Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologinės kosmetikos ir kūno higienos priemonės

Gal kas galit pasakyti, kuo kenksmingas yra fluoras? Visos sveikuoliškos, ekologiškos dantų pastos gaminamos be jo, tuo tarpu visose paprastose pastose pabrėžiama, kad fluoro yra ir kas jis labai reikalingas dantims. Tai kaip čia yra iš tikrųjų? g.gif
Atsakyti
QUOTE(smiltpeliuke @ 2008 07 12, 23:03)
Gal kas galit pasakyti, kuo kenksmingas yra fluoras? Visos sveikuoliškos, ekologiškos dantų pastos gaminamos be jo, tuo tarpu visose paprastose pastose pabrėžiama, kad fluoro yra ir kas jis labai reikalingas dantims. Tai kaip čia yra iš tikrųjų?  g.gif


Jei supaprastintai, tai atsakymas čia. Jei nori moksliškesnio paaiškinimo, ieškok šių metų pavasario kažkurio Scientific American numerio mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 13, 15:47)
Jei supaprastintai, tai atsakymas čia. Jei nori moksliškesnio paaiškinimo, ieškok šių metų pavasario kažkurio Scientific American numerio  mirksiukas.gif

Dėkui už nuorodą ir išsamų atsakymą ten. Supratau, kad be reikalo išmečiau 14 Lt ir kankinuosi šveisdama dantis su neputojančia ir ne itin malonaus skonio dantų pasta doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(smiltpeliuke @ 2008 07 12, 23:03)
Gal kas galit pasakyti, kuo kenksmingas yra fluoras? Visos sveikuoliškos, ekologiškos dantų pastos gaminamos be jo, tuo tarpu visose paprastose pastose pabrėžiama, kad fluoro yra ir kas jis labai reikalingas dantims. Tai kaip čia yra iš tikrųjų?  g.gif


Ne be reikalo sveikuoliškos dantų pastos yra be fluoro. Jo perteklius gali net labai pakenkti žmogaus sveikatai. O be to, kaip ir kitais atvejais, fluoras naudingas, kai gaunamas iš natūralių produktų, o ne dirbtinai grūdamas mums gražiai suokiant reklamai, kaip jis mus išgelbės nuo karieso.
Smiltpeliuke, o tu neskaitai jokia užsienio kalba? Kritinės informacijos rastum labai daug internete.


QUOTE(Vaizele @ 2008 07 13, 14:47)
Jei supaprastintai, tai atsakymas čia. Jei nori moksliškesnio paaiškinimo, ieškok šių metų pavasario kažkurio Scientific American numerio  mirksiukas.gif


Nežinau, kuo čia džiaugtis, vėl sugrįžus prie Colgate. Žiūrint kokia pasta, ten yra ir triklozano, ir natriumlaurilsulfato ir PEG/PEG-derivatų. g.gif

QUOTE(smiltpeliuke @ 2008 07 13, 19:56)
Dėkui už nuorodą ir išsamų atsakymą ten. Supratau, kad be reikalo išmečiau 14 Lt ir kankinuosi šveisdama dantis su neputojančia ir ne itin malonaus skonio dantų pasta  doh.gif .



Aš nemanau, kad be reikalo. Aš pati esu už pastas be fluoro, tik, deja, negaliu pastoviai tokių nusipirkti, nes jos brangios. Naudoju Weledos dantų pastą, kai homeopatinius žirniukus geriu. Lauksim geresnių laikų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 07 14, 00:51)
Smiltpeliuke, o tu neskaitai jokia užsienio kalba? Kritinės informacijos rastum labai daug internete.

Skaitau skaitau mirksiukas.gif , jau kažin kiek laiko galvojau prisėsti paieškoti informacijos apie fluorą, bet va kad to laiko vis pritrūksta, tai galvojau paklausiu pas žinoves, gal trumpai ir aiškiai pasakys... ax.gif . Bet esant progai vis tiek reikės daugiau paskaitinėti, nes taip ir neaišku, kas blogiau - ar fluoro perdozavimas, ar trūkumas... unsure.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smiltpeliuke: 14 liepos 2008 - 00:24
QUOTE(smiltpeliuke @ 2008 07 13, 19:56)
Dėkui už nuorodą ir išsamų atsakymą ten. Supratau, kad be reikalo išmečiau 14 Lt ir kankinuosi šveisdama dantis su neputojančia ir ne itin malonaus skonio dantų pasta  doh.gif .


Nieko, užtai kaip džiaugsies grįžus prie putojančios pastos lotuliukas.gif

QUOTE(balta @ 2008 07 13, 23:51)
Ne be reikalo sveikuoliškos dantų pastos yra be fluoro. Jo perteklius gali net labai pakenkti žmogaus sveikatai. O be to, kaip ir kitais atvejais, fluoras naudingas, kai gaunamas iš natūralių produktų, o ne dirbtinai grūdamas mums gražiai suokiant reklamai, kaip jis mus išgelbės nuo karieso.
Smiltpeliuke, o tu neskaitai jokia užsienio kalba? Kritinės informacijos rastum labai daug internete.
Nežinau, kuo čia džiaugtis, vėl sugrįžus prie Colgate. Žiūrint kokia pasta, ten yra ir triklozano, ir natriumlaurilsulfato ir PEG/PEG-derivatų.  g.gif


Mane erzina, kad Colgate nerašo sudėties ant tūbelės, o balta, iš kur sužinojai šias sudėtines medžiagas? Jos blogis sveikatai ir gamtai? g.gif

Beje, aš kątik iš Vokietijos, tai kaip užpavydėjau baltai, nes nuėjus į pirmą pasitaikiusį prekybos centrą pasijutau kaip rojuj, koks buvo ekologiškų maisto produktų pasirinkimas bigsmile.gif

QUOTE(smiltpeliuke @ 2008 07 14, 00:23)
Skaitau skaitau  mirksiukas.gif , jau kažin kiek laiko galvojau prisėsti paieškoti informacijos apie fluorą, bet va kad to laiko vis pritrūksta, tai galvojau paklausiu pas žinoves, gal trumpai ir aiškiai pasakys...  ax.gif . Bet esant progai vis tiek reikės daugiau paskaitinėti, nes taip ir neaišku, kas blogiau - ar fluoro perdozavimas, ar trūkumas...  unsure.gif .


Bijau, kad jau išmečiau tą Scientific American straipsnį, kuriame tikrai aiškiai ir įtikinamai moksliškai buvo paaiškinta apie tai, kaip veikia fluoras dantis juos apsaugodamas nuo ėduonies. Aš tuo tikrai tikiu. Bet va kaip gauti natūralios kilmės fluoro? g.gif

O jo perdozavimas yra blogis, JAV kur floruojamas vanduo, pastebėtas net padidėjęs kaulų vežio susirgimo padidėjimas. Bet kadangi pas mus vanduo ne floruojamas, tai vien su dantų pasta toks fluoro perteklius tiesiog neįmanomas schmoll.gif
Atsakyti
Pacituosiu:
"XX a. pradžioje pasirodė pirmosios žinios apie fluorą. Buvo išaiškinta, kad nuo didesnio fluoro kiekio vandenyje atsiranda dėmės dantų emalyje, o sunkesniais atvejais pakenkiami kaulai. Šis susirgimas vadinamas fluoroze.

Tačiau nedideli fluoro kiekiai naudingi organizmui: susidarant kaulų audiniams ir dantų emaliui. Mokslininkai nustatė, kad liga neišsivysto, jei viename litre geriamojo vandens yra nuo 0,7 iki 1,0 miligramų fluoro. Jeigu fluoro vandenyje yra mažiau, gali irti dantų audiniai, atsiranda dantų ėduonis (kariesas). Kuo mažesnė fluoro koncentracija, tuo dantų ėduonis labiau paplitęs vaikų tarpe.

Papildomai fluoruoti vandenį, kaip buvo siūloma anksčiau, yra nenaudinga, nes gėrimui ir maisto ruošimui vandentiekio vandens suvartojama tik nuo 0,3 iki 1 procento. Papildomas fluoro šaltinis žmogaus organizmui yra arbata, grūdinės kultūros, daržovės, vaisiai, riešutai, kepenys, menkė. Dar viena fluoro kompensavimo priemonė - dantų pasta."


Lietuvoje vanduo su fluoru pasiskirstęs netolygiai, net vienam kaime geriant iš skirtingų šulinių gaunami visai kitokie rezultatai. Todėl rekomenduojama išsitirti vandenį, kad sužinoti fluoro kiekį ir tada apsispręsti, kokią dantų pastą naudoti. Mūsų džiaugsmui pirmasis dantis prasikelė, tai kai jau krūminiai išaugs, teks ir dantų pastos pirkt, bet prieš tai nešim tirti vandenį į geriamojo vandens laboratoriją.
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 07 13, 23:51)
Nežinau, kuo čia džiaugtis, vėl sugrįžus prie Colgate. Žiūrint kokia pasta, ten yra ir triklozano, ir natriumlaurilsulfato ir PEG/PEG-derivatų.  g.gif

as ir esu kazkur skaiciusi apie Greenpeace darytus tyrimus ir colgate dantu pastos buvo paskelbtos kaip pacios pavojingiausios savo sudetimi-tai tikrai nevertetu tuo putojimu taip zavetis blink.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 07 14, 10:29)
as ir esu kazkur skaiciusi apie Greenpeace darytus tyrimus ir colgate dantu pastos buvo paskelbtos kaip pacios pavojingiausios savo sudetimi-tai tikrai nevertetu tuo putojimu taip zavetis  blink.gif


Savo pasirinkimus darau savo galva, remdamasi savo žiniomis.

Šiuo metu mano išvada yra tokia, kad verta valytis dantis pasta su fluoru. O ar tai turėtų būti Colgate ar ne, dar neturiu susidariusi nuomonės ax.gif

Teks gilintis toliau, kokios sudedamos medžiagos, koks jų veikimas, kenksmingos ar ne g.gif ir iš naujo spręsti pagilėjus žinioms smile.gif

O aš labiausiai mėgstu remtis faktais ir žiniomis, vien rėksmingi žaliaisiais save laikančių žmonių šūkiai manęs neįtikina smile.gif

Ačiū, kad dalinatės info 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 14, 11:35)
Savo pasirinkimus darau savo galva, remdamasi savo žiniomis.

Šiuo metu mano išvada yra tokia, kad verta valytis dantis pasta su fluoru. O ar tai turėtų būti Colgate ar ne, dar neturiu susidariusi nuomonės  ax.gif

Teks gilintis toliau, kokios sudedamos medžiagos, koks jų veikimas, kenksmingos ar ne  g.gif ir iš naujo spręsti pagilėjus žinioms  smile.gif

O aš labiausiai mėgstu remtis faktais ir žiniomis, vien rėksmingi žaliaisiais save laikančių žmonių šūkiai manęs neįtikina  smile.gif

Ačiū, kad dalinatės info  4u.gif


Paskaityt oko test rezultatus, kur balta surašė, colgate 6 balus surinko. Bet yra kažkokių ir ekologiškų su fluoru, tik nžn., ar Lt yra.
Pati dabar Ayucare naudoju, nors ir be fluoro, bet sudėtis grynai augalinė ir skonis/kvapas/putojimas patinka
Atsakyti
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 14, 08:19)
Nieko, užtai kaip džiaugsies grįžus prie putojančios pastos  lotuliukas.gif


Tas džiaugsmingas putojimas - tai agresyvus tenzidas ax.gif


QUOTE

Mane erzina, kad Colgate nerašo sudėties ant tūbelės, o balta, iš kur sužinojai šias sudėtines medžiagas? Jos blogis sveikatai ir gamtai?  g.gif


"Ökotest" temoje aš esu surašiusi dantų pastų testo rezultatus. Ten minimos ir dvi Colgate pastos. Nieko gero unsure.gif

http://www.codecheck.ch/ - čia paieškoj (suchen) įrašius produkto pavadinimą, surašo produkto sudedamąsias dalis ir jas (gaila, ne visas) pakomentuoja (vokiškai).

QUOTE
Beje, aš kątik iš Vokietijos, tai kaip užpavydėjau baltai, nes nuėjus į pirmą pasitaikiusį prekybos centrą pasijutau kaip rojuj, koks buvo ekologiškų maisto produktų pasirinkimas  bigsmile.gif


O aš su tokia nostalgija prisimenu vaikystėje darže augintas daržoves, uogas ir vaisius wub.gif verysad.gif . Tada atrodė savaime suprantama, kad jų yra. Tik bjauru būdavo ravėt daržus biggrin.gif

Joks supermarketas nepakeis paties užsiaugintų gėrybių schmoll.gif
O ir vien ekologiškų neišgali nusipirkti. Tai lentynoje ir tematai: Olandija, Olandija, Ispanija, Ispanija... Tokia didelė Vokietija negali užsiauginti normalaus pomidoro ir agurko?? doh.gif blink.gif

QUOTE
O jo perdozavimas yra blogis, JAV kur floruojamas vanduo, pastebėtas net padidėjęs kaulų vežio susirgimo padidėjimas. Bet kadangi pas  mus vanduo ne floruojamas, tai vien su dantų pasta toks fluoro perteklius tiesiog neįmanomas  schmoll.gif



JAV tiesiog nuodija savo piliečius. Jūs pagalvokit, pagrindinis gyvybės šaltinis - vanduo - visas apnuodytas. O juk ta fluorą kiša ir visur kitur - ir į druską, ir į kokias kramtomas gumas, jau neskaitant dantų pastų ir t.t. Vaikams dar ir fluoro tablečių prirašo doh.gif

Pavartosi 10-15 metų padidintą fluoro kiekį - susirgsi osteoporoze.
Ir fluorozė kiek dantų sugadina.
Nenoriu įsivažiuoti, kiek daug neigiamų dalykų prisiskaičiau...

Natūraliai produktuose esantis fluoras nekenkia.
Bet tas iš atliekų pagamintas ir taip išgirtas doh.gif

Papildyta:
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 14, 10:35)
Šiuo metu mano išvada yra tokia, kad verta valytis dantis pasta su fluoru. O ar tai turėtų būti Colgate ar ne, dar neturiu susidariusi nuomonės  ax.gif



Vaizele, ir aš bent jau kol kas, kaip ir rašiau, valausi dantis dantų pasta su fluoru. Tik pakeičiau brangesnę dantų pastą "Signal" (MB tik tokią pirkdavo) į labai pigią su tuo pačiu fluoru, bet be kitų kenksmingų medžiagų, kurios kažkodėl yra beveik visose brangesnėse dantų pastose - Colgate, Signal, Blend-A-Med, Odol-med 3 ...

Daugumoje dantų pastų tas pats fluoro kiekis - 1450 ppm fluoridų. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 07 14, 11:12)
Tas džiaugsmingas putojimas - tai agresyvus tenzidas  ax.gif
"Ökotest" temoje aš esu surašiusi dantų pastų testo rezultatus. Ten minimos ir dvi Colgate pastos. Nieko gero  unsure.gif

...
Joks supermarketas nepakeis paties užsiaugintų gėrybių  schmoll.gif
O ir vien ekologiškų neišgali nusipirkti. Tai lentynoje ir tematai: Olandija, Olandija, Ispanija, Ispanija... Tokia didelė Vokietija negali užsiauginti normalaus pomidoro ir agurko??  doh.gif  blink.gif
...
Papildyta:
Vaizele, ir aš bent jau kol kas, kaip ir rašiau, valausi dantis dantų pasta su fluoru. Tik pakeičiau brangesnę dantų pastą "Signal" (MB tik tokią pirkdavo) į labai pigią su tuo pačiu fluoru, bet be kitų kenksmingų medžiagų, kurios kažkodėl yra beveik visose brangesnėse dantų pastose - Colgate, Signal, Blend-A-Med, Odol-med 3 ...

Daugumoje dantų pastų tas pats fluoro kiekis - 1450 ppm fluoridų.  mirksiukas.gif


Matyt ne be reikalo nerašo ant tūbelės ko ten toj pastoj pridėta g.gif

Pati mačiau, kaip Ispanijoj auginami pomidorai cheminiame tirpale, purškiamame ant uolų, tai iš Ispanijos stengiuosi nepirkti kai tik yra nors koks nors kitas pasirinkimas.

O kokią pastą perki įdomu? Gal ir pas mus tokios yra? g.gif
Atsakyti