Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikus ?

Paskaitai mamyciu komentarus ir galvoju: ar as mazai su vaiku uzsiimu, ar mamos perdeda. Mano dukrai 2m, bet raidziu ji dar nemoka, o ir bandzius raides pamokyti, neatsimena. Skaiciuot , tai skaiciuoja iki 10, bet manau nesamoningai, kaip eilerastuka.
O kaip jus manot, ar verta toki maza vaika mokint?
Atsakyti
Maniskei greitai bus irgi dveji, bet man uztenka kad ji ištaria jau visus zodelius, moka skaiciuot iki 5, ismoko jau keleta daineliu, uzsiimu ir as, ir tetis ir mociutes, bet kad raides mokint , tokio amziaus manau tikrai per anksti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaivorykštė @ 2008 05 15, 21:42)
Paskaitai mamyciu komentarus ir galvoju: ar as mazai su vaiku uzsiimu, ar mamos perdeda. Mano dukrai 2m, bet raidziu ji dar nemoka, o ir bandzius raides pamokyti, neatsimena. Skaiciuot , tai skaiciuoja iki 10, bet manau nesamoningai, kaip eilerastuka.
O kaip jus manot, ar verta toki maza vaika mokint?

Sveika,
Mes su dukra zaidziam su skaiciu,raidziu delionem,bet ji nei raidziu,nei skaiciu nepazysta schmoll.gif schmoll.gif Kartais rasom abi,bet ji tik pakartoja ka as sakau,o uz sekundes ne neatsimena.Ir tikrai nekreipiu demiosio,juk jei tik bus metai devyni menesiai.Ateis laikas,viska ismoks mirksiukas.gif O kad dvieju metu vaikai pazysta raides ar skaicius,tai netikiu schmoll.gif
Atsakyti
mano sūnus 2 būdamas vos vos šnekėjo (gal kad dvikalbystė), o čia norit kad raides jau žinotų. dry.gif
Atsakyti
http://www.biertijd....er/?itemid=4023 biggrin.gif
o mano dukryte 1.10m jau labai gerai kalba ir man to visiskai uztenka. Padainuoja kelias daineles ir t.t. Sunui 3m sekasi prasciau, bet as irgi nesijaudinu-ateis laikas-ismoks wink.gif as su raidem susipazinau tik pirmoj klasej, tai zinoma- velokai doh.gif bet manau to juos ismokys darzelyje rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Elenele Raganele @ 2008 05 15, 22:04)
http://www.biertijd....er/?itemid=4023    biggrin.gif
o mano dukryte 1.10m jau labai gerai kalba ir man to visiskai uztenka. Padainuoja kelias daineles ir t.t. Sunui 3m sekasi prasciau, bet as irgi nesijaudinu-ateis laikas-ismoks wink.gif as su raidem susipazinau tik pirmoj klasej, tai zinoma- velokai  doh.gif  bet manau to juos ismokys darzelyje  rolleyes.gif

Del to video,tai cia vienetai..matyt vunderkinde mergaite.
Atsakyti

nu baikit smile.gif, leiskit vaikams vaikystę turėti smile.gif nebent tomis raidėmis ir skaičiais pats vaikas domėtųsi, tada kitas reikalas, vunderkindą auginate smile.gif

kai kurie tėveliai perdeda, kalbėdami apie savo vaikučius, kaip jie moka tą ar aną ir pan., aš irgi maniau, kad manoji ne per daug moka savo amžiuje smile.gif, nes giminaitė giria vis savo šiek tiek jaunesnę dukrelę, kaip ji protinga smile.gif, o kai susitinkame, tai vos sakinuką pasako smile.gif
kalba manoji prastokai dar, nors jau trys su puse bus tuoj, bet puikiai atsimena daugybę dainų, kur dabar per teliką leidžia, knygas moka atmintinai (nors taria taip kaip jai išeina) ir skaiciuoja iki dvidešimt wink.gif irgi, gal kaip eilėraštuką, bet pirštuku skaičiuoja, ir skaičius sako smile.gif
viskas ateis savo laiku smile.gif nemanau, kad dvimetis turėtų mokėti raides jau smile.gif, mūsų laikais raides tik mokykloje, pirmoje klasėje išmokindavo smile.gif
svarbiausia vaikui pasakas skaityti, daug su juo kalbėti, žaisti ir bendrauti smile.gif
Atsakyti
mano mergytei dabar pusantru metuku, sneka mazokai zuikutis, ne bent jau kiek mes suprastume, tokiu normaliu zodeliu gal 30 moka, bet savo kalba daug sneka mirksiukas.gif raidziu moka 12, taciau ne abeceles tvarka, ir ji tik kai kurias raides, pvz.S< Z< R sako kaip raides, taciau kitas sako zodziais - pvz. - M - mama, N - nera, T - tete, L - lelia ir.t.t. o kitu dar ismokti negalim, nes nemoka zodeliu dar su f, v, d, ir.t.t. galiu pasakyt taj jos megstamiausias zaidimas, mes turime delione su raidelem, taj pati atsinesa, nori kad jos klausineciau mirksiukas.gif o kai kas tik i svecius ateina, is karto atsinesa ir nori kad jos klausinetu, tada ji sau paploja ir patenkinta jauciasi bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaivorykštė @ 2008 05 15, 21:42)
Paskaitai mamyciu komentarus ir galvoju: ar as mazai su vaiku uzsiimu, ar mamos perdeda. Mano dukrai 2m, bet raidziu ji dar nemoka, o ir bandzius raides pamokyti, neatsimena. Skaiciuot , tai skaiciuoja iki 10, bet manau nesamoningai, kaip eilerastuka.
O kaip jus manot, ar verta toki maza vaika mokint?

Baikit juokus, kam iš vaikų tokius cirkus daryt? doh.gif Kai bus laikas, tai ir išmoks. Ne veltui į mokyklą leidžiama nuo 7 metų, o ne nuo 2 ar 3 wink.gif

QUOTE(Anakondaaz @ 2008 05 15, 22:39)
nu baikit smile.gif, leiskit vaikams vaikystę turėti smile.gif nebent tomis raidėmis ir skaičiais pats vaikas domėtųsi, tada kitas reikalas, vunderkindą auginate smile.gif

drinks_cheers.gif Būtent, vaikas pats turi domėtis ir rodyti iniciatyvą, o tėvų kažką verčiamas daryti gali greitai prarasti motyvaciją mokytis arba turėti problemų su mokymusi ateityje.

Aš nieko specialiai nedarau. Aišku turim ir dėlionių su skaičiais, ir kt., bet daugiausia lavinamės ne su žaislais, o kalbame, rodau tą ir aną, skatinu kartoti žodžius, klausinėju visko, kad man atsakytų. Ir t.t. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 15 gegužės 2008 - 22:38
tiesa, apie skaiciukus, taj viska as jai skaiciuoju : laiptukus kaip lipam, net kai rengemes - viena kojyte, dvi kojytes biggrin.gif zaisliukus ir kasniukus kai valgom skaiciuoju.kazkada skaiciau, kad veliau jam bus lengviau, nes girdes visada skaiciukus mirksiukas.gif ir teletabius kai ziuri, taj ziuriu jie irgi viska skaiciuoja ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Anakondaaz @ 2008 05 15, 21:39)
nes giminaitė giria vis savo šiek tiek jaunesnę dukrelę, kaip ji protinga smile.gif, o kai susitinkame, tai vos sakinuką pasako smile.gif

Na, čia tai gal ir neperdeda mama. Maniškė irgi pradėjo šnekėti neperseniausiai sakinukais, bet tik prie savų. Jei tik aplinka kita, ji net burnos nepraveria schmoll.gif
O aš irgi nemokinu. Bet va remontą darėme, vis matavo tėtis, tai ir ji pradėjo vaikščioti su metru ir matuoti - "penki, šeši" viskas pas ją, kartais pirštukus paskaičiuojam. Skaitau knygas, tai su laiku pradės ir raides pažinti, bet kad specialiai atsisėdus į galva kalti, tai schmoll.gif
Atsakyti
Kiek žinau, vaikas iki 4 metų, jei jis ne vunderkindas, raides gali išmokti atpažinti, bet tai jam yra bevertė informacija, jis jos neturi kur pritaikyti savo kasdienybėje, todėl visiškai neverta kišti įgalva raides tik tam, kad prieš kaimynus ir gimines galėtumėm pasipuikuoti. Jau geriau vaikutį pamokyti skirti gėlytes, medžių rūšis ar pan. Manajai (2 metai 3 mėn) labai patinka šunys, tiek paveiksliukai, tiek gyvi, tai labai greitai įsidėmėjo keletą veislių: pudelį, taksą, o labiausiai čiau čiau. Visus kieme nustebino (mane taip pat g.gif ) kai visą gerkle pamačius šunį pradėjo šaukti "čiau čiau! čiau čiau!"
Atsakyti