QUOTE(Sala3 @ 2012 07 09, 20:54)
nėra už ką, labai faina pačiai sugrįžti prisiminimais į Albaniją.....truputį vėliau dar parašysiu
Vėl mielai grįžtu į Albaniją
Verta aplankyti vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio visų Balkanų Škoderio ežero. Kadaise miestas buvo ilyrų genties Ardiečių valstybės sostinė, dabar krikščionybės Albanijoje centras. Aplankyti legendinę Rozafos tvirtovę.
Nuo Škoder iki Sarandės labai gražus ir geras kelias.
Kai pirmą kartą važiavom, kelias buvo toksai . Tai 341 km, važiavom 2 dienas..Šis kelias yra pagrindinis magistralinis kelias, jei nusukt į kokį šoną tai jau keliu nepavadinsi.
Bet važiuoti tokiu keliu buvo, faina, ne bet kur tokiais "keliais" pavažinėsi ir tokių vaizdų nepamatysi...Pirmais metais ženkų nebuvo, nors kam jų ir reikia, nes kelias vis vien tik vienas, kuriuo įmanoma važiuoti...O ir eismas tik įvažiavus Albaniją truputį šokiravo , nes kas kaip nori tas taip važiuoja. jei yra sankryža, kuris pirmas pasignalina tas ir važiuoja, jokių šalutinių ar pagrindinių jiems neegzistuoja....Eina pėstieji, kad ir gatve, susitinka pažįstama viduryje gatvės pasibučiuoja ir dar pasišnekučiuoja, kam reiks tas apvažiuos....
Papildyta:
Ir transporto priemonės ir keleviai išskirtiniai
Jau antram kartui mums kelią ištiesė naują, tik važiuokit...Todėl jei norėsit kažkokiais kitais šalutiniais keliais pasivažinėti, pravers nuoroda apie kelius kur esu įdėjus ankstesnėje žinutėje.
Vaizdeliai važiuojant link Sarandes.
Papildyta:
Papildyta:
Aišku visur pakelėse pilna garsiųjų bunkerių. Cementiniai grybai taip vadinami cementiniai bunkeriai, pastatyti Albanijoje. Jų šalyje yra apie 750 tūkstančių. Šie bunkeriai buvo pastatyti valdant Albanijos diktatoriui Enver Hoxha, kuris šventai tikėjo, kad Vakarai netrukus įsiverš į valstybę.Sako, planai buvę savigynos tikslais pastatyti po bunkerį kiekvienam šalies gyventojui. Pusiau po žeme esantys bunkeriai atsparūs tankams ir kulkoms, praktiškai nesugriaunami.
https://lh4.googleus...12/DSCN0699.JPG