Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologinės kosmetikos ir kūno higienos priemonės

QUOTE(dilditele @ 2008 07 18, 23:13)
Kirba man toks klausimelis, gal visai ne i tema - kas geriau skystas ar kietas muilas?? Namuose. Nes kiek zinau kieti muilai viesose vietose nehigieniska ir pan. Cia gal chemikes daugiau pasakys, bijau sumeluot, tas kietumas priklauso nuo grandines sakotumo. Bet o kas yra sveikiau?

Ir dar is kitos operos, jau susipainiojau - titano dioksidas nera blogai????





Nors as ne chemike, bet as visom keturiom tik uz kieta muila, nes muilas buvo gaminamas nuo senu laiku, nesudetinga jo rasti pagaminto is naturaliu medziagu (arba net ekologisku), jam nereikalingi konservantai.
bedos prasideda kai kosmetikoj yra vanduo. juk zinot, kad vandeny smagiai dauginasi visokia "gyvunija" biggrin.gif todel kosmetika gaminama pramoniniu budu, ta, kuri skysta, neisvengia visokiu konservantu ir pan., kad negestu. cia mano nuomone. nors, tiesa sakant, ten kur auksciau uzrasiau vienos parduotuves nuoroda, tai ten dievagojasi kad gamina is naturaliu ingridientu, kad ner jokios chemijos ir net jokiu konservantu (ir kremo, ir kondicionieriaus sudety irgi nematyt konservantu)! mano isigyto kremo galiojimo laikas tik 3 men., krapstyti krema primygtinai rekomenduojama svaria mentele bet ne pirstais (che che, as vis tiek vis pirstuku baksteliu) tongue.gif

Pafotkinsiu savo kosmetika mirksiukas.gif tiesa, tame puslapyje kiekvieno produkto aprase yra surasyti ir ingridientai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viola fiola: 19 liepos 2008 - 06:35
QUOTE(me_gustas_tu @ 2008 07 19, 00:51)
Sante dezodorantas irgi yra 100 proc. Ammonium Alum, taip iseina, kad jie visiskai vienodi ir ne kiek nekenksmingi  smile.gif
Panasu, kad kazkas tiesiog neteisingai interpretavo si chemini termina arba eilini karta VBS kontora  bigsmile.gif

Aš irgi manau kad šie dezodorantai tikrai nekenksmingi smile.gif . O kas tas VBS g.gif blush2.gif ?
Atsakyti
Stai ir as vel biggrin.gif pafotkinau savo kosmetika. po viena nuotrauka ikeliau siu produktu ingridientus.

KOSMETIKA


O DABAR DEMESIO tos, kurios megsta naujoves ir isbandyti keistu dalykeliu. gal cia kazkam ir nebus naujiena, bet...
ar bandet kada valytis dantis muilu? biggrin.gif kai, velgi, internete ieskojau kokios naturalios pastos (be lemonene ar ko ten) tai radau idomu dalykeli.
Yra toks superinis puslapis WWW.ETSY.COM - jame susirenka ivairus menininkai ir ne tik, zodziu, puslapis skirtas HANDMADE dalyku pardavimui ir pirkimui, t.y. viskas kas sukurta rankomis (yra isimciu). Zodziu, tai ten apstu visokiu zmogeliu, kurie patys gaminasi ivairia kosmetika ir parduoda. jau ten ne karta perku ir dar pirksiu. taigi, yra toks zmogelis, kuris pagamina muila skirta dantims valytis. jis teigia, kad:
-nenaudoja jokiu dazu, glicerino, saldikliu, silikatu, fluorido ir net sodos (anot jo, ji braizo emali)
- jo "dantu pasta" nenubraizys audiniu ir nepakenks jei netycia nurysit
- naudojant muila kaip dantu pasta turesit sveikesnius dantis

Siaip, gal nieko naujo, turbut jau seniau zmones yra bande valytis dantis muilu, bet man tai buvo atradimas, nes ragauti muila nera skanu. BET, pati sita "pasta" pabandziau ir dar ne karto nesusivemiau lotuliukas.gif
pas ta pardaveja galima pasirinkti kokio skonio (ar kvapo g.gif ) nori to muilo.
Gal galima ir bet kokiu kitu naturaliu muilu valytis dantis, be,t vistik man jo produkcija patiko smile.gif

NUORODA I PARDAVEJO "CIPSUS DANTIMS"

Jis taip vadina - cipsai dantims biggrin.gif

o cia kaip atrodo tas pats dalykas tik jau manim nupirktas biggrin.gif

APELSINO-CINAMONO SKONIO DANTU MUILAS


Ten dar daugiau nuotraukyciu yra mirksiukas.gif
Tiesa, jei kam baisiai idomu pabandyti, galiu atsiusti truputuka rolleyes.gif arba atvaziuokit pas mani su savo dantu sepeteliu lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viola fiola: 19 liepos 2008 - 08:27
QUOTE(smiltpeliuke @ 2008 07 19, 09:03)
Aš irgi manau kad šie dezodorantai tikrai nekenksmingi  smile.gif . O kas tas VBS  g.gif  blush2.gif ?


Pajuokavau as cia, dabar paciai geda rasyt blush2.gif ax.gif biggrin.gif

VBS - viena boba sake blush2.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Viola fiola @ 2008 07 19, 09:25)
Yra toks superinis puslapis WWW.ETSY.COM - jame susirenka ivairus menininkai ir ne tik, zodziu, puslapis skirtas HANDMADE dalyku pardavimui ir pirkimui, t.y. viskas kas sukurta rankomis (yra isimciu). Zodziu, tai ten apstu visokiu zmogeliu, kurie patys gaminasi ivairia kosmetika ir parduoda. jau ten ne karta perku ir dar pirksiu. taigi, yra toks zmogelis, kuris pagamina muila skirta dantims valytis. jis teigia, kad:
-nenaudoja jokiu dazu, glicerino, saldikliu, silikatu, fluorido ir net sodos (anot jo, ji braizo emali)
- jo "dantu pasta" nenubraizys audiniu ir nepakenks jei netycia nurysit
- naudojant muila kaip dantu pasta turesit sveikesnius dantis

Jis taip vadina - cipsai dantims  biggrin.gif

Kas čia per įdomybė bigsmile.gif g.gif Niekur nėra atskleista nors truputis gamybos paslapties? g.gif
Visgi namų sąlygomis virti muilą visai nėra sunku, bet gamindami prausimuisi skirtą muilą visi "namudininkai" deda gryną natrio šarmą ir po to jau visus natūralius ingridientus: lanoliną ar kt. gyvulinius riebalus, eterinius aliejus, visokius priedus: medų, žoleles, prieskonius..
O kaip tas žmogus išgauna tokią konsistenciją to muilo (nes sudėtyje nurodyti aliejai, vanduo, ekstraktai) ir ar ten tikrai nėra chemijos. Įdomu, kaip be jokio šarmo šiaip jokio cheminio ingridiento jis emulguoja tuos riebalus ir paverčia kietėjančia mase? g.gif Kad nebūtų paslėpta kas baisaus po sveiko produkto pavadinimu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Viola fiola @ 2008 07 19, 09:25)
Stai ir as vel  biggrin.gif pafotkinau savo kosmetika. po viena nuotrauka ikeliau siu produktu ingridientus.

KOSMETIKA
O DABAR DEMESIO tos, kurios megsta naujoves ir isbandyti keistu dalykeliu. gal cia kazkam ir nebus naujiena, bet...
ar bandet kada valytis dantis muilu?  biggrin.gif kai, velgi, internete ieskojau kokios naturalios pastos (be lemonene ar ko ten) tai radau idomu dalykeli.
Yra toks superinis puslapis WWW.ETSY.COM - jame susirenka ivairus menininkai ir ne tik, zodziu, puslapis skirtas HANDMADE dalyku pardavimui ir pirkimui, t.y. viskas kas sukurta rankomis (yra isimciu). Zodziu, tai ten apstu visokiu zmogeliu, kurie patys gaminasi ivairia kosmetika ir parduoda. jau ten ne karta perku ir dar pirksiu. taigi, yra toks zmogelis, kuris pagamina muila skirta dantims valytis. jis teigia, kad:
-nenaudoja jokiu dazu, glicerino, saldikliu, silikatu, fluorido ir net sodos (anot jo, ji braizo emali)
- jo "dantu pasta" nenubraizys audiniu ir nepakenks jei netycia nurysit
- naudojant muila kaip dantu pasta turesit sveikesnius dantis

Siaip, gal nieko naujo, turbut jau seniau zmones yra bande valytis dantis muilu, bet man tai buvo atradimas, nes ragauti muila nera skanu. BET, pati sita "pasta" pabandziau ir dar ne karto nesusivemiau  lotuliukas.gif 
pas ta pardaveja galima pasirinkti kokio skonio (ar kvapo  g.gif ) nori to muilo.
Gal galima ir bet kokiu kitu naturaliu muilu valytis dantis, be,t vistik man jo produkcija patiko  smile.gif

NUORODA I PARDAVEJO "CIPSUS DANTIMS"

Jis taip vadina - cipsai dantims  biggrin.gif

o cia kaip atrodo tas pats dalykas tik jau manim nupirktas  biggrin.gif

APELSINO-CINAMONO SKONIO DANTU MUILAS
Ten dar daugiau nuotraukyciu yra  mirksiukas.gif
Tiesa, jei kam baisiai idomu pabandyti, galiu atsiusti truputuka  rolleyes.gif arba atvaziuokit pas mani su savo dantu sepeteliu  lotuliukas.gif


Suintrigavo smile.gif Reiks pabandyti parsisiusti:)
Mums dabar labai aktulus butu toks kremukas - labai uodai megsta lotuliukas.gif http://www.etsy.com/...ing_id=13412352
Aciu uz nuorodele smile.gif
Atsakyti
Siaip muila gaminant visad naudojami sarmai g.gif Gal pamane kad nebutina to minet, kaip kad Dobilo surio sudety tik pienas biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(me_gustas_tu @ 2008 07 19, 14:09)
Suintrigavo smile.gif Reiks pabandyti parsisiusti:)
Mums dabar labai aktulus butu toks kremukas - labai uodai megsta  lotuliukas.gif http://www.etsy.com/...ing_id=13412352
Aciu uz nuorodele smile.gif



Ner uz ka rolleyes.gif Tiesa, tame ETSY tai daugiau yra idomybiu. nuoroda tik i viena pardaveja, o kiek ten ju dar yra doh.gif tik reikia ziureti sudeti. kai kurie net ir neraso. na, bet turekit omeny, kad dauguma ten parduodanciu zmogeliu yra paprasti, t.y. kaip tarkim as ar bet kas kitas, tai cia kiekvieno to pardavejo sazines reikalas ka parduot. zodziu, man Etsy truputi primena supermamytes kurios irgi turi savo rankdarbiu skyreli ir taip pat parduoda savo kurinius. tai ten kazkas tokio, tik kai kurie labiau "pazenge"turintys savo tinklalapius ir besirutuliojanti bizni.
Beja, maciau ten keleta ir musu lietuvaiciu kurios taip pat ir supermamos rankdarbiuose parduoda biggrin.gif


P.S. as nuo uodu irgi isigijau priemone naturalia, tik nezinau kiek labai ji veiksminga. purkstis daug ir stropiai reikia. g.gif bet skaniai kvepia thumbup.gif
turiu ir "lotion" (cia pienelis?) nuo vabzdziu, kad nepuldinetu, tik sudetis man nelabai unsure.gif gal kam reikia? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viola fiola: 19 liepos 2008 - 13:33
QUOTE(Rasma @ 2008 07 19, 12:57)
Kas čia per įdomybė bigsmile.gif  g.gif Niekur nėra atskleista nors truputis gamybos paslapties? g.gif
Visgi namų sąlygomis virti muilą visai nėra sunku, bet gamindami prausimuisi skirtą muilą visi "namudininkai" deda gryną natrio šarmą ir po to jau visus natūralius ingridientus: lanoliną ar kt. gyvulinius riebalus, eterinius aliejus, visokius priedus: medų, žoleles, prieskonius..
O kaip tas žmogus išgauna tokią konsistenciją to muilo (nes sudėtyje nurodyti aliejai, vanduo, ekstraktai) ir ar ten tikrai nėra chemijos. Įdomu, kaip be jokio šarmo šiaip jokio cheminio ingridiento jis emulguoja tuos riebalus ir paverčia kietėjančia mase? g.gif Kad nebūtų paslėpta kas baisaus po sveiko produkto pavadinimu unsure.gif




Aha, cia vel as biggrin.gif

visai pamirsau, nors ir skaiciau, kad zodis saponified ir reiskia ta reakcija kai is riebaliuku gaminamas muilas

WIKIPEDIA SAPONIFICATION

Kitur dar zodis aiskinamas kaip:

1. To convert (an ester) by saponification.
2. To convert (a fat or oil) into soap.


Antras punktas ir tinka, tiesiog aliejukus ar riebalus pavercia muilu.
Muilo dantims sudetyje taip ir parasyta: "saponified oils of...(sarasas)"
Tai, kiek suprantu ir pagamina muila. Sakau, gal galima ir paprastu muilu valytis, bet man kazkaip priimtiniau visgi patogiai supakuotas produktas, specialiai skirtas dantukams, juolab pas ta dede ar teta (?) galima pasirinkti "dantu muilo" skoni ir dargi jau i atraizeles supjaustyta. rolleyes.gif o ir indelis man patinka, galima kokius smulkius daiktus susidet, o jau i pirktine tutele nelabai ka tesusidesi lotuliukas.gif
Atsakyti
Dar truputis.

cia toks forumelis apie kosmetikos gamyba ir panasiai. deja, angliskai. bet kam nors gal pravers. o jau stiliukas puslapio tai typ-top kaip supermamu biggrin.gif jauties kaip namuose biggrin.gif

NUORODA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viola fiola: 19 liepos 2008 - 15:21
alkaiti bandziau thumbup.gif http://www.supermama...?...1914&st=588
Atsakyti
QUOTE(Dzada @ 2008 07 19, 20:07)

Gal gali tiksliau parašyti kokius konkrečiai produktus išbandei. Noriu iš UK atsisiųsti, net į krepšelį jau buvau susikrovusi, kad apytiksliai sužinot kiek kainuos.. tai įdomu visi atsiliepimai, nes visgi branguuuuu ir reik tiksliai išsiklausinėt ir bandyt po truputį biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(me_gustas_tu @ 2008 07 19, 11:47)
Pajuokavau as cia, dabar paciai geda rasyt  blush2.gif  ax.gif  biggrin.gif

VBS - viena boba sake  blush2.gif  ax.gif

Geras trumpinys thumbup.gif

QUOTE(Viola fiola @ 2008 07 19, 16:20)
cia toks forumelis apie kosmetikos gamyba ir panasiai. deja, angliskai. bet kam nors gal pravers. o jau stiliukas puslapio tai typ-top kaip supermamu  biggrin.gif jauties kaip namuose  biggrin.gif

NUORODA

Na ir smagių nuorodų tu čia mums pažėrei thumbup.gif . O dizainas šito puslapėlio tikrai identiškas SM bigsmile.gif

Pagaliau apsilankiau Holos krautuvėlėj Užupy. Užsipirkau Weledos savo beibiams, sau šį tą. Nebuvau mačiusi kad Weleda gamina geriamus eliksyrus - pagriebiau išbandyti kryklių eliksyrą, sako stiprina, energijos suteikia. Na, žiūrėsim... Kol kas galiu pasakyti kad skanus tongue.gif . Niu bet ekologiškas maistelis, kaip sau norit, brangus... angel_sadangel.gif:. Negaliu už kruopas, makaronus ir burokėlius tiek mokėti schmoll.gif . Dar nupėdinau iki Marks&Spencer, pačiupau organic kavos be kofeino ir arbatėlių. Skanios smile.gif .

Viola fiola, man nerodo tų nuotraukų, kur savo sudėjai verysad.gif . Ar čia tik man vienai taip g.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smiltpeliuke: 19 liepos 2008 - 21:52