Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška buitinė "chemija"

QUOTE(garbaniukee @ 2008 05 16, 17:10)
gal galetu kas parasyti kokiu "receptu" kaip pasidaryti ivairiu valikliu is sodos, acto ar dar ko nors?

Nereikia jokių rezeptų lotuliukas.gif , tiesiog imi ir naudoji mirksiukas.gif . Aš jau seniai valgomąją sodą naudoju šveisti kriauklei, voniai, plytelėms, riebaluotiems, bet neįsisenėjusiems paviršiams, kaip pvz. viryklės paviršiui, puodams. Emalei, stiklui, metalui švelniai šveisti, na yra tokių puodų, kurių negalima šveisti su abrazyvinėmis priemonėmis.
Actas tinka, kaip rūgštinė priemonė "nugesinti" kalkėms ant plytelių paviršiaus, krano, dušo galvos, virdulio(įpilti acto ar skiestos esencijos, taip pigiau, ir pavirti vandenį. Jei neįsisenėję kalkės, tai išsivalo greitai thumbup.gif ir kaip naujas blizga bigsmile.gif. Aš netgi nusuku dušo galvutę ir įmetu į tą patį virdulį ). Tinka ir skalauti indams ir kitiems stikliniams, bei metaliniams daiktams - lengviau išsivalo ir nelieka lašiukų ant paviršiaus. Skiestu actu(geriau vaisių) galima skalauti plaukus trenkant galvą. Ir rūbus perskalauti, tik minusas, kad lieka mano nosiai nepriimtinas kvapas doh.gif . Tik naudojant actą, skirtingai, nei sodą, patariu mūvėti pirštines, nes labai greitai įsigeria į rankų odą ir smarkiai minkština. Kaip ir kiekviena rūgštis.
Štai kokia mano naudojama ekologiška buitinė chemija biggrin.gif Ir tikrai neteko nusivilti ar patirti nemalonių staigmenų, kokias iškrėsdavo kitos priemonės. Kaip bebūtų, actas ir soda taip pat cheminės priemonės, tik ne ta prasme. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(dilditele @ 2008 05 16, 18:04)
O va kosmetikos tai jau Kaune nelabai yr  schmoll.gif

girdėjau pletkų šiokių tokių, kad bus ir Kaune ekologiškos kosmetikos parduotuvėlė mirksiukas.gif

esu aš bandžius tuosius skalbimo rutulius kartelį. smagu tai, kad neplaieka jokių dėmių ant juodų drabužių, kaip būna neišsiskalbus paprastiems milteliams. tik deja, deja, vaiko rūbuose buvusių dėmių didžiosios daugumos neišskalbė, užtatai ir nepirkau aš jų, nors idėjinė reikalo pusė baisingai viliojo...
Atsakyti
Naudodavau "Neutral" miltelius, bet dabar pažiūrėjau, niekur nerandu, kad jie būtų sertifikuoti, eko unsure.gif Tik kažkoks "astmos-alergikų" draugijos logotipas g.gif
Tai čia matyt esu "apsišovusi" kaip reikiant..

O kokius "eko" miltelius galima rasti prekybos centruose, gal kas ką perkate? ax.gif Nes man reikia nemažų kiekių ir vien "Almawin" skalbti visokius tikrai jau skudurų lygio daiktus (šuns patiesalus, vyro darbinius rūbus, valymo skudurus), tai nespėsiu pirkti ir truputį pinigėlių gaila biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dilditele @ 2008 05 16, 21:04)
Ziezulablond gi yra Kaune Almawin pirkt, as perku buvusioj Rausvej, kur ekologiski produktai.
O va kosmetikos tai jau Kaune nelabai yr  schmoll.gif

Aha, žinau, kad yra. Aš perku Almawin "Morkų šėlsme", Laisvėj. Tik labai jau netaupus tas skalbiklis pasirodė, užteko vos 10 skalbimų.Pas mus vanduo kietas labai. Tai šįkart pirkau Mini risk. Planuoju Almawin skalbiklį vilnai pirkt greitu metu.
O ta Rausvė, kurioj vietoj?Nelabai žinau kur blush2.gif ? Čia Savanoriuose prieš Hypermaximą?
prieš pora mėnesių buvau ten (Savanoriuose) užsukusi, tai nusivyliau, nieko neturėjo, tik kruopų ir vitaminų pridėta. ai, dar trapučių visokių buvo. TAi daugiau ten nevažiuoju, nes toloka man nuo namų. Ir nėra ką pirkt. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Rasma @ 2008 05 18, 11:09)
O kokius "eko" miltelius galima rasti prekybos centruose, gal kas ką perkate? ax.gif Nes man reikia nemažų kiekių ir vien "Almawin" skalbti visokius tikrai jau skudurų lygio daiktus (šuns patiesalus, vyro darbinius rūbus, valymo skudurus), tai nespėsiu pirkti ir truputį pinigėlių gaila biggrin.gif

Minirisk pirkau, MAximoj. Bet irgi brangūs, tačiau taupesni nei Almawin, bent jau man. KAžkokių dar mačiau, bet neprisimenu pavadinimo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2008 05 18, 08:09)
Naudodavau "Neutral" miltelius, bet dabar pažiūrėjau, niekur nerandu, kad jie būtų sertifikuoti, eko unsure.gif Tik kažkoks "astmos-alergikų" draugijos logotipas g.gif
Tai čia matyt esu "apsišovusi" kaip reikiant..

g.gif o Neutral kiti produktai, pvz, indų ploviklis, turi skandinavišką gervę.. o oš skalbimo miltelių, berods, lenkiški Jelp dar turi sertifikatą..

o kas nors bandė tuos lietuviškuosius ekologiško prado valiklius su ekoagro ženkliuku? mačiau, yra indų ploviklis, tik gal brangokas, palyginus su Minirisk at Neutral, ir dar yra tualetų valiklis ir universalus kažkoks..
Atsakyti
QUOTE(debesuota @ 2008 05 18, 18:19)
o kas nors bandė tuos lietuviškuosius ekologiško prado valiklius su ekoagro ženkliuku? mačiau, yra indų ploviklis, tik gal brangokas, palyginus su Minirisk at Neutral, ir dar yra tualetų valiklis ir universalus kažkoks..

Valikliai su ekoagros ženkliuku g.gif kad ekoagros atrodo tik maisto produktus sertifikuoja g.gif Kur tokius matei? maximoj?
Atsakyti
QUOTE(debesuota @ 2008 05 18, 17:19)
o kas nors bandė tuos lietuviškuosius ekologiško prado valiklius su ekoagro ženkliuku? mačiau, yra indų ploviklis, tik gal brangokas, palyginus su Minirisk at Neutral, ir dar yra tualetų valiklis ir universalus kažkoks..

turiu tą tualetų valiklį. nu nepasakyčiau kad gerai valo schmoll.gif . pas mane kai klozetas jau labai senas, tai reikia kažko gerokai stipresnio. bet jei tarkim klozetas naujas ir valyt dažnai, tai turėtų neblogai būt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ziezulablond @ 2008 05 18, 09:43)
Aha, žinau, kad yra. Aš perku Almawin "Morkų šėlsme", Laisvėj. Tik labai jau netaupus tas skalbiklis pasirodė, užteko vos 10 skalbimų.Pas mus vanduo kietas labai. Tai šįkart pirkau Mini risk.  Planuoju Almawin skalbiklį vilnai pirkt greitu metu.
O ta Rausvė, kurioj vietoj?Nelabai žinau kur blush2.gif ? Čia Savanoriuose prieš Hypermaximą?
prieš pora mėnesių buvau ten (Savanoriuose) užsukusi, tai nusivyliau, nieko neturėjo, tik kruopų ir vitaminų pridėta. ai, dar trapučių visokių buvo. TAi daugiau ten nevažiuoju, nes toloka man nuo namų. Ir nėra ką pirkt. ax.gif
Papildyta:



Aga, ta parduotuve pries Hypermaxima, jie ten net neisdeste produkcijos, tik uzrasa prie kasos pasideje, kad prekiauja ekologiskomis priemonemis.
O milteliai tai tikrai greit suejo, pas mus irgi baisiai kietas vanduo, na gal daugiau nei 10 kartu uzteks, bet tikrai ne 32.

Nelabai suprantu kam naudojamas Almawin apelsinu valiklis?? raso, kad rasala, guma isima. O parketui jis tinka???

O Neutral'a ir as apziurejau, jokiu ten gerviu nera, tik rekomendacija alergiku-asmiku. Tik vaiku kremai, losjonai su gervemis
Atsakyti
QUOTE(dilditele @ 2008 05 18, 21:20)

O Neutral'a ir as apziurejau, jokiu ten gerviu nera, tik rekomendacija alergiku-asmiku. Tik vaiku kremai, losjonai su gervemis


Dar indų ploviklis su euro eko gėlyte 4u.gif
Atsakyti
As naudoju 'Ecover' firmos langu valikli,indu plovikli,vonios ir tualeto plovikli. Dar nenusivyliau. Gerai jauciuosi naudodama gaminius,kurie nebuvo isbandyti ant gyvunu.
Atsakyti
O maximose ar Iki buna ekologiniu valikliu ar tik spec parduotuvese? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2008 05 18, 09:09)
Naudodavau "Neutral" miltelius, bet dabar pažiūrėjau, niekur nerandu, kad jie būtų sertifikuoti, eko unsure.gif Tik kažkoks "astmos-alergikų" draugijos logotipas g.gif
Tai čia matyt esu "apsišovusi" kaip reikiant..

O kokius "eko" miltelius galima rasti prekybos centruose, gal kas ką perkate? ax.gif Nes man reikia nemažų kiekių ir vien "Almawin" skalbti visokius tikrai jau skudurų lygio daiktus (šuns patiesalus, vyro darbinius rūbus, valymo skudurus), tai nespėsiu pirkti ir truputį pinigėlių gaila biggrin.gif


"Neutral" nėra ekomilteliai. Jų tik 80% suyra. Aš naudoju Sonett, kai perėjau prie Sonett, skaičiavausi, ir man išėjo, kad 1 kg kaina Sonett yra žymiai mažesnė,nei Neutral g.gif Juo labiau, kad parduotuvėje Holos (Užupio 4) galima nusipirkti miltelius pakuotėje po 10 kg.
Arba skalbimo skystį (man jis labiau patinka) po 10 l. Užtenka ilgam, skalbiu viską.

Atsakyti