Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikus ?

Sveikos, mamos

Taip mokau. Pradejau mokyti nuo kokiu pusantru. dabar jau visas raideles zino. Tas mokymasis vyko zaidimo forma, jai buvo idomu. Nemanau, kad prievarta kazko galima ismokyti. Bet jei vaikas pats nori mokintis, praso, tai kodel gi ne. tongue.gif
Manau , jei mama deda pastangas, pati su vaiku uzsiima, tai galima ismokyti daug ko.
ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidusee @ 2008 11 11, 11:20)
Sveikos, mamos

Taip mokau. Pradejau mokyti nuo kokiu pusantru. dabar jau visas raideles zino. Tas mokymasis vyko zaidimo forma, jai buvo idomu. Nemanau, kad prievarta kazko galima ismokyti. Bet jei vaikas pats nori mokintis, praso, tai kodel gi ne.  tongue.gif
Manau , jei mama deda pastangas, pati su vaiku uzsiima, tai galima ismokyti daug ko.
ax.gif

thumbup.gif saunuoliai
Atsakyti
Musiskis ,budamas 2m mokejo visas raides,taciau kalbet dar nekalbejo.Cia visiems buvo didziausias akibrokstas-raides pazista,taria,o nekalba.Viskas vyko tikrai zaidimo forma.Pries 11-12m dar nebuvo tiek daug gausu raidynu,todel raideles piesiau kartu su juo,abu karpeme popierelius ,ant ju raseme raideles ir mums buvo labai smagu.Po kiek laiko(jam bunant 3.5m-4m),beverdant man pietus jis tupejo ant kedes ir ziurejo pro langa.Langas nuo verdamu puodu aprasojo.Atsisuku,o jis ant to garais apnesto lango raso dviskiemenius zodzius.Man buvo SOKAS.TO NEMOKIAU.Tiesiog matyt kartu kazka jungdavome,bet buvau per naivi tiketis tokiu rezultatu.Zodziai buvo primityvus:jo vardas,mama,tete ir pan.Meciau darbus,griebiau uz vaiko ir pradejau prasyt ant lapo parasyti kazka labai elementaraus.Gal ir su klaidom ,bet pavyko.4.5m mes jau skaitem.
Aisku-siandien dienai jis tiesiog paprastas,neblogai besimokantis mokinys,niekuo neissiskiriantis is kitu(kitko as nesitikejau ir neplanavau).Bet dabar labai smagu prisimint,kaip pats temdavo is lentynos dezute su raidelemis ir prasydavo deliot.Kiekviena raide lydedavo koks nors daikto ar gyvunelio pavadinimas.Prisimenu tai,kaip labai smagu ir musu pati idomiausia uzsiemima,kuri vaikas pats rodydavo savo iniciatyva zaisti.Abu dziaugdavomes,plodavom ir pan.
Taip,kad linkiu tame atrasti labai smagu zaidima,be pergyvenimu ir nerimo veiduose,kad kazka mokom ir nepamena.Tikiuosi,dabar augindama antra vaikuti kazka panasaus patirsiu dar karta.
Atsakyti
Na mes po truputį mokinamės, tik dar ne skaičius ir raides smile.gif Žino kūno dalis, kai kuriuos namų apyvokos reikmenis, renka šiukšlytes ir neša į šiukšlių dėžę. Žino kiek metukų, savo žaisliukus. Jau skiria gyvūnus - paukščiuką, katę, šunį... smile.gif O va skaičiukais ir raidelėm manau seneliai užsiims ir išmokins kai ateis laikas biggrin.gif
Atsakyti
pazistam keles raideles,ir skaiciuojam tik sumaisom eilem ax.gif ,bet nemanau kad toks vaikas privalo moketi tokius dalykus,aisku,smagu,kad jis pazista jau kazkiek,bet yra dar svarbiasniu dalyku,kuriu vaikas turi ismokti ir be raideliu mirksiukas.gif
Atsakyti

Mano dukrytei 2.8men, moka visas raideles jau daugiau kaip puse metu, skaiciuoja iki 13. Ir viskas buvo tik su iniciatyva is jos puses. Ir viskas per zaidima...
Aisku, zaidimu tai tenka prigalvoti ohohoho...

As viso to nesureiksminu, bet kaip smagu ziureti i ja kai ji tas raides pamacius sako, skaito, visur kur beeitum. Reikia tada pamatyti vaiko akis, dziaugsma...

Viskam savas laikas... bet siuo metu (iki 3m) vaikas imliausias, kaip kempine... todel idetas laikas tikrai manau duos dideles naudos ateityje.

Kadangi truputi turiu pedagogines teorijos ziniu ir praktikos, tai galiu dar pasakyti, kad svarbu ismokinti vaika pritaikyti savo zinias. T.y. pvz ne abecele pilti kaip is kibiro, neaiskiai tariant raides, o tiesiog pazaisti zaidima "Kokia pirma raide?" (pasakyti zodi, o vaikas turi pasakyti to zodzio pirma raide , ir pan).

Tai didele smegenu gimnastika, kad ir kokios mazos dar jos bebutu... smile.gif






Atsakyti
4u.gif Mokinames raideles,tarti zodzius,dar reikia skaiciukus mokintis 4u.gif
Atsakyti
Mes mokam apie 14 raidelių, jas vardija pagal daiktų pavadinimus: T - tete, M - mama, A - au ir t.t. Mokomės šiaip dėl smagumo, dėl atminties lavinimo, bet ne dėl būtinybės pažinti raides. Skaičiuoti dar nemoka. Tik pasako skaičių "du".
Atsakyti
Mums metai ir 4men. mokam kazkiek kalbet, bet dar tik po viena zodeli, daug supranta, bet ne tiek daug sneka, kaikuriu net lengvu zodeliu netaria lyg specialiai, o drauges vaikas metu ir 6men. jau kalba sakinukais po 2-4zodelius, moka visa abecele ir skaiciuot iki 10 blink.gif Cia turbut ne tik nuo mamu uzsiemimo su vaiku priklauso, bet ir nuo pacio vaiko imlumo, nes ir as stengiuosi su juo uzsiimt, daug sneket, rodyt daigtus, sakyt kaip jie vadinasi ir. t.t..
Atsakyti
Skaitau jūsų komentarus ir pritariu,kad pačiam vaikui turi patikti,tada ir greit išmoks.
Dukrytė pati išmoko visą abėcėlę per dvi savaites,visų nuostabai,2,2m.....Viskas prasidėjo nuo paprasčiausių reklaminių skrajučių,rodė pirštu raidę,aš turėjau pasakyti kokia.Ir kitą dieną tėčiau pati rodė ir tarė- ABC .Na nuo to ir prasidėjo....

Tačiau,kas keisčiausia,mokėdama ir sudėtingas raides-y,ė,š,ž....iki šiol 2,9m dar nekalba doh.gif g.gif tik taria atskirus žodžius.
Atsakyti
Mano vyresnioji dukryte pradejo kalbeti anksti - 1m.8mėn. sakinukais, paskui po truputį ėmė skaičiuoti (viskas nuo dainelių, eilėraštukų prasidėjo smile.gif ) Pramokus skaičiukus jau norėjo viską skaičiuoti - antytes knygutėj, Mikės Pūkuotuko puodynes ir t.t. Žaidimo forma išmoko iki 10, o dabar iki 12 pamokiau thumbup.gif Bet ji pati prašo, aš tik sugalvoju jai žaidimukų. Ir su raidelėm taip pat - raides ji sieja su žodžiais - A - avytė, B - balionas, M - mama, S - sesė ir t.t. Atpažįsta žodžius mama, baba, labai nori pati knygutes skaityti, pasiėmusi garsiai sesei "skaito" lotuliukas.gif Aš džiaugiuosi, kad jai patinka būtent taip žaisti, nes tai ji suvokia kaip žaidimą - jokios prievartos iš mano pusės nėra schmoll.gif nono.gif Juk jai dar net trijų nėra blink.gif
Atsakyti
O mums labai patinka skaiciai. Jau nuo 2 metuku mokomes skaiciuoti. thumbup.gif
Atsakyti