Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška buitinė "chemija"

Nu aš ir Frosch skalbiklį naudoju, nes koks sonett man per brangu nors ir frosch nepigus.

Pirkau Sonett ploviklį voniai su citrinos rūgštim. Ir man kilo mintis, o gal kažką buičiai galima pačiam pasigamint. Pvz. per radiją girdėjau kad skalbimo mašiną galima nukalkinti su citrinos rūgštim , pakelį supylus aukštoj temperatūroj tuščią įjungti. Ir nereik jokių ten kalgonų. Tas pats su virduliais visokiais.
Papildyta:
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 05 29, 12:57)
as nesuplakciau ekologiska=naturalu, neekologiska =nenaturalu
Svarbesnis dalykas cia butu sertifikuota- nesertifikuota. Pvz. sertifikuotos priemones nevisada reiskia 100 % ekologiskas produktas (jei kalbam apie kosmetika ir valymo priemones ), taciau tai yra naturalus produktas, kuriame yra didzioji dalis is ekologiskai uzaugintu produktu isgauti aliejai, ekstraktai ir pan. Juk yra skirtumas tarp kokosu aliejaus ,kurio 100 ml kainuoja 45 lt ir 100 ml -2-3 lt. Akivaizdu, kad pirmasis yra nerafinuotas, o antras -kokoso aliejaus ten ne kvapo -tik visokios liekanos po cheminio rafinavimo. Gaila, bet konditerijoje labiau naudojamas butent tas uz 2 lt. Turint omeny, kokia melo kompanija yra amway - mane itikinti, kad ju priemones is naturaliu medziagu galetu nebent nepriklausomos organizacijos atlikti tyrimai.


na kalbant apie buitinę chemiją ir ekologiją - svarbiau ne kaip augalas užaugintas, o kaip tas produktas suyra gamtoje. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 30, 15:17)
Dar radau frosch skalbimo miltelius, kur oko test gut įvertino  4u.gif


Kur jus perkat frosch?
Atsakyti
QUOTE(aidi @ 2008 05 30, 21:51)
Kur jus perkat frosch?


Maxima ax.gif Galvojau nusvaigsiu nuo kvapo, kol tam skyriuj normalių miltelių ieškojau doh.gif Užtat pasiėmiau ekologiškus jelp miltelius ir frosch dėmių išėmėją - 98% suyrantis ir VEIKIANTIS. Bent jau tą riebalų dėmę iš rūbo išėmė (prieš tai 2kartus skalbiau su almawin spalvotų audinių skysčiu, niekas neišsiskalbė doh.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žirklutės: 30 gegužės 2008 - 21:02
QUOTE(srauni_upe @ 2008 05 30, 19:02)
Ir man kilo mintis, o gal kažką buičiai galima pačiam pasigamint. Pvz. per radiją girdėjau kad skalbimo mašiną galima nukalkinti su citrinos rūgštim , pakelį supylus aukštoj temperatūroj tuščią įjungti. Ir nereik jokių ten kalgonų. Tas pats su virduliais visokiais.


as jau seniai sita buda naudoju thumbup.gif arbatinukas puikiausiai issivalo pats (jokiu kalkiu nelieka), skalbimo masina kiek zinau kas 90 skalbimu mazdau rekomenduoja prasukt tuscia ant aukstos temp supylus kelis pokelius citrinos rugsties ;
Atsakyti
QUOTE(Mytee @ 2008 05 30, 22:41)
as jau seniai sita buda naudoju  thumbup.gif  arbatinukas puikiausiai issivalo pats (jokiu kalkiu nelieka), skalbimo masina kiek zinau kas 90 skalbimu mazdau rekomenduoja prasukt tuscia ant aukstos temp supylus kelis pokelius citrinos rugsties ;



Aš irgi seniai arbatinuką valau su actu. Bet dabar man kažkur perskaičius užkibo tokia mintis, kad tos rūgštys gali paveikti plastmasę, iš kurios pradės skirtis pavojingos medžiagos. Dėl to man pasidarė tikrai neramu. Mama mia, visur ta plastmasė doh.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2008 05 31, 00:44)
Aš irgi seniai arbatinuką valau su actu. Bet dabar man kažkur perskaičius užkibo tokia mintis, kad tos rūgštys gali paveikti plastmasę, iš kurios pradės skirtis pavojingos medžiagos. Dėl to man pasidarė tikrai neramu. Mama mia, visur ta plastmasė  doh.gif  verysad.gif


Yra bosch virdulys, kur vidus metalinis ir net spiralė paslėpta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 31, 00:03)
Yra bosch virdulys, kur vidus metalinis ir net spiralė paslėpta  4u.gif



O išorė metalinė? Tada ji įkaista, skaičiau testuose.
Atsakyti
QUOTE(Ieva-Pieva @ 2008 05 28, 15:38)
o kam šuns ir valymo skudurus su eko skalbti?  unsure.gif

Nemėgstu apsikrauti pakuotėmis savo ir šeimos drabužiams, ir dar atskirom skalbimo priemonėm blush2.gif
Kažkaip geriausia rasti būtų tokias priemones, kurios skalsios (t.y. taupiai naudojasi), nebrangios, nealergizuojančios-nekenksmingos-valio, jei "eko" ir dar gerai skalbia biggrin.gif Tada naudoji ir galvos nesuki, bet čia jau fantastikos sritis cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Mytee @ 2008 05 30, 23:41)
as jau seniai sita buda naudoju  thumbup.gif  arbatinukas puikiausiai issivalo pats (jokiu kalkiu nelieka), skalbimo masina kiek zinau kas 90 skalbimu mazdau rekomenduoja prasukt tuscia ant aukstos temp supylus kelis pokelius citrinos rugsties ;

Aš taip pat darau thumbup.gif
Atsakyti
o sito Frosch visa serija skaitosi ekologiska ar tik tam tikros prekes, ziuriu namie nemazai ka turiu o net nezinojau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mytee: 31 gegužės 2008 - 10:32
QUOTE(balta @ 2008 05 31, 01:37)
O išorė metalinė? Tada ji įkaista, skaičiau testuose.


user posted image
Pas mus va toks virduliukas, patenkinta, kad spiralė paslėpta, užverda greitai ir saugiai galiu su actu virint, nebijot, kad plastmasę rūgštis nugrauš. O verdant su actu tai dangtį atkeliu, kad ant jo garai nesikauptų
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 05 30, 21:59)
Maxima  ax.gif Galvojau nusvaigsiu nuo kvapo, kol tam skyriuj normalių miltelių ieškojau doh.gif Užtat pasiėmiau ekologiškus jelp miltelius ir frosch dėmių išėmėją - 98% suyrantis ir VEIKIANTIS. Bent jau tą riebalų dėmę iš rūbo išėmė (prieš tai 2kartus skalbiau su almawin spalvotų audinių skysčiu, niekas neišsiskalbė  doh.gif )


o jelp sertifikuoti kaip ekologiski? g.gif
Atsakyti