbup.gif  apvercia liezuvi ie bando ka nors plepeti biggrin.gif ir labai irzli g.gif lovytei labai megsta atsistoti ir kristi ant uzpakaliuko biggrin.gif bet vat dantu tai dar nei vieno neturim g.gif


Mamytes klausikite. Gal kuri ką zinote apie Rotaro virusą ir skiepus nuo jo? Man tiesą sakant vakar teko pirmąkqrt apie jį išgirsti mega_shok.gif
Ar skiepijote savomazylius nuo jo??? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukana @ 2008 08 29, 15:37)
Mamytes klausikite. Gal kuri ką zinote apie Rotaro virusą ir skiepus nuo jo? Man tiesą sakant vakar teko pirmąkqrt apie jį išgirsti mega_shok.gif
Ar skiepijote savomazylius nuo jo??? blink.gif


Truputi patikslinsiu: Rota virusas. Jis yra mokamas. Ne visada apsaugo.
As ne, neskiepysiu.
Papildyta:
Rotavirusinė infekcija

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, pasireiškianti vėmimu, karščiavimu, viduriavimu, bendra organizmo intoksikacija. Šiai infekcijai būdingas sezoniškumas, pasireiškiantis sergamumo pakilimu šaltuoju metų laiku. Lietuvoje sergamumo padidėjimas kasmet stebimas gruodžio – balandžio mėnesiais. Tačiau susirgimai rotavirusine infekcija registruojami ištisus metus. Dažniausiai registruojami pavieniai infekcijų atvejai, nors sezoninio infekcijos plitimo metu registruojami protrūkiai šeimose bei vaikų kolektyvuose.
Rotavirusinė infekcija (RVI) paplitusi visame pasaulyje. Didesnis sergamumas ir mirštamumas registruojamas besivystančiose šalyse. Dažniausiai rotavirusų sukelta infekcija serga jaunesni nei 5 metų amžiaus vaikai. Nors rečiau, tačiau gali sirgti ir senyvo amžiaus žmonės, suaugę asmenys, kurių nusilpusi imuninė sistema. Sunkiausiomis ligos formomis pirmą kartą serga 3 – 35 mėnesių amžiaus kūdikiai ir vaikai. Vyresni vaikai ir suaugę asmenys gali sirgti ir pakartotinai, tačiau lengvesnėmis formomis arba be klinikinių ligos požymių.
Lietuvoje didžiausi sergamumo RVI rodikliai yra iki 2 metų amžiaus vaikų grupėje, vyresni vaikai ir suaugusieji asmenys serga žymiai rečiau.

Ligos sukėlėjas
Infekciją sukelia rato formos virusai - rotavirusai. Jie santykinai atsparūs išorinėje aplinkoje. Esant 4 – 20 laipsnių temperatūrai, jie išlieka gyvybingi kelis mėnesius. Rotavirusai yra gana atsparūs buityje naudojamiems švelnaus poveikio plovikliams, tačiau greitai žūsta veikiami chloro turinčiomis dezinfekuojančiomis medžiagomis, virinant.
Rotavirusai labai dideliais kiekiais išskiriami su sergančiojo išmatomis, o tam, kad užsikrėstume, pakanka tik 10 viruso dalelių. Virusas išskiriamas ūmiu ligos periodu, vidutiniškai 4 - 6 dienas. Todėl rotavirusų atsparumas išorinėje aplinkoje ir labai maža užkrečiamoji dozė sudaro prielaidas plačiam jų paplitimui visuomenėje.

Kaip užsikrečiama?
Roravirusinės infekcijos šaltinis – sergantis žmogus. Dažniausiai ligos sukėlėjus platina rotavirusu užsikrėtę vaikai ir besimptome infekcija sergantys suaugusieji. Nuo gyvūnų RVI neužsikrečiama, nes tarp jų cirkuliuojančių virusų padermės žmogui nepavojingos.
Rotavirusais užsikrečiama per burną. Pagrindinis RVI rizikos veiksnys – užterštos rankos. Kadangi virusai ilgą laiką gali išlikti gyvybingi aplinkoje, todėl jie gali plisti per įvairius daiktus, kuriuos vaikai gali įsidėti į burną.
Rotavirusine infekcija galima užsikrėsti ir nuo maisto, jei jis buvo gamintas nešvariomis rankomis. Tačiau tai dažniausiai maistas, vartojamas be papildomo apdorojimo šiluma, pavyzdžiui, sumuštiniai, mišrainės.
Vaikų kolektyvuose vaikai dažniausiai užsikrečia vienas nuo kito, o suaugusieji paprastai užsikrečia šeimose nuo mažų vaikų. Asmenys, sergantys besimptome ligos forma, kelia epidemiologinį pavojų, jei namuose ar kolektyve neužtikrinama nuolatinė rankų higiena.
Kadangi maži vaikai asmeninės higienos įgūdžių neturi, todėl užsikrėsti ir susirgti RVI jie gali keletą kartų.

Ligos požymiai
Pirmieji ligos simptomai pasireiškia po 24 – 72 valandų po užsikrėtimo. Lengvos ligos formos retai išaiškinamos. Dažnesnės vidutinio sunkumo formos. Liga prasideda ūmiai. Pagrindinis ankstyvasis simptomas - vėmimas, kuris tęsiasi nuo 2 iki 6 dienų. Vemiama 3 – 4 kartus per parą. Kiek vėliau ligonis pradeda viduriuoti. Viduriuojama dažnai, net iki 20 kartų per parą, išmatos skystos arba pusiau skystos. Viduriavimas tęsiasi ilgiau nei vėmimas. Ligos pradžioje skauda pilvą. Vaikams gali būti ir lengvų viršutinių kvėpavimo takų uždegimo požymių. Beveik 90 procentai ligonių karščiuoja. Karščiavimas gali būti labai įvairus: nuo subfebrilaus iki labai aukšto ir trunka iki 3-4 dienų. Laikinai gali sutrikti pieno ir jo produktų virškinimas. Viduriuojant ir vemiant netenkama daug vandens ir druskų, t.y. sutrinka elektrolitų balansas. Sunki dehidratacija gali būti labai pavojinga kūdikiams ir mažiems vaikams.
Kūdikiams iki 3 mėnesių amžiaus kliniškai pasireiškiantys susirgimai reti, nes jie gauna motinos antikūnus kartu su motinos pienu. Todėl būdingi simptomai gali nepasireikšti, tačiau jie su išmatomis į aplinką išskiria didelius viruso kiekius. Persirgus rotavirusine infekcija išsivysto ilgalaikis imunitetas sunkios formos susirgimui. Susirgus pakartotinai klinikiniai ligos požymiai ir simptomai būna žymiai lengvesni. Imunitetas susilpnėja senyvame amžiuje, dėl to užsikrėtus senyvo amžiaus asmenims gali išsivystyti sunkios ligos formos.
Tik pagal ligos požymius rotavirusinės infekcijos diagnozuoti negalima, nes viduriavimus sukelia ir kiti virusai bei bakterijos. Diagnostikai svarbūs laboratoriniai tyrimai, todėl reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų diagnozę ir paskirtų tinkamą gydymą.

Profilaktika
• Patikimiausia specifinė rotavirusinės infekcijos profilaktika – skiepijimai rotavirusine vakcina.
• Nespecifinėmis profilaktikos priemonėmis galima sumažinti rotavirusų plitimą vaikų kolektyvuose ir šeimose:
√ Rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė, mažinanti rotavirusinės infekcijos plitimo riziką. Plaunant rankas su muilu, nuo jų pašalinama beveik 95 proc. žmogui patogeninių bakterijų ir virusų. Rankas plauti būtina ne tik pasinaudojus tualetu ar po sąlyčio su ligonio išmatomis, bet grįžus iš parduotuvės, po važiavimo visuomeniniu transportu, kiekvieną kartą prieš valgį ir maisto gaminimą. Kol maži vaikai nesugeba patys nusiplauti tinkamai rankų, tai turėtų daryti kolektyvuose personalas, o namuose – tėvai.
√ Kadangi ikimokyklinio amžiaus vaikai labai imlūs RVI, todėl ji lengvai plinta kolektyvuose. Jei vaikas suviduriavo, apsivėmė, patariama tokio vaiko neleisti į darželį ar kitus vaikų susibūrimus. Sergantysis virusus išskiria vidutiniškai 7 dienas, todėl vaiko į kolektyvą nereikėtų leisti, kol yra klinikiniai ligos simptomai ir dar kelias dienas.
√ Ligoniui namuose reikėtų paskirti atskirą kambarį ar jo dalį. Kambarį, kuriame guli ligonis, būtina gerai vėdinti. Sergančiojo slaugai naudoti kuo daugiau vienkartinių slaugos priemonių.
√ Tualetą ir ligonio kambarį valyti atskirais įrankiais, šluostėmis, naudojant chloro turinčias dezinfekcines medžiagas.
√ Saugiai šalinti sergančiojo kūdikio sauskelnes, atskirai laikyti ir skalbti nešvarius ligonio rankšluosčius, baltinius. Patartina juos 15 minučių pavirinti su skalbimo milteliais. Išdžiovintus skalbinius gerai išlyginti karšta laidyne.
√ Vaiko žaislus plauti muilo ar sodos tirpalu, skalauti tekančiu vandeniu, išdžiovinti.
√ Maitinimas krūtimi yra patikima profilaktika, apsauganti kūdikius nuo užsikrėtimo rotavirusais.

Dėl informacijos apie rotavirusines vakcinas ir pasiskiepijimą galite kreiptis į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą telefonu Vilniuje (8~5) 215-92-73.


Parengė:
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 29 rugpjūčio 2008 - 20:20
QUOTE(Lukana @ 2008 08 29, 16:37)
Mamytes klausikite. Gal kuri ką zinote apie Rotaro virusą ir skiepus nuo jo? Man tiesą sakant vakar teko pirmąkqrt apie jį išgirsti mega_shok.gif
Ar skiepijote savomazylius nuo jo??? blink.gif

Aš savo gydytojos irgi teiravausi dėl jo, bet sakė, kad nepataria, nes neapsaugo pilnai o tik sumažina tą žalą kurią šis virusas glėtų padaryti jei vaikutį užpultų ir dar sakė kad tai naujas skiepas, na tiksliau ne skiepas o geriama suspensija, kad šis apsaugos būdas yra naujas, laiko nepatikrintas ir todėl net neaišku kiek veiksmingas, o kainuoja tai nemažai. Na aš savo mažei negirdžiau 4u.gif
Atsakyti
sveikos mamytes 4u.gif ,na mums jau 10 menesiukas sukako 4u.gif ,tad iskeliaujam i kita temele...dantuku dar neturim,bet jau baltuoja visas guziukas,tad turetu islysti pirmas dantukas ne uz kalnu mirksiukas.gif ,bet uztai vaikstom thumbup.gif ,na ka bukit sveikuciai,nesirkit,juk rudenelis atkeliauja smile.gif iki pasimatymo mirksiukas.gif
Atsakyti
Mums siandien antras dantukas tik issikale, bet mes nevaikstom visai verysad.gif Ziuriu jusu visu jau bent po kelis zingsnius zengia, o maniskis tik ant pilvo po visa buta varineja. Ugis 75 cm, svoris 11 kg 400 gr.
Atsakyti
O mum jau laabai nedaug liko iki pirmojo žingsniuko, tvirtai stovim ir einam už rankytės įsikibę, bet pati dar niekaip, laukiam... rolleyes.gif
Atsakyti
Mes labai daug lakstom, tikra sio zodzio prasme, vos speju paskui begt. Siek tiek leciau varo tik pats isikibes i pirsta, mat kelis kartus buvo taip nemaloniai nukrites, matomai atsimena, kad vienam lakstyti nevalia - skaudzios pasekmes biggrin.gif
Beje , jau turim 5 dantis ir tai nuo pirmo pasirodymo per 2 savaites 4 kaip grybukai po lietaus pradejo dygt. rolleyes.gif Gerai, kad nors aplinkiniams tai nekenkia - neverkia, temperaturos nebuvo, neirzlus, viska ir po daug valgo. Gal tik naktimis reikia dazniau keltis, bet tai baika irnesakyk.gif
Atsakyti
musu irgi dar nevaiksto, o tik bando atsistoti, bet taip gudriai, kadangi neiseina atsistoti nuo zemes, tai nuo sofos ar lovos slenka atbulyn, paskui buna daug asaru kai ant nosies nukrenta lotuliukas.gif
Atsakyti
Mes taip pat daug vaikštom, tik įsikibus kol kas į mamą arba ką randą po ranka, pastovėti viena moka trumpai, bet eiti vianai dar neišeina, bijo. ax.gif mamytes, o jūsų vaikiukas nekišinėja liežuviuko? būna, nežinau, gal tokia žaidimo forma, bet būna iškiša ir rodo jį mums ir krykštauja, būna ir tarp dantų įsikanda ir taip "kalba" da da da da blink.gif na kažkaip aš baiminuosi... kad nešvepluotų ateity blink.gif
ir maisto visai kramtyti nenori, tik ryja...
šneka labai daug, šoka ir linguoja pagal muziką, arba kai aš padainuoju, tik išgirsta, kad kas nors dainuoja lialialia, tai ploja katučių ir kartu dainuoja lialialia biggrin.gif linksma labai tada būna. O be to manes visai nenori paleisti iš horizonto, būna, kad bėgte bėgu į WC. doh.gif
Atsakyti
reikia truputi musu maziukams, kad mamyte negali buti visada salia, tiesiog jiems veliau bus, kai palixit su aukle ar darzelyje. mano dickis nuo 7 men ejo pas aukle, paskui dar 2 turejom,tai darzelyje jokiu problemu su pasilikimu. nesakau, kad toki maza reikia jau palikti auklei, bet jei planuojat i koki darzeli vesti, tai reikia pries ji ruosti, kad nebutu daaaaug asaru.
Atsakyti
Sveikos smile.gif
mes jau žingsniuojem į kitą menesį lotuliukas.gif
dar prieš tai išmokome tarti gražiai MAMA ir BABA thumbup.gif thumbup.gif
avalgome viska, gražiai kramtome tik pienuko nepripažįstame g.gif
mažai truksta ir vaikščiosime ax.gif
Sekmės mamytes ir vykite mus drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mano mažoji tai dar toli nuo svarankiško vaikščiojimo, tik atsistoja ir šiek tiek lovytėj įsitvėrus pajuda. Norėjau paklaust ar randat savo mažiam mėlynių ant kojyčių? Kaktos ir nosys kenčia tai turbūt ne vienam. Mums lyg ir įtarinėjo pediatrė kraujagyslių trapumą tai būtų įdomu kaip kiti bendraamžiai.
Atsakyti