Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška buitinė "chemija"

QUOTE(violence @ 2009 03 12, 00:57)
lyg ir JELP bandysiu  g.gif

Aš JELP dabar skalbiu smile.gif nežinau, milteliai kaip milteliai, ant pakuotės rašo, kad daniški, bet prirašinėta tai lenkiškai ax.gif
Atsakyti
Noreciau pasiklausti tu, kurios skalbia ecorutuliais. Ar juos pradejus naudoti - reik tik jais ir skalbt? Ar galima retkarciais panaudoti cheminiu milteliu. Pas mane dar liko neisnaudotu neekologisku skalbimo milteliu - tai nzn ar geriau pirma juos sunaudot, ar pasilikt pvz vyro darbo drabuziams - vistiek isnaudot reikes, o eko nelabai man atskalbia ax.gif Tik ar nelieka skalbiankej po to tos chemijos, kuri terstu rutulius g.gif
Atsakyti
QUOTE(truth @ 2009 03 12, 22:32)
Aisku, reiks bandyt. Nors shiaip niekas is ten nesmirda ir atgal neiskyla - tiesiog vanduo bega, kaupias, letai susigerineja... Profilaktika nepamaisys vistiek.  smile.gif


jo, jo kiek ten "gėrio" visokio prisikaupia, plaukų visokių ir t.t. Šiaip siūlau pavesti tą darbą atikti stipresnių nervų atstovui, nes man tai gan bjauriai viskas pasirodė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kryyste @ 2009 03 14, 10:29)
jo, jo kiek ten "gėrio" visokio prisikaupia, plaukų visokių ir t.t. Šiaip siūlau pavesti tą darbą atikti stipresnių nervų atstovui, nes man tai gan bjauriai viskas pasirodė  smile.gif


jau atlikta smile.gif nieko ypatingo nerasta - tiesiog kazkas imete pora dantu krapstuku doh.gif ir plauku kuokstelis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(truth @ 2009 03 13, 14:38)
Noreciau pasiklausti tu, kurios skalbia ecorutuliais. Ar juos pradejus naudoti - reik tik jais ir skalbt? Ar galima retkarciais panaudoti cheminiu milteliu. Pas mane dar liko neisnaudotu neekologisku skalbimo milteliu - tai nzn ar geriau pirma juos sunaudot, ar pasilikt pvz vyro darbo drabuziams - vistiek isnaudot reikes, o eko nelabai man atskalbia  ax.gif  Tik ar nelieka skalbiankej po to tos chemijos, kuri terstu rutulius  g.gif

aš skalbiu su ekorutuliais. ir visuomet su trimis (kai kurios kalbėjo apie taupymą, kai nedaug skalbia, ir dėjimą tik dviejų), kaip parašyta instrukcijoje ir kaip aiškino pardavėja. miltelių turiu, kai skalbiu rankomis (kartais juk prireikia išskalbti kokį vieną rūbą, o mašinos sukti neapsimoka). bet ir miltelius stengiuosi pirkti ekologiškesnius...
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2009 03 14, 15:29)
aš skalbiu su ekorutuliais. ir visuomet su trimis (kai kurios kalbėjo apie taupymą, kai nedaug skalbia, ir dėjimą tik dviejų), kaip parašyta instrukcijoje ir kaip aiškino pardavėja. miltelių turiu, kai skalbiu rankomis (kartais juk prireikia išskalbti kokį vieną rūbą, o mašinos sukti neapsimoka). bet ir miltelius stengiuosi pirkti ekologiškesnius...


gerai cia sakot, juk galima ir rankom kartais paskalbt. kazkaip nepagalvojau, prie gero greit priprantama. ax.gif as ir, beje, visada tris rutulius metu. pastebejau, kad nelabai prakaito demiu isplauna, reiks gal temperatura padidint...
Atsakyti
QUOTE(truth @ 2009 03 14, 17:50)
gerai cia sakot, juk galima ir rankom kartais paskalbt. kazkaip nepagalvojau, prie gero greit priprantama.  ax.gif as ir, beje, visada tris rutulius metu. pastebejau, kad nelabai prakaito demiu isplauna, reiks gal temperatura padidint...

Sveikos,
Ir aš turiu ekorutulius ax.gif . Man jie pasiteisina tik skalbiant mažai užnešiotus skalbinius, ant kurių nėra jokių dėmių doh.gif . Tiesa , prie rutulių buvo dėmių išėmėjas, kuriuo reikėtų patepti dėmes prieš skalbiant, bet, kad nelabai jis veikia... verysad.gif .
Dar įsigijau vandenį minkštinantį magnoball iš tos pačios firmos Ecozone. JĮ įmetu į skalbyklę kartu su rutuliais ar kitais skalbikliais ( ir Sonet, nors jam reikia dėti specialų vandens minkštiklį). Nežinau ar teisingai darau, nes nėra kaip to vandens minkštumo patikrinti. Bijau , kad po kurio laiko gali tekti su skalbykle atsisveikinti unsure.gif . Gal kas magnoball naudojate indaplovėje, ten bet jau aiškiai matosi ar liko kalkių ant indų ar ne g.gif ?
Neskaičiau visos temos, gal apie tai jau ir buvo kalbėta blush2.gif ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moon: 14 kovo 2009 - 22:54
QUOTE(Moon @ 2009 03 14, 22:47)

taip, labai užterštų drabužių tie ekorutuliai neišskalbia - virtuviniai rankšluosčiai taip ir lieka dėmėti... bet vidutinio suteršimio ant sutrumointos programos - puiku thumbup.gif
kitų skalbiklių kartu su ekorutuliais niekada nenaudoju, tik magnoball visada kartu su jais.
Atsakyti
Ar jūs valot actu virdulius. Kaip tai geriausiai daryt: kiek acto reikia, virinti ar ne? Kas gali patarti konkrečiai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Edora: 15 kovo 2009 - 14:22
QUOTE(Edora @ 2009 03 15, 16:22)
Ar jūs valot actu virdulius. Kaip tai geriausiai daryt: kiek acto reikia, virinti ar ne? Kas gali patarti konkrečiai?

Man atctas labai nekvepia g.gif
Skaiciau SM, kad siūlo su citrinos rūgštimi užvirti vandenį ir viskas išsivalo. Kol kaks nebandžiau - turiu nebaigtą chemijos pakuotę ax.gif ...
Atsakyti
QUOTE(Edora @ 2009 03 15, 15:22)
Ar jūs valot actu virdulius. Kaip tai geriausiai daryt: kiek acto reikia, virinti ar ne? Kas gali patarti konkrečiai?

Aš pilu apie 100g acto pilnam virduliui (1,8 l). Tada užverdu. Po kiek laiko dar kartą užverdu. Geriausia palikti nakčiai su tuo vandeniu. Ant virdulio uždedu raštelį: "RŪGŠTU!". biggrin.gif Ryte išpilu ir išplaunu. Virdulys tampa kaip naujas! thumbup.gif
Atsakyti
Ai, į klausimą apie actą neatsakiau: rekomenduotina, kad acto (~ 9proc.) būtų bent minimaliai, kiek reikia arbatinukui virinti, ir pageidautina, kad apsemtų kalkėtas vietas (na, kalkėčiausias - kitos dar nuo garų apsivalo tongue.gif). Reikia užvirinti. O jei daug tų nuosėdų - pageidautina praverti dangtį ir virti kokias 15min. (pravertas dangtis - paprastai, kad elektrinis arbatinukas neišsijungtų, jei čia apie juos).
Kitaip sakant - virti, kol daugmaž nelieka nuosėdų... Va... g.gif

O paskui dar išplovus užvirinti švaraus vandens - vien jau kvapui "išvirti" smile.gif


Oi, viršesnis 3 sunu mamos postas daug sklandžiau atsako į klausimą tongue.gif
ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ei tu: 15 kovo 2009 - 15:42