Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologinės kosmetikos ir kūno higienos priemonės

QUOTE(balta @ 2008 05 16, 13:35)
perku ir Weledos produktus.


QUOTE(aidi @ 2008 05 16, 13:58)
Dekoratyvines dar nebandziau pirkti, nes dabar mazai jos naudoju ax.gif .


aš iš Weledos dabar nieko neturiu, nors buvo pirmasis mano ekologiškas kremas biggrin.gif Pas mane dabar yra priemonių iš Hauschka, Sante, Logona, Urtekram, "Burt's Bees", natūralūs aliejai, eteriniai aliejai, hidrolatai smile.gif

dekoratyvinę turiu Hauschkos - bronzantą, birią pudrą, šešėlius, tušą blakstienoms, pieštuką antakiams ir akims smile.gif Dar Logonos šešėlius ir tušą, bet pastarasis man toks iš bėdos smile.gif

QUOTE(Savūnė @ 2008 05 16, 14:04)
Turėjau omeny ne tą kosmetiką, kuri sertifikuota kaip ekologiška, o kuri reklamuojama kaip natūrali (tiesiog iš natūralių augalų) arba pačių pasigamintą.


kas reklamuojama, tai nereikia kreipti dėmesio, nes reklamose visos priemonės yra tik natūralios lotuliukas.gif O agurko iš tėvų daržo nebijočiau ant veido dėti schmoll.gif

tai ką pati naudoji iš kosmetikos? wink.gif
Atsakyti
QUOTE(katutis @ 2008 05 16, 14:19)
O agurko iš tėvų daržo nebijočiau ant veido dėti  schmoll.gif

Tai žinoma, kad ne, ne tik ant veido, bet ir į pilvą smile.gif Mes va perkam ir turguj, ir parduotuvėj, o kol turėjom savo sodą – triauškėm pasigardžiuodami. Mano teoriniai samprotavimai nebuvo skirti tavo daržo agurkams sumenkinti 4u.gif

QUOTE(katutis @ 2008 05 16, 14:19)
tai ką pati naudoji iš kosmetikos? wink.gif

Oi, aš apie save tyliu, nes nesu čia pavyzdys. Jei visos būtų tokios kosmetikos vartotojos kaip aš, ši pramonės šaka bankrutuotų biggrin.gif
Na, šį tą turiu, aišku. Daug ką neekologiško. Pvz., tušas (retai naudojamas), nes abejoju, ar jis nuo blakstienų kaip nors prasisunkia į organizmą. Lūpų dažai (retai naudojami) taip pat neekologiški, nes tarp ekologiškų neradau savo spalvos. O va lūpų balzamas (kasdien naudojamas) – iš Sante. Veido prausiklis (kasdien naudojamas) – Alterros. Na, pagal tokį principą. Ir pagal piniginę. Tarkim, savo mėgstamą baltą arbatą perku Klaipėdos gatvėj neekologišką. Nors taip džiaugiaus, kai Užupio krautuvėlėj radau ekologiškos – bet per brangi man. Žodžiu, mane galima mest iš skyrelio, nes man ekologiškumas nėra ir vargu ar bus pagrindinis kriterijus, greičiau prijautimo objektas pagal galimybes tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Savūnė @ 2008 05 16, 15:06)
Mano teoriniai samprotavimai nebuvo skirti tavo daržo agurkams sumenkinti 4u.gif

Pvz., tušas (retai naudojamas), nes abejoju, ar jis nuo blakstienų kaip nors prasisunkia į organizmą.

Žodžiu, mane galima mest iš skyrelio, nes man ekologiškumas nėra ir vargu ar bus pagrindinis kriterijus, greičiau prijautimo objektas pagal galimybes tongue.gif


oi prajuokinai lotuliukas.gif

o man kažkaip ypač kliuvo tušas unsure.gif Norėjau visiško, o ne dalinio kosmetikos natūralumo biggrin.gif Be to, labai norėjau jį pakeisti, nes blakstienos buvo išsausėję, dar akys jautrios, o sintetinis taip byrėdavo, tai vaikščiojau su nepradingstančia alergija sad.gif Dabar Hauschka esu labai patenkinta - blakstienos nėra įspūdingos kaip priklijuotos, bet užtat natūraliai gražios smile.gif Ir be to, šitas tušas man jų nedžiovina visiškai wink.gif

visoms čia pagal galimybes, nes ideliu atveju pasistatymėm po ekologišką trobą ant visapusiškai ištirtos žemės, laikytumėm savo ūkį - gyvulius ir daržus biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaizele @ 2008 05 16, 11:46)
balta, labai gerbiu tavo nuomonę, bet čia norėčiau pasigilinti. Aš esu užtikusi info, kad šis ženklas reiškia natūralias sudedamąsias dalis, bet nereiškia, kad jos yra ekologiškos. Vis dėlto daugelis mano pačios matytų produktų, pažymėtų šiuo ženklu yra ekologiški. Bet ne visi, pvz. Alterra dušo želė - ne.

Santes ir Logonos sudetyse salia visokiu alieju ir ekstraktu yra *, o apacioje parasyta, kad jie isgauti is ekologiskai uzaugintu augalu ax.gif
o norincioms pasigaminti savi priemoniu tokia galimybe suteikia kvapu namai, tik gaila, kad ten buvusios nepasidalina veliau receptais verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 05 16, 12:06)
Vaizele, neatsimenu, ar skaitai vokiškai ar angliškai? Čia visi kriterijai.
Bent jau vokiškai "kontrolliert-biologischer  Anbau (kbA)" reiškia ekologiškai išaugintas.
Bio - vokiškai "ekologiškas"


Nesiginčiju, tik ieškau auksinio kiaušinio trynio smile.gif

Aš skaitau angliškai (vokiškai tik schaise ir schvaine lotuliukas.gif ), tai čia va kas parašyta:

1. Raw materials obtained from plants
As far as possible, raw materials obtained from plants should be used from:
- controlled biological cultivation, taking quality and availability into account, or
- controlled biological wild collections


O angliškai ekologiškas yra organic. "Biological cultivation" nereiškia, kad augintas ekologiškai, tik tiek, kad ne iš plastmasės padaryta biggrin.gif

O gal čia vertimo dalykas? rolleyes.gif Bet kodėl tuomet aš ir kitame šaltinyje buvau radus, kad šis ženklas nereiškia ekologiškumo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 05 16, 15:40)
o norincioms pasigaminti savi priemoniu tokia galimybe suteikia kvapu namai, tik gaila, kad ten buvusios nepasidalina veliau receptais  verysad.gif


man teko tik krema rankoms darytis, bet jo sudedamosios dalys yra internetiniam kvapu namu puslapyje.
ir dar jei kam idomu, tai galeciau suradus nurasyt receptuka po deginimosi sauleje, nes kai lankiausi rode programa priemoniu deginimuisi ir po jo gaminimo, tai tik sita spejau nusirasyt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(katutis @ 2008 05 16, 14:19)
dekoratyvinę turiu Hauschkos - bronzantą, birią pudrą, šešėlius, tušą blakstienoms, pieštuką antakiams ir akims smile.gif Dar Logonos šešėlius ir tušą, bet pastarasis man toks iš bėdos smile.gif


o sias VCUP pirkai?
Atsakyti
QUOTE(agnuta @ 2008 05 16, 14:54)
man teko tik krema rankoms darytis, bet jo sudedamosios dalys yra internetiniam kvapu namu puslapyje.
ir dar jei kam idomu, tai galeciau suradus nurasyt receptuka po deginimosi sauleje, nes kai lankiausi rode programa priemoniu deginimuisi ir po jo gaminimo, tai tik sita spejau nusirasyt blush2.gif

jau radau, gal galetum patikslinti konkreciau dalis kiek ir ko ax.gif

Butu labai idomu 4u.gif , gal i naturalios kosmetikos tema imestum ,tikrai butu norinciu ji suzinoti ir pabandyti ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kunigunda78: 16 gegužės 2008 - 15:04
QUOTE(Vaizele @ 2008 05 16, 15:48)
O angliškai ekologiškas yra organic. "Biological cultivation" nereiškia, kad augintas ekologiškai, tik tiek, kad ne iš plastmasės padaryta  biggrin.gif

O gal čia vertimo dalykas?  rolleyes.gif Bet kodėl tuomet aš ir kitame šaltinyje buvau radus, kad šis ženklas nereiškia ekologiškumo?  g.gif

Man atrodo, kad tai tas pats. Įvedus google „biological cultivation“, išmeta nuorodų į vieną Europos bendrijų tarybos dokumentą, kuris apie tai ir kalba.

Tarybos Reglamentas (EEB) Nr. 2092/91 1991 m. birželio 24 d. dėl ekologinės žemės ūkio produktų gamybos ir nuorodų apie tokią gamybą ant žemės ūkio ir maisto produktų

Tik pradžią paskaičiau, gal kas ištvermingesnis bus biggrin.gif
Bet ten duoti atitikmenys, įmesiu:

–ispaniškai: | cológico, |

–daniškai: | økologisk, |

–vokiškai: | ökologisch, |

–graikiškai: | βιολογικό |

–angliška | organic, |

–prancūziškai: | biologique, |

–itališkai: | biologico, |

–olandiškai: | biologisch, |

–portugališkai: | biológico. |



ES : Agricultura Biológica – Sistema de control CEE

DK : Økologisk Landbrug – EF Kontrolordning

D : Biologische Agrarwirtschaft – EWG-Kontrollsystem

GR : Βιολογική Γεωργία – Σύστημα Ελέγχου ΕΟΚ

EN : Organic Farming – EEB Control System

F : Agriculture biologique – Système de contrôle CEE

I : Agricoltura Biologica – Regime di controllo CEE

NL : Biologische landbouw – EEG-controlesysteem

P : Agricultura Biológica – Systema de Controlo CEE
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 05 16, 15:58)
o sias VCUP pirkai?


ne, yra parduotuvytė Šv.Stepono 6 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(katutis @ 2008 05 16, 18:06)
ne, yra parduotuvytė Šv.Stepono 6  4u.gif

http://www.zaliazali.../kontaktai.html
Atsakyti
QUOTE(Vaizele @ 2008 05 16, 14:48)
Nesiginčiju, tik ieškau auksinio kiaušinio trynio  smile.gif


Suprantu tave, reik viską iki galo išsiaiškint mirksiukas.gif .


QUOTE
Aš skaitau angliškai (vokiškai tik schaise ir schvaine  lotuliukas.gif ), tai čia va kas parašyta:

1. Raw materials obtained from plants
As far as possible, raw materials obtained from plants should be used from:
- controlled biological cultivation, taking quality and availability into account, or
- controlled biological wild collections


O angliškai ekologiškas yra organic. "Biological cultivation" nereiškia, kad augintas ekologiškai, tik tiek, kad ne iš plastmasės padaryta  biggrin.gif

O gal čia vertimo dalykas?  rolleyes.gif Bet kodėl tuomet aš ir kitame šaltinyje buvau radus, kad šis ženklas nereiškia ekologiškumo?  g.gif



QUOTE(Savūnė @ 2008 05 16, 15:20)
Man atrodo, kad tai tas pats. Įvedus google „biological cultivation“, išmeta nuorodų į vieną Europos bendrijų tarybos dokumentą, kuris apie tai ir kalba.




Negaliu pasakyti, kodėl toj int.svetainėj parašyta būtent "Biological cultivation", gal vokiečiai tiesiog iš inercijos "biologisch" išvertė "biological", nors, kita vertus, net ir Wikipedia biological rodo žiūrėti ir į organic, reiškia gali būti ta pati reikšmė.

Bent jau vokiškai yra daugiau žodžių ekologiškumui išreikšti: ökologisch, biologisch, umweltfreundlich ir t.t.

ES žodynas Eurodicautom "biologischer Anbau" verčia "organic farming, production" -

Savūnė irgi daug pavyzdžių suieškojo mirksiukas.gif
Atsakyti