Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška buitinė "chemija"

as indus plaunu su garstyčių milteliais
ne kasdien, bet dažniausiai.
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2008 05 17, 13:55)
Nereikia jokių rezeptų  lotuliukas.gif , tiesiog imi ir naudoji  mirksiukas.gif . Aš jau seniai valgomąją sodą naudoju šveisti kriauklei, voniai, plytelėms, riebaluotiems, bet neįsisenėjusiems paviršiams, kaip pvz. viryklės paviršiui, puodams. ...
Actas tinka, kaip rūgštinė priemonė "nugesinti" ...
Štai kokia mano naudojama ekologiška buitinė chemija   biggrin.gif  Ir tikrai neteko nusivilti ar patirti nemalonių staigmenų, kokias iškrėsdavo kitos priemonės. Kaip bebūtų, actas ir soda taip pat cheminės priemonės, tik ne ta prasme. cool.gif

Aš taip pat naudoju
Acta- plaunu grindis (įpili į kibirą šauštelį ir super- net riebalus virtuvėje puikiausiai išvalo- pas senelius virtuvė nuo 1 plovimo blizga- o šiaip būdavo plauni kelis kart ir vis tiek nešvaru)
Soda- naudodavom indams plaut (dabar nebe) irgi puodelius super kaip išplaudavo- tik tiek kad kažkaip daugiau reikcackintis- kai laiko nebėra tai ir indų ploviklį naudoju. be to soda turi pomėgį pakuotėje sušokt į akmenį (čia blogybės)
Įsisenėjusioms dėmėms (senų vonių ir pan) tinka toks receptukas kaip kažkur jau rašė: priberi sodos- užpili acto ir staigiai įtrini (jei pabai įsisenėjo dar druskytės) na vonia baltutė...
Čiaupams- labai gerai išvalo dantų pasta. kaip nauji blizga- arba su actu ir šiek tiek sodos patrinu (jei nebaisu kad susibraižys)

QUOTE(rsc @ 2008 05 26, 22:41)
Maciau rutuliukus pries kelias savaites Jaksto gatvej (Vilniuj)

kiek kainavo? 4u.gif

QUOTE(suntea @ 2008 06 04, 13:02)

Ir dar. Viską šveičiu su soda. Vonią, plyteles, tualetą, kriaukles. Virtuvinę kriauklę valau su citrinos sultim. O kuo plauti grindis? pas mane plytelės. Ką pilti į vandenį? Bandžiau aną kart su druska. Pyliau į karštą vandenį, kad ištirptų, ir ploviau. Viskas buvo švaru. bet norėčiau kad kvepėtų. Gal kokių eterinių aliejų, kur būna skirta pirtims? Nu kur ant akmenų lašina.

Aš palunu su actu.
Dėl kvapo? žiūrint ko nori ir kur gyveni. Šiaip dar nuo grindų priklauso. Aš įpilu šiek tiek jodo (bet nedaug) tai padvelkia tokia jūros gaiva blush2.gif Šiaip gali gi citrinos nedaug įspaust- ir kvapas ir ekologiška ir nebrangu 4u.gif apelsinų žievelių užpilas ... ir t.t.t.t.
O šiaip: actas tinka tiek plytelėm, tiek linoleumui... pas mane kuo puikiausiai išplauna medines grindis.

QUOTE(suntea @ 2008 06 04, 14:48)
Bet langams plauti, kad blizgėtų tai visada pildavo acetono. Ar kam nors valyti naudojate benziną? Arba spiritą tarkim?

Dabar, kai viską šveičiu su soda, nebenaudoju pirštinių. Manau nekenkia tiek kiek koks nors Cilit bang.

Ir dar toks buitinis klausimas. Ką naudoti tualete, kaip kvapą? nesugalvoju. Ankščiau purkšdavau ambipiuru. Ką dabar naudot? kartais reikia. rolleyes.gif Gal kokį žydrūną pasisodint ar hiacintą? Kad augalas kvepėtų?

Aš ne į temą. Bet. Jūsų avataras iš knygos "Panama labai graži" Ar klystu?


Ohoho acetono? Gal acto? acetonas žiauriai skamba...

O WC na jei nori panaikinti kvapą jo tikrai "neužmuši" kitu kvapu.
Šiaip po reikaliuko man kažkas pasakojo o ir dabar naudoju seną gerą bet tikrai patvirtintą metodą: paimi degtuką arba žiebtuvėlį uždegi liepsną ir apvedi kelis ratus virš galvos- kvapas išnyksta- nes juk tai- dujos- jos sudega mirksiukas.gif


QUOTE(Vaizele @ 2008 06 11, 22:19)
Merginos, baigėsi mano trąšos gėlėms, pirktos tuomet, kai dar nesidomėjau ekologija. Gal kuri jau esate iškapsčiusi organines trąšas kambarinėms gėlėms?

Labai laukiu pagalbos šiuo klausimu  bigsmile.gif

Šiaip yra pati geriausia traša: tai sliekų perdirbtas kompostas... Tik vat nežinau ar jo mažais kiekiais būna. tetėnas buvo nusipirkęs tai kai po rože pabėrė... pasaka- kai sužydėjoooooo. Ir ekologiška- sliekų darbo mirksiukas.gif Reikia ieškot stambiose ūkinių prekių parduotuvėse (dėdė mugėje pirko)

QUOTE(agnuta @ 2008 07 04, 14:08)
o kur gauti boro rugsties? 4u.gif

kiek žinau boro rūgšties dabar ūkinėse būna. Ne prekybos centruose o ūkinių prekių parduotuvėse (deja tokių dabar nedaug) nors galit paieškot ir dideliuose prekybos centruose.

QUOTE(alter ego @ 2008 07 23, 13:04)
O kaip Neutral?


Aš naudojau. Nors čia neutral- ne tai kad ekologiška- o tai kad alergiškiems žmonėms rekomenduojama... paprasčiausiai tas pavadinimas- neutral visus "subelamutina"
QUOTE(Savannaa @ 2008 09 06, 17:33)
tai nutiko todek, kad skalbiate ekologinem priemonem, ber neekologisku vandeniu  mirksiukas.gif jei stovetu bent vandens filtras to nebutu...
cia kazkas panasaus, kai vandens drekintuvas veikia su ipiltu is krano vandenuku ir viskas vizualiai gerai..., bet uztenka tam kambari pastatyt oro valytuva ar jonizatoriu ir viskas pasidengia aplink baltai-matinine plevele
gal koks chemikas paaiskintu issamiau  g.gif
tai ne visai su ekologija susije, bet idomu  smile.gif

lotuliukas.gif Pas mus lietuvėlėje ekologiškiausias vanduo europoje. Tik Lietuva ir dar pora šalių naudoja 100 procentų gręžinių vandenį. tiesa vanduo šiek tiek kietokas- bet tai- visos bėdos. na dar vamzdynai senoki... O šiaip palyginimui- siūlau pasižiūrėti kitur: vargšai geria perfiltruotą upės vandenį... O žinot kokie filtrai? tai didžiuliai baseinai kurie pamažu filtruojasi per gruntą: žvyras, po to smėlis rupus po tu smulkus ir t.t.t į saugyklas iš kur tiekiamas žmonėms. Pas mus tik Kaune nedideliais mastais tai daroma.
jau kas kas o mes neturėtume skūstis vandens kokybe.. Kažkas sakė kad vardan nusiskundimų net chloro nebepilama.
O šiaip kur kitur vandenį galima iš čiaupo gert???

cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2008 10 02, 15:08)
Nors čia neutral- ne tai kad ekologiška- o tai kad alergiškiems žmonėms rekomenduojama... paprasčiausiai tas pavadinimas- neutral visus "subelamutina"


Kodėl, Neutral kūdikių dušo želė yra sertifikuota ekologiška. Va, matosi ženklas:
http://www.blogas.lt...usiprausti.html
Atsakyti
o sakykit kaip ta soda plaunant naudoti ? ar tuos miltelius tiesiai ant kempineles ir sveiciat ar darot tirpala, ir kiek/koki kieki imti plaunant ..niekaip neisivaizduoju?
Atsakyti
del ekorutuliu- jie tinka vilnoniams rubams skalbti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 10 06, 12:36)
del ekorutuliu- jie tinka vilnoniams rubams skalbti? smile.gif

kaip supratau, visu rusiu audiniams g.gif Gal dar mane ir pataisys, kas geriau moka angliskai ax.gif As dar neisbandziau, laukiu naujos skalbykles ax.gif
Atsakyti
Jei gerai atsimenu, tai vilnoniams netinka. O jei ir tiktų, tai vilnai vistiek geriau spec. priemonės, su lanolinu, kad atgaivintų ir panašiai.
Dabar rutulius jau kelis mėnesius naudoju, tai ant paprastų rūbų jie pasiteisino, ką reikia išplauna, jei žinau, ko neišplaus tai su spec pasta įtrinu ir viskas.
O vat dėl sauskelnių tai nežinau... unsure.gif Skalbdavau, o po to vaikas smirdėt pradėjo blush2.gif vieną kartą pasisioja, o kvapas rimtas. Arba naktį miegant (mes kartais vienoj lovoj miegam) jei nenorėdavau pažadint keisdama sauskelnes, tai sandariai užkamšydavau, kad kvapas į išorę neitų blush2.gif Dabar sauskelnes su milteliais plaunu, tai nebesmirdi mano vaikelis lotuliukas.gif tai ir nežinau, ar čia jos gerai neišsiplaudavo ar tas kvapas būna įsigėręs ir be kvapiųjų medžiagų neužsimaskuoja g.gif O kas naudoja ir rutulius ir sauskelnes, gal galit parašyt kokie pas jus rezultatai?
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 10 06, 13:38)
Jei gerai atsimenu, tai vilnoniams netinka. O jei ir tiktų, tai vilnai vistiek geriau spec. priemonės, su lanolinu, kad atgaivintų ir panašiai.



na tai lanolina-balzama po skalbimo naudoji juk -praskalauji, uzmirkai. tai gal isskalbt galima ir su rutuliais g.gif o po to atgaivint bigsmile.gif
o del sauskelniu kvapo tai idomu, kaip cia bus g.gif , nes dbr kai isskalbiu,ka tik isimtu is skalbykles tai truputi yra tas slapimo kvapas, bet padziauni ir issivedina smile.gif ir dar. kvapelis, kad ir skalbiant su Sonnet, man pvz. diena,dvi buna stiprus tik pasisiojus, o kitom dienom kaip ir nesijaucia nieko- gal cia priklauso, ka valge vaikas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 10 06, 18:21)
na tai lanolina-balzama po skalbimo naudoji juk -praskalauji, uzmirkai. tai gal isskalbt galima ir su rutuliais g.gif o po to atgaivint bigsmile.gif
o del sauskelniu kvapo tai idomu, kaip cia bus g.gif , nes dbr kai isskalbiu,ka tik isimtu is skalbykles tai truputi yra tas slapimo kvapas, bet padziauni ir issivedina smile.gif ir dar. kvapelis, kad ir skalbiant su Sonnet, man pvz. diena,dvi buna stiprus tik pasisiojus, o kitom dienom kaip ir nesijaucia nieko- gal cia priklauso, ka valge vaikas biggrin.gif


Buvau ir apie maistą pagalvojus, tai dabar detektyvas šeimoj - kodėl vaikas smirda lotuliukas.gif Vienam iš puslapių apie sauskelnes buvau išskaičius, kad kai vaikui dygsta dantys, tai jas reikia dažniau skalbti, neleisti mirkti šlapime, nes dantų dygimo periodu šlapimas tampa "agresyvesnis" ir ardo audinį. Gal čia nuo to, nes kaip tik praeitą savaitę visi 2 išdygo g.gif
o ant rutulių instrukcijos rašo, kad jie rekomenduoja mirkyti stipriai suterštas sauskelnes. Šito nedarydavau, nes pas mus tik prišlapina.
O dėl vilnos, man vistiek rankom geriausiai išsiskalbia, nes viskas žiauriai nuterlinta būna visokiais obuoliukais, sultytėm ir kitu sunkiai išplaunamu "gėriu"
Dar ant instrukcijos rašo, kad delikatiems audiniams (čia ir vilna tikriausiai įeina į tą sąrašą) tai rekomenduoja naudoti 2 rutulius, o rūbus dar į skalbimo maišiuką įdėti. Bet jei audinys puošnus, labai brangus arba jautrus, tai tada tik rankomis
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 10 06, 21:47)
Dar ant instrukcijos rašo, kad delikatiems audiniams (čia ir vilna tikriausiai įeina į tą sąrašą) tai rekomenduoja naudoti 2 rutulius, o rūbus dar į skalbimo maišiuką įdėti. Bet jei audinys puošnus, labai brangus arba jautrus, tai tada tik rankomis


o įdomu, jei skalbti rankomis, tai gal galima tą rutulį vandeny pamakaluoti, vanduo dejonizuosis (ar ką ten padarys), ir tada jame skalbti? ar aš čia visai ne į temą...?
ir kažkur buvo paminėta, kad langus valo tuo dejonizuotu vandeniu. tai gal tokiu pat būdu ir alngus galima būtų prasivalyti?
Atsakyti
merginos, gal kuriai teko naudoti tokį rutulį nukalkintoją? Kokie būtų atsiliepimai? smile.gif

Papildyta:
QUOTE(san @ 2008 10 06, 23:25)
kažkur buvo paminėta, kad langus valo tuo dejonizuotu vandeniu.


langai kuo puikiausiai nusivalo su vandeniu, parūgštintu actu smile.gif
Atsakyti
tik neseniai atradau, kad rugstis tinka nukalkinimui, tik naudoju citrinos rugsti istirpinta vandenyje, o ne acta - baisiai nemegstu acto, man jis smirda smile.gif
ekologiska ir svarbiausia veikia daug geriau uz chemikalus smile.gif

dar actas girdeju puikiai tinka mikrobangei valyti - reikia ideti indeli su actu, ar tai vandeniu su actu i mikrobange ir pakaitinti. sako visas brudas atsoka
Atsakyti