Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologinės kosmetikos ir kūno higienos priemonės

QUOTE(balta @ 2008 05 21, 12:21)

Neseniai kažkur skaičiau apie medvilninius įklotus. Ar naudojat juos kas nors?


Yra rasakiloj, kažkurioj temoj buvo šnekėta, tai sakė, kad labai patinka vasarą ir kad prie įpratinių grįžti nenori. Na vistiek gi, ne plastmasė, o natūralus audinys. Nors man mooncup vistiek priimtiniau atrodo, kai kada nors mm prasidės, reiks bandyt ax.gif
Atsakyti
Mooncup aš turiu, bandžiau, bet nebenaudoju. Man irgi kelia frustraciją tai, kad kažkoks daiktas yra mano viduje biggrin.gif net ir tamponų negalėdavau naudoti, nebent trumpam. O šiaip Mooncup toms, kurioms nėra tokio nepatogumo jausmo, yra tiesiog idealus. Su juo reikia apsiprasti, išmokti įsistatyti, bet jo nesijaučia viduje, jis neprateka.

Dabar aš naudoju medvilninius įklotus. Atsisiunčiau iš ČIA. Jie gana brangūs, bet aš susikomplektavau taip, kaip man reikia, ir dabar esu labai patenkinta. Jie lengvai plaunasi, greit džiūsta. O kainavo su visu atsiuntimu virš 250, berods.

Rasakiloj įklotai irgi puikūs. Jie turi ploną poliuretano sluoksnį viduje, todėl tikrai nepratekės. Opoliuretano "blogis" yra žymiai žymiai mažesnis, nei plastmasinių paviršių (kaip Allways) ir visokių sugeriančių gelių viduje. Didelio komplekto kaina, kiek pamenu, virš 80 Lt., tai tikrai nėra super daug, juk naudosite juos ne vienerius metus.

Man susitvarkė visokios kandidozės, kai perėjau prie natūralių higienos priemonių. Taip kad visoms tikrai rekomenduoju thumbup.gif
Atsakyti
Žiogeli, ačiū už tokį išsamų atsakymą 4u.gif thumbup.gif

Allways jau seniai negaliu pakęsti schmoll.gif

Reiks dabar susirasti, kas siūloma Vokietijos rinkoj.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 05 21, 13:29)
Dabar aš naudoju medvilninius įklotus. Atsisiunčiau iš ČIA. Jie gana brangūs, bet aš susikomplektavau taip, kaip man reikia, ir dabar esu labai patenkinta. Jie lengvai plaunasi, greit džiūsta. O kainavo su visu atsiuntimu virš 250, berods.


Bet ten jau ne įklotai o meno kūriniai bigsmile.gif Ačiū už nuorodą 4u.gif
Atsakyti
Aš naudoju divacup, jau rašiau anksčiau. Bet man prateka tom dienom, kai labai gausiai kraujuoja. Tai naudoju rasakiloj pirktus medvilninius. įklotukus. O kai lieka tik tepliojimas, tai naudoju tik įklotukus. Man per mažai kišenėlių, nes jos irgi susitepa, kol išskalbiu... reiktų daugiau... Nežinau kaip bus vasarą, bet kol kas nebuvo problemų dėl kvapų smile.gif

Rimi sekmadienį mačiau vaikišką šampūną Neutral po 8 lt. Pati Iki pirkau po 8.80...
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 05 22, 08:41)
Aš naudoju divacup, jau rašiau anksčiau. Bet man prateka tom dienom, kai labai gausiai kraujuoja. Tai naudoju rasakiloj pirktus medvilninius. įklotukus. O kai lieka tik tepliojimas, tai naudoju tik įklotukus. Man per mažai kišenėlių, nes jos irgi susitepa, kol išskalbiu... reiktų daugiau... Nežinau kaip bus vasarą, bet kol kas nebuvo problemų dėl kvapų smile.gif


sakot sunkokai issiskalbia? vat mane ir domina sitas klausimas (ar gerai issikalbia g.gif), nes galvoju isigyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agnuta: 22 gegužės 2008 - 08:40
Panaudotus medvilninius įklotus BŪTINA pamirkyti šaltame vandenyje arba plauti visiškai šaltu vandeniu. Kitaip kraują išplauti tikrai labai sunku.

Jei turite pakankamai įklotų visoms mėnesinėms:

Prisipilkite kibirą šalto vandens ir meskite ten panaudotus įklotus. Kibire vandenį reikia pakeisti KASDIEN. Jei atsiras kvapas, įlašinkite arbatmedžio aliejaus lašiuką, bet pas mane jokio kvapo nebūna. Vanduo turi būti šaltas. Taip galima laikyti kokias tris dienas. Skalbti galima skalbimo mašinoje. Baliklių, minkštiklių geriau nenaudoti, ypač jei medvilnė eko (kam gadinti smile.gif). O minkštikliai, kiek žinau, dar ir mažina audinio gebėjimą sugerti skysčius. Galima įpilti skysto tulžies muilo (Sonett turi puikų) arba prieš dedant į skalbimo mašiną patrinti tulžies muilo gabaliuku.

Jei įklotų nėra daug (čia pas mane taip smile.gif):

Panaudotus įklotus reiktų pamirkyti šaltame vandenyje bent keletą valandų. Aš paprastai merkiu į vandenį ir vakare prasiplaunu. Plaunu rankomis su tulžies muilu. Vakare sumestus palieku dar pamirkti per naktį, tik vandenį pakeičiu. Įklotai pas mane nebalintos medvilnės, todėl ir nėra balti kaip sniegas (nežinau, kaip ten būtų su baltais smile.gif), bet išsiplauna gražiai ir nesunkiai. Jei, kaip būna pirmomis dienomis, kraujo daug, dėmė "baisi", šiek tiek pamirkusius patrinu tulžies muilu ir palieku dar pamirkti.

Mano įklotai ne iš "rasakilos", todėl nežinau, kaip jie skalbtųsi, bet skalbimo principai vis tiek yra tokie patys.

O dėl kvapo juos dėvint... Tai šiaip jau, jei moteris sveika, kvapo būti neturėtų. Nebent per retai įklotai keičiami. O keisti reiktų pakankamai dažnai tiek medvilninius, tiek "labai gerai sugeriančius" sintetinius, nes vis tiek negerai laikyti prie kūno senstantį kraują.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 05 22, 09:39)
Panaudotus medvilninius įklotus BŪTINA pamirkyti šaltame vandenyje arba plauti visiškai šaltu vandeniu. Kitaip kraują išplauti tikrai labai sunku.

Jei turite pakankamai įklotų visoms mėnesinėms:

Prisipilkite kibirą šalto vandens ir meskite ten panaudotus įklotus. Kibire vandenį reikia pakeisti KASDIEN. Jei atsiras kvapas, įlašinkite arbatmedžio aliejaus lašiuką, bet pas mane jokio kvapo nebūna. Vanduo turi būti šaltas. Taip galima laikyti kokias tris dienas. Skalbti galima skalbimo mašinoje. Baliklių, minkštiklių geriau nenaudoti, ypač jei medvilnė eko (kam gadinti smile.gif). O minkštikliai, kiek žinau, dar ir mažina audinio gebėjimą sugerti skysčius. Galima įpilti skysto tulžies muilo (Sonett turi puikų) arba prieš dedant į skalbimo mašiną patrinti tulžies muilo gabaliuku.

Jei įklotų nėra daug (čia pas mane taip smile.gif):

Panaudotus įklotus reiktų pamirkyti šaltame vandenyje bent keletą valandų. Aš paprastai merkiu į vandenį ir vakare prasiplaunu. Plaunu rankomis su tulžies muilu. Vakare sumestus palieku dar pamirkti per naktį, tik vandenį pakeičiu. Įklotai pas mane nebalintos medvilnės, todėl ir nėra balti kaip sniegas (nežinau, kaip ten būtų su baltais smile.gif), bet išsiplauna gražiai ir nesunkiai. Jei, kaip būna pirmomis dienomis, kraujo daug, dėmė "baisi", šiek tiek pamirkusius patrinu tulžies muilu ir palieku dar pamirkti.

Mano įklotai ne iš "rasakilos", todėl nežinau, kaip jie skalbtųsi, bet skalbimo principai vis tiek yra tokie patys.

O dėl kvapo juos dėvint... Tai šiaip jau, jei moteris sveika, kvapo būti neturėtų. Nebent per retai įklotai keičiami. O keisti reiktų pakankamai dažnai tiek medvilninius, tiek "labai gerai sugeriančius" sintetinius, nes vis tiek negerai laikyti prie kūno senstantį kraują.


Aš vakar prisiskaičiau apie medvilninius įklotus (10 metų laiko thumbup.gif ). Radau dar ir apie kasdienius šilkinius įklotus (5 metus laiko) - irgi labai vilioja thumbup.gif. Reikia tik palankesnių finansinių laikų sulaukti tokioms investicijoms.

Skaičiau irgi apie mirkymą, kažkas rekomendavo ir vandenį su druska. Ir būtinai šaltas ar ledinis vanduo. O paskui skalbti su kitais skalbiniais.
Man tik iškilo toks praktiškas klausimas: kur mirkyti, kad vaikams tas kibirėlis būtų nepasiekiamas g.gif

Apie kvapus. Visos rašiusios džiaugėsi, kad visi bjaurūs menstruacijų kvapai išnyko naudojant medvilninius įklotus, nes būtent dėl tų sintetinių tas kvapas atsiranda. Ir, kaip minėjo Žiogelis, nekankina ir grybeliai.

Tokius įklotus galima ir pasisiūti, kas netingi.
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 05 21, 13:29)


Cia tau uz nuoroda ir uz pasidalinima puikia patirtim smile.gif

Papildyta:
QUOTE(balta @ 2008 05 22, 11:48)
Aš vakar prisiskaičiau apie medvilninius įklotus (10 metų laiko  thumbup.gif ). Radau dar ir apie kasdienius šilkinius įklotus (5 metus laiko)


Gal dar koki nauja puslapi apie tai radai? Parasyk ir mums smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aidi: 22 gegužės 2008 - 11:10
QUOTE(Raideles @ 2008 05 22, 08:41)
Aš naudoju divacup, jau rašiau anksčiau. Bet man prateka tom dienom, kai labai gausiai kraujuoja. Tai naudoju rasakiloj pirktus medvilninius. įklotukus. O kai lieka tik tepliojimas, tai naudoju tik įklotukus. Man per mažai kišenėlių, nes jos irgi susitepa, kol išskalbiu... reiktų daugiau... Nežinau kaip bus vasarą, bet kol kas nebuvo problemų dėl kvapų smile.gif

Rimi sekmadienį mačiau vaikišką šampūną Neutral po 8 lt. Pati Iki pirkau po 8.80...

As vakar ju aliejuka nusipirkau ir negaliu patiketi,kad mano mergaitei paberimai per nakti dvigubai sumazejo thumbup.gif ,o kiek visko bandyta...ir kokiomis kainomis,o cia nebrangu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 05 22, 11:09)
Gal dar koki nauja puslapi apie tai radai? Parasyk ir mums smile.gif



aidi, aš vokiškai skaičiau. Ar tau tiks?
Atsakyti
QUOTE(agnuta @ 2008 05 22, 08:39)
sakot sunkokai issiskalbia? vat mane ir domina sitas klausimas (ar gerai issikalbia g.gif), nes galvoju isigyt.

Skalbiasi gerai, viskas su tuo tvarkoje, Darau panašiai kaip Žiogelis rašė, mirkau šaltame vandenyje, vandenį keičiu, skalbiu skalbyklėje kartu su kitais (rausvais) drabužiais smile.gif

Tik tų "kišenėlių", kuriomis įklotukas pritvirtinams, yra dvi mažos ir viena didelė. Tai tų dviejų mažų man atrodo mažoka, ypač jei naudoti be Divacup. Nes jos susitepa, norisi pamirkyti, išskalbti, išdžiovinti, o tai užtrunka... Norėtųsi dar bent poros... Bet rasakiloje atskirai lyg ir nėra, o kitokių modelių "kišenėlių" neesu mačiusi gyvai, nežinau ar tiktų. Galima būtų dar vieną komplektą įsigyti, bet kad įklotukų pakanka...

O dėl kibirėlio... pas mus vonia didelė, yra spintelė prie lango, o ir langas aukštai, tai aš dedu tą kibirėlį ant spintutės arba ant palangės. Kartais įstatau į vonią. Kibiras turi dangtį. Kartais galvoju, ką reiks vaikams pasakyti, jei pamatys ir paklaus? g.gif Bet kol kas nematė ir neklausė smile.gif
Atsakyti